Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά, όμως έχω την εντύπωση ότι θα έπρεπε να είναι +2..... το Pc ασ πούμε λέει +2 "(UTC+02:00) Athens, Bucharest". Σε windows phone & windows mobile πάλι έχουμε +2, άσχετα από την καλοκαιρινή ώρα.

 

Δηλαδή όταν αλλάξει πάλυ η ώρα θα γράφει +2;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες και χρονια πολλα.

Υπαρχει κατα πασα πιθανοτητα η δυνατοτητα να το παρω απο Κορεα μεσω γνωστου μου που βρισκεται εκει.

Να φανταστω πως δεν υπαρχει εγγυηση τυπου international ετσι?

Αν θυμαμαι σωστα υπαρχουν 2 εκδοσεις του Exynos οπου η μια ειναι με 4g ενω η αλλη οχι, σωστα?

Επειδη ακομα δεν εχει κοιταξει για τιμη, να περιμενω αρκετα πιο κατω?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις αν ειναι θεμα hardware αυτο? Δλδ υπαρχει περιπτωση στο μελλον με καποιο update να υποστηριζει ή αν δεν εχει τελος?

 

Δεν ξερω λεπτομερειες αλλα απο οτι καταλαβα σε αυτην την φαση δεν υποστηριζει και αν το αγορασεις τωρα δεν θα εχει μελλοντικα (γιατι το motherboard δεν θα εχει το τσιπ LTE). Τωρα σε μελλοντικες εκδοσεις μπορει να του προσθεσουν LTE.

 

Γιατι καιγεσαι γιαυτο το θεμα; Απο την στιγμη που κινητα αλλαζοντε σαν τα πουκαμισα ειναι ασημαντη αυτη η διαφορα.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι εχει αλλα οχι ολες τις μπαντες (και 90% οχι αυτες που παιζουν Ελλαδα)

 

Νομιζω οτι δεν εναι γνωστο αυτο απο την στιγμη που δεν το εχουν ανοιξει απο οτι ξερω. Το 600 ανοιξαν μονο.

 

Αυτο που διαβασα στην αρχη ειπαν οτι ο οκτα δεν συνεργαζοταν με τσιπ lte γιαυτο δεν του εβαλαν, μετα ειπαν οτι τελικα θα μπορεσει να υποστηριξει lte αλλα φανταζομαι στην επομενη γενια τηλεφωνων (σε 6-10 μηνες φανταζομαι).

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε φίλε μου!

Η τιμή είναι δελεαστική και το κατάστημα είναι ούτως ή άλλως το αγαπημένο μου στην Ευρώπη (βεβαια μόνο σκρουτζομάγαζο δεν είναι), αλλά με τελωνείο τι γίνεται; Εσύ το πήρες;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι δελεαστική και το κατάστημα είναι ούτως ή άλλως το αγαπημένο μου στην Ευρώπη (βεβαια μόνο σκρουτζομάγαζο δεν είναι), αλλά με τελωνείο τι γίνεται; Εσύ το πήρες;

 

Θα περάσει τελωνείο 99%. Δεν θα έλεγα να το ρισκάρεις...

Από την άλλη, τι έχετε πάθει όλοι με τον οκταπύρινο... ? Άσε που δεν έχει και 4G...

Όλα στον καιρό τους παιδιά... ηρεμία θέλει και απολαύστε το νέο σας παιχνίδι! Εγώ περιμένω το δικό μου Snapdragon την επόμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε κανενα σκρουτζομαγαζο στη θεσσαλονικη που να εχει το s4 ; Ψαχνω για εδω πανω αλλα τιποτα .. Ολα Αθηνα !
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Guest Logi

To είδα κι εγώ τελικά σε ...Καρφούρ. Σε συνθήκες μεγάλης ησυχίας (οι λιγοστοί πελάτες που χάζεψαν για δευτερόλεπτα τα κινητά δεν είχαν ιδέα τι είναι το S4) νομίζω ότι πήρα μια γενναία ιδέα περί τίνος πρόκειται.

 

Καταρχάς το κινητό περνά ...απαρατήρητο. Επεξεργάστηκα για μερικά λεπτά ένα S3 και μετά κατάλαβα ότι το διπλανό του δεν ήταν άλλο S3 αλλά το S4!

Το "αλουμίνιο" τριγύρω είναι ολοφάνερο ότι πρόκειται για πλαστικό. Δεν ξέρω πως κάποιοι το μπέρδευαν στην αρχή.

Η οθόνη ήταν πιο εντυπωσιακή σαφώς από του S3 δίπλα-δίπλα, αλλά δεν ξετρελάθηκα κιόλας. Η μπλε ταπετσαρία που είχε έδειχνε πολύ κορεσμένη χρωματικά και τα (άσπρα με μάλλον πολλών πίξελς μαύρη σκια) γράμματα των εικονιδίων δεν μου φάνηκαν καλύτερα σε αναγνωσιμότητα από του S3 (που είχαν και πιο διακριτική σκιά). Αν το έπαιρνα θα μεγάλωνα το μέγεθος του font σίγουρα.

(και τα 2 S3/S4 είχαν την φωτεινότητα στο μέγιστο και τον τύπο οθόνης στο δυναμικό).

Αφού το δούλεψα στα μενού κλπ. για λίγα λεπτά συνειδητοποίησα κάτι που μου έκανε αλγεινή εντύπωση.

Το κινητό ζεσταίνεται!!!!!! Η θερμοκρασία πάνω στο λογότυπο samsung κάτω από την κάμερα ήταν υπολογίσιμη και ενοχλητική.

Σε σύγκριση το S3 που το δούλεψα λίγο, πριν καταλάβω ότι ήταν παρόν και το S4, ήταν δροσερότατο!

Κατά τη λειτουργία του συνάντησα λαγκαρίσματα σε διάφορα σημεία. Θα μου πείτε "ναι ήταν της έκθεσης, δεν έχει σιμ, μπορεί να ψάχνει για δίκτυα, πολλά πράγματα ανοικτά κλπ κλπ.). Συμφωνώ αλλά ότι βλέπω, λέω. Το δείγμα ήταν γεμάτο από ντέμο επαφές, ντέμο φωτογραφίες κλπ. ότι όμως και να άνοιγα είχε καθυστέρηση ακόμα και το να πηγαίνεις από την μία φωτογραφία στην επομενη, το κινητό τραύλιζε! Υπήρχε σαφέστατη διακοπή της κύλισης στα μισά του animation.

Ανέθεσα το πλήκτρο της έντασης της φωνής στην κάμερα κι άρχισα την αυτοφωτογράφηση με την οπίσθια κάμερα. Δοκίμασα και τη ρύθμιση για πορτραίτα, και τα αυτόματα κλπ.

Στα θετικά η εστίαση μου φάνηκε ταχύτατη και το touch focus και το auto (το κουμπί του οποίου μετακόμισε απ' ότι είδα πάνω προς τα αριστερά από κάτω δεξιά).

Οι αυτοφωτογραφίες στην οθόνη του κινητού μου φάνηκαν πολύ φωτεινές με μέτριο κοντράστ κάτι σαν του Σονι Ζ (που χε ένα παραδίπλα). Επειδή είδα και τα παιδιά που πόσταραν φωτογραφίες που ταν πάρα πολύ καλές ίσως να θέλει -ξέρω γω- εξοικείωση;; Ή πιο εξορθολογισμένες συνθήκες φωτισμού από του Καρφουρ.

Το eraser mode που σβήνει τα κινούμενα αντικείμενα (και τραβά 5 φωτογραφίες) δεν μου δούλεψε σωστά, παρά το σταθερό χέρι και την προσοχή που έδειξα. Τα μωβ αντικειμενα που μάρκαρε ήταν λάθος π.χ. πέρναγε μια κοπέλα από μπροστα και επεσήμανε μόνο ...το τζιν της (από τη μέση και κάτω) και όχι την υπόλοιπη σαν κινούμενη.

Το βίντεο είχε κι αυτό κάποια ζητήματα με "πηδήματα" στη φωτεινότητα και στην ισορροπία του λευκού, σε αντίθεση με την εστίαση που μου φάνηκε πολύ καλή.

Ασχολήθηκα λίγο και με τις εφαρμογές υγείας και άλλα, συνειδητοποιώ όμως ότι έφτασα να γράψω πολλά για ένα κινητό που χοντρικά περιεργάστηκα για κανα μισάωρο και που σίγουρα αν το αγοράσω θα το εκτιμήσω αλλιώς.

 

Πάντως στο ερώτημα S4 ή S3+3 κατοστάρικα στην τσέπη εγώ θα έλεγα το 2ο και σίγουρα δεν αξίζει κάποιος που χει π.χ. το Νοτε2 αλλά και το Σ3 να το αλλάξει σώνει και καλά.

Γνώμη μου!

Link to comment
Share on other sites

Με βοηθάς λίγο τι εννοείς "για πέταμα"

 

Εδώ σε άλλο site o octa στα 64GB έχει μόνο 300 Ευρώ

 

http://www.jiahuiyitrade.com/proshow.asp?id=18320

Απο τη στιγμη που δεν εχει PayPal,μακρυα κι αλαργα.Μυριζει απατη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που δεν εχει PayPal,μακρυα κι αλαργα.Μυριζει απατη.

 

Καρά είναι μούφα !

Καταρχάς 300 ούτε στην Κορέα έχει ,64giga δεν υπάρχει πουθενά , και παρόλο που είναι ο octa λέει ότι είναι και lte ! :p

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ νωρίτερα σήμερα στο Public Ζωγράφου. Τονίζω πριν προχωρήσω ότι τα τελευταία τέσσερα τηλέφωνα που είχα-έχω ήταν: iphone3G, Galaxy S1, S2 και τώρα S3. Προσωπικά απογοητεύτηκα από την μικρή εμπειρία μου μαζί του. Δεν είδα τίποτα το τόσο καλύτερο από το S3. Ούτε δέκα λεπτά δεν ασχολήθηκα μαζί του. Πρόλαβε να μου χαρίσει 2 lags, ειδικά το ένα κραυγαλέο. Στην παρούσα φάση δε νομίζω να δώσω τα χρήματα για τέτοια συσκευή. Το χρώμα του μπλε S3 μου αρέσει περισσότερο. Ίσως μελλοντικά με νέα firmwares και πτώση τιμής να το σκεφτώ. Επίσης αν το πάρω θα ήθελα να είναι το οκταπύρηνο αλλά υποστηριζόμενο από recovery, OMEGA και τα σχετικά. Μόλις επιστρέψω Κύπρο θα κάνω μια βόλτα να σω και το 8αρι αν και δεν πιστεύω να με εντυπωσιάσει ούτε εκείνο.

 

Βασικό συμπέρασμα για μένα είναι πως αν έχεις S3 ή Note2 δεν υπάρχει κανένα νόημα στην αλλαγή (τουλάχιστον για την ώρα). Όλοι οι υπόλοιποι θα το λατρέψουν...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και χρονια πολλα.

Υπαρχει κατα πασα πιθανοτητα η δυνατοτητα να το παρω απο Κορεα μεσω γνωστου μου που βρισκεται εκει.

Να φανταστω πως δεν υπαρχει εγγυηση τυπου international ετσι?

Αν θυμαμαι σωστα υπαρχουν 2 εκδοσεις του Exynos οπου η μια ειναι με 4g ενω η αλλη οχι, σωστα?

Επειδη ακομα δεν εχει κοιταξει για τιμη, να περιμενω αρκετα πιο κατω?

 

up!! :p

 

10chr

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω σε όσους το εδειξα και μαλιστα και κατοχους του 3 ειπαν οτι ειναι πολυ πιο ωραιο σε ολα του, λαγκαρισμα δεν υπάρχει ισως γιατι με το που το ανοιξα πηρε την αναβαθμιση και εγω πιστεύω οτι το 3 ειναι παρα πολυ φτωχο μπροστά στο 4 και το ξαναλεω καθεται τελεια στο χερι μια που το πρωι το εκανα το τεστ με το 3
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως κανουμε screen shot . Με power + volume down δεν κάνει τιποτα

 

κανεις με το power και το home η περνας το χερι σου πανω απο την οθονη

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε λαγκαρισματα δεν εχει το κινητο!μην λεμε παλι τα ιδια,ειδικα με το τελευταιο update(σε εμενα δεν εγινε το τελευταιο update,γι'αυτο μαλλον δεν ειχα απο την αρχη κοληματα).θα ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο οποιος ξερει να μου απαντησει..

Στο android market γιατι οταν πας να αγορασεις κατι η λιστα που σου βγαζει παντα φτανει μεχρι το 500?οποιος δεν καταλαβε πας ας πουμε να δεις τα "κορυφαια νεα δωρεαν" παντα και στο s3 που ειχα και στο note1 η λιστα εφτανε μεχρι το 500.Υπαρχει καμια λυση να το προχωραμε παρακατω?

Υ.Γ sorry για το offtopic:)

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε λαγκαρισματα δεν εχει το κινητο!μην λεμε παλι τα ιδια,ειδικα με το τελευταιο update(σε εμενα δεν εγινε το τελευταιο update,γι'αυτο μαλλον δεν ειχα απο την αρχη κοληματα).θα ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο οποιος ξερει να μου απαντησει..

Το κινητό έχει lag και το έχουν δει τόσοι και τόσοι.. Μην επιμένεις, δεν πετάει με το ζόρι ο γάιδαρος.. Φιλικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η ειμαστε τρελοι οι μισοι που βλεπουμε οχι απλα lag αλλα κολληματα η απλα οσοι το εχουν παρει απο εξω εχουν πολυ μεταγενεστερα firmware κ δεν εχουν τετοιο προβλημα... οσοι δεν βλεπετε κολληματα τι εκδοση λογισμικου εχετε κ απο που η συσκευη?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει lag και το έχουν δει τόσοι και τόσοι.. Μην επιμένεις, δεν πετάει με το ζόρι ο γάιδαρος.. Φιλικά!!!

 

φιλικα φιλε διαβασε και λιγο προηγουμενες σελιδες!οι μισοι που ειχανε Lag εγω ανοικω σε αυτους που δεν ειχανε με το τελευταιο update δεν εχουν lag τωρα,πως να το κανουμε με το ζορυ?εκτος αν διαβαζεις τα τελευταια σχολια που βλεπουνε καποιοι lag σε κινητα που ειναι σε καταστηματα(demo) εκει λογικο ειναι αφου δεν εχει γινει update να εχει κοληματα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η ειμαστε τρελοι οι μισοι που βλεπουμε οχι απλα lag αλλα κολληματα η απλα οσοι το εχουν παρει απο εξω εχουν πολυ μεταγενεστερα firmware κ δεν εχουν τετοιο προβλημα... οσοι δεν βλεπετε κολληματα τι εκδοση λογισμικου εχετε κ απο που η συσκευη?

 

Το δικό μου είναι απο πλαίσιο και με το τελευταίο update πριν την αγορά.. Οσο κ να κάνω αναζητηση τίποτα καινούριο.. Εννοείται αlagάριστο..

Ούτε τσικ ούτε τσάκ δε μου κάνει το κινητό. Σφαίρα.. iPhone είχα.. Δεν ήρθα απο Nokia 3210 να μου φαίνεται διαστημόπλοιο..

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

φιλικα φιλε διαβασε και λιγο προηγουμενες σελιδες!οι μισοι που ειχανε Lag εγω ανοικω σε αυτους που δεν ειχανε με το τελευταιο update δεν εχουν lag τωρα,πως να το κανουμε με το ζορυ?εκτος αν διαβαζεις τα τελευταια σχολια που βλεπουνε καποιοι lag σε κινητα που ειναι σε καταστηματα(demo) εκει λογικο ειναι αφου δεν εχει γινει update να εχει κοληματα!

Εμένα φίλοι μου και πολύ έμπειρα μέλη βλέπουν lag ακόμα και σε συσκευές με root και ξεφόρτωμα του bloatware της Samsung και πέρασμα τελευταίων fw.. Και φυσικά το είδα και ο ίδιος με τα ματάκια μου αλλιώς δεν θα το υποστήριζα καν.. Τελος πάντων!

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου στις Βρυξέλλες κάτοχος iphone 4, δοκίμασε σε ένα μαγαζί live το S4, παίζει να μην το ήξερε πιο πριν και μου παραπονέθηκε για lags αλλά έπαθε σοκ με την οθόνη, την θεώρησε την πιο τέλεια και λογικό. Απλά από την μία δεν ξέρει από android τόσο από την άλλη να παραπονιέται για lag ενώ έχει iphone 4 μου φαίνεται υπερβολικό.
Link to comment
Share on other sites

Αν νομιζετε οτι λεω μπουρδες για το θεμα με το Lag πηγαινετε στης σελιδες 123 και μετα και δειτε ποσοι ειχανε προβλημα με κοληματακια και μετα το update ολοι λενε οτι τωρα ειναι μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...