Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελα ντε, δεν ξερω. θα ρωτησω να μαθω. μηπως το καταστημα εννοουσε τα γραμματα στα πληκτρα? τι να πω. ελληνικο μενου αν δεν εχει μπαινει με καποιο τροπο? ευχαριστω

 

Δε γίνεται να μην έχει. Μόνο η Xiaomi τα κάνει αυτά. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Θα ηθελα την βοήθεια σας !

Πως ενεργοποιώ το led σε q10

Βασικά εχω βάλει για τις κλήσεις μυνηματα χρώματα led και στην αναμονή το τηλεφωνο δεν εχει .

Ξέρετε πως ενεργοποιητε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μήπως ξέρει κανεις γιατί δεν μπορώ να συνδέσω το pay pal στο blackberry για αγορά ;

Λόγω capital?μου λεει συνέχεια ξαναπροσπαθήσετε αργότερα ενώ βάζω τους σωστούς κωδικούς;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μήπως ξέρει κανεις γιατί δεν μπορώ να συνδέσω το pay pal στο blackberry για αγορά ;

Λόγω capital?μου λεει συνέχεια ξαναπροσπαθήσετε αργότερα ενώ βάζω τους σωστούς κωδικούς;

 

ακριβώς για αυτό. το ίδιο συμβαίνει και στο android, είχα καταφέρει να συνδέσω τελικά τον λογαριασμό μέσω του pc. κάνε μια προσπάθεια και εσύ

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται κανονικά σε iPhone και πραγματοποιώ και συναλλαγές .

Επίσης απο Google στο blackberry συνδέεται

Ότι ναναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά!

 

Το e-shop, έχει προσφορά (για τα μέλη) το Q10 στα 175 ευρώ!

Βέβαια, δεν αναγράφει ποια έκδοση είναι...

"Και να, αδερφέ μου, που μάθαμε να κουβεντιάζουμε ήσυχα, ήσυχα, ήσυχα κι απλά"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά!

 

Το e-shop, έχει προσφορά (για τα μέλη) το Q10 στα 175 ευρώ!

Βέβαια, δεν αναγράφει ποια έκδοση είναι...

και είναι και το λευκό

όχι το μάυρο......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχω βρει το κινητό στο eBay στα 146€ (καινούριο με ολα τα παρελκόμενα απο ότι αναφέρει) απο Hong Kong. Έχει κανεις εμπειρία απο παρόμοιες αγορές; Τι πρέπει να προσέξω για να μην τα κλαίω; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω τελευταια τεχνικα προβληματα. Ανεβαζει θερμοκρασια εύκολα και αναιτια. Επισης το πιο βασικο, βαραει επανεκινησεις χωρις λογο! Υποψιαζομαι οτι ειναι μπαταρια, αλλα ξερουμε πως μπορω να σιγουρευτω? Υπαρχει στη Θεσσαλονικη καπου που μπορω να το παω να το δουν? Ευχαριστω
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχω βρει το κινητό στο eBay στα 146€ (καινούριο με ολα τα παρελκόμενα απο ότι αναφέρει) απο Hong Kong. Έχει κανεις εμπειρία απο παρόμοιες αγορές; Τι πρέπει να προσέξω για να μην τα κλαίω; Ευχαριστώ.

 

Αναφέρει ποια έκδοση είναι, ώστε να ξέρεις εάν υποστηρίζει 4G στην Ελλάδα; Κάνε μια έρευνα και σε ελληνικά καταστήματα, το φέρνουν διάφοροι κατά καιρούς κάτω από 200 ευρώ καινούριο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα καιρό να χρησιμοποιήσω το Q10 μου και αφού έκανα ό,τι άλλο να κάνω, δοκίμασα να μπω στο facebook. Αυτό γιατί, η "καλή" BlackBerry αποφάσισε, όχι απλά να παρατήσει τη εφαρμογή στην τύχη της, αλλά να σταματήσει τη λειτουργία της.

 

Η απορία μου είναι.

 

Έχει κατεβάσει κάποιος το messenger, με κάποιον από τους εναλλακτικούς τρόπους και να λειτουργεί;

 

Edit: 19/4: Κατέβασα τον messenger και κατά τη διάρκεια του ελέγχου, πριν τη εγκατάσταση, από το λειτουργικό, εμφανίστηκε το παρακάτω μήνυμα.

 

Ούτε αυτό δε δουλεύει τώρα; :mad:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα να αγοράσω ένα blackberry q10, κοιτάω όμως και το blackberry bold 9930 απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα ώστε να με βοηθήσετε στην αγορά διότι έχω ακούσει πολλά ιδιαίτερα με τις τελευταίες εξελίξεις...

 

Βασικά οι ανάγκες μου είναι οι εξής και θα ήθελα να ξέρω αν θα τις καλύψει...

 

1 = gmail Αν μπορώ να έχω τις επαφες μου σε κατάλογο με τις φώτος και τα στοιχεία όπως έχω στο android χωρίς να χρειαστεί να τις περάσω χειροκίνητα ή με άλλον τρόπο γίνεται αυτό και να ενημερώνονται...;

 

2 = WUNDERLIST υπάρχει ; μπορώ να το χρησιμοποιώ ;

 

3 = FEEDLY ; Δουλεύει κανονικά ;

 

4 = FACEBOOK Τι γίνεται τελικά θα έχει ενημερώσεις στο HUB η παρέδωσε πνεύμα ποια είναι η εξέλιξη στο θέμα ;

 

5 = VIBER δουλεύει ; παίρνει κανονικά τις επαφές ή υπάρχουν προβλήματα ;

 

6 = Aπο CALENDAR = Βασικά έχω το GOOGLE το οποίο παίρνει συναντήσεις και απο WUNDELIST

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Edited by LOCKI7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα να αγοράσω ένα blackberry q10, κοιτάω όμως και το blackberry bold 9930 απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα ώστε να με βοηθήσετε στην αγορά διότι έχω ακούσει πολλά ιδιαίτερα με τις τελευταίες εξελίξεις...

 

Βασικά οι ανάγκες μου είναι οι εξής και θα ήθελα να ξέρω αν θα τις καλύψει...

 

1 = gmail Αν μπορώ να έχω τις επαφες μου σε κατάλογο με τις φώτος και τα στοιχεία όπως έχω στο android χωρίς να χρειαστεί να τις περάσω χειροκίνητα ή με άλλον τρόπο γίνεται αυτό και να ενημερώνονται...;

 

2 = WUNDERLIST υπάρχει ; μπορώ να το χρησιμοποιώ ;

 

3 = FEEDLY ; Δουλεύει κανονικά ;

 

4 = FACEBOOK Τι γίνεται τελικά θα έχει ενημερώσεις στο HUB η παρέδωσε πνεύμα ποια είναι η εξέλιξη στο θέμα ;

 

5 = VIBER δουλεύει ; παίρνει κανονικά τις επαφές ή υπάρχουν προβλήματα ;

 

6 = Aπο CALENDAR = Βασικά έχω το GOOGLE το οποίο παίρνει συναντήσεις και απο WUNDELIST

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Καλησπέρα. Το μόνο που γνωρίζω για το 9930 είναι ότι χρησιμοποιεί Legacy OS, που δεν υποστηρίζεται εδώ και πολύ καιρό.

 

Το Q10 χρησιμοποιεί BBOS 10, που και αυτό, απ' ό,τι βλέπω, δεν το υποστηρίζει πλέον, αλλά υπερτερεί σε όλα, εκτός από το SAR.

 

1. Αν θυμάμαι καλά, γιατί δεν το πολυχρησιμοποιώ, δεν έχει κανένα θέμα με τις επαφές. Κάνει και πολύ γρήγορο συγχρονισμό.

 

Πάντως, θα ήθελα διασταύρωση και από κάποιον άλλο κάτοχο σε αυτό.

 

 

2. και 3. Δε γνωρίζω τις εφαρμογές και δε μπορώ να σε βοηθήσω.

 

4. Το Facebook, με την τελευταία ενημέρωση του συστήματος δεν υφίσταται σαν εφαρμογή. Το εικονίδιο σε ανακατευθύνει στην ιστοσελίδα του Facebook. Πιστεύω ότι αν δεν κάνεις όλες τις ενημερώσεις, θα λειτουργεί κανονικά.

 

5. Το Viber λειτουργεί κανονικά, αλλά δε το κατεβάζεις από το κατάστημα των εφαρμογών της BlackBerry. Από 1Mobile, Snap ή εγκαθιστώντας το αρχείο μόνος σου.

 

6. Στο Calendar δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Και με Outlook account και με Gmail account.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή η εφαρμογή του FACEBOOK τελείωσε ; πανε οι ενημρώσεις απο hub και γενικά δεν παίζει κάτι άλλο για ενημέρωση ; μονο απο σελίδα ;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή η εφαρμογή του FACEBOOK τελείωσε ; πανε οι ενημρώσεις απο hub και γενικά δεν παίζει κάτι άλλο για ενημέρωση ; μονο απο σελίδα ;

 

Ναι, facebook σαν app, δεν υφίσταται. Μόνο από τη σελίδα στο internet. Κάτι άλλο, προσωπικά δε θα ήθελα να δοκιμάσω. Έτσι κι αλλιώς, για το facebook μιλάμε. Και που το χρησιμοποιούμε, πολύ είναι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του facebook αν δεν την ενημερώσεις δουλεύει κανονικα με ειδοποιησεις του hub. Απο το playstore μπορεις να εγκαταστήσεις το lite που δουλευει επισης κανονικα και εχει ειδοποιησεις, υπαρχουν και 2 εκδοσεις του facebook και του messenger του 15 που δουλευουν απροβλημάτιστα. Επισης υπαρχει το face10 επι πληρωμή μαζι με το messenger λειτουργούν καλα και με ειδοποιήσεις hub.
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του facebook αν δεν την ενημερώσεις δουλεύει κανονικα με ειδοποιησεις του hub. Απο το playstore μπορεις να εγκαταστήσεις το lite που δουλευει επισης κανονικα και εχει ειδοποιησεις, υπαρχουν και 2 εκδοσεις του facebook και του messenger του 15 που δουλευουν απροβλημάτιστα. Επισης υπαρχει το face10 επι πληρωμή μαζι με το messenger λειτουργούν καλα και με ειδοποιήσεις hub.

 

Ναι, όχι αν δεν ενημερώσεις το app του facebook. Αν δεν ενημερώσεις το OS, στην τελευταία του έκδοση.

 

Αυτό για το lite είναι πολύ καλό. Δεν το ήξερα. Thanks!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το os το έχω ενημερωμένο και το facebook δουλευει κανονικα, το app δεν πρέπει να κανεις. Σε περιπτωση που το εσβησες μπορείς να το κάνεις sideload και εισαι οκ.
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Το os το έχω ενημερωμένο και το facebook δουλευει κανονικα, το app δεν πρέπει να κανεις. Σε περιπτωση που το εσβησες μπορείς να το κάνεις sideload και εισαι οκ.

 

Περίεργο. Στο δικό μου, μετά το update του λειτουργικού, δεν έκανα το facebook. Τι να πω.

 

Αφού λειτουργεί το lite, είμαι καλυμμένος. Thanks again!

 

Edit: Κατέβασα το app, έκανα login και λειτουργεί άψογα! :D

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας.το κινητό πλέον είναι σε πολύ καλή τιμή.Εχω διαβάσει πολλές σελίδες από τα γραφόμενα σας. Είμαι κάτοχος ενός HTC 310,δεν έχω πρόβλημα κανένα.

Απλά θα ήθελα μία αλλαγή.Απο εφαρμογές πλέον,μπορω να κατεβαζω και android? Έχει κολλήματα με android apps? Για την συγκεκριμένη χρονική στιγμή,θα το επιλέγατε? Σε skroutz βρίσκω το 100-3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μιλάμε για μία συσκευή 3+ ετών. Μπορείς να κατεβάζει εφαρμογές android, αλλά υπάρχουν θέματα ασυμβατότητας με αρκετές. Σαν συσκευή είναι πολύ σταθερή, ιδιαίτερα στη διαχείριση email/μηνυμάτων/επαφών/κλήσεων και κυρίως σε εταιρικό περιβάλλον, είναι πολύ αποδοτική. Παραμένει, όμως, 3+ ετών με ό,τι αυτό συνεπάγεται και με υποστήριξη που πλέον είναι σχετικά ανύπαρκτη (updates κλπ). Προσωπικά το χρησιμοποιώ ακόμα για τη δουλειά πάντως.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Τελικά το εν λόγω κινητό το αγορασα.

Έκανα συγχρονισμό επαφών,απο το gmail.

Οι επαφές αποθηκεύονται στη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Τελικά το εν λόγω κινητό το αγορασα.

Έκανα συγχρονισμό επαφών,απο το gmail.

Οι επαφές αποθηκεύονται στη συσκευή?

 

οχι δεν τις αποθηκευει τοπικα.τις τραβαει απο το gmail και συγχρονιζει απο εκει δηλ οταν κανεις αλλαγες στο gmail contacts δεν χρειαζεται να τις κανεις και στο κινητο..Ποσο το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε dalton.

Το τηλέφωνό κόστισε 180 ευρώ με φπα.

Λόγω τιμολογιου,υπολογισε 150,μιας που το φπα εκπίπτει .

Πολύ καλά λεφτά νομίζω,παρολο τη τριετία του.

Στην αρχή είχα περάσει 65 επαφές,πραγμα που συγχρονισε.

Όταν όμως ανάνεωσα από το pc, την επόμενη μέρα δεν έφερε τίποτα στο τηλέφωνο.Οταν απεγκατεστησα,και το εγκατέστησαν εκ νέου,τοτε ήταν οκ.

Αυτός είναι ο σωστός τρόπος,η υπάρχει κόλπο?

Παιδιά θα σας πρηξω λίγο,αλλα είναι το πρώτο μου,berry,κ αι θέλω τη βοήθεια σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...