Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ εχεις δικιο και το προφυλακτικο απο πλαστικο ειναι !!!!

αν ηταν απο καλητερο υλικο δεν θα μπορουσαμε να κανουμε δουλεια μας!!!!!!

και θα εχαναν και την δουλεια τους ολοι οι ανθρωποι που δουλευουν εκει...

αλλα αν θελεις πες μου γιατι trolari τα αλλα κινητα ;

γιατι βρεθηκαν ανθρωποι που τους εβαλε να γραφουν κατα τον αλλον εταιριων ;

 

Θεμη νομίζεις οτι μόνο η samsung το κανει αυτο?

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ εχεις δικιο και το προφυλακτικο απο πλαστικο ειναι !!!!

αν ηταν απο καλητερο υλικο δεν θα μπορουσαμε να κανουμε δουλεια μας!!!!!!

και θα εχαναν και την δουλεια τους ολοι οι ανθρωποι που δουλευουν εκει...

αλλα αν θελεις πες μου γιατι trolari τα αλλα κινητα ;

γιατι βρεθηκαν ανθρωποι που τους εβαλε να γραφουν κατα τον αλλον εταιριων ;

Φίλε μην πάρεις Samsung, αφού σε χαλάει.

Απλά είναι τα πράγματα.:lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε πασχαλινή προσφορά ο Γερμανός όπου μεταξύ άλλων δίνει δωροεπιταγή -125e σε tablets κ smartphones.

Τα χριστούγεννα που είχε ανάλογη προσφορά εξαργύρωνες τη δωροεπιταγή άμεσα.Γνωρίζει κάποιος αν θα ισχύσει κ σε αυτή την περίπτωση με την αγορά του s4?

740 - 125 = 615e

 

Η προσφορά ισχύει μέχρι τις 4 Μαίου.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε πασχαλινή προσφορά ο Γερμανός όπου μεταξύ άλλων δίνει δωροεπιταγή -125e σε tablets κ smartphones.

Τα χριστούγεννα που είχε ανάλογη προσφορά εξαργύρωνες τη δωροεπιταγή άμεσα.Γνωρίζει κάποιος αν θα ισχύσει κ σε αυτή την περίπτωση με την αγορά του s4?

740 - 125 = 615e

 

Η προσφορά ισχύει μέχρι τις 4 Μαίου.

 

Καλό θα ήταν να μιλήσεις μαζί τους γιατί συνήθως άλλα λένε και άλλα κάνουν.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Απο παρα πολλούς γίνεται ένα σημαντικό λάθος όταν μιλούν για τα πλαστικά της samsung.

 

Δεν είναι θέμα ποιότητας κατασκευής.

Αλλά αξίας υλικών και design.

 

Είτε μας αρέσει είτε οχι, η ποιότητα κατασκευής των κορυφαίων συσκευών της samsung είναι αυτή την στιγμή ισως η καλύτερη της αγοράς.

Το μαρτυρούν τα ποστ με τα προβλήματα που παρουσιάζουν οι συσκευές των άλλων κατασκευαστών.

Εξαιρώ το sony z που μέχρι στιγμής δεν έχει βγάλει τίποτα αλλά και το HTC one αφού ουσιαστικά δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα.

 

Για το περιβόητο iphone 5 χθες μάθαμε ότι η Apple επέστρεψε 5 εκατομμύρια προβληματικές συσκευές που σίγουρα επιστράφησαν απο πελάτες ανα τον κόσμο. Δηλαδή κάπου 13% οσων πουλήθηκαν.

 

Αυτό βεβαίως δεν δικαιολογεί την samsung. Θα πρέπει καποια στιγμή να συνδιάσει την ποιότητα κατασκευής και την αντοχή των συσκευών της με ακριβότερα υλικά και καλύτερο design.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υποστηριξη απο xda θα εχουν και τα δυο?

Συμφερει να περιμενεις τον octa?

Δεν ξερω τι να κανω, να το παραγγειλω? Να περιμενω octa?

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριξη απο xda θα εχουν και τα δυο?

Συμφερει να περιμενεις τον octa?

Δεν ξερω τι να κανω, να το παραγγειλω? Να περιμενω octa?

 

Δεν ξέρω πότε θα κυκλοφορήσει ο octa αλλά αν περιμένεις λίγο μετά τις γιορτές, έχεις πιθανότητες και για octa αλλά και για καλύτερη τιμή του snap...

Πολλοί φίλοι αυτο θα κάνουν...

Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ...

Το θέλω από χθες...

Χαχαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πότε θα κυκλοφορήσει ο octa αλλά αν περιμένεις λίγο μετά τις γιορτές, έχεις πιθανότητες και για octa αλλά και για καλύτερη τιμή του snap...

Πολλοί φίλοι αυτο θα κάνουν...

Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ...

Το θέλω από χθες...

Χαχαχαχα

Κι εγω αυτο θα κανω φιλε θα περιμενω για να κανω τη καλυτερα αγορα, αμα εβγαινε μια εκδοση θα το επαιρνα χθες!

 

Εμενα με ενδιαφερει και η υποστηριξη απο xda και φυσικα Omega

Link to comment
Share on other sites

οκ εχεις δικιο και το προφυλακτικο απο πλαστικο ειναι !!!!

αν ηταν απο καλητερο υλικο δεν θα μπορουσαμε να κανουμε δουλεια μας!!!!!!

και θα εχαναν και την δουλεια τους ολοι οι ανθρωποι που δουλευουν εκει...

αλλα αν θελεις πες μου γιατι trolari τα αλλα κινητα ;

γιατι βρεθηκαν ανθρωποι που τους εβαλε να γραφουν κατα τον αλλον εταιριων ;

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό έσκασε και σαν ειδησάρα, το ότι η samsung δηλ. πληρώνει κόσμο για να την προμοτάρει, αυτές τις μέρες το διάβαζα.

Link to comment
Share on other sites

Απο παρα πολλούς γίνεται ένα σημαντικό λάθος όταν μιλούν για τα πλαστικά της samsung.

 

Δεν είναι θέμα ποιότητας κατασκευής.

Αλλά αξίας υλικών και design.

 

Είτε μας αρέσει είτε οχι, η ποιότητα κατασκευής των κορυφαίων συσκευών της samsung είναι αυτή την στιγμή ισως η καλύτερη της αγοράς.

Το μαρτυρούν τα ποστ με τα προβλήματα που παρουσιάζουν οι συσκευές των άλλων κατασκευαστών.

Εξαιρώ το sony z που μέχρι στιγμής δεν έχει βγάλει τίποτα αλλά και το HTC one αφού ουσιαστικά δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα.

 

Για το περιβόητο iphone 5 χθες μάθαμε ότι η Apple επέστρεψε 5 εκατομμύρια προβληματικές συσκευές που σίγουρα επιστράφησαν απο πελάτες ανα τον κόσμο. Δηλαδή κάπου 13% οσων πουλήθηκαν.

 

Αυτό βεβαίως δεν δικαιολογεί την samsung. Θα πρέπει καποια στιγμή να συνδιάσει την ποιότητα κατασκευής και την αντοχή των συσκευών της με ακριβότερα υλικά και καλύτερο design.

 

 

Η ποιοτητα κατασκευης εξαρταται και απο την αξια των υλικων αλλα και και απο τη συναρμογη τους.

 

Επισης, ο αριθμος των μηνυματων ειναι τελειως ενδεικτικος γιατι καποιος που εχει αγορασει πλαστικο δε θα παραπονεθει τοσο οσο καποιος που εχει αγορασει γυαλι ή αλουμινιο, ειτε επειδη ειναι εν μερη ανεμενομενο οτι θα εχει θεματακια είτε επειδη το πλαστικο αντικαθιστατε ευκολοτερα και οικονομικοτερα.

 

Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου, πιστευω η καλυτερη κινηση θα ηταν αντι να βγαλει 2 εκδοσεις με διαφορετικους επεξεργαστες να εβγαζε 2 εκδοσεις με διαφορετικο design.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτά τα κινητά που αναφέρεις εκτός του htc one όλα τα άλλα μπροστά στο galaxy s4 είναι για πέταμα !

 

Πάρτο και σε συνδυασμό με την τιμή του όμως.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο θα κανω φιλε θα περιμενω για να κανω τη καλυτερα αγορα, αμα εβγαινε μια εκδοση θα το επαιρνα χθες!

 

Εμενα με ενδιαφερει και η υποστηριξη απο xda και φυσικα Omega

 

Εχεις τρέλα με την omega εσυ!!!

Δοκίμασε και τιποτα αλλο!!!

Ξερω που σου λεω

χαχαχαχαχαχαχα

edit

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι οντως να περιμένεις,το snap είναι ειδη ροουταρισμένο στο xda απο οτι είδα bye chainfire

Πιστευω οτι και το octa δεν θα αργησει,αρκεί να κυκλοφορήσει

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι σοβαρό τώρα.. επειδή έχουμε την κουβέντα σε άλλο νήμα και η φωτογραφία είναι σημερινή με S3 σε μέγιστη φωτεινότητα και έξω στην Αθήνα σήμερα δεν έχει και τρελό ήλιο, για πείτε μου έτσι δράμα θα είναι η κατάσταση και με το S4?? Αν η μέγιστη τιμή φωτεινότητας στο S4 είναι στα ίδια επίπεδα ξεκινάω από τώρα να κλαίω (ή μάλλον να γελάω!!!)

 

20130423_111427.jpg

 

και αυτή σε κάθετη γωνία με τον ήλιο... καθρέπτη καθρεπτάκι μου πες μου ποιος με καλεί????!!!:lol::lol:

20130423_111434.jpg

 

(Το μωβάκι S2 δεν είναι δικό μου αλλά μίας συναδέλφου :-PPP)

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη, μιας και αυτή η (χαλια) απεικόνιση της οθόνης κάτω από τον ήλιο είναι ιδίωμα της amoled, δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

Εκτός αν είναι περισσότερο φωτεινή η οθόνη από τις άλλες συσκευές και στο 100% δείχνει λίγο καλύτερα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα κατασκευης εξαρταται και απο την

 

Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου, πιστευω η καλυτερη κινηση θα ηταν αντι να βγαλει 2 εκδοσεις με διαφορετικους επεξεργαστες να εβγαζε 2 εκδοσεις με διαφορετικο design.

Απο αποψη ομορφιας (υποκειμενικα) ναι μπορει το γυαλι η το αλουμινιο να ειναι πιο ομορφα ΑΛΛΑ οχι και καλυτερα...ραγισματα βαθουλοματα ξεφλουδισμα προσωπικα αμα τυχαινε σε εμενα θα ξενερωνα τοσο που θα εκλεινα το κινητο σε ενα συρταρι και δεν θα ξανα εβλεπε φως, δεν μαρεσει να γρατσουνιετε ενω στο πλαστικο οτι και να παθει το αλλαζεις.

 

Επισης διαφωνω με την δευτερη εκδοση Desygn η ποιοτητα υλικων...θα χασει την μοναδιξοτητα και θα γινει μπαχαλο ακομα μεγαλυτερω απο αυτο που υπαρχει.

 

Εχεις τρέλα με την omega εσυ!!!

Δοκίμασε και τιποτα αλλο!!!

Ξερω που σου λεω

χαχαχαχαχαχαχα

edit

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι οντως να περιμένεις,το snap είναι ειδη ροουταρισμένο στο xda απο οτι είδα bye chainfire

Πιστευω οτι και το octa δεν θα αργησει,αρκεί να κυκλοφορήσει

Για να δουμε περιμενω!!

 

Αλλα για Omega ρε φιλε εισαι λαθος!! Η omega ειναι κορυφη ειδικα στο Note!!και να φανταστεις οτι δεν φλασαρα μεχρι που δοκιμασα την Omega!!

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε πασχαλινή προσφορά ο Γερμανός όπου μεταξύ άλλων δίνει δωροεπιταγή -125e σε tablets κ smartphones.

Τα χριστούγεννα που είχε ανάλογη προσφορά εξαργύρωνες τη δωροεπιταγή άμεσα.Γνωρίζει κάποιος αν θα ισχύσει κ σε αυτή την περίπτωση με την αγορά του s4?

740 - 125 = 615e

 

Η προσφορά ισχύει μέχρι τις 4 Μαίου.

 

Δεν ισχύει για το S4

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη, μιας και αυτή η (χαλια) απεικόνιση της οθόνης κάτω από τον ήλιο είναι ιδίωμα της amoled, δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

Εκτός αν είναι περισσότερο φωτεινή η οθόνη από τις άλλες συσκευές και στο 100% δείχνει λίγο καλύτερα.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_vs_galaxy_siii-review-918p3.php

 

Απο αποψη ομορφιας (υποκειμενικα) ναι μπορει το γυαλι η το αλουμινιο να ειναι πιο ομορφα ΑΛΛΑ οχι και καλυτερα...ραγισματα βαθουλοματα ξεφλουδισμα προσωπικα αμα τυχαινε σε εμενα θα ξενερωνα τοσο που θα εκλεινα το κινητο σε ενα συρταρι και δεν θα ξανα εβλεπε φως, δεν μαρεσει να γρατσουνιετε ενω στο πλαστικο οτι και να παθει το αλλαζεις.

 

Επισης διαφωνω με την δευτερη εκδοση Desygn η ποιοτητα υλικων...θα χασει την μοναδιξοτητα και θα γινει μπαχαλο ακομα μεγαλυτερω απο αυτο που υπαρχει.

 

 

Οπως αναφερεις και εσυ η εξωτερικη εμφανιση ειναι υποκειμενικό ζητημα άρα γιατι διαφωνεις με τις 2 εκδοσεις πχ μία με πλαστικο κ μία unibody αλουμινιο; Εσυ θα επερνες το πλαστικο και εγω το αλουμινιο. Οι μεγαλυτεροι ανταγωνιστες του s4 ειναι το One (αλουμινιο) και το Ζ(γυαλι).

Ενω τωρα ακομα και αυτοι που θελουν το Σ4 περιμενουν να βγει η εκδοση με τον exynos, μεχρι να βγει βεβαια θα πλησιαζει και η ωρα του note3...s5...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει για το S4

 

Ρωτήσαμε σε Γερμανό;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα κατασκευης εξαρταται και απο την αξια των υλικων αλλα και και απο τη συναρμογη τους.

 

Επισης, ο αριθμος των μηνυματων ειναι τελειως ενδεικτικος γιατι καποιος που εχει αγορασει πλαστικο δε θα παραπονεθει τοσο οσο καποιος που εχει αγορασει γυαλι ή αλουμινιο, ειτε επειδη ειναι εν μερη ανεμενομενο οτι θα εχει θεματακια είτε επειδη το πλαστικο αντικαθιστατε ευκολοτερα και οικονομικοτερα.

 

Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου, πιστευω η καλυτερη κινηση θα ηταν αντι να βγαλει 2 εκδοσεις με διαφορετικους επεξεργαστες να εβγαζε 2 εκδοσεις με διαφορετικο design.

 

Η ποιότητα κατασκευής έχει να κάνει με αυτό που ακριβώς προσδιορίζει η ίδια η λέξη.

Ειμαι production manager και γνωρίζω τον όρο πολυ καλά.

 

Αυτό σημαίνει ότι μπορεί κάποιος για παράδειγμα να παράγει μια δερμάτινη θήκη απο το ακριβότερο γνήσιο δέρμα και να τα κάνει μαντάρα στην κατασκευή.

Να ξηλωνεται να μην εφαρμόζει σωστά στο τηλεφωνο κλπ. Άρα έχουμε κακή ποιότητα κατασκευής.

 

Κάποιος άλλος χρησιμοποιεί δερματίνη αλλά η δουλειά του είναι τέλεια. Εδώ αντιθέτως δεν μπορούμε να πούμε οτι πάσχει απο ποιότητα κατασκευής οταν το προϊόν κατσκευαστικά ειναι τέλειο. Απλά χρησιμοποιεί φθηνότερα υλικά

 

Το οτι ειναι απο πλαστικό δεν σημαίνει οτι οι κάτοχοι του αδιαφορούν για την συναρμολογιση η για τυχόν ξεφλουδισματα της βαφής.

 

Έχουν περάσει απο τα χέρια μου όλα τα iphone εκτός του 5.

Τα Galaxy έχουν πολύ ανώτερη ποιότητα κατασκευής απο τα 3g -3gs που ήταν κι αυτά πλαστικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Verkauf und Versand durch PreisCompany Deutschland.

Γιατί ο συγκεκριμένος seller μπορεί να μην στέλνει Ελλάδα

 

 

edit :μόλις δοκίμασα να την κανω παραγγελία.Μια χαρά δέχεται την ελληνική διεύθυνση :confused:

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τρέλα με την omega εσυ!!!

Δοκίμασε και τιποτα αλλο!!!

Ξερω που σου λεω

χαχαχαχαχαχαχα

edit

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι οντως να περιμένεις,το snap είναι ειδη ροουταρισμένο στο xda απο οτι είδα bye chainfire

Πιστευω οτι και το octa δεν θα αργησει,αρκεί να κυκλοφορήσει

 

Νίκο με πληγώνεις με τα σχόλια σου και χωρίς να τα αιτιολογείς.

 

@όλους

Η δουλειά μου μέχρι τώρα για το S4

Omega v1.0 - η πρώτη (ελπίζω) working rom, βασισμένη στο XXUAMDA firmware για το I9500, το πρώτο ολοκληρωμένο final firmware που έχει διαρρεύσει σε αποκλειστικότητα.

Omega Files με υποστήριξή και για το S4

Omega Files PRO με υποστήριξη και για το S4 - σύντομα θα είναι διαθέσιμο στο Play Store.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νίκο με πληγώνεις με τα σχόλια σου και χωρίς να τα αιτιολογείς.

 

@όλους

Η δουλειά μου μέχρι τώρα για το S4

Omega v1.0 - η πρώτη (ελπίζω) working rom, βασισμένη στο XXUAMDA firmware για το I9500, το πρώτο ολοκληρωμένο final firmware που έχει διαρρεύσει σε αποκλειστικότητα.

Omega Files με υποστήριξή και για το S4

Omega Files PRO με υποστήριξη και για το S4 - σύντομα θα είναι διαθέσιμο στο Play Store.

 

αυτη ειναι για το i9500 δεν κανει για το ι9505 με snapdragon?

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Verkauf und Versand durch PreisCompany Deutschland.

Γιατί ο συγκεκριμένος seller μπορεί να μην στέλνει Ελλάδα

 

 

edit :μόλις δοκίμασα να την κανω παραγγελία.Μια χαρά δέχεται την ελληνική διεύθυνση :confused:

 

Γιατι σε μενα λεει οχι..:)

Τώρα το δέχτηκε αλλά από 3-5 λέει

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι για το i9500 δεν κανει για το ι9505 με snapdragon?

 

Μόνο για το I9500.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...