Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες. Πρώτη φορά μπαίνω σε θέμα του ΒΒ. πήρε ένας φίλος το Q10 από Καναδά αλλά είναι κλειδωμένο. Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδωσουμε? Φαντάζομαι φλασαρισμα?

Αν ναι ποια διαδικασία ακολουθώ? Με ποια εργαλεία? Και ποια έκδοση βάζω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες. Πρώτη φορά μπαίνω σε θέμα του ΒΒ. πήρε ένας φίλος το Q10 από Καναδά αλλά είναι κλειδωμένο. Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδωσουμε? Φαντάζομαι φλασαρισμα?

Αν ναι ποια διαδικασία ακολουθώ? Με ποια εργαλεία? Και ποια έκδοση βάζω?

 

Αμα κάνεις μια αναζήτηση στο Google θα βρεις εταιρίες που το κάνουν επι πληρωμή. Δυστυχώς το ξεκλειδωμα τον ΒΒ δεν είναι τόσο απλή υπόθεση όσο των Androids H των I phones.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμα κάνεις μια αναζήτηση στο Google θα βρεις εταιρίες που το κάνουν επι πληρωμή. Δυστυχώς το ξεκλειδωμα τον ΒΒ δεν είναι τόσο απλή υπόθεση όσο των Androids H των I phones.

 

αχα. Αρα λες να μην το κανω εγω. Εχουμε καμια εταρεια να προτεινετε για να το στειλω? ειμαι επαρχια και δεν ειναι τοσο απλο να το παω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αχα. Αρα λες να μην το κανω εγω. Εχουμε καμια εταρεια να προτεινετε για να το στειλω? ειμαι επαρχια και δεν ειναι τοσο απλο να το παω.

 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται απο τους κανονες του forum να γράψω συγκεκριμενη εταιρία αλλα αμα κανεις μια αναζήτηση στο Google με λέξεις "ξεκλείδωμα+blackberry" θα βρεις πολλά αποτελέσματα αναμεσα στα οποια και καποια που εξυπηρετουν με κουριερ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται απο τους κανονες του forum να γράψω συγκεκριμενη εταιρία αλλα αμα κανεις μια αναζήτηση στο Google με λέξεις "ξεκλείδωμα+blackberry" θα βρεις πολλά αποτελέσματα αναμεσα στα οποια και καποια που εξυπηρετουν με κουριερ :)

 

δεν απαγορευεται απο οσο ξερω. Το φορουμ ειναι για να δινει λυσεις, δεν θεωρειται διαφημιση. Εγω πχ εχω αποτρεψει για ψωνια απο συγκεκριμενο μαγαζι που ηξερα καποια πραγματα. Αν θες μπορεις να μου πεις με ΠΜ απλα αν ξερεις καποιο συγκεκριμενο μαγαζι. Αν δεν ξερεις θα παω στην τυχη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό καιρό να βάλω sim στη συσκευή και σήμερα έβαλα. Αυτό που παρατηρώ είναι σχετικά αυξημένη θερμοκρασία στα αριστερά (στην πλευρά των υποδοχών usb και hdmi), ακόμα κι αν δε χρησιμοποιώ data. Είμαι σε wifi. Είμαι με το τελευταίο update. Εχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είναι φυσιολογικό μετά από 15 ώρες πλήρη φόρτιση η μπαταρία να πέφτει κατα περίπου 8 τοις εκατό?standbye mode πάντα.ρωταω γιατί το βρίσκω λίγο υπερβολικό.:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είναι φυσιολογικό μετά από 15 ώρες πλήρη φόρτιση η μπαταρία να πέφτει κατα περίπου 8 τοις εκατό?standbye mode πάντα.ρωταω γιατί το βρίσκω λίγο υπερβολικό.:blink:

 

Αν εννοείς από 100%, ναι. Σε όλες τις συσκευές γίνεται αυτό, όχι μόνο σε αυτές με BBOS. Πρέπει να το κάνουν για αποφυγή υπερφόρτωσης της μπαταρίας και η φόρτιση να σταματά περίπου στο 95%.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς από 100%, ναι. Σε όλες τις συσκευές γίνεται αυτό, όχι μόνο σε αυτές με BBOS. Πρέπει να το κάνουν για αποφυγή υπερφόρτωσης της μπαταρίας και η φόρτιση να σταματά περίπου στο 95%.
οχι εννοώ να το φορτιζω μέχρι 100 τοις 100 να βγάζω τον φορτιστή και μετά απο κανα 15 ωρο περίπου να έχει φτάσει 92 τοις εκατό χωρίς να χρησιμοποιώ το κινητό(standbye mode).μιλαμε για bb q10.
Link to comment
Share on other sites

οχι εννοώ να το φορτιζω μέχρι 100 τοις 100 να βγάζω τον φορτιστή και μετά απο κανα 15 ωρο περίπου να έχει φτάσει 92 τοις εκατό χωρίς να χρησιμοποιώ το κινητό(standbye mode).μιλαμε για bb q10.

 

Κι εγώ για q10 μιλάω. Το 100% - 95% είναι περισσότερο πλασματικό και πέφτει πιο γρήγορα από όλο το υπόλοιπο ποσοστό. Αν έχεις χρόνο κάποια μέρα, κοίταξέ το. Εννοείται ότι εξαρτάται και σε τι δίκτυα είσαι συνδεδεμένος κάθε φορά (2g, 3g, 4g, Wi-Fi, bluetooth).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα, έχω το εξής θέμα: Χρησιμοποιώ το Q10 με F2G SIM. Το σήμα (2G, αυτό μ'ενδιαφέρει) είναι πάρα πολύ καλό, η SIM είναι καινούργια, οπότε δεν τίθεται θέμα δικτύου. Ενώ κατά τη διάρκεια των κλήσεων, εγώ ακούω πάρα πολύ καλά το συνομιλητή μου, αυτός (όχι ένας συγκεκριμένος, τουλάχιστον 15 μου το έχουν επιβεβαιώσει) με ακούει πάντα με δυσκολία και πάρα πολύ βαθιά. Τι λέτε να συμβαίνει? Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα ρύθμισης, ή βλάβη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση με το Ζ10 χρειάστηκε απλά ένα καθάρισμα του μικροφώνου σε ένα service που έγινε μέσα σε 5 λεπτά και φυσικά δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση με το Ζ10 χρειάστηκε απλά ένα καθάρισμα του μικροφώνου σε ένα service που έγινε μέσα σε 5 λεπτά και φυσικά δωρεάν.

Ευχαριστώ. Μπορείς να μου πεις πού το έστειλες? Στην Ελλάδα, δεν υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος της Blackberry.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έστειλα πουθενά. Πήγα στην Κηφισίας στο irepair τους είπα το πρόβλημα (εγώ πίστευα ότι είχε πρόβλημα το μικρόφωνο) και το πήρα σε κυριολεκτικά 5 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έστειλα πουθενά. Πήγα στην Κηφισίας στο irepair τους είπα το πρόβλημα (εγώ πίστευα ότι είχε πρόβλημα το μικρόφωνο) και το πήρα σε κυριολεκτικά 5 λεπτά.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει κάποια ρύθμιση για τα SMS ? Γιατί έχω μόλις 70 για κάθε μήνυμα και μετά με πάει σε 2ο..

2) Πρόσβαση στα email μου, έχω μόνο από το hub? και έχω πρόβλημα να βάλω ενα hotmail που έχω..δεν μπορώ να το προσθέσω

3) Πρέπει να κάνω κάτι για να έχω ΜΜS?

Edited by damianos_
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

1) Όταν είσαι στο hub, πάτα κάτω δεξιά τις τρεις τελίτσες και πήγαινε settings, text messages και εκεί πάτα advanced (το εικονίδιο κάτω στο κέντρο της μπάρας). Το allow special characters θα πρέπει να είναι απενεργοποιημένο.

2) Στο hub ενσωματώνονται οι λογαριασμοί που προσθέτεις. Τι πρόβλημα ακριβώς έχεις με το hotmail; Δεν είχα ποτέ θέμα.

3) Κανονικά δεν χρειάζεται. Στο μενού που σε έστειλα στο (1), έχει πεδία σχετικά με τα mms, τα οποία - λογικά - θα πρέπει να είναι συμπληρωμένα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

thief σ'ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου, για το 1) παω το αλλαζω σε απενεργοποιημενο, αλλα η "αποθηκευση" κατω ειναι απενεργοποιημενη, δεν μπορω να αποθηκευσω την αλλαγη :mad::(
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιημένη; Κανονικά όταν πατάς αποθήκευση δεν κάνει κάτι, απλώς... πατιέται. Δηλαδή δεν θα βγάλει κάποια ένδειξη ή επιβεβαίωση. Οι χαρακτήρες παραμένουν 70;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ενταξει, ετσι εγινε, οπως τα λες. σ'ευχαριστω πολυ!
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ρωταω εκ μερους ενος φιλου που θελει να παρει το συγκεκριμενο μπλακμμπερι. του παν στο μαγαζι που πηγε οτι δεν ειχε ελληνικη γλωσσα και ελληνικο πληκτρολογιο. παιζει τετοιο πραγμα? και αν ναι, δεν υπαρχει καποιος ευκολος τροπος για να μπουν?

γενικα ειστε ευχαριστημενοι απο το συγκεκριμενο τηλεφωνο? ο φιλος μου πιο πολυ νοιαζεται για το να συγψρονιζουν οι επαφες με γκουγκλ μειλ οπως και το καλενταρ. και ηθελε κουμπια γιαυτο και σκεφτεται το συγκεκριμενο μοντελο. ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ρωταω εκ μερους ενος φιλου που θελει να παρει το συγκεκριμενο μπλακμμπερι. του παν στο μαγαζι που πηγε οτι δεν ειχε ελληνικη γλωσσα και ελληνικο πληκτρολογιο. παιζει τετοιο πραγμα? και αν ναι, δεν υπαρχει καποιος ευκολος τροπος για να μπουν?

γενικα ειστε ευχαριστημενοι απο το συγκεκριμενο τηλεφωνο? ο φιλος μου πιο πολυ νοιαζεται για το να συγψρονιζουν οι επαφες με γκουγκλ μειλ οπως και το καλενταρ. και ηθελε κουμπια γιαυτο και σκεφτεται το συγκεκριμενο μοντελο. ευχαριστω πολυ

 

Καλά, για ποια χώρα προορίζεται και δεν έχει τα Ελληνικά;

 

Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει ούτε το δικό μου. Δηλαδή, τους Ελληνικούς χαρακτήρες τυπωμένους στα πλήκτρα. Μια χαρά μπορώ να γράφω Ελληνικά.

 

Με Outlook, που συγχρονίζω επαφές και ημερολόγιο, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Με Gmail -φαντάζομαι- θα είναι πιο "εύκολο", ως πιο διαδεδομένο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλά, για ποια χώρα προορίζεται και δεν έχει τα Ελληνικά;

 

Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει ούτε το δικό μου. Δηλαδή, τους Ελληνικούς χαρακτήρες τυπωμένους στα πλήκτρα. Μια χαρά μπορώ να γράφω Ελληνικά.

 

Με Outlook, που συγχρονίζω επαφές και ημερολόγιο, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Με Gmail -φαντάζομαι- θα είναι πιο "εύκολο", ως πιο διαδεδομένο.

ελα ντε, δεν ξερω. θα ρωτησω να μαθω. μηπως το καταστημα εννοουσε τα γραμματα στα πληκτρα? τι να πω. ελληνικο μενου αν δεν εχει μπαινει με καποιο τροπο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό μενού αόλα αλλάζει γλώσσα από τις επιλογές,βάζει ελληνικά και είναι άρχοντας. Ότι να ναι του λένε από το μαγαζί.
Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό μενού αόλα αλλάζει γλώσσα από τις επιλογές,βάζει ελληνικά και είναι άρχοντας. Ότι να ναι του λένε από το μαγαζί.
αρα δεν παιζει να μην εχει ελληνικη γλωσσα. ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...