Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! θέλω να αγοράσω το q10 επειδή δυστηχώς το 9780 μου μας άφησε χρόνους μετά από μια πτώση. έχω 2 ερωτήσεις:

 

1ον πως θα ξέρω πχ αν το πάρω απο εδω http://www.expansys.com.gr/blackberry-q10-qwerty-black-247054/ αν είναι 100-3? Μόνο αν πάρω κάποιο τηλέφωνο? γτ με το να στέλνω mail δεν παίρνω απαντήσεις!

 

2ον αντέχει καθόλου το κινητό σε μέτρια κακομεταχείρηση? ή με το πρώτο πέσιμο θα σπάσει? το λέω γτ την έχω πατήσει με το προηγούμενο αν και με τα 60 ευρω που κάνει η οθόνη του 9780 παλευοταν η κατασταση!

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους! θέλω να αγοράσω το q10 επειδή δυστηχώς το 9780 μου μας άφησε χρόνους μετά από μια πτώση. έχω 2 ερωτήσεις:

 

1ον πως θα ξέρω πχ αν το πάρω απο εδω http://www.expansys.com.gr/blackberry-q10-qwerty-black-247054/ αν είναι 100-3? Μόνο αν πάρω κάποιο τηλέφωνο? γτ με το να στέλνω mail δεν παίρνω απαντήσεις!

 

2ον αντέχει καθόλου το κινητό σε μέτρια κακομεταχείρηση? ή με το πρώτο πέσιμο θα σπάσει? το λέω γτ την έχω πατήσει με το προηγούμενο αν και με τα 60 ευρω που κάνει η οθόνη του 9780 παλευοταν η κατασταση!

 

ευχαριστώ!

 

Το εξπάνσυς απόσο ξέρω φέρνει 100-2, οπότε θα έχεις 4g.

Όσον αφορά την μεταχείριση, βάλτου μια θήκη και μία ζελατίνα και ΜΗΝ κακομεταχειρίζεσαι κινητό των 430 ευρώ!! :)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ ναι προσπαθώ όσο μπορώ να το προσέχω, αλλά τα χέρια μου διαφωνούν. τους έστειλα mail, θα πάρω και ένα τηλέφωνο αύριο για να το επιβεβαιώσω και μακάρι να είναι για να το πάρω επιτέλους!!!
Link to comment
Share on other sites

@andymak καλημέρα

 

Γενικώς πρόσεχε , διότι το ίδιο μαγαζί VPN το έχει σε 359 και λίγο πιο πίσω στα 450 …..

Το Smarties που το έχει και αυτό στα 360 το μονό σίγουρο είναι ότι σου δίνουν ξεσφραγισμένη συσκευή και αν τους ρωτήσεις γιατί το κάνουν αυτό ….σου απαντούν είναι τακτική του μαγαζιού , να ελέγχουν και να ανοίγουν τις συσκευασίες…. πριτς δεν σφάξανε από που και ως που να ανοίγουν τις συσκευασίες …..

Δικά μου χρήματα είναι εγώ θα την ανοίξω πρώτος …

Σε 1-2 μαγαζιά από skroutz θα πάρεις μη ξεσφραγισμένη συσκευασία ….Οι περισσότεροι τα ανοίγουν ….γιατι άραγε ?

Προσοχή Προσοχή Προσοχή παιδιά κυρίως για τα blackberry από το skroutz …..να το πάρετε από μαγαζί αξιόπιστο ώστε να έχετε μια κάλυψη εάν φτου-φτου πάθει κάτι ….

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Για να μην θεωρηθεί διαφήμιση, οποιοσδήποτε αγόρασε κάποιο BlackBerry τελευταία από το skroutz και έμεινε ευχαριστημένος (σφραγισμένη συσκευή κτλ), ας μου στείλει σε προσωπικό μήνυμα το μαγαζί, γιατί σήμερα κιόλας θέλω να παραγγείλω το Q10 καινούριο..

 

Είχε κανένας σας μέσα στην συσκευασία το κλασικό BlackBerry leather pouch που βάζανε μέχρι τώρα στις συσκευασίες των BB; Γιατί στα unboxing που είδα του εξωτερικού δεν είχαν μέσα θήκη..

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ενδιαφέρομαι σαν τον Katath, οπότε αν κάποιος γνωρίζει ας μου στείλει και εμένα παρακαλώ!

 

Κι εγω μια απο τα ιδια! Πειτε να εχουμε μια ιδεα τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Για να μην θεωρηθεί διαφήμιση, οποιοσδήποτε αγόρασε κάποιο BlackBerry τελευταία από το skroutz και έμεινε ευχαριστημένος (σφραγισμένη συσκευή κτλ), ας μου στείλει σε προσωπικό μήνυμα το μαγαζί, γιατί σήμερα κιόλας θέλω να παραγγείλω το Q10 καινούριο..

 

Είχε κανένας σας μέσα στην συσκευασία το κλασικό BlackBerry leather pouch που βάζανε μέχρι τώρα στις συσκευασίες των BB; Γιατί στα unboxing που είδα του εξωτερικού δεν είχαν μέσα θήκη..

 

σου έστειλα εγώ pm , αν θες στείλε το στους άλλους που ενδιαφέρονται ..

Δεν δίνεται το pouch , δόθηκε ως διαφημιστικό κουτί για unboxing σε μερικούς εκλεκτούς του internet …

Για τον απλό λαό δεν δίνεται κάποια θήκη .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ψαχνομαι και εγω για το Q10 και εχω μια ερωτηση σχετικα με τους χαρτες. Στο review στο gsm arena δεν λεει και τα καλυτερα για τους χαρτες. Εσεις που το εχετε τοσο καιρο, εχετε δει βελτιωσεις στους χαρτες και την πλοηγηση. Εγω προσωπικα κανω πολλες διαδρομες στην Αθηνα με την μηχανη και το Νοκια maps με βολευει οταν θελω να αναζητησω στα γρηγορα μια οδο.

Πειτε μου λιγο εντυπωσεις σε αυτο το θεμα. Κλειδωνει γρηγορα ο δορυφορος? Υπαρχει και καλυτερη εφαρμογη για χαρτες απο το stock? Καπου επεσε το ματι μου οτι παιρνει και google maps τωρα? Ισχυει?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το VnP, νομίζω πως αυτό στα 360, είναι 3G, ενώ το άλλο που τονίζει το SQN 100, είναι το 4G. Είχε γίνει και παλιότερα τέτοιο διπλό ποστ :lol: στο σκρουτζ και όταν τους πήρα τηλ, μου είχαν πει ότι φέρνουν μόνο το 4G τελικά. Ένα τηλ είναι παιδιά, ρωτήστε.

 

 

[Αγγελίες παρακαλώ μόνο στο Buy&Sell]

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Το εξπάνσυς απόσο ξέρω φέρνει 100-2, οπότε θα έχεις 4g.

Όσον αφορά την μεταχείριση, βάλτου μια θήκη και μία ζελατίνα και ΜΗΝ κακομεταχειρίζεσαι κινητό των 430 ευρώ!! :)

 

Μια μικρή διόρθωση μόνο, το Q10 θέλει την έκδοση 100-3 για 4G στην Ελλάδα (το Ζ10 θέλει 100-2). Για να μην μπερδευτεί κανείς το αναφέρω.

 

Γεια σας παιδια. Ψαχνομαι και εγω για το Q10 και εχω μια ερωτηση σχετικα με τους χαρτες. Στο review στο gsm arena δεν λεει και τα καλυτερα για τους χαρτες. Εσεις που το εχετε τοσο καιρο, εχετε δει βελτιωσεις στους χαρτες και την πλοηγηση. Εγω προσωπικα κανω πολλες διαδρομες στην Αθηνα με την μηχανη και το Νοκια maps με βολευει οταν θελω να αναζητησω στα γρηγορα μια οδο.

Πειτε μου λιγο εντυπωσεις σε αυτο το θεμα. Κλειδωνει γρηγορα ο δορυφορος? Υπαρχει και καλυτερη εφαρμογη για χαρτες απο το stock? Καπου επεσε το ματι μου οτι παιρνει και google maps τωρα? Ισχυει?

Ευχαριστω πολυ

 

Ο δορυφόρος κλειδώνει γρήγορα, παίρνει google maps όχι offline όμως. Τους ενσωματωμένους ΒΒ maps μπορείς να τους χρησιμοποιείς απλά για να βρίσκεις κάποια οδό όπως λες. Αλλιώς πας σε Sygic/Mireo Don't Panic (offline, μακράν καλύτερα προγράμματα).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση μόνο, το Q10 θέλει την έκδοση 100-3 για 4G στην Ελλάδα (το Ζ10 θέλει 100-2). Για να μην μπερδευτεί κανείς το αναφέρω.

 

Πολύ σωστά! Παράλειψή μου, έχω αλλάξει πόσα και έχω χάσει τον μπούσουλα.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Την οθονη πώς τη βλεπετε; Εννοω αν ειναι ευπαθης, αν κανει ευκολα γρατζουνιες. Το εχετε μεσα σε θηκη;
Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα!

Ενδιαφερομαι να αγορασω το Q10 και το βρισκω στο skroutz να ξεκιναει απο 360 ευρω και δεν ξερω τι παιζει.

Θα ηθελα την γνωμη σας.

Σας ευχαριστω πολυ!!!

 

Και κατι τελευταιο,εχω κινητο με συνδεση στην Wind και θελω να παρω αυτο για να μπορω να στελνω στο μσν μηνυματα απο κει κ λογικα θα πρεπει να εχω καποιο πακετο ΜΒ,ξερει καποιος αν υπαρχει πακετο που να ειναι παραδειγμα οπως στον υπολογιστη απεριοριστο ιντερνετ?

Διοτι αν εχω ολη την ωρα ανοιχτο το μσν ή το skype θα μου τρωει ΜΒ και θα μου ερθει κανας λογαριασμος και θα με χτυπησει εγκεφαλικο!

Και παλι ευχαριστω πολυ!!!

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΝΩΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ?

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΝΩΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ?

 

Σου απάντησα φίλε μου πως στα 360 που το έχει το VnP, μάλλον είναι το 3G, γτ δεν τους κάνεις ένα τηλ να τους ρωτήσεις για ποιο SQN μοντέλο πρόκειται..;

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί παραλαμβάνω καινούριο το blackberry Q10, μετά από το 9000, το 9780, το 9900 και μια αποτυχημένη αγορά ενός storm 2.

 

Τα πλήκτρα είναι ακόμα μεγαλύτερα και από το 9900;

 

Πείτε μου απλά για την πρώτη - πρώτες φορτίσεις.. Το αφήνω να αδειάσει τελείως αύριο όταν το παραλάβω και το ανοίξω και μετά για φόρτιση κλειστό;

 

Ή δεν το αφήνω να πέσει η μπαταρία του κάτω από ένα συγκεκριμένο ποσοστό και το βάζω για φόρτιση;

 

Πίσω πηγαίνω σέρνοντας το δαχτυλό μου από κάτω προς τα πάνω στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί παραλαμβάνω καινούριο το blackberry Q10, μετά από το 9000, το 9780, το 9900 και μια αποτυχημένη αγορά ενός storm 2.

 

Τα πλήκτρα είναι ακόμα μεγαλύτερα και από το 9900;

 

Πείτε μου απλά για την πρώτη - πρώτες φορτίσεις.. Το αφήνω να αδειάσει τελείως αύριο όταν το παραλάβω και το ανοίξω και μετά για φόρτιση κλειστό;

 

Ή δεν το αφήνω να πέσει η μπαταρία του κάτω από ένα συγκεκριμένο ποσοστό και το βάζω για φόρτιση;

 

Πίσω πηγαίνω σέρνοντας το δαχτυλό μου από κάτω προς τα πάνω στην οθόνη;

 

Δεν θυμάμαι πως ήταν τα πλήκτρα του 9900 να σου πω.. . Όσο για την πρώτη φόρτιση άνοιξε το, δούλεψε το μέχρι το 5% και βάλτο να φορτίσει πλήρως. Στο τελευταίο είσαι σωστός! Και το κυριότερο : καλορίζικο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο μπορώ να μεταφέρω όλα μου τα sms και τις συνομιλίες από το 9780 μου στο Q10;

 

Οι ήχοι κλήσεις της συσκευής που είναι και από που μπορώ να αλλάξω ήχο κλήσης;;

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και εγώ σήμερα το δικό μου :) έχω μόνο μια ερώτηση: ενώ έχω κάνει συγχρονισμό του facebook και του hotmail μου δεν μου βγάζει καμιά ενημέρωση από αυτα στο hub. Έχει κανείς ιδέα πως διορθώνεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω κανονικά MB στο πρόγραμμα μου κτλ και ενώ μέχρι πρότινος έμπαινα κανονικά στο internet από την 3G σύνδεση, εδώ και 2 ημέρες περίπου δεν μπορώ να συνδεθώ και μου γράφει "καμία σύνδεση στο Internet - βεβαιωθείτε ότι η συσκευή σας είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο και δοκιμάστε ξανά"..

 

Ανοίγω κανονικά τις ρυθμίσεις του ίντερνετ και έχω κανονικά ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες δεδομένων.. Τι έχω πατήσει και δεν μπορώ να μπω;;

 

Μέσω wifi μπαίνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω κανονικά MB στο πρόγραμμα μου κτλ και ενώ μέχρι πρότινος έμπαινα κανονικά στο internet από την 3G σύνδεση, εδώ και 2 ημέρες περίπου δεν μπορώ να συνδεθώ και μου γράφει "καμία σύνδεση στο Internet - βεβαιωθείτε ότι η συσκευή σας είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο και δοκιμάστε ξανά"..

 

Ανοίγω κανονικά τις ρυθμίσεις του ίντερνετ και έχω κανονικά ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες δεδομένων.. Τι έχω πατήσει και δεν μπορώ να μπω;;

 

Μέσω wifi μπαίνει κανονικά.

 

την είχα πάθει και εγώ κάποια στιγμή στην αρχή …

Έχω cosmote και πήγα στις ρυθμίσεις APN και έβαλα στο access point name (apn) την λέξη internet επανεκκίνηση και όλα κομπλέ .

Link to comment
Share on other sites

την είχα πάθει και εγώ κάποια στιγμή στην αρχή …

Έχω cosmote και πήγα στις ρυθμίσεις APN και έβαλα στο access point name (apn) την λέξη internet επανεκκίνηση και όλα κομπλέ .

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Λύθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου, αφου εχω βοντα και αργουσε η ενημερωση χρησιμοποιησα την κοσμοτε ενος φιλου και επιτελους ειμαι στην 10.2.1.Μια χαρα προς το παρον, ωραια και χρησιμη η προσθηκη των γρηγορων ρυθμισεων με τη δυνατοτητα επιλογης οπως και οι μικροαλλαγες στο ηδη χρησιμο hub.Θα δω και τα υπολοιπα και θα επανελθω, καλο βραδυ.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...