Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω δυο καρτες εγω οποτε τα δειχνει κανονικα,βγαλε την μια να δεις αν το κανει ακομα.

 

με μια κάρτα το έκανε αυτό και έβαλα την δεύτερη μήπως φταίει η κάρτα υπέθεσα αλλα το ίδιο κάνει και με την δεύτερη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με μια κάρτα το έκανε αυτό και έβαλα την δεύτερη μήπως φταίει η κάρτα υπέθεσα αλλα το ίδιο κάνει και με την δεύτερη

 

αν δεν το εχεις ρουταρει κανε ενα φορματ να γυρισει στις εργοστασιακες ρυθμισεις και μετα αποθηκευσε τις επαφες στο τηλεφωνο,ετσι το εχω εγω.Τις εχω και με προθεμα +30

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Shell-Battery-Cover-Leather-Case-Screen-Protector-for-Star-S5-Butterfly-MIZ-Z2/400527882626/item

βρηκα αυτο

Θηκη,πισω καλυμα κινητου και προστασια οθονης αναλογα και η τιμη τους

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

μια είχα τόσο καιρό και πρόσφατα έβαλα και δεύτερη τα τηλ. είναι αλλα στην κάρτα αλλα στο κινητό και αλλα από συγχρονισμό από mail αλλα σε όλους το ίδιο κάνει μήπως έχει κάποια ρύθμιση?έφαγα τον τόπο και δεν έβγαλα άκρη

Πέτρο, στο κάνει αυτό, λόγω του ότι το έχεις συγχρονίσει.

Οταν το συγχρονίζεις, ΔΕΝ βλέπει τις επαφές όπως τις έχεις στην συσκευή σου, αλλά όπως είναι γραμμένες στο mail σου, ή από όπου αλλού συγχρονίζεις. Skype, messeger, google, facebook κ.λ.π.

Άνοιξε τις επαφές σαυ, (να ανοίξει ο κατάλογος), πάτα εξωτερικό αριστερό κουμπάκι , διάλεξε --> Επαφές για προβολή, και επέλεξε --> Τηλέφωνο.

Πιστεύω πως θα σου εμφανίσει τον κατάλογό σου, όπως τον έχεις φτιάξει εσύ.

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Shell-Battery-Cover-Leather-Case-Screen-Protector-for-Star-S5-Butterfly-MIZ-Z2/400527882626/item

βρηκα αυτο

Θηκη,πισω καλυμα κινητου και προστασια οθονης αναλογα και η τιμη τους

Τσόπ.

Με αυτήν την θήκη ήρθε το κινητό μου.

Είναι πολύ μαλακιά, ( για να μην πω την ίδια λέξη με αλλού τον τόνο ) κρατιέται με ένα αυτοκολητάκι 4χ4 που κολλά στην πλάτη του κινητού σου, και γενικά είναι χάλια. Αυτή απλά " κρύβει " το εργαλείο. Δεν το προστατεύει σε καμία περίπτωση.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

μπα συνεχίζει τα ίδια μάλλον θα πέσει αλαγη της rom αλλα το λυπάμαι μονο γιαυτο τον λόγο ολλα δουλεύουν τέλεια δεν έχω κανένα άλλο παράπονο και για αυτό δεν το αλλάζω rom μέχρι τώρα Edited by petros_k7
Link to comment
Share on other sites

Το έσβησες και το ξεκίνησες ξανά, ελέγχοντας οτι οι ρυθμίσεις που του είπες παραμένουν ενεργές ?

Οσο για το root, καλό κάνει :)

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

όλο το απόγεμα έγγραφα επαφές στο χαρτί και τις πέρασα μια μια από την αρχή στο τηλέφωνο αφού έκανα πρώτα διαγραφή όλες τις επαφές από το mail από την κάρτα sim και από παντού δεν είχα πουθενά ούτε μια επαφή και τις πέρασα από την αρχή όλες στο τηλέφωνο πάλι τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

:shock:

rom προφανώς χρειάζεται η συσκευή σου

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

:shock:

rom προφανώς χρειάζεται η συσκευή σου

 

το να περασω κενουρια καταλαβα πως την βαζουμε με flash tool αλλα αυτη που εχω τωρα πως θα την κρατησω backup ? μην ειναι χειροτερη η κενουρια ρομ να εχω τουλαχιστον την παλια μου να την ξανα φορτοσω αν χρειαστη

Link to comment
Share on other sites

το να περασω κενουρια καταλαβα πως την βαζουμε με flash tool αλλα αυτη που εχω τωρα πως θα την κρατησω backup ? μην ειναι χειροτερη η κενουρια ρομ να εχω τουλαχιστον την παλια μου να την ξανα φορτοσω αν χρειαστη

 

εγω εβαλα την updated με βοηθεια απο εδω,ειναι καλυτερη απο την αρχικη,ο Δημητρης βοηθησε κι αυτος,μπορει να σου πει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είχα γράψει αναλυτικά τα βήματα για το πέρασμα rom και το πως γίνεται backup η παλιά. Ότι απορία έχεις πες να σε βοηθήσουμε.

 

ΥΓ Γεια σας παιδιά. Έχω χαθεί αλλά παρακολουθώ όσο μπορώ το νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είχα γράψει αναλυτικά τα βήματα για το πέρασμα rom και το πως γίνεται backup η παλιά. Ότι απορία έχεις πες να σε βοηθήσουμε.

 

ΥΓ Γεια σας παιδιά. Έχω χαθεί αλλά παρακολουθώ όσο μπορώ το νήμα.

 

Καλημερα,αυτο ειπα,οτι βοηθεια θα την δωσετε,οχι απο εμενα τον αχρηστο,χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ενω μπενω σε Factory mode δεν μου βγαζη της επιλογες wipe data , Install zip from SDcard μονο τεστ μου εχει να κανω. ροοτ ειμαι και ειναι και αναβαθμισμενο εχω και το titanium backup πρεπι να περασω καπια εφαρμογη αλλη για να μου δειξη τις επιλογες αυτες?
Link to comment
Share on other sites

ενω μπενω σε Factory mode δεν μου βγαζη της επιλογες wipe data , Install zip from SDcard μονο τεστ μου εχει να κανω. ροοτ ειμαι και ειναι και αναβαθμισμενο εχω και το titanium backup πρεπι να περασω καπια εφαρμογη αλλη για να μου δειξη τις επιλογες αυτες?

 

εμενα μου τις εδειχνε με το mobileuncletools,περιμενε και τους αλλους να το σιγουρεψουμε

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου τις εδειχνε με το mobileuncletools,περιμενε και τους αλλους να το σιγουρεψουμε

μηπος πρεπι να κανω καμια ρηθμιση μεσα στο mobileuncletools? αν κανω restart end recovery μεσα απο το mobileuncletools ανοιγη το κινιτο με το ανθροπακι της android ξαπλομενο και εχει στην κιλια του ενα κοκκινο τριγονακι αλλα δεν κανει κατι οσο και αν περιμενα:lol: μαλον ετιμαζετε για ξεκιλιασμα το κινιτο:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον με την rom v5 που εχω του ronks και με καλιμπραρισμα της μπαταριας εχω αυτονομια 2,5 μερες με φουλ χρηση!!η ρομ σταθεροτατη εν αναμονη της v6 φυσικα που λογικα θα βγει σε λιγο καιρο!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον με την rom v5 που εχω του ronks και με καλιμπραρισμα της μπαταριας εχω αυτονομια 2,5 μερες με φουλ χρηση!!η ρομ σταθεροτατη εν αναμονη της v6 φυσικα που λογικα θα βγει σε λιγο καιρο!!!

 

εγω ακομα με την updated ειμαι,αν η 6 βγει καλη κανε μια λεπτομερη αναλυση να το αποφασισω

Link to comment
Share on other sites

@petros για να κάνει backup και recovery πρέπει να έχει περασμένο το CWM και όχι το απλό recovery που έχεις τώρα. Δες τον όδηγό για το πως να περάσεις το CWM.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Δυστυχως σημερα η οθονη ραγισε οριζοντια και μαλιστα πολυ ευκολα. Ειχα το κινητο μεσα στην τσεπη (χωρις θηκη γιατι την εχασα) και εκατσε ατομο πανω μου, με σκοπο να ραγισει χωρις να το καταλαβω εκεινη τη στιγμη.

Τελσοπαντων, εχει πετυχει πουθενα το ματι σας να πουλανε οθονη; Τα γραφικα και φωτισμος λειτουργουν μια χαρα, μονο η οθονη χρειαζεται αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

@ Tomygr

Γ@μοΤο

Δουλεύει καθόλου ή τέλος ?

Πάντως ΕΔΩ θα βρείς ανταλλακτικό Original screen digitizer

 

====================================================================

Επίσης είδα ένα κολπάκι, που πραγματικά βελτιώνει την λήψη wifi αρκετά. Θα το δείτε μετά το 2ο λεπτό

Μην επιχειρήσετε το κόλπο με το gps και το νούμερο.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Digitizer, τι σημαινει αυτο; Η αφη λειτουργει κανονικα, μονο ενα μικρο οριζοντιο ραγισμα εχει γινει.

Θα μου στειλουν απο το Oklot με 35 δολλαρια και τους ζητησα και μια θηκη, επειδη αυτη που ειχα δωρο απο το oklot, την εχω χασει.

Μακαρι να μην χρειαζομαι και αυτο το digitizer.

Link to comment
Share on other sites

@ tomygr αφού η αφή δουλεύει λογικά δεν χρειάζεσαι digitizer. Λογικά πάντα.

 

@10dimitris λογικό είναι να βελτιώνει την λήψη αφού ουσιαστικά βάζεις "κεραία". Καλό πάντως. Ας μας πει αν ξέρει κάποιος αν επηρεάζει σε τπτ άλλο το κινητό.

 

Εσύ το δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Πριν το ποστάρο το δοκίμασα, και σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο που ξέρω οτι ΔΕΝ πιάνει wifi οχι μόνο το βρήκε, αλλά συνδέθηκε κανονικά, χωρίς αποσύνδεση.

Δεν έχω κάποιο άλλο μέτρο για να περιγράψω.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...