Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επί τη ευκαιρία, claim στο dispute τι σημαίνει? Εμένα μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω claim το paypal έως τις 15/07... Μετά τι γίνεται? Χάνω τη δυνατότητα να διεκδικήσω τα λεφτά μου σε περίπτωση που μου φέρει πίσω το προϊόν ο πωλητής και αποδειχθεί ελαττωματικό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επί τη ευκαιρία, claim στο dispute τι σημαίνει? Εμένα μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω claim το paypal έως τις 15/07... Μετά τι γίνεται? Χάνω τη δυνατότητα να διεκδικήσω τα λεφτά μου σε περίπτωση που μου φέρει πίσω το προϊόν ο πωλητής και αποδειχθεί ελαττωματικό?

Σημαίνει αυτό που λές.

Απαιτείς μέχρι τότε [ 15/7 ]τα χρήματά σου.

Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί να σου στείλει πίσω ελαττωματικό τηλέφωνο !!!

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει αυτό που λές.

Απαιτείς μέχρι τότε [ 15/7 ]τα χρήματά σου.

Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί να σου στείλει πίσω ελαττωματικό τηλέφωνο !!!

 

Εστω ότι το τηλέφωνο που λαμβάνω είναι προβληματικό. Και το λαμβάνω μετά τις 15/07...

Εγώ πλέον δεν θα μπορώ να διεκδικήσω τα χρήματά μου από το paypal?

Επομένως, ό,τι συζητήσεις κάνω θα τις κάνω μόνο με τον έμπορο εκτός προστασίας paypal?

Τι σόι διαμεσολαβητής είναι αυτός που παίρνει και προμήθειες εάν δεν μπορεί να σε υποστηρίξει μέχρι τέλους?

Εάν δηλαδή ο έμπορος κωλυσιεργεί στην επαναποστολή του κινητού πρέπει να την πληρώσω εγώ?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Εαν απαιτήσεις τα χρήματά σου, λογικά, ΔΕΝ θα πάρεις τηλέφωνο.

Εάν πάρεις τηλέφωνο, δεν παίρνεις χρήματα.

Εαν το τηλέφωνο που θα πάρεις έχει πρόβλημα, μπαίνεις ξανά στην ίδια διαδικασία.

 

Ισχύει, ότι ισχύει και εάν θα έπαιρνες ένα τηλέφωνο απο Ελλάδα, [ επιστροφή στο κατάστημα, ελεγχος, αποστολή στην εταιρεία, επιστροφή, κλπ κλπ ] απλά αργεί λόγω απόστασης και διαδικασίας. Επιπλέον έχεις την επιλογή εάν πάρεις μέσω paypal και έχεις πρόβλημα, όπως τώρα, να ζητήσεις τα χρήματά σου πίσω, κάτι που σε αγορά απο φυσικό κατάστημα απο Ελλάδα δεν υφίσταται.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Εαν το τηλέφωνο που θα πάρεις έχει πρόβλημα, μπαίνεις ξανά στην ίδια διαδικασία.

 

Οταν λες "μπαίνω ξανά στην ίδια διαδικασία" τι εννοείς? Η πληρωμή έγινε 31.05 και δεν αλλάζει αυτό...

Ο χρόνος μηδενίζει από τη στιγμή που γίνεται η 2η αποστολή από αυτούς? Επομένως "παίζω μπάλλα" πάλι από την αρχή - 2ο dispute κ.ο.κ. και μόνο για προϊόν, όχι για χρήματα έτσι?

Οταν ο έμπορος κωλυσιεργεί σκόπιμα με σκοπό να μην χάσει χρήματα, αυτό δεν είναι εις βάρος του καταναλωτή?

Ο έμπορος μου απαντάει "after receiving, we will repair it"... αλλά εγώ δεν θέλω το ίδιο τηλέφωνο αλλά ένα καινούργιο...

Στην περίπτωση αυτή ο έμπορος κάνει ό,τι γουστάρει?

Κρίμα που δεν κράτησα την IMEI του τηλεφώνου...

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες "μπαίνω ξανά στην ίδια διαδικασία" τι εννοείς? Η πληρωμή έγινε 31.05 και δεν αλλάζει αυτό...

Ο χρόνος μηδενίζει από τη στιγμή που γίνεται η 2η αποστολή από αυτούς? Επομένως "παίζω μπάλλα" πάλι από την αρχή - 2ο dispute κ.ο.κ. και μόνο για προϊόν, όχι για χρήματα έτσι?

Αυτό εννοώ.

Ο χρόνος ξεκινά απο την αρχή με την αποστολή του δεύτερου πακέτου.

Μπορείς εαν θές να το διασταυρώσεις και με την paypal. Εμένα μου έτυχε αυτό, και την δεύτερη φορά απλά ζήτησα τα χρήματά μου πίσω.

* Το είχα όμως επισημάνει στην paypal ότι σε περίπτωση που έχω πάλι πρόβλημα, ποιά είναι τα δικαιώματά μου, και μου είχαν απαντήσει αυτό που σου γράφω.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ.

Ο χρόνος ξεκινά απο την αρχή με την αποστολή του δεύτερου πακέτου.

Μπορείς εαν θές να το διασταυρώσεις και με την paypal. Εμένα μου έτυχε αυτό, και την δεύτερη φορά απλά ζήτησα τα χρήματά μου πίσω.

* Το είχα όμως επισημάνει στην paypal ότι σε περίπτωση που έχω πάλι πρόβλημα, ποιά είναι τα δικαιώματά μου, και μου είχαν απαντήσει αυτό που σου γράφω.

 

Με τη διαφορά ότι εσύ ήσουν στο χρονικό περιθώριο ενώ εγώ έχω μόλις 11 ημέρες για money back.

Ο χρόνος πώς βλέπω ότι ξεκινάει με την 2η αποστολή?

Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορά ότι εσύ ήσουν στο χρονικό περιθώριο ενώ εγώ έχω μόλις 11 ημέρες για money back.

Ο χρόνος πώς βλέπω ότι ξεκινάει με την 2η αποστολή?

Κοίτα.

Μίλα με την paypal και μόνο. Μην μπλέκεις τον πωλητή, το ταχυδρομείο, κλπ

Αυτοί θα σου απαντήσουν για το τί και πως πρέπει να κινηθείς.

Ετσι είχα κάνει και εγώ. Ενα email και θα έχεις τις απαντήσεις σου με ημερομηνίες και δυνατότητες.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος μου είπε για καλό stabilizer στην κάμερα (όσο πρόλαβα να τη χρησιμοποιήσω) αλλά δυστυχώς εγώ δεν το είδα πουθενά:

1. Οσες φωτογραφίες έβγαλα με "θόρυβο" (αντικείμενα - πρόσωπα σε κίνηση) βγήκαν με 2-3 χέρια κλπ...

2. Ενα video στο youtube δείχνει πως μπορεί να φωτογραφήσει στο σκοτάδι πολύ καθαρά με μία ρύθμιση ISO την ώρα που βρίσκεσαι στην κάμερα. Δυστυχώς και πάλι όταν πέφτει σκοτάδι μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά - μαύρη και στην κάμερα και το ISO δεν πετυχαίνει. Οποιος μου πει το κόλπο για βραδινές - καθαρές λήψεις θα τον ευγνομωνώ.

3. Φυσικά και η κάμερα δεν είναι 12 mp. Και φυσικά δεν είναι φωτογραφική μηχανή. 6 mp ανάλυση και αν... Δίπλα σε μία cybershot να την βάλεις και πάλι χαμηλής ποιότητας φωτογραφίες βγάζει. Εάν έχουν γίνει συγκρίσεις με άλλα κινητά θα με ενδιέφερε πολύ να δω διαφορές... Εγώ το μόνο που βλέπω είναι το 1280*860 or something...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.

Μίλα με την paypal και μόνο. Μην μπλέκεις τον πωλητή, το ταχυδρομείο, κλπ

Αυτοί θα σου απαντήσουν για το τί και πως πρέπει να κινηθείς.

Ετσι είχα κάνει και εγώ. Ενα email και θα έχεις τις απαντήσεις σου με ημερομηνίες και δυνατότητες.

 

Σε ποιο mail στην paypal λαμβάνουν μηνύματα?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ανοίξει case υποθέτω. Οπότε απο εκει μιλάς.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί μιλάω και στον έμπορο και στην paypal?

Εκεί ρωτάς για το νέο τηλέφωνο που θα σου έρθει, και πόσο χρόνο έχεις σε περίπτωση που το νέο σου τηλ έχει πρόβλημα.

Οσο αφορά το θέμα κάμερας, δεν το έχω ψάξει τόσο γιατι δεν με ενδιαφέρει να πάω τόσο βαθιά. Θα το δω, και θα ποστάρω για το τι γίνεται.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

.......λοιποοοοοοον...... έβαλα πάλι την έκδοση 4 του Ρώσου, [ by ibiza2004 ] αλλά αυτή την φορά άλλαξα Launcher μετά την προτροπή του devdok, και έβαλα αυτό

 

Παίδες..... ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ

Είναι ΚΑ - ΤΑ - ΠΛΗ - ΚΤΙ - ΚΟ.

Εχω πάθει. Εφαγα κόλλημα. Εχω καεί με αυτό

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα που είχες συνεχίζονται; Αν είναι να την κοιτάξω και εγώ γιατί το πρόβλημα με την μπαταρία παραμένει(αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι από την αθλια κάλυψη της cosmote στην δουλειά μου).
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα που είχες συνεχίζονται; Αν είναι να την κοιτάξω και εγώ γιατί το πρόβλημα με την μπαταρία παραμένει(αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι από την αθλια κάλυψη της cosmote στην δουλειά μου).

Εχθές το απόγευμα φόρτισα στο 95%

Μίλησα 7.19' λεπτά.

Δουλεψα για 10 λεπτά το gps σε μία διαδρομή, και άλλα 3 μέχρι να λοκάρι κλπ.

Περίπου 10 φωτό γιατι έχει άλλη κάμερα αυτή η rom και την ψάχνω.

Σερφάρισμα για καμμιά ώρα και σε βαριά site ας πουμε για να δω πως κατεβάζει αλλά και σε meteo, φόρουμ enikos, κλπ.

Εμεινε απο τις 1 την νύχτα μέχρι τις 7.30 το πρωϊ σε airplane mode

 

Τα στατιστικά της μπαταρίας είναι

Phone idle 43%

Cell standby 24%

Gallery 17%

Screen 16%

WiFi 8%

Και έχω υπόλοιπο 59%

 

Το πρόβλημα που είχα στην 3 έκδοση το έχω και σε αυτήν τώρα την 4.

Οταν το βάζω για φόρτιση αναμμένο, τρελαίνεται . Ανοίγει - κλείνει random προγράμματα.

Είναι κάτι, που εάν δεν το λύσω, αναγκαστικά θα πάω στην stock update γιατί δεν γίνεται να είσαι κάπου, ή στο αυτοκίνητο ας πουμε, να θές να φορτίσεις, και να πρέπει να το κλείσεις ....:mad:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Δημητρη,

Μαλλον το προβλημα σου δεν εχει να κανει τοσο με την rom, οσο με τα προγραμματα που εχεις βαλει εσυ, και τις ρυθμισεις τους.

Το προβλημα που εχεις, εαν γινοταν λογω της rom, θα το ειχαμε ολοι ετσι δεν ειναι?

 

Παραδειγμα.

Σε καποια ρομ που ειχα, υπηρχε ενα προγραμμα που εκανε tweak στο smartphone.

Εκανε καθαρισμο στην μνημη, στα διαφορα προγραμματα, κ.λ.π

Μου εκανε ομως προβληματα και οταν επερνατηλ. η με επερναν, δεν ακουγα τιποτα

σε σημειο να χρειαστει επαν/ση του κινητου και να ξανα καλεσω εγω.

Μολις το εβγαλα το προγραμμα ολα δουλεψαν ρολοι.

Edited by devdok
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Λογικά θα είχατε και εσείς, ή τουλάχιστον κάποιος ακόμα.

 

Μετά τις 6 το απόγευμα, θα πειραματιστώ με τα προγράμματα :lost: που είπες, και θα σας ενημερώσω.

Ευχαριστώ πολύ.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

εγω με την 4 του ρωσου στο φορτισμα δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο!!!ολα οκ.α ναι εβαλα και εγω το next launcher 3d την καλη την εκδοση χεχεχεχε(ξερετε τι εννοω) την ειχα στο u8650 και τωρα θυμηθηκα να την περασω χαχαχαχα απλα σκοτωνει το κινητο τωρα!!!κατα τα αλλα η μπαταρια μου κραταει 2 μερες με αρκετη χρηση(wifi,games,ομιλια αρκετη καμια φωτο κτλ)
Link to comment
Share on other sites

:whistle: ρίξε και σε μας, κανά αρχειάκι ..........

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

εχεις το lucky patcher??χρειαζεται για να κανεις remove license verification στον συγκεκριμενο launcher!!στειλε μου με inbox το mail σου να σου τα στειλω ολα αυριο γιατι σημερα δεν μπορω
Link to comment
Share on other sites

εχεις......στειλε μου με inbox το mail σου ...

Δεν δέχεσαι προσωπικά μηνύματα, οπότε πως να σου στείλω το email μου ? Οεο ?

 

=====================

Σχετικά με το πρόβλημά μου

=====================

 

Τελικά μετά απο πολλές ώρες και αναγκαστική φόρτιση με σβηστό το τηλέφωνο,

αφου έβγαλα όλα τα προγράμματα ένα - ένα, κατέληξα στην stock updated rom, και

τι έκπληξη >? Το έκανε και εκεί.

Τα έπαιξα.

 

Για να μην μακρηγορώ το πρόβλημα λυθηκε μόλις άλλαξα τροφοδοτικό 220................ απίστευτο ?

Δεν ήξερα τί άλλο να κάνω, και το μόνο που σκέφτηκα ήταν οτι είχα αλλάξει τροφοδοτικό, επειδή μου είχε καεί.

Είχα αγοράσει ένα 5V 500mA, ενώ το δικό του ήταν..... δεν ξέρω γιατί το πέταξα.

Εβαλα λοιπόν ένα απο το προηγούμενο android by alps τηλέφωνο, με τάση εξόδου 5V 1A, και ως δια μαγείας δεν το ξαναέκανε.

 

Περίεργο ?

 

Εν πάση περιπτώση, ουδέν κακόν αμιγές καλού. Πλέον με κλειστά τα μάτια βάζω βγάζω rom απο sd - cd - tapes - pick up's απο p/c - tv - radio - satelite subway - highway και απο ότι άλλο βρώ. :lol:

 

Αυτάαααα

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρελαβα το Star Ν920e

Μαλλον ομως δεν ειναι rooted . Εχει το περιβαλλον οπως τα samsung. Καμια βοηθεια για το πως θα μπορουσε να γινει ?

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Κι εσύ τέκνον Βρούτε γελάς με τα χάλια μου ? :lol::lol: :lol::lol:

Τελικα παρελαβα το Star Ν920e

Μαλλον ομως δεν ειναι rooted . Εχει το περιβαλλον οπως τα samsung. Καμια βοηθεια για το πως θα μπορουσε να γινει ?

Για Ν920e τι να πούμε ?

Δεν είναι το ίδιο με το S5

Ανλεβασε κάποιο screen shot με τα στοιχεία της συσκευής για να δούμε τι παίζει !

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...