Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το δείγμα είναι μετριότατο. Μπορεί να σε ικανοποιεί, αλλά υπάρχουν smartphones που προσφέρουν πολύ καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Ναι αμε με τη φωτεινότητα που είχα και το auto mode αν το smartphone ήταν προσαρμοσμένο σε dslr είναι λογικό!!

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το είδα σήμερα σε wind. Δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ ψεύτικη η όλη κατασκευή. Ειχα ολα τη σειρα των galaxy S ( πλην το πρώτο μοντέλο) και το 4αρι δεν πρόκειται να το αποκτήσω. Στρεφομαι προς xperia Z λογικά. Μπορεί να ναι lcd αλλα τουλάχιστον θα βλέπω το καλοκαίρι στον ήλιο.. :p

 

ΥΓ @nlampros που ζεις ρε φιλε, πωωω ;)

 

φιλε για το xperia z θα σου ελέγα να το σκεφτεις παρα πολυ!Εκανα την μ@λακια επειδη στην αρχη δεν μπορουσα να περιμενω το s4 και πηρα στης 9/4 το xperia z!Στης 10/4 το ειχα πουλησει!εφαγα μεγαλη ηττα!ακου τα αρνητικα που ειδα εγω

χρωματα πολυ ξεθοριασμενα,δηλαδη με το s3 που ειχα πριν ασε!

το μαυρο του(κλασικο προβλημα των Lcd οθονων δεν ηταν καν μαυρο γκριζιζε απιστευτα!

ο ηχος του?για κλαματα..

η καμερα του μετρια

Σε ολα αυτα προσθεσε οτι εχεις πολλες πιθανοτητες(ακουγεται πολυ εντονα οτι τα xperia z βγαζανε πολλα κομματια καμενα Pixels) να κληρονομησεις και κολημενα-καμενα pixels!εμενα ειχε 3!! και ξερεις ε?μεχρι 3 η sony δεν στο αναγνωριζει σαν προβλημα!

Υ.Γ μην με ρωτησεις πως ειδα τα καμμενα Pixels..υπαρχουν προγραμματα στο android market!

Link to comment
Share on other sites

φιλε για το xperia z θα σου ελέγα να το σκεφτεις παρα πολυ!Εκανα την μ@λακια επειδη στην αρχη δεν μπορουσα να περιμενω το s4 και πηρα στης 9/4 το xperia z!Στης 10/4 το ειχα πουλησει!εφαγα μεγαλη ηττα!ακου τα αρνητικα που ειδα εγω

χρωματα πολυ ξεθοριασμενα,δηλαδη με το s3 που ειχα πριν ασε!

το μαυρο του(κλασικο προβλημα των Lcd οθονων δεν ηταν καν μαυρο γκριζιζε απιστευτα!

ο ηχος του?για κλαματα..

η καμερα του μετρια

Σε ολα αυτα προσθεσε οτι εχεις πολλες πιθανοτητες(ακουγεται πολυ εντονα οτι τα xperia z βγαζανε πολλα κομματια καμενα Pixels) να κληρονομησεις και κολημενα-καμενα pixels!εμενα ειχε 3!! και ξερεις ε?μεχρι 3 η sony δεν στο αναγνωριζει σαν προβλημα!

Υ.Γ μην με ρωτησεις πως ειδα τα καμμενα Pixels..υπαρχουν προγραμματα στο android market!

 

Πλέον, υπάρχουν mod τα οποία βελτιώνουν κατά παρα πολύ τον ήχο. Τα χρώματα της lcd, τα ξέρω. Δεν θα πάρω κάτι άγνωστο. Ήδη με το s3 δε βλέπω τίποτα έξω. Δεν με πειράζει που το μαύρο δεν είναι το μαύρο υης amoled. Η κάμερα, είναι αρκετά καλή γιατί το εχει φίλος και το εχω τσεκάρει σε διάφορες συνθήκες. Κάτι test που κυκλοφορούν στο ίντερνετ δεν τα εμπιστεύομαι.

Ξενέρωσα απίστευτα με το s4. Προτιμώ την κατασκευή του 3, τι να πω. Πολυ φθηνό πλαστικό. Και ναι σήμερα, μου σκάλωσε λίγο στις επαφες, στην καμερα κτλ.

Δεν λέω ότι δεν είναι καλό κινητό. Απλά, θεωρώ πως δεν άξιζε τα 739 που ζητεί όπως και προτιμώ s3 +3 κατοστάρικα πάρα, το s4. Στα 480, το Ζ είναι απίστευτο vfm οπότε....

 

ΥΓ Προφανώς και ξέρω για τα καμένα pixels :rolleyes:

 

EDIT:Ας μην το συνεχίσουμε, γιατί θα γίνει vs :p

 

EDIT 2: Ας αλλάξει παιδιά το '' προς κυκλοφορία '' :D

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Guest Logi

Χωρίς να θέλω να βγω off topic, "είδατε;"

Εννοώ τώρα που πέρασε ο πρώτος ενθουσιασμός για όλα τα Z, One, S4 κλπ. και κάθισε η σκόνη άρχισαν να λέγονται λίγο-πολύ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ οι αλήθειες που οι πιο ψύχραιμοι και αντικειμενικοί λέγανε από την πρώτη στιγμή.

 

Η Γη είναι στρογγυλή και δεν είναι το κέντρο του σύμπαντος. Όσοι τα έλεγαν τους έλεγαν βλάσφημους (πρωτίστως) ή ανόητους ή ...

 

Τώρα και στο νήμα οτυ S4, και του Ζ και του One και στο myphone και στα ξένα, οι απόψεις σταθεροποιούνται και συγκλίνουν.

Τα κλασικά "τούμπανο", "το ερωτεύτηκα" κλπ κλπ ξεθυμαίνουν γρήγορα.

 

Το S4 επί του θέματος, είναι ένα από τα καλύτερα κινητά (προφανώς) με τα μειονεκτήματα του και τα πλεονεκτήματα του, που στην παρούσα φάση και με την παρούσα τιμή δεν δικαιολογεί την αναβάθμιση από το S3 (ή και την 1η αγορά έναντι του S3). Μόνο για αυτούς που υπερασχολούνται ή τους περισσεύουν για gadgets.

Link to comment
Share on other sites

paok4270 θα συνφωνησω κ εγω με τον φιλο ειναι απλα απιστευτες οι φωτο σου....

Θα ηθελα κ εγω να φτιαξεις ενα νηματακι για το πως το χειρίζεσαι το φακο του s4 κ παιρνεις τα μεγιστα απο οτι βλεπουμε.

Θα μας βοηθησεις πολυ ...αναμένουμε...:D

 

Παιδια δεν κανω τιποτα το ιδιαιτερο...εξω στη μερα με ηλιο τραβαω με HDR mode και το βραδυ τραβαω με Night mode και παιζω λιγο με το exposure...παρολα αυτα να πω οτι τα χρωματα την μερα δεν μ'αρεσουν. Ειναι καπως ξεπλυμενα...πρεπει να ειναι λιγο πιο ζωντανα...το βραδυ ειναι Ok...θα δοκιμασω καινουριο firmware που εχι και update στην καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικές λεπτομέρειες !

 

paok4270 μου φαίνεται ότι θα με "αναγκάσεις" να το πάρω πολύ πιο νωρίς από ότι το υπολόγιζα! :p

 

Καλή ανάσταση !

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη και χρονια πολλα σε ολους παιδια !! Περιμενουμε φωτο αυριο απο τη σφαγη :D
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλη Ανασταση παιδια

 

http://i43.tinypic.com/30t54za.jpg

Τίποτα σε αυτή και τις περισσότερες φωτογραφίες σου δεν δείχνουν ότι προέρχονται από S4 και ότι δεν έχουν επεξεργαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα σε αυτή και τις περισσότερες φωτογραφίες σου δεν δείχνουν ότι προέρχονται από S4 και ότι δεν έχουν επεξεργαστεί.
+ 1000. Ελεος ρε παιδια αν δε μπορουμε να καταλαβουμε την αληθεια. Μονο πραγματικα απορω καποιοι που πιστευουν οτι ναναι εκει μενω αφωνος, γιατι οσο ασχετος και να μπορει να ειναι καποιος αυτο βγαζει ματια
Link to comment
Share on other sites

Guest Logi
Τίποτα σε αυτή και τις περισσότερες φωτογραφίες σου δεν δείχνουν ότι προέρχονται από S4 και ότι δεν έχουν επεξεργαστεί.

Εγώ από την αύρα της φωτογραφίας (και των προηγούμενων που ανέβασε ο φίλος) είμαι ~100% σίγουρος ότι είναι από το S4.

Ας της ανεβάσει κάπου που να διατηρείται το EXIF για όσους δεν πιστεύουν πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να περάσω από το Πλαίσιο προχθές και να δω το S4. Το είχε και σε λευκό και σε μαύρο. Περίμενα να δω την συσκευή από την ημέρα που παρουσιαστηκε. Στην παρουσίαση μου άφησε ανάμικτα συναισθήματα. Μετά που άρχισα να κοιτάζω το thread και διάβαζα ότι δεν έχει ραδιόφωνο, δεν έρχεται με τον octa κτλ άρχιζα να γίνομαι αρνητικός. Γιατί με 450 ευρώ παίρνεις το Note 2, την κορυφαία ίσως συσκευή με οθόνη 5.5 που μπορεί να είναι καλύτερη σε φωτεινότητα κι από το S4, με ραδιόφωνο και με αυτονομία τρελή! Ήμουν έτοιμος για την αγορά και καθώς έπιασα το S4 κάτι με έκανε να το ξανασκεφτω. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το ιδανικό μεγεθος που έχει η συσκευή αφού κουμπώνει μια χαρά στο χέρι! Το βάρος πραγματικά τέλειο. Δεν κουράζει καθόλου! Πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο σε εργονομία για 5ιντσο! Τα gestures που έχει με αφήνουν σχετικά αδιάφορο. Μπορεί στην αρχή να ψιλοκολλας με όλα αυτά που μπορεις να κάνεις αλλά με τον καιρό θα τα αφήσεις στην άκρη. Η κάμερα μου άρεσε αρκετά, όχι από θέμα απόδοσης, αφού δεν μπορούσα να την τσεκάρω όπως έπρεπε, αλλά από θέμα δυνατοτητων. Γενικά ενώ ήμουν αρνητικός στην αγορά του, τώρα αρχίζω να το σκέφτομαι όχι βέβαια σε αυτή την τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μια φωτο και από εμένα μέρα βέβαια γιατί η βραδυνές είναι λίγο απογοήτευση.

 

https://www.dropbox.com/sc/h4tjkji1ix379kt/dykBW9dklY

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μια φωτο και από εμένα μέρα βέβαια γιατί η βραδυνές είναι λίγο απογοήτευση.

 

https://www.dropbox.com/sc/h4tjkji1ix379kt/dykBW9dklY

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι διάβαζα στο xda κλειδώνουν και το root με το νέο firmware...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=41030728

[info] Rooting will be impossible on newer stock kernels

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους! Ξέρει κανένας για το κατάστημα simply electronics? Αν είναι έμπιστο? Έχει το i9500 με τον octa κάτω από 6 κατοστάρικα..
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι διάβαζα στο xda κλειδώνουν και το root με το νέο firmware...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=41030728

[info] Rooting will be impossible on newer stock kernels

 

Υπαρχει λυση, φλασαροντας εναν custom kernel και μενοντας με την πρωτη rom, πριν το update... απο οτι λεει στα σχολια ενας dev... παρ'ολα αυτα, καθε φορα που θα βγαινει update στα sources του firmware, αυτο θα γινεται συνεχεια... ταλαιπωρια για τους devs... αρχισε τα δικα της η sammy παλι...

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους! Ξέρει κανένας για το κατάστημα simply electronics? Αν είναι έμπιστο? Έχει το i9500 με τον octa κάτω από 6 κατοστάρικα..

 

Μακρια απο simply electronics. Πιο υπουλο καταστημα στο να σου φαει λεφτα , να μη σου φερει ποτε το προιον , χιλια δυο. Λεει πως εχει εδρα Αγγλια , ομως δεν υφισταται κατι τετοιο. Απο οτι εχω καταλαβει ειναι μια οφ σορ με εδρα το Νησι του Ανθρωπου (παρ' τ'αβγο και κουρεφτο) . Οποτε καταλαβαινεις ποσο αξιοπιστο μπορει να ειναι . Το εψαξα πολυ λογω χαμηλων τιμων φωτογραφικου εξοπλισμου. Μη πεταξεις τα λεφτα σου για το s4 σε ενα τετοιο λαμογιοκαταστημα. Για να επιβεβαιωθω απλα googlαρε "simply electronics reviews". Χριστος Ανεστη φιλε :)

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο simply electronics. Πιο υπουλο καταστημα στο να σου φαει λεφτα , να μη σου φερει ποτε το προιον , χιλια δυο. Λεει πως εχει εδρα Αγγλια , ομως δεν υφισταται κατι τετοιο. Απο οτι εχω καταλαβει ειναι μια οφ σορ με εδρα το Νησι του Ανθρωπου (παρ' τ'αβγο και κουρεφτο) . Οποτε καταλαβαινεις ποσο αξιοπιστο μπορει να ειναι . Το εψαξα πολυ λογω χαμηλων τιμων φωτογραφικου εξοπλισμου. Μη πεταξεις τα λεφτα σου για το s4 σε ενα τετοιο λαμογιοκαταστημα. Για να επιβεβαιωθω απλα googlαρε "simply electronics reviews". Χριστος Ανεστη φιλε :)

 

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ.. Ναι είδα πολλές αναφορές ότι πρόκειται για απατεώνες, αλλά και κάτι λίγες που έλεγαν ότι οκ όλα πήγαν καλά. Και είπα να ρωτήσω και εδώ. Θέλω κάπου να βρω αυτό το ρημάδι το i9500 που να ησχυει η εγγύηση Ελλάδα αλλά μια πέφτω σε αναξιόπιστο κατάστημα, ο άλλος λέει δεν στέλνω Ελλάδα, μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση ότι μόνο με το i9505 μπορώ να βολευτώ..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα.

χριστος ανεστη .

απο σημερα το πρωι εχω το κινητο στα χερια μου πρωην κατοχος htc one

τα δυο κινητα εχουν καποιες διαφορες αλλα γι αυτες θα σας πω ποιο μετα.

αυτο που με ξενισε παρα πολυ ειναι οτι δεν εχει ραδιοφωνο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα.

χριστος ανεστη .

απο σημερα το πρωι εχω το κινητο στα χερια μου πρωην κατοχος htc one

τα δυο κινητα εχουν καποιες διαφορες αλλα γι αυτες θα σας πω ποιο μετα.

αυτο που με ξενισε παρα πολυ ειναι οτι δεν εχει ραδιοφωνο.

 

Δεν το ήξερες ότι δεν έχει ράδιο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα.

χριστος ανεστη .

απο σημερα το πρωι εχω το κινητο στα χερια μου πρωην κατοχος htc one

τα δυο κινητα εχουν καποιες διαφορες αλλα γι αυτες θα σας πω ποιο μετα.

αυτο που με ξενισε παρα πολυ ειναι οτι δεν εχει ραδιοφωνο.

Απο τη στιγμη που πηρες αυτο,αρα μπορεις να δωσεις και κατι τις παραπανω,για να παρεις ενα SONY BT MW1,που εχει μια χαρα ραδιοφωνο,και να κανεις δυο δουλειες ταυτοχρονα.Τι δυο,π[αραπανω,αφου εχει και οθονιτσα και βλεπεις και τα μηνυματα και μπορεις να παρεις και τηλεφωνο απο τον καταλογο που εμφανιζει.

Δεν θα το μετανοιωσεις.Ρωτα μονον αν εχει καποιος με αυτο το τηλεφωνο,για να δεις μηπως εχει θεμα συνεργασιας με αυτο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...