Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Κοίτα τι έπαθε ο didimas

 

*ωραία υπογραφή έχεις. Μήπως όμως δεν είναι μόνο για την αγαπημένη σου ομάδα ? :)

 

ωχ σοβαρά ? δεν το είχα δει !!!!!

φυσικά και είναι παντός καιρού η υπογραφή μου :)

 

edit

σε συγκριση με το pandawill η τιμή

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη ενδιαφερομαι να αποκτησω το κινητο, απο ποιο site προτεινετε να το παρω?

Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι να αποκτησω το κινητο, απο ποιο site προτεινετε να το παρω?

Ευχαριστω.

Εαν κοιτάξεις,....οχι πολύ, 2-3 σελίδες πίσω, θα βρείς πολλές απαντήσεις. :)

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Εαν κοιτάξεις,....οχι πολύ, 2-3 σελίδες πίσω, θα βρείς πολλές απαντήσεις. :)

Ok σ'ευχαριστω.:)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σας,

 

Μόλις παρέλαβα το κινητό (παραγγελία από minideal) σε άριστη κατάσταση με όλα τα αξεσουάρ του και είμαι σε αναμονή φόρτισης... Περισσότερες λεπτομέρειες όταν το ανοίξω και περιηγηθώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπα να βάλω internet αλλά πρέπει να μου το ενεργοποιήσουν από την cosmote και θέλουν λέει κατασκευαστή τηλεφώνου.

Ποιος είναι?

Link to comment
Share on other sites

Guys, εγώ πήρα το Star x920, και το οποίο φαντάζομαι είναι ακριβώς το ίδιο με διαφορετικό εξωτερικό.

 

Έχω παρατηρήσει το εξής, στο σπίτι μου, πάντα ζορίζετε το σήμα εδώ, και στην ουσία μια πιάνει μια δεν πιάνει, αυτό ξέρω ότι είναι το χειρότερο για μια συσκευή απο θέμα μπαταρίας γιατί στην ουσία προσπαθεί όλη την ώρα από 'κει που δεν πιάνει να βρεί έστω κάτι, οπότε ξοδεύει παραπάνω απο όταν θα είχε σταθερά ξέρω γω 3 γραμμές.

 

Απλά έχω παρατηρήσει ότι στο πίσω μέρος ψηλά, εκεί ακριβώς που βρίσκεται η κάμερα, ζεσταίνετε το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να είναι οι κεραίες εκεί και η αιτία να είναι αυτή που σας περιέγραψα? Θα δοκιμάσω και έξω σε λιγάκι και θα σας πω.

 

edit: Ίσως είναι απο το Wifi?

Edited by kauleas
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι στη ρύθμιση APN συνεχώς η βούλα είναι στο δίκτυο CNET και είναι ο λόγος που δεν έχω internet. Και στο cosmote wireless να το γυρίσω πάλι τα ίδια, γυρίζει στο κινέζικο..... Πώς μπορώ να το σβήσω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπα να βάλω internet αλλά πρέπει να μου το ενεργοποιήσουν από την cosmote και θέλουν λέει κατασκευαστή τηλεφώνου.

Ποιος είναι?

Κατασκευαστής του Star S5 είναι ο PULID

Guys, εγώ πήρα το Star x920, και το οποίο φαντάζομαι είναι ακριβώς το ίδιο με διαφορετικό εξωτερικό.....

Διαφορές έχει αρκετές με το S5, και όσα γράφουμε εδώ είναι για το S5

Διαφορές λοιπόν υπάρχουν στις θέσεις που έχουν τοποθετηθεί τα καλούδια του, όπως φλάς κάμερας / θέσεις αισθητήρων / θέση φόρτισης / θέσεις και είδος καρτών sim / θεση μικροφώνου / θέση βύσματος ακουστικού / είδος και χωρητικότητα μπαταρίας...... άρα μάλλον μιλάμε για διαφορετικό τηλέφωνο σε hardware, [ το δικό σου το φτιάχνει η alps, το δικό μας η PULID ] αλλά με κοινές επιδόσεις.

Παρατηρώ ότι στη ρύθμιση APN συνεχώς η βούλα είναι στο δίκτυο CNET και είναι ο λόγος που δεν έχω internet. Και στο cosmote wireless να το γυρίσω πάλι τα ίδια, γυρίζει στο κινέζικο..... Πώς μπορώ να το σβήσω?

Που ακριβώς είναι αυτή η ρύθμιση ?

Ψάχνω ψάχνω, αλλά δεν την βρίσκω !!!

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Καλά λέω πως δεν με πάει με τα κινέζικά. Καθόλου όμως.

Τα νέα δεν είναι καθόλου καλά. Το δέμα έχει φτάσει Κίνα από τις 27/5/13 και το track and trace τώρα το δείχνει unsuccessful delivery μετά από τρία null.

Μαλλον δεν το παραλαμβάνουν οι κινέζοι.

Τώρα το paypal μου ζητάει αποδεικτικό αποστολής που να αναγράφει την διεύθυνση αποστολής. Κάτι που το ταχυδρομείο δεν μπορεί να μου δώσει, τουλάχιστον τηλεφωνικά, μου είπαν κάτι για προστασία προσωπικών δεδομένων.

Πάω τώρα στο ταχυδρομείο που το έστειλα να δω μήπως μπορούν απο 'κει να βοηθήσουν.

 

Απο το Oklot το έχουν στείλει 22/5/13 και ακόμα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία κατά την ώρα της αποστολής δεν το πήρες ?

 

Πρέπει να σου δώσουν αντίγραφο,... ζήτα το για δική σου χρήση.... Δεν γίνεται να μην σου δώσουν !

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το πήρα φωτό. Στο βίντεο που τράβηξα,

η στιγμή που φαίνεται το μπροστά του φακέλου κάνει φλου ο φακός και δεν διαβάζεται.

 

Πήγα στο ταχυδρομείο και δεν μπορούν να μου δώσουν τίποτα.

Δεν την καταγράφουν καθόλου τη διεύθυνση. Μόνο το τρακναμπερ.

Νομίζω πως ο μόνος τρόπος να το αποδείξω τώρα είναι να περιμένω να επιστραφεί και να στείλω φωτό του δέματος.

Είμαι να σκάσω.

Link to comment
Share on other sites

.....Είμαι να σκάσω.

Ελα τώρα, .....δεν λέει ....και ειδικά με τέτοια ζέστη !

Υπομονή, και στείλε απάντηση στην paypal, για να ξέρει για ποιό λόγο θα καθυστερήσεις.

 

===============

προσθήκη

===============

 

Αντε και το πήρες πίσω.

Μετά τι κάνεις ?

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Θα φωτογραφήσω το μπροστινό του φακέλου με όλα τα αυτοκόλλητα των ταχυδρομείων και θα το στείλω στο πειπαλ.

Δεν θα βγάλω άκρη λες;

Link to comment
Share on other sites

Θα φωτογραφήσω το μπροστινό του φακέλου με όλα τα αυτοκόλλητα των ταχυδρομείων και θα το στείλω στο πειπαλ.

Δεν θα βγάλω άκρη λες;

Αυτό που σου ζήτησαν, ήταν, να επιστρέψεις πίσω το τηλέφωνο. Ετσι δεν είναι ?

Το να τους δείξεις οτι το έστειλες και δεν το παρέλαβαν, δεν είναι αυτό που σου ζήτησαν.

Επίσης αυτοί, οι Κινέζοι, είχαν κάποια εορτή τις περασμένες ημέρες, και ίσως επικαλεστούν αυτόν τον λόγο.

Δεν ξέρω, γιατυτό σου λέω να επικοινωνήσεις τώρα με την paypal και να εξηγήσεις τι συμβαίνει, και να σου πουν αυτοί ποιές πρέπει να είναι οι επόμενες κινήσεις σου.

 

Ερώτηση.

Μετά απο πόσα null γίνεται πίσω η επιστροφή ? Ποιός χρεώνεται την επιστροφή ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]33553[/ATTACH]

Αυτή είναι η σελίδα του Ems σχετικά με το δέμα μου.

Απ' ότι φαίνεται έχουν προσπαθήσει τρεις φορές να το παραδώσουν.

Τις δύο τελευταίες την ίδια μέρα με διαφορά 5 ωρών περίπου.

Αν αυτό σημαίνει το null.

Εστειλα στο πειπαλ και περιμένω την απάντησή τους.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]33553[/ATTACH]

Αυτή είναι η σελίδα του Ems σχετικά με το δέμα μου.

Απ' ότι φαίνεται έχουν προσπαθήσει τρεις φορές να το παραδώσουν.

Τις δύο τελευταίες την ίδια μέρα με διαφορά 5 ωρών περίπου.

Αν αυτό σημαίνει το null.

Εστειλα στο πειπαλ και περιμένω την απάντησή τους.

 

Καλα εκανες,στειλε και την αποδειξη του συστημενου,εγω οταν τους την εστειλα μου εδωσαν τα χρηματα αμεσως παρ οτι δεν το ειχαν παραλαβει ουτε το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Την έστειλα την απόδειξη του συνημμένου αλλά δεν γράφει επάνω διεύθυνση παράδοσης.

Έστειλα και μέιλ με όλη την αλληλογραφία που είχα με τους κινέζους.

Αν αρνούνται την επίδοση οι κινέζοι ή αν το σύστημα είναι όπως εδώ με τις ειδοποιήσεις και δεν πάνε να το παραλάβουν,

πως μπορώ εγώ να το αποδείξω;

 

Πόσταρα τη "περιπέτεια" μου και στο "αξιόπιστα sites" για νε ενημερωθούν κι άλλοι για το κατάστημα.

Αν κάποιον τον ενοχλεί η συνέχεια εδώ, μπορώ να το συνεχίσω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Την έστειλα την απόδειξη του συνημμένου αλλά δεν γράφει επάνω διεύθυνση παράδοσης.

Έστειλα και μέιλ με όλη την αλληλογραφία που είχα με τους κινέζους.

Αν αρνούνται την επίδοση οι κινέζοι ή αν το σύστημα είναι όπως εδώ με τις ειδοποιήσεις και δεν πάνε να το παραλάβουν,

πως μπορώ εγώ να το αποδείξω;

 

Πόσταρα τη "περιπέτεια" μου και στο "αξιόπιστα sites" για νε ενημερωθούν κι άλλοι για το κατάστημα.

Αν κάποιον τον ενοχλεί η συνέχεια εδώ, μπορώ να το συνεχίσω εκεί.

 

Κι εγω την ιδια ιστορια ειχα,τους εστειλα την αποδειξη και αντιγραφο απο το τρακινγκ που εδειχνε οτι η παραδοση δεν ειχε γινει,μου εδωσαν τα χρηματα διοτι ειναι και ευθυνη του καταστηματος να ψαξει να δει γιατι δεν εχει παραλαβει το δεμα,συνεχισε να τους ενοχλεις.

Link to comment
Share on other sites

2η ημέρα με το τηλέφωνο και εκεί που όλα ήταν καλά αρχίσαν τα "θέματα"...

Συγκεκριμένα εκεί που προσπαθούσα να τραβήξω φωτογραφία και βλέποντας το φακό ξαφνικά κολλάει η φωτογραφική και δεν ξεκολάει με τίποτα... Μετά από 10 δευτ. βλέπω στην κολλημένη οθόνη και ροζ γραμμές και λέω αυτό ήταν χάλασε... Μετά από λίγο και χωρίς λόγο βλέπω να ανάβει το φλας της...

Κλείνω το τηλέφωνο και το ξαναανοίγω... πάω να ανοίξω τη φωτογραφική και μου βγάζει μήνυμα "δεν είναι δυνατή η σύνδεση με τη φωτογραφικη μηχανή". Περιμένω καμμιά ώρα και προσπαθώ να ξαναανοίξω... Ανοίγει και μετά από πολύ λίγο κολλάει και ξαφνικά κάνει και επανεκκίνηση το τηλέφωνο... Σβήνω το avast!, σβήνω και 2 εφαρμογές με φακό μήπως φταίνε αυτά και ξαναπροσπαθώ αλλά μία από τα ίδια: Η δεν κάνει σύνδεση, ή ανοίγει και μετά από 2-3 δεύτερα κολλάει και είτε κάνει reboot είτε προλαβαίνω να πατήσω το βελάκι να πάει στο desktop. Δεν έχω δει στη συζήτηση κάποιο ιστορικό με πρόβλημα στο φακό της φωτογραφικής και μου κάνει τρομερή εντύπωση...

Ολα δουλεύουν κομπλέ (ή έτσι νομίζω δηλαδή)-> wifi συνδέομαι καρφί, gps είδα ότι πιάνει δορυφόρους και γενικά ήμουν πολύ ευχαριστημένος μέχρι σήμερα το απόγευμα τουλάχιστον...

Τι φταίει και τι μπορώ να κάνω?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

μαλλον φιλε καποιο προγραμμα εκανε κιμα την rom βαλε αλλη και θα φτιαξει!!ΑΝ δεν φτιαξει εχεις προβλημα στο hardware!!παντως εγω σε ενα huawei που ειχα ειχε ενα παρομιο προβλημα και οταν αλλαξα rom δεν ξαναεμφανιστηκε ποτε!!!

 

http://www.needrom.com/mobile/star-s5-miz-z2-ronks-mod/ νεα rom που την δοκιμαζω απο χτες!!!σε γενικες γραμμες πολυ καλη το μονο μειον για εμενα??ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ OVERCLOCK ΧΑΧΑΧΑΧΑ αμα αυτη η mediatek δεν δωσει κωδικα kernel για να tweekαρουν τα χακερονια δεν θα δουμε το 100% το κινητου μας δυστυχως!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος χριστής στο φόρουμ κ άσχετος στα Android κινητά. Τον τελευταίο καιρό έψαχνα να βρω το καλύτερο δυνατό τηλ στην τιμή τον 170 eyro κ έπεσα στο εν λόγω κινητό. Είμαι στα πρόθυρα να το τσιμπήσω από το pandawill (λόγω τιμής κ αξιοπιστίας του sait:D:rolleyes:) μαζί με θήκη κ Back Shell (για προληπτικούς λογούς:cool:), έχω όμως κάποιες απορίες που δημιουργούν ενδοιασμούς.

 

1Ον κ ποιο σημαντικό, όσο κ να έψαξα δεν βρήκα την τιμή sar που εκπέμπει το κινητό. Έχει κανένας ιδέα για αυτό?.

 

2Ον από ποιότητα κατασκευής πως είναι? Είναι στιβαρό? Φαίνεται να αντέχει δυο τρία ,χρονιά ρε παιδί μου... πιστεύω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.( εκτός από το Back Shell που έγιναν σχολεία κ έχω άποψη).

 

Κ 3ον αναφερθήκαν κάποια παράπονα για των ηχώ τα οποία κάποιοι τα έλυσαν με αλλαγή rom (κάτι που για αρχή δεν διατιθεμέ να το κάνω λόγο ασχετοσύνης κ διατήρησης του ελληνικού μενού) με την αρχική του δηλαδή τη διάφορες έχει? Μεγάλες η σχετικά μικρές?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον φιλε καποιο προγραμμα εκανε κιμα την rom βαλε αλλη και θα φτιαξει!!ΑΝ δεν φτιαξει εχεις προβλημα στο hardware!!παντως εγω σε ενα huawei που ειχα ειχε ενα παρομιο προβλημα και οταν αλλαξα rom δεν ξαναεμφανιστηκε ποτε!!!

 

http://www.needrom.com/mobile/star-s5-miz-z2-ronks-mod/ νεα rom που την δοκιμαζω απο χτες!!!σε γενικες γραμμες πολυ καλη το μονο μειον για εμενα??ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ OVERCLOCK ΧΑΧΑΧΑΧΑ αμα αυτη η mediatek δεν δωσει κωδικα kernel για να tweekαρουν τα χακερονια δεν θα δουμε το 100% το κινητου μας δυστυχως!!!!!!!

 

 

Επειδή δεν το έχω ξανακάνει να αλλάξω rom και παρεπιπτόντως σήμερα που δούλευε κανονικά μετά από 2-3 λεπτά πάλι κόλλησε...Μήπως να το ελέγξω άλλες 2-3 ημέρες και όταν σιγουρευτώ να τους το επιστρέψω πίσω ή να αρχίζω να απεγκαθιστώ ό,τι εφαρμογές-παιχνίδια έχω βάλει? Εάν μπω στο τρυπάκι να αλλάξω rom τότε φυσικά δεν μπορώ να τους το επιστρέψω...Ετσι? Υποτίθενται αυτά τα κινητά δεν μασάνε πουθενά, τώρα εάν κατεβάζεις μια εφαρμογή και σου χαλάει το hardware τι να πω... Ο κύριος λόγος που το αγόρασα ήταν η φωτογραφική, εάν κολλάει κλπ δεν έχω λόγο να το κρατήσω...

 

Μπήκα τελικά στον κόπο να απεγκαταστήσω τις μισές μου εφαρμογές αλλά τίποτα...

Ανοίγει κανονικά και σε ανύποπτο χρόνο κολλάει η οθόνη... Την ώρα που κολλάει βγαίνουν ροζ-μωβ λωρίδες στην οθόνη ή γίνεται ολόκληρη ροζ η οθόνη...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

μαλλον φιλε καποιο προγραμμα εκανε κιμα την rom βαλε αλλη και θα φτιαξει!!ΑΝ δεν φτιαξει εχεις προβλημα στο hardware!!παντως εγω σε ενα huawei που ειχα ειχε ενα παρομιο προβλημα και οταν αλλαξα rom ....!

Καλώς τον !

Rom πάλι ψάχνεις ? :)

Γιααααα πες ? Τι λέει αυτή ? Ρώσικη ε ? !!! Τι έχεις πάθει ?

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος χριστής στο φόρουμ κ άσχετος στα Android κινητά. Τον τελευταίο καιρό έψαχνα να βρω το καλύτερο δυνατό τηλ στην τιμή τον 170 e........

 

1Ον κ ποιο σημαντικό, όσο κ να έψαξα δεν βρήκα την τιμή sar που εκπέμπει το κινητό. Έχει κανένας ιδέα για αυτό?.

Δεν υπάρχουν όντως αναφορές ακόμα για αυτό το κινητό.

2Ον από ποιότητα κατασκευής πως είναι? Είναι στιβαρό? Φαίνεται να αντέχει δυο τρία ,χρονιά ρε παιδί μου... πιστεύω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.( εκτός από το Back Shell που έγιναν σχολεία κ έχω άποψη).

Για να σου απαντήσει κάποιος, θα έπρεπε να το είχε ήδη 2 - 3 χρόνια. :)

Εγω προσωπικά πιστεύω πως θα αντέξει και περισσότερα απο αυτό που ζητάς, ... το θέμα είναι, θα το θές μετά απο τόσα χρόνια, και με τις συσκευές - δυνατότητες που θα έχουν βγεί μέχρι τότε ?

Κ 3ον αναφερθήκαν κάποια παράπονα για των ηχώ τα οποία κάποιοι τα έλυσαν με αλλαγή rom (κάτι που για αρχή δεν διατιθεμέ να το κάνω λόγο ασχετοσύνης κ διατήρησης του ελληνικού μενού) με την αρχική του δηλαδή τη διάφορες έχει? Μεγάλες η σχετικά μικρές?...

Δεν είναι αναγκαστικό οτι θα χάσεις τα Ελληνικά. Οι περισσότερες rom απ'ότι βλέπω, υποστηρίζουν multi-language

Μπήκα τελικά στον κόπο να απεγκαταστήσω τις μισές μου εφαρμογές αλλά τίποτα...

Ανοίγει κανονικά και σε ανύποπτο χρόνο κολλάει η οθόνη... Την ώρα που κολλάει βγαίνουν ροζ-μωβ λωρίδες στην οθόνη ή γίνεται ολόκληρη ροζ η οθόνη...

Πριν βάλεις αυτές τις εφαρμογές, δούλευε κανονικά η φωτογραφική σου μηχανή ?

_ Εβγαλες εντελώς την μπαταρία πριν κάνεις power off - power on ?

 

 

===============

@ didimas περιμένουμε νέα

===============

@ tsopanos Hello mate

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...