Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κ ήμουν έτοιμος να το γυρίσω πίσω. Τι είναι αυτό πάλι.

 

Ψαξε στο youtube galaxy s4 screen ghosting smearing

Και μια προσωρινη λυση

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2259775

Το δοκιμασα σαν λυση και φαινεται πολυ καλυτερα,αρα με καποιο update θα διορθωθει

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο youtube galaxy s4 screen ghosting smearing

Και μια προσωρινη λυση

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2259775

Το δοκιμασα σαν λυση και φαινεται πολυ καλυτερα,αρα με καποιο update θα διορθωθει

 

Το δοκίμασες και όντως η μέθοδος 2 το διορθώνει το πρόβλημά;

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στα settings και κανε scroll πανω κατω και δες τα γραμματα να "σερνονται"

 

Softwarικο θεμα ειναι αυτο? Γιατι παρομοιο συνεβαινε και στο lumia 800 και δεν ηταν θεμα software...

 

Edit. Λαθος. Τωρα ειδα το βιντεο.. Νομιζα οτι εννοουσες κατι σαν το image ghosting αλλα καμια σχεση τελικα...

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Softwarικο θεμα ειναι αυτο? Γιατι παρομοιο συνεβαινε και στο lumia 800 και δεν ηταν θεμα software...

 

Edit. Λαθος. Τωρα ειδα το βιντεο.. Νομιζα οτι εννοουσες κατι σαν το image ghosting αλλα καμια σχεση τελικα...

 

Εντάξει αφού διορθώνεται τουλάχιστον δεν είναι hardware το θέμα.. Θυμάμαι σε κάθε galaxy όταν πρώτο κυκλοφορεί όλο και κάποια θέματα προκύπτουν με την οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αφού διορθώνεται τουλάχιστον δεν είναι hardware το θέμα.. Θυμάμαι σε κάθε galaxy όταν πρώτο κυκλοφορεί όλο και κάποια θέματα προκύπτουν με την οθόνη..

 

Ναι με τη μεθοδο 2 (RGB στο 5) εχει τεραστια διαφορα.Εκτος απο το galaxy note 2 ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

4g δεν είναι ρε παιδιά; Επιλογή τέτοια δεν έχω πάντως.

 

Εχεις .Για δες

4η σειρα (LTE)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]32118[/ATTACH]δεν την βλεπω την επιλογη που λες

 

Αν ενεργοποιησεις τα δεδομενα κινητης;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή έχω wind κ ακόμη δεν υπάρχει 4g ;

 

Πες το ντε :D

Ακριβως

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα και από εμένα. Το Νοέμβριο πούλησα το 4s που είχα και αγόρασα ένα 32gb s3. Το έχω root με greenify (πάγωμα πολλές εφαρμογές που δεν πολυχρησιμοποιω) + Perseus kernel + nova prime και το κινητό φυσάει. Το μόνο που με ενοχλεί είναι το συνεχές reloading στις σελίδες στο Ίντερνετ και η φωτεινοτητα στον ήλιο.

 

Η γυναίκα μου θέλει να μου πάρει το s4 για δωράκι αλλά έχω ενδοιασμούς! Θα χάσω 16gb χώρο και το ράδιο αλλά κερδίζω την μνήμη και μάλλον καλύτερη φωτεινοτητα.

 

Κάποιος που το χείλη μπορεί να μου πει αν όντως υπάρχει βελτίωση στο θέμα reloading στις σελίδες και στην φωτεινοτητα;;;

 

Επίσης πως γίνεται το s3 μου να είναι σφαίρα χωρίς lag και να παραπονιούνται πολλοί για lag στο s4?

 

Περιμένω απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα και από εμένα. Το Νοέμβριο πούλησα το 4s που είχα και αγόρασα ένα 32gb s3. Το έχω root με greenify (πάγωμα πολλές εφαρμογές που δεν πολυχρησιμοποιω) + Perseus kernel + nova prime και το κινητό φυσάει. Το μόνο που με ενοχλεί είναι το συνεχές reloading στις σελίδες στο Ίντερνετ και η φωτεινοτητα στον ήλιο.

 

Η γυναίκα μου θέλει να μου πάρει το s4 για δωράκι αλλά έχω ενδοιασμούς! Θα χάσω 16gb χώρο και το ράδιο αλλά κερδίζω την μνήμη και μάλλον καλύτερη φωτεινοτητα.

 

Κάποιος που το χείλη μπορεί να μου πει αν όντως υπάρχει βελτίωση στο θέμα reloading στις σελίδες και στην φωτεινοτητα;;;

 

Επίσης πως γίνεται το s3 μου να είναι σφαίρα χωρίς lag και να παραπονιούνται πολλοί για lag στο s4?

 

Περιμένω απαντήσεις!

εχεις γυναικα που προσφερεται να σου κανει ενα τετοιο δωρο και το σκεφυεσαι βουρ στον πατσα:lol:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαβάζοντας τα τελευταία μηνύματα παίρνω αφορμή για να θυμίσω ότι βρισκόμαστε σε forum και όχι σε chat room με ότι αυτό συνεπάγεται. Ειναι κρίμα να γεμίζει ένα θεμα μεγάλης κινητικότητας με ανούσια μηνύματα που κάνουν τη ζωή δύσκολη σε κάποιον που προσπαθεί να αναζητήσει μια χρήσιμη πληροφορία. Ας είμαστε λοιπόν ουσιαστικοί στα μηνύματα μας ούτως ώστε να μην έχουμε παράπονα για σβησμένα post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή έχω wind κ ακόμη δεν υπάρχει 4g ;

 

Ναι με τη wind δεν το βγάζει, έβαλα cosmote με ενεργοποιημένο LTE και το βγάζει μια χαρά:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου πώ οτι reloading δεν βλεπω.Φωτεινοτητα δεν εχω αποψη ακομα.Το lag μπορει να οφειλεται σε διαφορους παραγοντες.Ο πιο ευκολος οτι η 4.2.2 που εδωσε η sammy δεν ειναι ακομα ολοκληρωμενη.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου το έκανε επίδειξη ένα παλικάρι στο Πλαίσιο στο Mall. Λοιπόν θα πρέπει να σκεφτούν στη Samsung γιατί πολλοί όπως και εγώ πρώην φανατικοί με το 4s αντί να πάνε στο iphone 5 πήγαν στο s3. Όταν υποτιμάς τους πελάτες..... Δηλαδή να δώσω 750€ περίπου να πάρω το S4 στα 16GB, ενώ εγώ θέλω στα 32GB, να μην έχω την δυνατότητα επιλογής να πάρω τον octa, άσε που ανακοίνωσαν το s4 dual με δύο sim γι ατην αγορά της Κίνας, Τι με νοιάζει που εείναι ένα δις, χέστηκα, αυτοί θα πάρουν το καλύτερο με τα μισά λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ απορώ για κάτι αν και έχω πειστεί ότι δεν πάω σε S4. Είναι γνωστό όταν αν ας πούμε στο Note 2 ενεργοποιήσουμε το smart rotate και λοιπά το κινητό αργεί όταν κάνεις rotate λόγω ότι ελέγχει με κάμερα. Αν το S4 έχει άλλα 10 τέτοια πράγματα που λέει ο λόγος "λογικό" να αργεί σε αλλαγή κατάστασης του κινητού. Το θέμα είναι ποιος θέλει κάτι τέτοιο; Διότι αν αφαιρέσει κάποιος το scroll και λοιπά και μπαταρία θα κερδίζει και ίσως πιο γρήγορη ανταπόκριση...
Link to comment
Share on other sites

Για όσους παραπονιούνται για lag κτλ μάλλον δεν έχουν καταλάβει ότι η πραγματική ναυαρχίδα της samsung ειναι τα note και εκει πλέον δίνει το μεγαλύτερο βάρος.Μόνο στο πρώτο note έκαναν το λάθος και δεν το έκαναν σε απόδοση καλύτερο από το s2.Οτι στραβό υπάρχει στο s4 σε θέματα απόδοσης θα διορθωθεί στο note 3.Το s4 ειναι η συσκευή για τους πολλούς.Αυτούς που έχουν ένα κινητάκι της πλάκας και το s4 θα τους φανεί αψογο σχεδόν σε όλα.Οι υπόλοιποι απλά περιμένουν το note.Ευχομαι μόνο όταν το note 2 κατά πάσα πιθανότητα πάρει τα sw features του s4/note 3 να μην έχει την κατάληξη του note 1
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...