Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη περιμενουν να βρουν τα κινητα για να τα καταστρεψουν... Τι να πω.. Φροντιζεις να μην σου πεσει και οχι το κανεις τεστ..

 

Δηλαδη πριν παρει αμαξι αυτος περνει ενα το πεταει στο γκρεμο και μετα βλεπει αν θα το παρει?? Η οταν θελει να παει στο σουπερ να παρει βουτυρο κανει τεστ πιο λιωνει πιο γρηγορα.. :X

 

φιλε μου μαλλον δεν διαβασες το αρθρο, ειναι η μεγαλυτερη ασφαλιστικη εταιρια κινητων και αυτες τις δοκιμες τις κανει για ξερει ποσο να κοστολογησει την υπηρεσια της.

 

Οσο για τα αυτοκινητα, ριξε μια ματια εδω:

http://www.euroncap.com/home.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου μαλλον δεν διαβασες το αρθρο, ειναι η μεγαλυτερη ασφαλιστικη εταιρια κινητων και αυτες τις δοκιμες τις κανει για ξερει ποσο να κοστολογησει την υπηρεσια της.

 

Μιλαω γενικος για τον καθε ενα που κανει τετοια τεστ αντοχης στα κινητα και σε οτι καινουργιο βγαινει και οχι συγκεκριμενα για την εταιρια αυτη.. γιατι υπαρχουν και αρκετα video στο youtube με τυπους που τα δοκιμαζουν σε λαβα, σε σφαιρα οπλου και αλλα τρελα.. δεν πιστευω να ειναι παντα η εταιρια αυτη που τα κανει ολα αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ακόμα δεν παίζει στον στοκ.

 

To flash δεν παιζει στον stock browser

 

Πάρα πολύ καλή φωτό!Τουλαχιστον στα μάτια τα δικά μου που έχω συνηθίσει στο Galaxy S.:)

 

Μήπως έχεις κατεβάσει την εφαρμογή GPS test?Θα μπορούσες να μας πείς πόση ώρα κάνει να "κλειδώσει" δορυφόρους γιατί με ενδιαφέρει πολύ το θέμα μιάς και είναι πονεμένη ιστορία με τον πρώτο Γαλαξία.Ευχαριστώ.:)

 

Με το Gps test που το ετρεξα κλειδωσε σε 5 δευτερολεπτα...βρηκε 15/21 δορυφορους

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Με το Gps test που το ετρεξα κλειδωσε σε 5 δευτερολεπτα...βρηκε 15/21 δορυφορους

 

Hollysh"t!!!!:X τούμπανο λέμε!!!!!:D

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει καποια βλακεια? Με μια sd που εχω πανω με το app2sd μου λεει οτι η δεν εχει καρτα μεσα η οτι ειναι προσομειωμενη και οτι δεν υποστηριζεται η μεταφορα εφαρμογων στην sd απο αυτη τη συσκευη...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το HTC one εδώ και περίπου 2 εβδομάδες και σήμερα είχα τη δυνατότητα να το βάλω δίπλα-δίπλα με το S4 και να τα συγκρίνω για 2 ωρίτσες.

Από την πρώτη στιγμή νιώθεις ότι το HTC είναι ένα σκαλί παραπάνω από το S4 ακόμα και αν αυτό δεν μπορεί να μεταφραστεί σε απόλυτα νούμερα.

Τα 9GB διαθέσιμα είναι αστεία για το S4 , η απουσία FM radio επίσης αλλά η κάμερα είναι σαφώς ανώτερη.

Το S4 θα το προσπεράσω και θα μείνω με το One μέχρι το Note 3 το οποίο πιστεύω ότι θα έχει ότι λείπει από το S4 , συν πενάκι , κλπ...

 

Με γεια σε όσους το πάρουν πάντως και εύχομαι να το ευχαριστηθούν!!

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει καποια βλακεια? Με μια sd που εχω πανω με το app2sd μου λεει οτι η δεν εχει καρτα μεσα η οτι ειναι προσομειωμενη και οτι δεν υποστηριζεται η μεταφορα εφαρμογων στην sd απο αυτη τη συσκευη...

 

Μαλιστα διαβασα και ειδα οτι αυτο δεν υποστηριζεται πια? :O Την κατσαμε τη βαρκα. Προφανως πρεπει να rootαριστει παραυτα η συσκευη γιατι αν βαλω τιποτα gps με μεγαλους χαρτες παει τελειωσε ο χωρος του κινητου... Εχει κανεις καποια αλλη ιδεα?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το HTC one εδώ και περίπου 2 εβδομάδες και σήμερα είχα τη δυνατότητα να το βάλω δίπλα-δίπλα με το S4 και να τα συγκρίνω για 2 ωρίτσες.

Από την πρώτη στιγμή νιώθεις ότι το HTC είναι ένα σκαλί παραπάνω από το S4 ακόμα και αν αυτό δεν μπορεί να μεταφραστεί σε απόλυτα νούμερα.

Τα 9GB διαθέσιμα είναι αστεία για το S4 , η απουσία FM radio επίσης αλλά η κάμερα είναι σαφώς ανώτερη.

Το S4 θα το προσπεράσω και θα μείνω με το One μέχρι το Note 3 το οποίο πιστεύω ότι θα έχει ότι λείπει από το S4 , συν πενάκι , κλπ...

 

Με γεια σε όσους το πάρουν πάντως και εύχομαι να το ευχαριστηθούν!!

Μπράβο που διάλεξες το καλύτερο. Σοφή επιλογή.

Μόνο ένα σκαλί πάνω, όροφος και βάλε.

Αστείο κινητό το S4, ενώ το One μεγαλοπρεπές, εκθαμπωτικό, και βάλε.

Και άλλοι δεν θα πάρουν το S4 αλλά δεν δεν μπήκαν να το κράξουν.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχετε προσέξει κανένα θέμα με την οθόνη?

Κάποιο άλλο κουσούρι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που διάλεξες το καλύτερο. Σοφή επιλογή.

Μόνο ένα σκαλί πάνω, όροφος και βάλε.

Αστείο κινητό το S4, ενώ το One μεγαλοπρεπές, εκθαμπωτικό, και βάλε.

Και άλλοι δεν θα πάρουν το S4 αλλά δεν δεν μπήκαν να το κράξουν.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Ένταξη βρε συ,το να πει κάποιος την γνώμη του σε λογικά πλαίσια,δεν είναι και κράξιμο :) Και εγώ βλέπω το ονε κατώτερο σαν σύνολο, γνώμες είναι αυτές.Φαίνονται εκείνοι που μπαίνουν για να κράξουν από τον τρόπο που μιλάνε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που διάλεξες το καλύτερο. Σοφή επιλογή.

Μόνο ένα σκαλί πάνω, όροφος και βάλε.

Αστείο κινητό το S4, ενώ το One μεγαλοπρεπές, εκθαμπωτικό, και βάλε.

Και άλλοι δεν θα πάρουν το S4 αλλά δεν δεν μπήκαν να το κράξουν.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Διαφωνείς στο ότι είναι αστείο να σου πουλάνε κινητό 16GB , να το ανοίγεις και έχεις διαθεσιμα μόλις 9;

 

Διαφωνείς ότι το S4 είναι το μόνο κινητό με Snapdragon 600 από το οποίο έβγαλαν το ραδιόφωνο;

 

Διαφωνείς ότι κάμερα του S4 είναι σαφώς ανώτερη του One;

 

Ελεος πια με μερικούς..

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Όλα στο τραπέζι!!!!

Κι επειδή το έχουμε κάνει vs εδώ, η πρώτη παρατήρηση όλων μας είναι: μέρα το htc one, βράδυ το s4!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όλα στο τραπέζι!!!!

Κι επειδή το έχουμε κάνει vs εδώ, η πρώτη παρατήρηση όλων μας είναι: μέρα το htc one, βράδυ το s4!!!

 

Με τη σειρά, γκρι, γκρι ροζ, ροζ, άσπρο, κίτρινο άσπρο. Εκτός αν εγώ στραβώθηκα...

 

 

Διαφωνείς στο ότι είναι αστείο να σου πουλάνε κινητό 16GB , να το ανοίγεις και έχεις διαθεσιμα μόλις 9;

 

Διαφωνείς ότι το S4 είναι το μόνο κινητό με Snapdragon 600 από το οποίο έβγαλαν το ραδιόφωνο;

 

Διαφωνείς ότι κάμερα του S4 είναι σαφώς ανώτερη του One;

 

Ελεος πια με μερικούς..

 

Ίδιο κοροϊδία είναι κι από τα 32 να έχεις τα 26.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά, γκρι, γκρι ροζ, ροζ, άσπρο, κίτρινο άσπρο. Εκτός αν εγώ στραβώθηκα...

 

 

 

 

Ίδιο κοροϊδία είναι κι από τα 32 να έχεις τα 26.

 

Όντως τα χρωματα στο one κερδίζουν.

26/32=81%

9.5/16=59%

Όπως και να το κανεις δεν είναι το ίδιο.

Το s4 έχει τα λαγκαρισματα του.Δεν ξέρω αν φταίει το 4.2.2 αλλά με το note 2 δεν είχα τέτοια σκαλωματα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρίσματα συσκευη των 750€ αν ειναι τοτε τι το πηρα να το πεταξω στην θαλασσα:lol:. Εγω προσωπικα δεν βλεπω κανενα απολυτος lag πεταειιιιιιιιι!!!!

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρίσματα συσκευη των 750€ αν ειναι τοτε τι το πηρα να το πεταξω στην θαλασσα:lol:. Εγω προσωπικα δεν βλεπω κανενα απολυτος lag πεταειιιιιιιιι!!!!

 

Πέρασε μια βόλτα θησειο που είμαστε μαζεμένοι να το lagαρουμε παρεα.... :)

Ελπίζω και πιστεύω σε μια καλύτερη αναβάθμιση λογισμικού... Πάντως τώρα η αλήθεια είναι αυτή που είπε ο Αργύρης.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρίσματα συσκευη των 750€ αν ειναι τοτε τι το πηρα να το πεταξω στην θαλασσα:lol:. Εγω προσωπικα δεν βλεπω κανενα απολυτος lag πεταειιιιιιιιι!!!!

Εμεις είδαμε στα ματάκια μας μια λαγκαρα να!! με το συμπάθιο!! Και ένα μεγαλοπρεπες redraw στα χέρια του Αργύρη με άνοιγμα κάποιων εφαρμογών ταυτόχρονα... Α ρε tw αθάνατε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει η 9502 στα δικα μας δικτυα ομως?? Γιατι προοριζεται προς το παρον για κυκλοφορια μονο στην κορεα... υπαρχει καποιος που ξερει τι παιζει??

 

Γιατί να μην δουλεύει; Στα χαρακτηριστικά γράφε:

Dual Sim, supports W+G / G+G

2G: GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

3G: WCDMA/HSPA: 2100MHz

 

Και ακόμα μια φορά το link:

http://www.etotalk.com/samsung-i9502-galaxy-s4-exynos-5410-otcacore-16ghz-android-42-dual-sim-50-inch-full-hd_p3769.html#show

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Όλα στο τραπέζι!!!!

Κι επειδή το έχουμε κάνει vs εδώ, η πρώτη παρατήρηση όλων μας είναι: μέρα το htc one, βράδυ το s4!!!

 

Ηλία αφού είστε μαζεμένοι ένα σωρό έμπειροι χρήστες πείτε ποια οθόνη αποδίδει σωστά χρώματα. Ούτε φαντεζι, ούτε υπερτονισμενα, αλλά σωστά.

Επισης αν πλησιάζει την απόδοση του λευκού του HTC άλλη οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις είδαμε στα ματάκια μας μια λαγκαρα να!! με το συμπάθιο!! Και ένα μεγαλοπρεπες redraw στα χέρια του Αργύρη με άνοιγμα κάποιων εφαρμογών ταυτόχρονα... Α ρε tw αθάνατε!!!

 

Έχει lag,το είδα και εγώ και το έγραψα και στα 4 μαλιστα S4 που έχω δει έως τώρα.

Ανάλογα το τι του κάνεις και πόσο φορτωμένο θα το βρει η στιγμή,lag υπάρχει, αλλά επίσης επειδή το noteli μου δούλευε βούτυρο (για Android) μπροστά του τότε πιστεύω θα το κάνει αργά ή γρήγορα και το S4.

Ευθύμη στη φωτεινότητα τη μέρα αν το βάλεις στο auto και τη μπάρα τέρμα δεξιά και είσαι σε ηλιο δίνει κιαλο φως το εργαλείο σε σημείο που να κάνεις τη δουλειά σου σε αντίθεση με το s3 όπως έχω πει

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ηλία αφού είστε μαζεμένοι ένα σωρό έμπειροι χρήστες πείτε ποια οθόνη αποδίδει σωστά χρώματα. Ούτε φαντεζι, ούτε υπερτονισμενα, αλλά σωστά.

Επισης αν πλησιάζει την απόδοση του λευκού του HTC άλλη οθόνη...

 

One

Όχι

 

10ch

 

@Μανος. Χαλαρά lag και δεν είναι δύσκολο να το αναπαραγεις

Για τον kernel που γραψατε πριν και σβηστηκε (Perseus) δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά δεν παιζει ρολο στα χρωματα.Θα πρεπει ο dev ή να έχει πειράξει τα χρωματα ή να δίνει επιλογη να τα πειράξει ο χρηστης

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ηλία αφού είστε μαζεμένοι ένα σωρό έμπειροι χρήστες πείτε ποια οθόνη αποδίδει σωστά χρώματα. Ούτε φαντεζι, ούτε υπερτονισμενα, αλλά σωστά.

Επισης αν πλησιάζει την απόδοση του λευκού του HTC άλλη οθόνη...

 

Οχι δεν την πλησιαζει.. Εχεις απολυτο δικιο φιλε Βαγγελη ! Αλλα θα μας πει καποιος οτι αυτο ειναι σχετικο..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει lag,το είδα και εγώ και το έγραψα και στα 4 μαλιστα S4 που έχω δει έως τώρα.

Ανάλογα το τι του κάνεις και πόσο φορτωμένο θα το βρει η στιγμή,lag υπάρχει, αλλά επίσης επειδή το noteli μου δούλευε βούτυρο (για Android) μπροστά του τότε πιστεύω θα το κάνει αργά ή γρήγορα και το S4.

Ευθύμη στη φωτεινότητα τη μέρα αν το βάλεις στο auto και τη μπάρα τέρμα δεξιά και είσαι σε ηλιο δίνει κιαλο φως το εργαλείο σε σημείο που να κάνεις τη δουλειά σου σε αντίθεση με το s3 όπως έχω πει

Μάνο έτσι είναι, στην μέγιστη επιλογή δίνει τα μέγιστα σε φωτεινότητα και κάνει μια φιλότιμη προσπάθεια.. Η κάμερα μας άρεσε αρκετά άλλα δείχνει σημάδια "κόπωσης" ο tw ώρες, ώρες και δεν είναι ωραίο θέαμα με τέτοιο hardware.. Είναι καθαρά θέμα sw γιατί στο One όσο κι αν το παιδεψαμε δεν είδαμε ίχνος lag, όπως και στο noteli του Ηλία που έδειχνε γενικά να "αναπνέει" καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...