Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα... ημουν κατοχος htc one s... και σας λεω πως το αφησα στην ακρη ηδη.

 

 

μολις ανακαλυψα οτι υποστηριζει βιντεοκληση 3g

Edited by droulis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα... ημουν κατοχος htc one s... και σας λεω πως το αφησα στην ακρη ηδη.

 

 

μολις ανακαλυψα οτι υποστηριζει βιντεοκληση 3g

 

εχει ποιο ωραια οθονη απο το htc one s? η καμερα του ειναι καλη στις φωτογραφιες?

Link to comment
Share on other sites

εχει ποιο ωραια οθονη απο το htc one s? η καμερα του ειναι καλη στις φωτογραφιες?

 

στα δικα μου ματια ναι.

παραθετω δυο φωτογραφιες. και οι δυο στα 8μπ η βραδυνη εχει αποσταση απο το αντικειμενο περιπου 1.5 μετρα νυχτερινη ληψη και φλας.

http://i260.photobucket.com/albums/ii14/droulis/IMG_20100101_003812_zps6b198e01.jpg

http://i260.photobucket.com/albums/ii14/droulis/IMG_20130410_002240_zps4866b685.jpg

Link to comment
Share on other sites

droulis

μιλαμε για το Star 5, οχι για το miz z1, σωστα?

Ελπιζω να ανοιξεις thread για το δευτερο οταν σου ερθει..:rolleyes:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το κινητό έρχεται rooted? Πως τα πάει η μπαταρία του? Επικοινώνησα και με το oklot και μάλλον αύριο ή μεθαύριο θα βάλω τα λεφτά για να το παραγγείλω.

 

Σε ευχαριστώ για τις φωτό.

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το κινητό έρχεται rooted? Πως τα πάει η μπαταρία του? Επικοινώνησα και με το oklot και μάλλον αύριο ή μεθαύριο θα βάλω τα λεφτά για να το παραγγείλω.

 

Σε ευχαριστώ για τις φωτό.

 

Οχι rooted, απο τις 8 μεχρι τωρα εχει πεσει στο 77% ειμαι συνεχεια ασυρματο δικτυο. Κανα δεκαλεπτο με κλησεις, κ λιγο παιχνιδισμα γενικως με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Οχι rooted, απο τις 8 μεχρι τωρα εχει πεσει στο 77% ειμαι συνεχεια ασυρματο δικτυο. Κανα δεκαλεπτο με κλησεις, κ λιγο παιχνιδισμα γενικως με το κινητο

 

Μπορεις να τσεκαρεις αν το gps λειτουργει σωστα;

Αν ειναι θα βακλω και γω παραγγελια τωρα κιολας απο το Oklot. Σε ευχαριστω για την απαντηση.

 

Edit: Ακυρο, τωρα ειδα ολοκληρωμενο το post σου πιο πανω. Οκ παω για παραγγελια. Ποσο καιρο σου πηρε περιπου να στο στειλουν;

Link to comment
Share on other sites

εμενα 11 μερες αλλα ειναι υποκειμενικο καμμια 15αρια κανει συνηθως. με το gps θα σας πω οτι μου δουλεψε με το sygic μονο, tom tom και navigon ενω τα εγκατεστησα... ηταν μη συνεργασιμα.
Link to comment
Share on other sites

Ok thanks και παλι. Για navigon ηλπιζα αλλα τι να κανεις.

Τωρα βλεπω και αυτο μεσα στα δεκαδες που υπαρχουν.

http://www.minideal.net/star-s7189-5-0-android-4-2-1-quad-core-mtk6589-1-2ghz-3g-smartphone.html

Προσπαθω να βρω κανα review, αλλα μονο ενα γαλλικο βιντεο εχει.

Αντε θα βαρεσω αυτο το σ7189 κι οτι γινει.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου περιμενει απο δευτερα στο ταχυδρομειο,θα παω αυριο να το παρω και οταν το βαλω σε ταξη θα γραψω κι εγω τις εντυπωσεις μου
Link to comment
Share on other sites

Τελικα και γω αυτο παρηγγειλα επειδη δεν διαβασα καποιο review για το s7189, 170 ευρω με στηριγμα αυτοκινητου και φορτιστη αυτοκινητου.

Το navigon δηλαδη drouli δεν στο ανοιγει καθολου; Η στο ανοιγει αλλα δεν πιανει δορυφορο;

Το 4.6.2 δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

4.7 και 4.8 και ενω ανοιγει στην αρχη για εγκατασταση αρχειων και σεταρισμα οταν παει να κανει συνδεση με διακομιστη ,,,δεν κανει... μηπως γνωριζετε εσεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

Αντε θα βαρεσω αυτο το σ7189 κι οτι γινει.

 

Το μόνο κακό του είναι ότι έχει μικρή ανάλυση η οθόνη του. Μήπως να το ξανασκεφτόσουνα;

 

EDIT: Τώρα διάβασα παρακάτω. Οπότε άκυρο.

 

Θα το παραγγείλω και εγώ το S5. Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μας δίνεις. Το sygic το δούλεψες στο αμάξι ή απλά να δεις αν πιάνεις σήμα; Συγγνώμη που σε πρήζω συνέχεια.

Edited by mask2011
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα,καμια σχεση με οποιο αλλο κινητο ειχα μεχρι τωρα,πολυ ελαφρυ αν το συγκρινω με το προηγουμενο,η οθονη του ειναι τελεια,η φωτογραφικη του μηχανη ...δεν ξερω αν ειναι 12μπ αλλα και αυτη πολυ καλη,φυσικα οπως παντα τα κινεζομαγαζα αδιαφορησαν και εστειλαν τον φορτιστη μονο με κινεζικη πριζα,τους εστειλα μεηλ.

Παντως αν και 5 ιντσων ειναι σχεδον το ιδιο με ενα 4,7 που ηδη εχω,εμφανισιακα πολυ ομορφο.

Η κατασκευη του δεν ειναι στα στανταρ που εχουμε συνιθισει,το πισω καλυμα το βρισκω ιδιαιτερα λεπτο,θελει προσοχη στο ανοιγμα αλλα αυτο δεν θα συμβαινει καθε τοσο,εχει ηδη ενα screen protector φορεμενο και ενα μεσα στο κουτι του.Δεν εχω δοκιμασει τιποτα ακομη,απλα το χαζευω.

Απογευμα και το τσακισα στην χρηση,ειχε 50% μπαταρια,κατεβασα ολες τις εφαρμογες που ηθελα και ειχε ακομα 20%,επαιξα παιχνιδια,wi-fi συνεχεια ανοιχτο,καλη αρχη,για το gps δεν ξερω να το ρυθμισω παντως την τοποθεσια μου δεν την βρηκε στο google maps αν σημαινει κατι αυτο.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

4.7 και 4.8 και ενω ανοιγει στην αρχη για εγκατασταση αρχειων και σεταρισμα οταν παει να κανει συνδεση με διακομιστη ,,,δεν κανει... μηπως γνωριζετε εσεις κατι?

Μην το παλευεις με το navigon, μπλοκαρει γιατι εχει δυο υποδοχες για καρτες sim το τηλεφωνο (δυο imei ?) και μπερδευεται ο διακομιστης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση,με την μικρο σιμ και την κανονικη,η σιμ που εχω που μπαινει?πρεπει να παρω ανταπτορα?στην κανονικη δεν εχει σημα,η κατι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Με γεια και να το χαρείς σου εύχομαι.

Εσύ από που το πήρες;

Τελικά για να το επιβεβαιώσουμε, έχει 8αρα rom;

Και μία τελευταία ερώτηση. Μήπως έχεις καμία 32αρα microsd να δοκιμάσεις; Να δούμε μήπως και είναι τα χαρακτηριστικά που διάβασα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Με γεια και να το χαρείς σου εύχομαι.

Εσύ από που το πήρες;

Τελικά για να το επιβεβαιώσουμε, έχει 8αρα rom;

Και μία τελευταία ερώτηση. Μήπως έχεις καμία 32αρα microsd να δοκιμάσεις; Να δούμε μήπως και είναι τα χαρακτηριστικά που διάβασα λάθος.

 

απο pandawill 4.94 giga λεει,δεν εχω καρτα αυτη την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

1. memory size: 1513.3mb, ram size:971.8, sdcard size: 5054.4 αυτος ειναι ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης.

2. δεν γνωριζω εγω εχω μια 8αρα και δουλεψε καλα.

3. 4.2.1

4. google play κανονικα, πειτε μου τι να κοιταξω για να σας πω για root.

5.ελληνικα ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙ :):):):)

πολυ καλη αισθηση εχει στο χερι αν και μεγαλο. οθονη πολυ καλη, σημα wifi καλο επισης. gps σφαιρα αν και πρωτα εκανα gps test ειναι η αληθεια.

πραγματικες διαστασεις 142x72x9(χωρις το εξογκωμα της καμερας)

βαρος πραγματικο:152gr με μπαταρια

εβαλα την vodafone sim1 και στο speedtest εγραψε

ping 38ms, download 4474kbps, upload 1516kbps. το εικονιδιο στην μπαρα ηταν Η+

 

το gps πως το ελεγξες?ειμαι λιγο ανιδεος,μπορεις να μου πεις τα βηματα?

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω και εγώ τι έχω κατάλαβει μιας και δεν είχα ποτε μου android.

Βάζεις την εφαρμογή GPStest για να το δοκιμάσεις. Αν θες να το δοκιμάσεις με κανονικό gps βάλε το Sygic.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω και εγώ τι έχω κατάλαβει μιας και δεν είχα ποτε μου android.

Βάζεις την εφαρμογή GPStest για να το δοκιμάσεις. Αν θες να το δοκιμάσεις με κανονικό gps βάλε το Sygic.

 

ευχαριστω πολυ,θα το δοκιμασω

Mεσημερι Παρασκευης,ολα καλα αλλα gps δεν βλεπω να πιανει σημα,κατεβασα την εφαρμογη τιποτις,δεν το χρησιμοποιω για να ειμαι ειλικρινης αλλα αν εχει προβλημα εκει ισως αποτρεψει τους υπολοιπους απο το να το αγορασουν,αν δεν διορθωθει θα ειναι κριμα γιατι το κινητο ειναι πολυ καλο,με αντιτουτου 12990 στο τεςτ που εκανα.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Ίσως θέλει πείραγμα κανένα αρχείο αλλά πρέπει να είσαι root. To λεώ με βάση αυτό που είχα διαβάσει.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως θέλει πείραγμα κανένα αρχείο αλλά πρέπει να είσαι root. To λεώ με βάση αυτό που είχα διαβάσει.

 

να δουμε,ισως βρεθει καποιος τροπος να λειτουργησει οταν το πιασουν στα χερια τους πιο εμπειροι απο μενα και μας πουν.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνωντας πληροφορίες για το κινητό ειπα να δω αν rootαρεται κιόλας. Έπεσα πάνω σε αυτό.

http://chinaphonearena.com/forum/showthread.php?tid=307&page=2

Δεν είναι και ο τελειότερος οδηγός αλλά είναι μία αρχή. Οι ίδιοι το συζητούσαν και στο xda. Ελπίζω ότι θα βρεθεί κάποιος να το κάνει και να μας γράψει αναλυτικά οδηγίες. Εγώ δυστυχώς δεν ξέρω να το κάνω... ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ από oklot δυστυχώς βιάστηκα γιατί δεν το έχουν σε μαύρο και άσπρο δεν μου αρέσει καθόλου.Έπρεπε να ρωτήσω πρώτα .Τους είπα ότι θα περιμένω από βδομάδα που λογικά θα το έχουν . Ελπίζω να το έχω πριν το Πάσχα .
Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...