Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πιστεύω να αλλάζει κάτι προς το χειρότερο.. :shifty:

 

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος, αλλά επειδή τυχαίνει να ζω σε μέρος που πιάνω οριακά από το ασύρματο του γείτονα εδώ και πάνω από έναν χρόνο με το Q10, μετά την αναβάθμιση, στα ίδια ακριβώς σημεία που αφήνω και τώρα την συσκευή, δεν έχω σταθερό σήμα από το wifi, αλλά μία πιάνει και μία όχι.

 

Οπότε εγώ έχω παρατηρήσει ότι έγινε πιο αδύναμο μετά την αναβάθμιση σε αυτόν τον τομέα. Δεν νομίζω να φταίει κάτι άλλο. Αμέσως μετά την αναβάθμιση την τελευταία είναι αισθητή η διαφορά από μέρους μου σε αυτό το ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος, αλλά επειδή τυχαίνει να ζω σε μέρος που πιάνω οριακά από το ασύρματο του γείτονα εδώ και πάνω από έναν χρόνο με το Q10, μετά την αναβάθμιση, στα ίδια ακριβώς σημεία που αφήνω και τώρα την συσκευή, δεν έχω σταθερό σήμα από το wifi, αλλά μία πιάνει και μία όχι.

 

Οπότε εγώ έχω παρατηρήσει ότι έγινε πιο αδύναμο μετά την αναβάθμιση σε αυτόν τον τομέα. Δεν νομίζω να φταίει κάτι άλλο. Αμέσως μετά την αναβάθμιση την τελευταία είναι αισθητή η διαφορά από μέρους μου σε αυτό το ζήτημα.

 

Θα έλεγα οτι δεν είναι "ασφαλές" κριτήριο το WiFi του γείτονα για να αξιολογήσεις την αναβάθμιση της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα οτι δεν είναι "ασφαλές" κριτήριο το WiFi του γείτονα για να αξιολογήσεις την αναβάθμιση της συσκευής.

 

 

Εγώ πιστεύω πως όταν μπαίνω από το wi fi του σπιτιού μου, που είναι το σήμα τέρμα και το κινητό μου μόλις 3 μέτρα από το ρούτερ, αυτό δεν είναι "ασφαλές" δείγμα, ενώ στα ίδια σημεία που επί ένα χρόνο είχα σταθερό σήμα από το συγκεκριμένο wi fi και αμέσως μετά την αναβάθμιση είδα τέτοια μεγάλη αλλαγή, είναι κάπως πιο αντιπροσωπευτικό.

 

Δεν ξέρω, απλά έτσι το έχω στο μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως όταν μπαίνω από το wi fi του σπιτιού μου, που είναι το σήμα τέρμα και το κινητό μου μόλις 3 μέτρα από το ρούτερ, αυτό δεν είναι "ασφαλές" δείγμα, ενώ στα ίδια σημεία που επί ένα χρόνο είχα σταθερό σήμα από το συγκεκριμένο wi fi και αμέσως μετά την αναβάθμιση είδα τέτοια μεγάλη αλλαγή, είναι κάπως πιο αντιπροσωπευτικό.

 

Δεν ξέρω, απλά έτσι το έχω στο μυαλό μου.

 

για μενα το πιο ασφαλες κριτηριο ειναι το σημα του κινητου...τωρα για το σημα του wifi (προσωπικα) και μεσα στο σπιτι μου υπαρχουν στιγμες που μπορει να μην εχω σημα στο wifi για χιλιους δυο λογους με διαφορες version.

με το wifi ειναι πολλοι παραγοντες που μπορει να επηρεασουν το σημα και γι αυτο δεν τοθεωρω σημαδι,

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απολύτως με τον Dalton, το wifi είναι πολύ ευμεταβλητο ακόμα και μεσα στο σπιτι ποσο μαλλον αν ειναι σε διπλανο σπιτι. Αλλα η αποψη μου ειναι και προσωπικη δεν διαθετω το αλαθητο οτυ Πάπα... :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για να μη γράφουμε μόνο παράπονα, έχω καταευχαριστηθεί να στέλνω mails με το συγκεκριμένο smartphone!! :D Ο τρόπος που είναι τοποθετημένες ( ? ) οι επιλογές, για να συντάξεις το βασικό κείμενο του mail, να βάλεις αποστολέα, να προσθέσεις θέμα και να συνάψεις τα αρχεία είναι μοναδικός! Άλλο ένα που βλέπω να "εθίζομαι" είναι το BB Link. Συγκεκριμένα, με την ασύρματη σύνδεση με το BB Link. Well done, BB!! :)
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για να μη γράφουμε μόνο παράπονα, έχω καταευχαριστηθεί να στέλνω mails με το συγκεκριμένο smartphone!! :D Ο τρόπος που είναι τοποθετημένες ( ? ) οι επιλογές, για να συντάξεις το βασικό κείμενο του mail, να βάλεις αποστολέα, να προσθέσεις θέμα και να συνάψεις τα αρχεία είναι μοναδικός! Άλλο ένα που βλέπω να "εθίζομαι" είναι το BB Link. Συγκεκριμένα, με την ασύρματη σύνδεση με το BB Link. Well done, BB!! :)

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι στην ευχή χρειαζεται για να μην μπλοκάρει το ΒΒ Link κάθε φορά που το ενεργοποιω, το wifi δικτυο του σπιτιού μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για να μη γράφουμε μόνο παράπονα, έχω καταευχαριστηθεί να στέλνω mails με το συγκεκριμένο smartphone!! :D Ο τρόπος που είναι τοποθετημένες ( ? ) οι επιλογές, για να συντάξεις το βασικό κείμενο του mail, να βάλεις αποστολέα, να προσθέσεις θέμα και να συνάψεις τα αρχεία είναι μοναδικός! Άλλο ένα που βλέπω να "εθίζομαι" είναι το BB Link. Συγκεκριμένα, με την ασύρματη σύνδεση με το BB Link. Well done, BB!! :)

 

Μήπως ήθελες να γράψεις BlackBerry Blend;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για να μη γράφουμε μόνο παράπονα, έχω καταευχαριστηθεί να στέλνω mails με το συγκεκριμένο smartphone!! :D Ο τρόπος που είναι τοποθετημένες ( ? ) οι επιλογές, για να συντάξεις το βασικό κείμενο του mail, να βάλεις αποστολέα, να προσθέσεις θέμα και να συνάψεις τα αρχεία είναι μοναδικός! Άλλο ένα που βλέπω να "εθίζομαι" είναι το BB Link. Συγκεκριμένα, με την ασύρματη σύνδεση με το BB Link. Well done, BB!! :)

 

το blend ειναι τρελη ιδεα.για μενα ειναι οτι αντιπροσωπευει την blackberry:μου λυνει τα προβλημα της ειποικωνιας με εναν απλο και elegant τροπο.τοσο απλο που θα παρει αλλες εταιριες 5 χρονια για να βρουν την λυση...βλεπε apple με τι imesseges και bb messenger.

αν μας διαβαζουν εκει στο καναδα θα ηθελα το blend να γινει σαν το hub.fb messenger +skype +viber+calender+fb+email+notifications...

(εχω το copyright χεχε)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι στην ευχή χρειαζεται για να μην μπλοκάρει το ΒΒ Link κάθε φορά που το ενεργοποιω, το wifi δικτυο του σπιτιού μου?

 

Στον υπολογιστή:

 

Ανοίγω το BB Link και πάνω αριστερά έχει την επιλογή Είσοδος, για να κάνεις login με τα στοιχεία του BB ID σου. Βάζεις τα στοιχεία και κάνεις login.

 

Στο q10:

 

Ρυθμίσεις -> Συνδέσεις συσκευών -> Να επιτρέπονται οι συνδέσεις. Εκεί βάζεις το διακόπτη στο On.

 

Εννοείται ότι και οι 2 συσκευές είναι συνδεδεμένες στο ίδιο wifi.

 

Μήπως ήθελες να γράψεις BlackBerry Blend;

 

Όχι. :) Ακόμα δεν έχω δοκιμάσει το Blend.

 

το blend ειναι τρελη ιδεα.για μενα ειναι οτι αντιπροσωπευει την blackberry:μου λυνει τα προβλημα της ειποικωνιας με εναν απλο και elegant τροπο.τοσο απλο που θα παρει αλλες εταιριες 5 χρονια για να βρουν την λυση...βλεπε apple με τι imesseges και bb messenger.

αν μας διαβαζουν εκει στο καναδα θα ηθελα το blend να γινει σαν το hub.fb messenger +skype +viber+calender+fb+email+notifications...

(εχω το copyright χεχε)

 

Καλά, όχι μόνο το Blend. Το Hub είναι τόσο ωραία οργανωμένο. :happy: Νομίζω ότι πρέπει να το κατοχυρώσεις asap. Υπάρχει μια εταιρεία που μόνο πατέντες κυνηγάει.. :shifty:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με το Blend.Προσπαθω να το συνδεσω με το iPad Mini και λιγο αφοτου μου βγαλει συνδεθηκε, λεει αποσυνδεθηκε.Καμια ιδεα;To εχω σβησει και το εχω ξανα κατεβασει, αλλα και παλι τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Νωρίτερα σήμερα, έβαλα μια κάρτα sim, F2g 4g, για να δοκιμάσω τις ταχύτητες και στο q10. Όταν έκανα αναζήτηση δικτύου όμως, δεν εμφανίστηκε η επιλογή 4g. Έκανα restart τη συσκευή, αλλά πάλι δεν εμφανίστηκε η επιλογή. Η κάρτα είναι καινούρια, ούτε 1ος μήνα, ενώ στην άλλη 4g συσκευή μου εμφανίζεται κανονικά η ένδειξη. Τέλος, το q10 μου είναι sqn100-3. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δίνει το 4G στο F2Go η wind ? Δοκίμασε να κάνεις reset network settings μόλις αλλάζεις κάρτα στο Q10 και μετα κανε μια επανεκκινηση. Edited by Rookie1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δίνει το 4G στο F2Go η wind ? Δοκίμασε να κάνεις reset network settings μόλις αλλάζεις κάρτα στο Q10 και μετα κανε μια επανεκκινηση.

 

Επειδή δε βρίσκω την επιλογή reset network settings, θα μπορούσες να μου πεις πού είναι; :O

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Νωρίτερα σήμερα, έβαλα μια κάρτα sim, F2g 4g, για να δοκιμάσω τις ταχύτητες και στο q10. Όταν έκανα αναζήτηση δικτύου όμως, δεν εμφανίστηκε η επιλογή 4g. Έκανα restart τη συσκευή, αλλά πάλι δεν εμφανίστηκε η επιλογή. Η κάρτα είναι καινούρια, ούτε 1ος μήνα, ενώ στην άλλη 4g συσκευή μου εμφανίζεται κανονικά η ένδειξη. Τέλος, το q10 μου είναι sqn100-3. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

ναι το ιδιο προβλημα προβληματισμο εχω και εγω :(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε βρίσκω την επιλογή reset network settings, θα μπορούσες να μου πεις πού είναι; :O

 

Νομίζω αυτό είναι , αν καποιος άλλος ξέρει κάτι καλύτερα ας μας πει ....

 

Με την κάρτα της q μέσα

 

Settings-->Network and Connections-->Mobile Network-->Network Selection-->Manual.

 

Μετα pull baterry και restart όπου ακολουθώντας το ίδιο path θα πρέπει (λογικα) να σου δείξει και την επιλογή 4G...

 

Ρίξτε μια ματιά κι εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό είναι , αν καποιος άλλος ξέρει κάτι καλύτερα ας μας πει ....

 

Με την κάρτα της q μέσα

 

Settings-->Network and Connections-->Mobile Network-->Network Selection-->Manual.

 

Μετα pull baterry και restart όπου ακολουθώντας το ίδιο path θα πρέπει (λογικα) να σου δείξει και την επιλογή 4G...

 

Ρίξτε μια ματιά κι εδω

 

Thanks! Θα επιστρέψω με τα αποτελέσματα.

 

EDIT: Μόλις πριν λίγο δοκίμασα, αλλά 4g με κάρτα sim F2g δεν εμφανίστηκε. Έχω, όμως, και μια vodafone και είπα να δοκιμάσω. Εκεί, χωρίς battery pulls και restarts, εμφανίστηκε όχι μία επιλογή, αλλά τουλάχιστον 2 για 4g...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκε και σε 'μένα το 10.3.1.1779 update. 76MB. Για να δούμε...

 

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου σχετικά με τις αλλαγές που θα εντοπίσεις.... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου σχετικά με τις αλλαγές που θα εντοπίσεις.... :)

 

Αν σου πω δεν είδα καμία διαφορά, εκτός από το bbm meetings;

 

Edit: Δε θυμάμαι αν το έχω ξαναρωτήσει, αλλά το γράφω πάλι. Ξέρουμε αν υπάρχει τρόπος να δούμε από ποια χώρα προέρχεται η συσκευή μας (πέρα από αυτά που γράφει στο κουτί);

 

Edit (26/3): Χτες είχα και το πρώτο restart της συσκευής.. Έβαζα όνομα σε ένα φάκελο που είχα δημιουργήσει και όταν πάτησα ok (για το όνομα), η συσκευή έσβησε και άναψε μόνη της.. Και όταν άναψε, ο φάκελος δεν υπήρχε.. :(‎ Ελπίζω να ήταν συμβάν της 1 φοράς, λόγω του προηγούμενου update.

 

Και force close σε παιχνίδι πριν από λίγο. Μάλλον δεν "έκατσε" καλά το τελευταίο update. Με βλέπω για reset...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ SHOP ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ BLACKBERRY Q10;EYXAΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!
Link to comment
Share on other sites

Όσο χρησιμοποιώ το q10 μου, τόσο με εκπλήσσει ευχάριστα! Μπείτε στο Hub και κάντε pinch (zoom in). Φιλτράρει τα πάντα και φαίνονται τα μη διαβασμένα mails, μηνύματα κλπ. Αν κάνετε μετά pinch (zoom out), τα επαναφέρει στην αρχική τους κατάσταση. :up:

 

KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ SHOP ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ BLACKBERRY Q10;EYXAΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

 

Mr.Mobi.

 

P.S.: Κείμενο με κεφαλαία απαγορεύεται.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Δεν έχω κλείσει ούτε 24Η...Θα τα μάθω σιγά σιγά...;Ρώτησα στα public αλλά έχει εξαντληθεί και είναι διαθέσιμο μόνο σε κάποια e-shop αλλά δεν εμπιστευομαι. Γι'αυτό θέλω κάποιον να μου προτείνει!Έχετε αγοράσει από εκεί το δικό σας κινητό;Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα!Επειδή θέλω κι εγώ να αγοράσω από που το αγόρασες;Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όσο χρησιμοποιώ το q10 μου, τόσο με εκπλήσσει ευχάριστα! Μπείτε στο Hub και κάντε pinch (zoom in). Φιλτράρει τα πάντα και φαίνονται τα μη διαβασμένα mails, μηνύματα κλπ. Αν κάνετε μετά pinch (zoom out), τα επαναφέρει στην αρχική τους κατάσταση. :up:

 

Ισως αφελης η ερωτηση αλλα πως κανουμε pitch στο hub?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα!Δεν έχω κλείσει ούτε 24Η...Θα τα μάθω σιγά σιγά...;Ρώτησα στα public αλλά έχει εξαντληθεί και είναι διαθέσιμο μόνο σε κάποια e-shop αλλά δεν εμπιστευομαι. Γι'αυτό θέλω κάποιον να μου προτείνει!Έχετε αγοράσει από εκεί το δικό σας κινητό;Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα!Επειδή θέλω κι εγώ να αγοράσω από που το αγόρασες;Ευχαριστώ!

 

Σε μεγάλα πολυκαταστήματα δύσκολα θα το βρείς οπότε καλύτερα να το αναζητήσεις στα άλλα καταστήματα όπως π.χ. αυτό που σου πρότεινε οmr47 αλλά και μόνος σου αμα κάνεις μια έρευνα στο διαδικτυο σίγουρα θα βρεις. Το δικό μου το πήρα απο Αγγλία γι αυτό δεν εχω να σου προτεινω καποιο καταστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...