Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@swatsquadgr

Κάτι άλλο συμβαίνει με το δικό μου λοιπόν.

 

Σου έδωσαν οδηγίες πώς να το στείλεις;

Το ελτα θέλει 9 και κάτι ευρώ για Κίνα συστημένο Α' προτερεότητας.

Αυτό που έστειλα εγώ, έφυγε στις 26/5 και έφτασε 3/6.

Μην χάνεις χρόνο, ώστε να είσαι στο χρονικά όρια του dispute αν κάνουν πατάτα οι κινέζοι.

 

Η αγορά έγινε στις 31.05 και έχω λάβει το προϊόν εδώ και 3 ημέρες.

Για να το στείλω πίσω όμως θα πρέπει να μου πουν τι σκοπεύουν να κάνουν.

Από χθες ακόμη δεν μου έχουν απαντήσει όμως... Δεν μπορώ να το στείλω από μόνος μου πίσω και να χρεωθώ για πλάκα 9 € εάν δεν δω πρώτα τις προθέσεις τους. Εκτός και αν δεν το στείλω καθόλου και τους κάνω dispute στο paypal για καθυστέρηση επίτηδες για να κερδίσουν χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@swatsquadgr

Κάτι άλλο συμβαίνει με το δικό μου λοιπόν.

 

Σου έδωσαν οδηγίες πώς να το στείλεις;

Το ελτα θέλει 9 και κάτι ευρώ για Κίνα συστημένο Α' προτερεότητας.

Αυτό που έστειλα εγώ, έφυγε στις 26/5 και έφτασε 3/6.

Μην χάνεις χρόνο, ώστε να είσαι στο χρονικά όρια του dispute αν κάνουν πατάτα οι κινέζοι.

 

Ναι μου εδωσαν διευθυνση για την επιστροφη και χωρις πολλα πολλα (με το που τους εξηγησα λεπτομερως τι εχω δοκιμασει) με 2 emails που απαντηθηκαν αμεσα . Εγω το εχω αγορασει απο το aliexpress οποτε εχω αρκετες ημερες ακομα περιθωριο (πανω απο 40 σιγουρα) .

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου εδωσαν διευθυνση για την επιστροφη και χωρις πολλα πολλα (με το που τους εξηγησα λεπτομερως τι εχω δοκιμασει) με 2 emails που απαντηθηκαν αμεσα . Εγω το εχω αγορασει απο το aliexpress οποτε εχω αρκετες ημερες ακομα περιθωριο (πανω απο 40 σιγουρα) .

Από Aliexpress νομίζω πως πρέπει εσύ να συναινέσεις για να πληρωθούν. Το έχεις κάνει

ή έχεις βρει πωλητή με Paypal; Το περιθώριο για. το τελευταίο ισχύει από την ημέρα πληρωμής

Link to comment
Share on other sites

Από Aliexpress νομίζω πως πρέπει εσύ να συναινέσεις για να πληρωθούν. Το έχεις κάνει

ή έχεις βρει πωλητή με Paypal; Το περιθώριο για. το τελευταίο ισχύει από την ημέρα πληρωμής

 

 

Εχω ακομα 40+ ημερες για να κανω " Confirm order received" που δε θα κανω βεβαια και θα ανοιξω "Dispute" . Μεχρι τοτε τα χρηματα παραμενουν στο escrow που ειναι κατι σαν το paypal και ο πωλητης δεν εχει παρει φραγκο (εχω πληρωσει με πιστωτικη )

Link to comment
Share on other sites

@ didimas Πολύ καλά νέα. Μπράβοοοο. Ετσι να νοιώσεις όμορφα, όχι για κάτι άλλο, αλλα γιατί έτσι πρέπει. Τα χρήματά μας δίνουμε, και μάλιστα ακριβώς ότι μας ζητούν.

* μπορεί η αποστολή να είναι στο ταχυδρομείο σου ήδη, και αυτοί να γράφουν οτι ταξιδεύει. Καλό θα ήταν να στείλεις ενα μέιϊλ σε αυτούς που το αγόρασες κσι νσ ρωτήσεις γιατι τόση καθυστέρηση. Ασε αυτούς να ψάξουν που ξέρουν και την γλώσσα.

------------------------------------------------------------------------------

 

@ zeovani Θα σου πρότεινα να μην κάνεις καμμία κίνηση απο μόνος σου, αλλά μόνο αυτές που θα σου πει η paypal Τιποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο.

Και βέβαια θα το έδινα πίσω. Δεν το συζητώ !

Χρήματα δεν τους δώσαμε >? Τι τους ζητήσαμε δώρο να μας το κάνουν >?

 

 

-----------------------------------------------------------------------------

@ ibiza2004 Περιμένω νέα μετά απο καμμιά 'βδομάδα. * και όταν λες 1 ημέρα και κάτι και έχεις υπόλοιπο 50%..... δηλαδή με την προηγούμενη πόσο θα είχες ?...:) γιατι η δική μας, για να φτάσει τόσο, πρέπει να περάσουν 3 ημέρες περιπου ;)

* Φαντομάς εχεις γίνει εδω στο φόρουμ. Εκει που είσαι εξαφανισμένος,..... ξαφνικά χτυπας :lol:

** Καμμιά ιδέα γιατι το κινητό μου ΔΕΝ μπαίνει σε recovery ?

 

---------------------------------------------------------------------------------

@ tsopanos Γιά χαρά ντάν φίλεεε. Ζείς ε ? καλό αυτό ! :lol::lol::lol::lol:

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά έγινε στις 31.05 και έχω λάβει το προϊόν εδώ και 3 ημέρες.

Για να το στείλω πίσω όμως θα πρέπει να μου πουν τι σκοπεύουν να κάνουν.

Από χθες ακόμη δεν μου έχουν απαντήσει όμως... Δεν μπορώ να το στείλω από μόνος μου πίσω και να χρεωθώ για πλάκα 9 € εάν δεν δω πρώτα τις προθέσεις τους. Εκτός και αν δεν το στείλω καθόλου και τους κάνω dispute στο paypal για καθυστέρηση επίτηδες για να κερδίσουν χρόνο...

 

Προχώρα σε dispute και περίμενε να σου δώσει οδηγίες η paypal, δηλαδή που και πότε θα το στείλεις πίσω. Σώσε όλες τις συνομιλίες σου με τους κινέζους. Από τη στιγμή που θα ανοίξεις dispute θα μιλάς μόνο μέσω paypal. Αν σου στείλουν κάτι, αφού ανοίξεις, κράτα το κι αυτό. Όταν στείλεις το φάκελο ζήτα από την υπάλληλο, αφού κολλήσει όλα τα αυτοκόλλητα, να σου το δώσει να το φωτογραφίσεις. Να φαίνονται καθαρά η διεύθυνση και ο κωδικός αποστολής.

 

@10dimitris Έχω στείλει ήδη και μου απάντησαν πως μερικές φορές συμβαίνουν ατυχήματα και πως μπορεί να πάρει μέχρι και 45 εργάσιμες!

Καλού κακού την άλλη εβδομάδα θα ανοίξω άλλο ένα dispute.

Edited by didimas
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που πήρες το " κολλάει ", ποιός σε πιάνει :lol::lol::lol::lol:

Δεν νομίζω, θα έρθει, απλά όντως καμιά φορά αργούν.

 

 

@zeovani να τον ακούς τον didimas.

Εχει μπύρα αυτός ;)

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα το Star S5 του merimoiles ..πηγα για το H920 που ποτε δε παρελαβα απο το pandawill ..και τωρα θεωρητικα αναμενω το Ν920e απο το oklot...ιστορια μου αμαρτια μου. Δε ξερω τι ομοιοτητες περα απο την εμφανιση εχει με το S5 σε επιπεδο rom. Eπισης να ρωτησω για το oklot...το webputation το εχει με βαθμολογια 40 αλλα εγω το παρακουσα και προχωρησα και ελπιζω να μη το μετανιωσω...γιατι αν και το στειλαν 14/6 με tracking number το οποιο θα φαινοταν 6 μερες μετα οπως ειπαν ...ειμαστε στην 9η μερα και δε φαινεται στην singpost !!! ...εχω στειλει 3 email..δε απανταν..και μια 20αρια κλησεις στο skype...τιποτα ...σκ*τ* πατημενα το oklot ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο με την τρέχουσα συζήτηση... Πήγα 2 φορές να το συνδέσω με το pc και δεν τα κατάφερα...

Εκτός του ότι δεν συνοδεύεται από cd εγκατάστασης όταν το συνδέω και ψάχνει από το windows update για πρόγραμμα δεν μου βρίσκει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω το τηλέφωνο μέσω pc... Καμμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο με την τρέχουσα συζήτηση... Πήγα 2 φορές να το συνδέσω με το pc και δεν τα κατάφερα...

Εκτός του ότι δεν συνοδεύεται από cd εγκατάστασης όταν το συνδέω και ψάχνει από το windows update για πρόγραμμα δεν μου βρίσκει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω το τηλέφωνο μέσω pc... Καμμία ιδέα?

 

Δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα.

Αυτό όμως που πρέπει να ενεργοποιήσεις για να " δεις " το κινητό σου, ειναι το USB debugging.

 

Θα το βρεις ---> Settings --> Developer options --> και τσεκάρεις USB debugging.

Στα Ελληνικά ---> Ρυθμίσεις --> Επιλογές για προγραμματιστή --> και τσεκάρεις Εντοπισμός σφαλμάτων.

 

Οταν λοιπόν το συνδέσεις με μιά θύρα USB τότε στο τηλέφωνο θα δεις επάνω αριστερά το σηματάκι της σύνδεσης, θα κατεβάσεις με 1 δάκτυλο την οθόνη προς τα κάτω, και θα δείς κάποιες επιλογές. Κλικ στο USB connected και κλίκ ξανά στο Turn on USB storage

Αλλάζει χρώμα το android απο πράσινο σε πορτοκαλί, και είσαι έτοιμος.

:ninja:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα.

Αυτό όμως που πρέπει να ενεργοποιήσεις για να " δεις " το κινητό σου, ειναι το USB debugging.

 

Θα το βρεις ---> Settings --> Developer options --> και τσεκάρεις USB debugging.

Στα Ελληνικά ---> Ρυθμίσεις --> Επιλογές για προγραμματιστή --> και τσεκάρεις Εντοπισμός σφαλμάτων.

 

Οταν λοιπόν το συνδέσεις με μιά θύρα USB τότε στο τηλέφωνο θα δεις επάνω αριστερά το σηματάκι της σύνδεσης, θα κατεβάσεις με 1 δάκτυλο την οθόνη προς τα κάτω, και θα δείς κάποιες επιλογές. Κλικ στο USB connected και κλίκ ξανά στο Turn on USB storage

Αλλάζει χρώμα το android απο πράσινο σε πορτοκαλί, και είσαι έτοιμος.

:ninja:

 

To έκανα και σ' ευχαριστώ!

Παρεπιπτόντως σήμερα χάρηκα πολύ γιατί για κάποιο ανεξήγητο λόγο τράβηξα πολλές φωτογραφίες και videos έχοντας την ψευδαίσθηση ότι δεν θα μπλέξω με ταχυδρομεία και πάρε-δώσε. Κάποια στιγμή λοιπόν που φωτογράφησα "τσάκ" κόλλησε το "εργαλείο" πάλι και όνειρο τέλος... Δεν ξέρω εάν ο λόγος είναι πως ζεσταίνεται η κάμερα γιατί σε εμένα όταν την έπιασα που κόλλησε ήταν αρκετά ζεστή...

Χθες μου απάντησαν οι κινέζοι ότι μπορώ να το στείλω πίσω να μου δώσουν καινούργιο. Επομένως υπάρχει λόγος να κάνω dispute στο paypal όπως με συμβούλευσε ο φίλος στο παραπάνω post?

 

Προχώρα σε dispute και περίμενε να σου δώσει οδηγίες η paypal, δηλαδή που και πότε θα το στείλεις πίσω. Σώσε όλες τις συνομιλίες σου με τους κινέζους. Από τη στιγμή που θα ανοίξεις dispute θα μιλάς μόνο μέσω paypal. Αν σου στείλουν κάτι, αφού ανοίξεις, κράτα το κι αυτό. Όταν στείλεις το φάκελο ζήτα από την υπάλληλο, αφού κολλήσει όλα τα αυτοκόλλητα, να σου το δώσει να το φωτογραφίσεις. Να φαίνονται καθαρά η διεύθυνση και ο κωδικός αποστολής.

 

@10dimitris Έχω στείλει ήδη και μου απάντησαν πως μερικές φορές συμβαίνουν ατυχήματα και πως μπορεί να πάρει μέχρι και 45 εργάσιμες!

Καλού κακού την άλλη εβδομάδα θα ανοίξω άλλο ένα dispute.

 

Εάν τελικά το στείλω αφού κάνω dispute θα πρέπει να το φωτογραφήσω και πριν το κάνω πακέτο και να στείλω στους κινέζους πώς ήταν το κινητό ακριβώς πριν φύγει? Και συν τοις άλλοις γιατί θα πρέπει να τα "σκάσω" κερατιάτικα 10 ευρώ συν άλλα 10 για να μου φέρουν υποτίθεται αρτιμελές? Και αν και το 2ο είναι προβληματικό? Θα τα "σκάω" στην αποστολή?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω μιά ιστορία,... έτσι γενικά

 

 

Πριν 2 - 3 εβδομάδες, ήμουνα σε κάποιο κατάστημα Γερμανός στην περιοχή μου, και έτυχε να ακούσω εναν διάλογο με κάποιο πελάτη - ιδιοκτήτη ενος Samsung S4 αγορασμένο 4 ημέρες πριν.

Είχε πρόβλημα στο κινητό του, το οποίο κολλούσε συνεχώς, λόγω υψηλής θερμοκρασίας που ανέβαζε. [ περισσότερο απο 50 βαθμους ] Δεν μπορούσαν να το κρατήσουν στο χέρι μετά απο 5 λεπτά.

 

Ζήτησε λοιπόν ο υπάλληλος + 25 ευρώ για τα μεταφορικά εαν ήθελε γρήγορα να εξυπηρετηθεί, [ δηλαδή περίπου 10 εργάσιμες ] γιατί έπρεπε να πάει στα κεντρικά της Γερμανός για εξέταση, μετά στην αντιπροσωπεία Ελλάδος, και αντίστροφη πορεία μέχρι τον πελάτη, που σημειωτέων είχε δώσει περισσότερα απο 800 ευρώ για να το αποκτήσει...

 

Του είπαν μάλιστα, οτι μπορεί και το καινούργιο που θα πάρει τυχών να του βγάλει το ίδιο πρόβλημα, και οτι η Samsung εργάζεται εντατικά να το λύσει, και οτι είναι θέμα software.

 

 

 

Θέλω λοιπόν να καταλήξω οτι συμβαίνει παντού αυτό, και το θέμα είναι να μην σου τύχη.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Θα το κρατήσω για να το testάρω 2-3 ημέρες ακόμη πρωτού καταλήξω στο να το στείλω πάλι πίσω γιατί δεν μου αρέσουν τα πάρε-δώσε. Φαίνεται ότι όταν ζορίζεται γενικά το τηλέφωνο κλατάρει η κάμερα η οποία πάντως ζεστένεται όχι μόνο όταν χρησιμοποιείται αλλά και όταν "τρέχουν" και άλλες εφαρμογές όπως π.χ. μία ταινία, ένα παιχνίδι, ή internet...

Ιδωμεν... Επί τη ευκαιρία δοκίμασα να το συνδέσω μέσω bluetooth αλλά δεν τη βλέπει τη συσκευή ο υπολογιστής... Δεν ξέρω γιατί...

Γενικά κάποιο πακέτο με drivers αυτού του τηλεφώνου έχετε βρει?

Τέλος, στο test που έκανα antutu benchmark μου έβγαλε βαθμολογία 13275 αλλά unathenticated phone...Σε ποιο από τα 2 να δώσω περισσότερη έμφαση?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Για να επικοινωνήσει ο υπολογιστής σου με το κινητό, πρέπει ο υπολογιστής να υποστηρίζει Bluetooth 3.0+HS, 4.0 που είναι το S5.

 

_Τέλος, στο test που έκανα antutu benchmark μου έβγαλε βαθμολογία 13275 αλλά unathenticated phone...Σε ποιο από τα 2 να δώσω περισσότερη έμφαση?_

Είναι unathenticated phone γιατί ΔΕΝ είναι επώνυμο σύμφωνα με το antutu

13275 δείχνει μιά χαρά.

 

Οσο για τα κολλήματα εαν του ρίξεις μιά άλλη rom, το πιο πιθανόν είναι οτι θα τα λύσεις δια παντός.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Για να επικοινωνήσει ο υπολογιστής σου με το κινητό, πρέπει ο υπολογιστής να υποστηρίζει Bluetooth 3.0+HS, 4.0 που είναι το S5.

 

_Τέλος, στο test που έκανα antutu benchmark μου έβγαλε βαθμολογία 13275 αλλά unathenticated phone...Σε ποιο από τα 2 να δώσω περισσότερη έμφαση?_

Είναι unathenticated phone γιατί ΔΕΝ είναι επώνυμο σύμφωνα με το antutu

13275 δείχνει μιά χαρά.

 

Οσο για τα κολλήματα εαν του ρίξεις μιά άλλη rom, το πιο πιθανόν είναι οτι θα τα λύσεις δια παντός.

 

Μάλλον δεν θα μπω στον κόπο να το κάνω καθώς το έχω ήδη πακετάρει για επιστροφή στην Κίνα. Εχω κάνει και το σχετικό dispute στο paypal.

Ας φρόντιζαν εκείνοι να μου αλλάξουν rom και όχι εγώ που είμαι άσχετος ώστε να δουλεύουν όλα ρολόι.

Στο κάτω-κάτω δεν μπορείς να παίρνεις ένα κινητό και να είναι κατ' αρχήν προβληματικό στην κάμερά του...

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εστειλα πισω σημερα (11,45 ευρω γιατι μαλλον το πακεταρα πολυ καλα) και κανω το σταυρο μου . Λεω να ζητησω να μου στειλουν αλλο και οχι refund ...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εστειλα πισω σημερα (11,45 ευρω γιατι μαλλον το πακεταρα πολυ καλα) και κανω το σταυρο μου . Λεω να ζητησω να μου στειλουν αλλο και οχι refund ...

Συστημένο ελπίζω ε ?

Και έβγαλες φωτογραφίες με τα στοιχεία της συσκευασία... ε ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα επίσης συστημένο (8,3 ευρώ) σήμερα μόνο το κινητό χωρίς αξεσουάρ όπως μου είπαν οι Κινέζοι.

Δεν ζήτησα refund αλλά ένα απροβλημάτιστο και καλά τεσταρισμένο κινητό, αφού είχα από χθες κάνει το dispute στο paypal και αναμένω...

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

λοιπον η rom που δοκιμαζω τωρα ειναι μακραν απο τις καλυτερες που υπαρχουν!!!

 

σημα wifi πιανει παντου στο σπιτι μου ενω πριν σε καποια σημεια εχανε και το εβρισκε συχνα!!!

το 3g παει αερα!!

gps τεζα!!!

antutu πλεον δεν το κοιταω γιατι δεν βλεπεις τις αληθινες δυνατοτητες του κινητου αλλα 13200 εχω βγαλει(περιπου)

κανενα κολλημα γενικα!!!το μονο ΜΕΙΟΝ???δεν περνει overclock η cpu και η gpu που αν δεν δωσει η καταραμενη η mediatek τον κωδικο kernel δεν βλεπω να γινεται τπτ μεχρι τοτε για εμενα ολες οι rom θα ειναι ημιτελεις!!!κατα τα αλλα ειναι τελεια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η rom που δοκιμαζω τωρα ειναι μακραν απο τις καλυτερες που υπαρχουν!!!

 

σημα wifi πιανει παντου στο σπιτι μου ενω πριν σε καποια σημεια εχανε και το εβρισκε συχνα!!!

το 3g παει αερα!!

gps τεζα!!!

antutu πλεον δεν το κοιταω γιατι δεν βλεπεις τις αληθινες δυνατοτητες του κινητου αλλα 13200 εχω βγαλει(περιπου)

κανενα κολλημα γενικα!!!το μονο ΜΕΙΟΝ???δεν περνει overclock η cpu και η gpu που αν δεν δωσει η καταραμενη η mediatek τον κωδικο kernel δεν βλεπω να γινεται τπτ μεχρι τοτε για εμενα ολες οι rom θα ειναι ημιτελεις!!!κατα τα αλλα ειναι τελεια!!!!!

 

Αν δεν βγει η τελεια ρομ δεν ξανα αλλαζω,τερμα

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

λοιπον η rom που δοκιμαζω τωρα ειναι μακραν απο τις καλυτερες που υπαρχουν!!!

 

σημα wifi πιανει παντου στο σπιτι μου ενω πριν σε καποια σημεια εχανε και το εβρισκε συχνα!!!

το 3g παει αερα!!

gps τεζα!!!

antutu πλεον δεν το κοιταω γιατι δεν βλεπεις τις αληθινες δυνατοτητες του κινητου αλλα 13200 εχω βγαλει(περιπου)

κανενα κολλημα γενικα!!!το μονο ΜΕΙΟΝ???δεν περνει overclock η cpu και η gpu που αν δεν δωσει η καταραμενη η mediatek τον κωδικο kernel δεν βλεπω να γινεται τπτ μεχρι τοτε για εμενα ολες οι rom θα ειναι ημιτελεις!!!κατα τα αλλα ειναι τελεια!!!!!

 

αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχει δωσει τον κωδικα για το mtk6589 η accer γιατι τον φοραει τον επεξεργαστη σε ενα μοντελο της,οποτε καποιος με τις καταλληλες γνωσεις κ διαθεση θα κανει τα μαγικα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ibiza2004

 

λοιπον η rom που δοκιμαζω τωρα ειναι μακραν απο τις καλυτερες που υπαρχουν!!!

σημα wifi πιανει παντου στο σπιτι μου ενω πριν σε καποια σημεια εχανε και το εβρισκε συχνα!!!

το 3g παει αερα!!

gps τεζα!!!

antutu πλεον δεν το κοιταω γιατι δεν βλεπεις τις αληθινες δυνατοτητες του κινητου αλλα 13200 εχω βγαλει(περιπου)

κανενα κολλημα γενικα!!!

Με μεγάλη χαρά θα την δοκίμαζα, αλλά για κάποιο λόγο, η συσκευή μου, ΔΕΝ μπαίνει σε recovery με power + vol down, ότι και να του κάνω. Εγκατέστησα ξανά την Yulypis Recovery, αλλά..... ΝΑΔΑ - ΚΑΠΟΥΤ - ΤΙΠΟΤΑ

Καμμιά ίδέα ?

* Το gps σου δούλεψε αμέσως ή ήθελε τροποποιήσεις ?

 

το μονο ΜΕΙΟΝ???δεν περνει overclock η cpu και η gpu που αν δεν δωσει η καταραμενη η mediatek τον κωδικο kernel δεν βλεπω να γινεται τπτ μεχρι τοτε για εμενα ολες οι rom θα ειναι ημιτελεις!!!κατα τα αλλα ειναι τελεια!!!!!

Οσο αφορά το overclock, εάν γινόιταν, θα άφηνα τους τύπους στο XDA αρκετό καιρό πριν τσιμπίσω το δικό μου.

 

=============================

Γειά χαρά σε όλους.

Χαθήκαμε ε ? :rolleyes:

=============================

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

κλασικα το gps θελει τροποποιηση με το gps test αλλα μετα παει αερας!!!βαλε 1α το καλωδιο usb ειτε στο pc ειτε για να φορτισει και θα μπεις!!!!!γιατι να το αφησεις αρκετο καιρο στους xda τυπους???για τεσταρισμα??οταν κανεις overclock δεν εννοουμε να πας στα 2ghz αλλα τουλαχιστον στο 1,5 που βγαινει και ο νεος 6589T που ειναι ιδιο τζιπ απλα υπερσυνχρονισμενη cpu και gpu εχει μαζι με υποστηριξη για 2gb ram!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...