Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια παρελαβε κανεις απο Amazon.de? Εχει απο τις 28/3 που εχω κανει τη προπαραγγελια και ενω ειναι εδω και 4 ημερες διαθεσιμο(και μαλιστα με πτωση τιμης ηδη στα 632 ευρω)ακομη περιμενω το πολυποθητο email της αποστολης...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Logi
Σημερα επιασα στα χερια μου και εγω το κινητο στα media markt. Οκ καλη οθονη , δεν ξετρελαθηκα να σας πω την αληθεια . Βεβαια πολυ πανω απο τον τωρινο ανταγωνισμο. Σε φουλ φωτεινοτητα το ειδα διπλα διπλα με το νοτε και το νοτε φαινεται σαν θολο μπροστα του. Λαγκ εχει παιδια , δεν μπορω να πω με τιποτα οτι το μοντελο που ειδα ειχε το απολυτο smooth. Και δεν το συγκρινω με iphone γιατι εχει η κοπελα μου το 4s με jb βεβαια και εχει τρελα κολημματα. Σημερα θα το κανω restore. Το λαγκ ηταν εμφανες στο σκρολαρισμα , στην αλλαγη οθονων , στο ανοιγμα - κλεισιμο εφαρμογων. Βεβαια για να σιγουρευτω , πηγα στο app manager και ειδα οτι ειχε καμια 30 εφαρμογες ανοιχτες . Οσοι επαιξαν προηγουμενως μαζι του τα ειχαν ανοιξει ολα , παιχνιδια , s-health , ο,τι ειχε και δεν ειχε. Ετσι δικαιολογειται σε ενα βαθμο. Δεν μπορω λοιπον να μιλησω για το αν υπαρχει λαγκ σε καθαρο κινητο , χωρις να ειναι ανοιχτα τα παντα.

 

Ενδιαφερομαι να το αγορασω , και το εχω βρει σε 3-4 σκρουτζομαγαζα στα 654 . Το ενα μαλιστα δινει δωρο και φορτιστη αυτοκινητου. Φαινεται δελεαστικη τιμη . Τι λετε και εσεις ;

Αφού δεν ξετρελάθηκες γιατί το σκέφτεσαι; Και μάλιστα τώρα που είναι ακόμη ακριβό;

Δες προηγούμενο μου "review". Οι εντυπώσεις σου μοιάζουν με τις δικές μου, μόνο που εγώ το είδα και ενοχλητικά ζεστό + κάποια σχόλια για την κάμερα.

Εμένα με έπεισε να μην το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ξετρελάθηκες γιατί το σκέφτεσαι; Και μάλιστα τώρα που είναι ακόμη ακριβό;

Δες προηγούμενο μου "review". Οι εντυπώσεις σου μοιάζουν με τις δικές μου, μόνο που εγώ το είδα και ενοχλητικά ζεστό + κάποια σχόλια για την κάμερα.

Εμένα με έπεισε να μην το πάρω.

 

Οσοι δεν βιαζεστε παντως σε κανα μηνα θα ναι κανα 50αρι πιο κατω και θα χουν λυθει προβληματα με λαγκ κλπ.Παντως και τα καταστηματα που παιζει 654 ειναι αρκετα εμπιστα!

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ξετρελάθηκες γιατί το σκέφτεσαι; Και μάλιστα τώρα που είναι ακόμη ακριβό;

Δες προηγούμενο μου "review". Οι εντυπώσεις σου μοιάζουν με τις δικές μου, μόνο που εγώ το είδα και ενοχλητικά ζεστό + κάποια σχόλια για την κάμερα.

Εμένα με έπεισε να μην το πάρω.

 

Προς θεου δεν ειπα οτι ειναι ενα ασχημο κινητο . Πιστευω χωρις να εχω οτι υπαρχει σε app ανοιχτο το κινητο θα φυσαει. Εννοειται πως τα λαγκ του δεν ηταν τραγικα , ακομα και με ολα ανοιχτα , για πολλους ηταν ανεπαισθητα , και ισως να μη τα καταλαβαιναν και να λεγαν οτι δεν εχει τιποτα για μενα ομως ηταν εμφανη. Το αναφερω για να υποστηριξω την αποψη οτι εχει λαγκ το κινητο. Το θεμα ειναι οτι ελεγξα αν εχει την τελευταια αναβαθμιση και ομολογω πως δε καταλαβα. Πατησα να ψαξει για ενημερωσεις αλλα μου ειπε πως διαθετει την τελευταια. Τελος παντων , περα απο το s4 δεν νομιζω οτι υπαρχει κινητο που να μου καθεται τοσο καλα. Το βαρος του ηταν εκπληκτικο. Σκεφτομουν για το νοτε αλλα ειναι τεραστιο και το μεγεθος του απαγορευτικο για μενα. Επισης το one ποτε μου δε θα το θελα λογω μη παραμετροποιησης. Οποτε μενει το s4 σαν κορυφαια επιλογη !

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Προς θεου δεν ειπα οτι ειναι ενα ασχημο κινητο . Πιστευω χωρις να εχω οτι υπαρχει σε app ανοιχτο το κινητο θα φυσαει. Εννοειται πως τα λαγκ του δεν ηταν τραγικα , ακομα και με ολα ανοιχτα , για πολλους ηταν ανεπαισθητα , και ισως να μη τα καταλαβαιναν και να λεγαν οτι δεν εχει τιποτα για μενα ομως ηταν εμφανη. Το αναφερω για να υποστηριξω την αποψη οτι εχει λαγκ το κινητο. Το θεμα ειναι οτι ελεγξα αν εχει την τελευταια αναβαθμιση και ομολογω πως δε καταλαβα. Πατησα να ψαξει για ενημερωσεις αλλα μου ειπε πως διαθετει την τελευταια. Τελος παντων , περα απο το s4 δεν νομιζω οτι υπαρχει κινητο που να μου καθεται τοσο καλα. Το βαρος του ηταν εκπληκτικο. Σκεφτομουν για το νοτε αλλα ειναι τεραστιο και το μεγεθος του απαγορευτικο για μενα. Επισης το one ποτε μου δε θα το θελα λογω μη παραμετροποιησης. Οποτε μενει το s4 σαν κορυφαια επιλογη !

 

Τι πάει να πει είχε ανοιχτές εφαρμογές; Είμαστε στην 4.2.2 και μιλάμε για συσκευές με hardware υπολογιστή. Τι θα κάνουμε δηλαδή; Restart; Θα κλείνουμε εφαρμογές; Το nexus 7 που έχω με τα μισά spec έχει μια συμπεριφορά από την πρώτη ώρα μέχρι 1 μήνα μετά. Λεφτά δίνεται ρε γμτ... Να έχετε απαιτήσεις.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω εχω σπιτι gaming pc οταν ομως αρχισω επεξεργασια φωτογραφιας σε ps , επεξεργασια βιντεο σε after effects και βαλω να παιξω call of duty black ops 2 μαζι με compress winrar τοτε αρχιζει και κολλαει. Ειναι λογικο ακομη και με τα 16gb ραμ που εχω να αρχισει να κολλαει το pc. Ετσι και στο κινητο αν εχω ανοιχτα τα παντα θα κανει το ελαχιστο λαγκ που ανεφερα.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει είχε ανοιχτές εφαρμογές; Είμαστε στην 4.2.2 και μιλάμε για συσκευές με hardware υπολογιστή. Τι θα κάνουμε δηλαδή; Restart; Θα κλείνουμε εφαρμογές; Το nexus 7 που έχω με τα μισά spec έχει μια συμπεριφορά από την πρώτη ώρα μέχρι 1 μήνα μετά. Λεφτά δίνεται ρε γμτ... Να έχετε απαιτήσεις.

 

Σωστός. Το One δηλαδή γιατί δεν έχει καθόλους λαγκαρίσματα ότι και να του κάνεις? Αν εθελοτυφλούμε στα κουσούρια της εκάστοτε συσκευής - εταιρίες , τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Το One δηλαδή γιατί δεν έχει καθόλους λαγκαρίσματα ότι και να του κάνεις? Αν εθελοτυφλούμε στα κουσούρια της εκάστοτε συσκευής - εταιρίες , τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας .

 

Αλλο ο,τι και να του κανεις και αλλο να του βγαλεις τα ματια σε εκθεσιακο μοντελο . Προσωπικα παρακολουθω το νημα απο την αρχη μεχρι τωρα , κανεις σε vs s4 - one δεν ειδα να υποστηριξει αυτο που ειπα για το one. Να πιασει εθεσιακο και να μην εχει τιποτα κλειστο και να μην λαγκαρει εστω και ελαχιστα.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που μενω Αγιο Δημητριο-Αθηνα πιανει σε αρκετα σημεια 4G(εχω cosmote-whatsup) και φορτωνει τα παντα σφαιρα!εγω βαλει και το πακετακι 500mb με 5 ευρω και ειμαι καλημενος!
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ο,τι και να του κανεις και αλλο να του βγαλεις τα ματια σε εκθεσιακο μοντελο . Προσωπικα παρακολουθω το νημα απο την αρχη μεχρι τωρα , κανεις σε vs s4 - one δεν ειδα να υποστηριξει αυτο που ειπα για το one. Να πιασει εθεσιακο και να μην εχει τιποτα κλειστο και να μην λαγκαρει εστω και ελαχιστα.

 

Εχω διαβάσει (βέβαια όχι από χρήστες που εμπιστεύομαι) ότι βγήκε αναβάθμιση που διόρθωσε το lag. Αν δεν φωνάξουμε, δεν γκρινιάξουμε, δεν γινόταν χαμός στους xda, δεν παραπονιόταν ο κόσμος δε θα γινόταν τίποτα. Με το να λέμε όλα είναι καλά τότε δε γίνεται τίποτα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ο,τι και να του κανεις και αλλο να του βγαλεις τα ματια σε εκθεσιακο μοντελο . Προσωπικα παρακολουθω το νημα απο την αρχη μεχρι τωρα , κανεις σε vs s4 - one δεν ειδα να υποστηριξει αυτο που ειπα για το one. Να πιασει εθεσιακο και να μην εχει τιποτα κλειστο και να μην λαγκαρει εστω και ελαχιστα.

 

Μπορεί να έχεις δίκιο , θα το ξέρουμε όταν σκάσουν μύτη τα πρώτα Ονε... κατά το 15αύγουστο δηλαδή :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να ερχεται στην Ευρωπη ο Octa...μαλλον θα παω για Snap.

 

Αυτη η θηκη Sview? Απο τι υλικο ειναι? Ειναι οπως η αυθεντικη Flip cover απο το S3?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις δίκιο , θα το ξέρουμε όταν σκάσουν μύτη τα πρώτα Ονε... κατά το 15αύγουστο δηλαδή :lol:

 

Εχω διαβάσει (βέβαια όχι από χρήστες που εμπιστεύομαι) ότι βγήκε αναβάθμιση που διόρθωσε το lag. Αν δεν φωνάξουμε, δεν γκρινιάξουμε, δεν γινόταν χαμός στους xda, δεν παραπονιόταν ο κόσμος δε θα γινόταν τίποτα. Με το να λέμε όλα είναι καλά τότε δε γίνεται τίποτα.

 

Εννοειται οτι τοτε θα τα δουμε ! Πραγματικα πιστευω ομως οτι μπορει να διορθωθει το λαγκ με αναβαθμιση , γιατι οπως θα δει ο καθενας ειναι δεκατα δευτερολεπτο και μικροσπασμωδικοτητα. Ενας εμπειρος χρηστης το καταλαβαινει κατ ευθειαν.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Επανέρχομαι στο θέμα του κυπριακου καταστήματος στεφανης που έχει το s4 i9500. Έστειλα χθες mail και ρώτησα αν αποφασίσουμε να πάρουμε 3-5 κομμάτια αν γίνεται καμία κατεξαιρεση αποστολή στην Ελλάδα. Δεν μου απάντησαν ακόμη. Μήπως πρέπει να βρούμε το συγκεκριμένο κάπου? Γιατί όλοι φίλος από Σανγκάη λέει ότι είναι αρκετά καλύτερο..
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Επανέρχομαι στο θέμα του κυπριακου καταστήματος στεφανης που έχει το s4 i9500. Έστειλα χθες mail και ρώτησα αν αποφασίσουμε να πάρουμε 3-5 κομμάτια αν γίνεται καμία κατεξαιρεση αποστολή στην Ελλάδα. Δεν μου απάντησαν ακόμη. Μήπως πρέπει να βρούμε το συγκεκριμένο κάπου? Γιατί όλοι φίλος από Σανγκάη λέει ότι είναι αρκετά καλύτερο..

 

Ξερεις ομως αν ισχυει εγγυηση σε ελλαδα απο κυπρο ;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες ερευνες και πειραματα που εκανα, κατεληξα στο εξης συμπερασμα σχετικα με την μπαταρια...

Ειτε εχεις battery time - 6 ωρες

ειτε εχεις battery time - 24 ωρες

αμα συμπληρωσεις screen time - 5 ωρες ...το κινητο θα σβησει.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ομως αν ισχυει εγγυηση σε ελλαδα απο κυπρο ;

 

Όχι δεν ξέρω σίγουρα αλλά βάση λογικής αν είναι ευρωπαικο θα υσχυει..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες ερευνες και πειραματα που εκανα, κατεληξα στο εξης συμπερασμα σχετικα με την μπαταρια...

Ειτε εχεις battery time - 6 ωρες

ειτε εχεις battery time - 24 ωρες

αμα συμπληρωσεις screen time - 5 ωρες ...το κινητο θα σβησει.

 

Δούλεψε 5 ώρες εφαρμογές τύπου tapatalk, currents και τέτοια και θα δεις τι καλά θα πάει και 6 και 7 ώρες. Ούτε η οθόνη αποτελεί δείγμα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει καποιος κατοχος απο εδω προβληματα υπερθερμανσης ;

 

http://www.phonearena.com/news/Is-your-Samsung-Galaxy-S4-overheating_id42616

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι από τα πράγματα που με καλύπτουν απόλυτα στο s4...

Myconos Ornos hotel Amos...

Καλό Πάσχα και καλή ανάσταση σε όλους!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να ερχεται στην Ευρωπη ο Octa...μαλλον θα παω για Snap.

 

Στην Κύπρο υπάρχει ήδη άρα ήρθε Ευρώπη.

 

Ξερεις ομως αν ισχυει εγγυηση σε ελλαδα απο κυπρο ;

 

Ισχύει σε όλες τις χώρες της Ευρωπαϊκής ένωσης άρα και στην Ελλάδα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι από τα πράγματα που με καλύπτουν απόλυτα στο s4...

Myconos Ornos hotel Amos...

Καλό Πάσχα και καλή ανάσταση σε όλους!!!

 

Σε μισούμε περισσότερο και από το κινητό που κρατάς να ξέρεις. :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στην Κύπρο υπάρχει ήδη άρα ήρθε Ευρώπη.

 

 

 

Ισχύει σε όλες τις χώρες της Ευρωπαϊκής ένωσης άρα και στην Ελλάδα.

Ναι στην Κυπρο υπαρχει αλλα ειναι απο Αμερικη και Ασια...εγω και πιστευω πολυ αλλοι θελουμε Ευρωπαικο για εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι από τα πράγματα που με καλύπτουν απόλυτα στο s4...

Myconos Ornos hotel Amos...

Καλό Πάσχα και καλή ανάσταση σε όλους!!!

 

Γιατί μας τα κάνεις αυτά; :o

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Quote:

"Αλλά και για τους χρήστες προηγούμενων μοντέλων της Samsung: Σε κανένα Galaxy δε γινόταν ποτέ μεταφορά εφαρμογών σε εξωτερική SDCard. Στην εσωτερική του τηλεφώνου ναι. Όχι όμως σε microsd εξωτερική.

Αυτό που γινόταν, δηλαδή η μεταφορά από εμάς τους ίδιους κομματιών των δεδομένων της εφαρμογής σε εξωτερική κάρτα, γίνεται ακόμα. Ας πούμε οι χάρτες από το aura ή το navigon που είναι μεγάλοι. Οι φωτογραφίες από καμία βάση δεδομένων, κ.ο.κ. Αυτά ακόμα τα έχω στην εξωτερική κάρτα, μαζί με τις ταινίες μου και τη μουσική μου"

 

Εδω ρε παιδια η διαδικασια που περιγραφεται πιο πανω πως την κανουμε? Απλα μετακινουμε το φακελο με τα maps? Θα δουλευει μετα ομως?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...