Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι αρχηγός παικταρά μου...

Να πληροφορήσω ότι ο Φιλος tken μετά από δικό μου mail μου έστειλε την πρόσκληση, και εννοείται πως θα είμαι εκεί για να δω το θηρίο από κοντά...

Επίσης θα σας μεταφέρω ότι δουν τα μάτια μου...

Και πάλι ευχαριστώ...

 

Θέλουμε και βίντεο αν γίνεται:)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλουμε και βίντεο αν γίνεται:)

 

Εννοείται...

Με samsung camera βιντεο και φωτογραφίες για ολους!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται...

Με samsung camera βιντεο και φωτογραφίες για ολους!!!

 

Θα πέσουμε στα μέλια παλι. Δεν αντέχω αλλους έρωτες ακομα ζω αυτόν νε το note.

Καλα να περάσετε ολοι σας

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τα βιολιά! :p

 

 

Ακομα και δωρο να μου το διναν το κινητο αυτο δεν προκειτε να το εκανα με τιποτα αυτο το πραμα.. Δεν το λυπατε το "μωρο" :(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με ενδιέφερε κάτι που ίσως ενδιαφέρει και άλλους χρήστες.Αν κάποιο παιδί το έχει ήδη παραλάβει η περιμένει να το παραλάβει,λογικά από τις πρώτες δουλειές που θα κάνει θα είναι να το κάνει ROOT για να μπορεί να έχει τον έλεγχο σε όλα τις συσκευής του.:)

 

Για να συνεχίσω χωρίς να μακρυγορώ,θα ήθελα με το που γίνει αυτό από κάποιον να κατεβάσει από το Gοοgle Play την εφαρμογή Spirit FM και να δεί άν μπορεί το κινητό να την δεχθεί και να παίξει ράδιο σαν να είναι ραδιόφωνο από την Samsung.Να δούμε δηλαδή άν υπάρχει το Chipset ενσωματωμένο και απλά δεν έχουν βάλει ράδιο από την Samsung.;)

 

ps:Θα είναι φοβερό αν κάτσει και παίξει κάτι τέτοιο και ταυτόχρονα ντροπή για την Samsung που δεν θα το έχει βάλει.:(

Την ίδια απορία έχω και εγώ.

Πολλά λέγονται αλλά σίγουρα δεν ξέρουμε αν έχουν αφαιρέσει το ράδιο και στο hardware εκτός από το software.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι offtopic αλλά γέλασα απίστευτα όταν το είδα!! :lol: :lol: :lol:

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/smartphone/Samsung-Galaxy-S-III-4G-Blue-Maps-Ginius.htm

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/smartphone/Samsung-Galaxy-S4-16G-Black-with-Maps-GT-I9505ZKAEUR.htm

 

Και εννοείται οτι δεν λέμε πουθενά οτι το S4 υποστηρίζει 4g.. γιατι αλλιώς πως θα φύγει το τριάρι... :p

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ.

Πολλά λέγονται αλλά σίγουρα δεν ξέρουμε αν έχουν αφαιρέσει το ράδιο και στο hardware εκτός από το software.

 

Εγω νομιζω αν κρινω απο την δηλωση που ειχαν κανει οτι και καλα για να γλυτωσουν χωρο στην πλακετα δεν εβαλαν ραδιο δεν θα εχει καν δεκτη κατα 90%...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι offtopic αλλά γέλασα απίστευτα όταν το είδα!! :lol: :lol: :lol:

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/smartphone/Samsung-Galaxy-S-III-4G-Blue-Maps-Ginius.htm

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/smartphone/Samsung-Galaxy-S4-16G-Black-with-Maps-GT-I9505ZKAEUR.htm

 

Και εννοείται οτι δεν λέμε πουθενά οτι το S4 υποστηρίζει 4g.. γιατι αλλιώς πως θα φύγει το τριάρι... :p

Για γέλια δεν είναι αυτό αλλά το παρακάτω copy-paste κείμενο

"Ο χρόνος απόκρισης όταν ανοίγετε αρχεία μεγάλου μεγέθους ή εφαρμογές σχεδόν εκμηδενίζεται, ενώ μπορείτε να λειτουργείτε και περισσότερες από μία εφαρμογές χωρίς κολλήματα."

Θα το δεις να υπάρχει από συσκευές των 200€ με 512ram μέχρι το s4.Βλέποντας το ο αδαής νομίζει ότι το φθηνό android κάνει τα πάντα όλα ίδια με ένα ακριβότερο και συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος με αφηνει αδιαφορο το s4

κριμα γιατι θεωρουν τον κοσμο χαζο!!!!!

δειτε iphone 4, 4s, 5. xperia z. htc one. δειτε με τα δικα σας ματια οχι με τον αλλον!!!!!

ποιοτητα κατασκευης η samsung κατω του μετριου...

τωρα για καποιους που θα πουνε για τα bencmark εχω να τους πω οτι και το s3 εκανε τρελα σκορ αλλα το lag βαραγε κοκκινο και ολοι εψαχναν για rom που κανει το κινητο να δουλευει σωστα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος με αφηνει αδιαφορο το s4

κριμα γιατι θεωρουν τον κοσμο χαζο!!!!!

δειτε iphone 4, 4s, 5. xperia z. htc one. δειτε με τα δικα σας ματια οχι με τον αλλον!!!!!

ποιοτητα κατασκευης η samsung κατω του μετριου...

τωρα για καποιους που θα πουνε για τα bencmark εχω να τους πω οτι και το s3 εκανε τρελα σκορ αλλα το lag βαραγε κοκκινο και ολοι εψαχναν για rom που κανει το κινητο να δουλευει σωστα !!!!!

 

Δεν ειναι τα benchmarks μονο, εχει λειτουργιες κινησης πανω που δεν θα μπουνε ποτε στις αλλες συσκευες, καλυτερη αυτονομια συμφωνα με αυτα που ακουγονται, πολυ καλη καμερα, οθοναρα, το οτι δεν ειναι unibody καποιους μπορει να τους βολευει αφανταστα... δεν ειναι μονο η ποιοτητα κατασκευης το παν, τουλαχιστον οχι για ολο το αγοραστικο κοινο.... οσων αφορα το s3, εγω ποτε δεν ειχα lag φιλε μου, ουτε μανισιο οταν ηταν... και προφανως ουτε στο s4 θα δεις lag, αν ξερεις να συντηρεις android λειτουργικο κ δεν βαζεις μεσα ο,τι να ναι κ οπως να ναι... φιλικα παντα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πιστεύω θα μου αρέσει και το shealth

Ελπίζω να το πάρουμε στο Νοτέλι

 

Και στο επομενο noteλι θα εχει πραμα μεσα... πλησιαζει ο οκτωμβριος..:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τα benchmarks μονο, εχει λειτουργιες κινησης πανω που δεν θα μπουνε ποτε στις αλλες συσκευες, καλυτερη αυτονομια συμφωνα με αυτα που ακουγονται, πολυ καλη καμερα, οθοναρα, το οτι δεν ειναι unibody καποιους μπορει να τους βολευει αφανταστα... δεν ειναι μονο η ποιοτητα κατασκευης το παν, τουλαχιστον οχι για ολο το αγοραστικο κοινο.... οσων αφορα το s3, εγω ποτε δεν ειχα lag φιλε μου, ουτε μανισιο οταν ηταν... και προφανως ουτε στο s4 θα δεις lag, αν ξερεις να συντηρεις android λειτουργικο κ δεν βαζεις μεσα ο,τι να ναι κ οπως να ναι... φιλικα παντα...

Yπάρχουν 2 ειδών lag.Αυτό που είχαν κυρίως οι συσκευές με android 2.3 και κάτω με cpu arm v6 και λιγότερο από 512mb ram σε ότι και αν κάνει ο χρήστης και αυτό που έχουν οι συσκευές με android 4 και άνω και με 1gb ραμ και αφορά στο χρόνο ανοίγματος καθημερινών εφαρμογών όπως π.χ. dialer και επαφές,συλλογή κτλ.Και τα 2 χαλάνε την εμπειρία χρήσης του κινητού.H 4πυρηνη cpu και τα 2gb ram η μόνη λύση προς το παρόν για να βλέπεις όσο το δυνατόν λιγότερο κάθε είδους lag.

Link to comment
Share on other sites

οκ οτι πεις !!!

αλλα για κανε μια βολτα στο forum του s3 και μετα ελα να μου πεις ......

εχουν περασει καμια δεκαρια απο τα χερια μου......

α εχει ενα ακομα η γυναικα μου..

και μονο αυτο που εκαναν με το s3 που μετα εβγαλαν το s3 lte ηταν μεγαλη ****** προς τους αγοραστες της η κυρα samsung.

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Και στο επομενο noteλι θα εχει πραμα μεσα... πλησιαζει ο οκτωμβριος..:D

 

Κάτσε να έχουμε λεφτά ρε stefano (Στέφανε να υποθέσω Χαχαχα)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

τωρα αν θα το κοιτας κι αυτο θ αλαζει σελιδα δεν μου λεει κατι .

ασε οτι εχει ξαμοληση τα σκυλια της και λενε ενα καρο ******** για το one και το z !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ οτι πεις !!!

αλλα για κανε μια βολτα στο forum του s3 και μετα ελα να μου πεις ......

εχουν περασει καμια δεκαρια απο τα χερια μου......

α εχει ενα ακομα η γυναικα μου..

και μονο αυτο που εκαναν με το s3 που μετα εβγαλαν το s3 lte ηταν μεγαλη πουστια προς τους αγοραστες της η κυρα samsung.

 

Κ εμενα εχουν περασει ολα τα iphone απο τα χερια μου, nokia 8850, κ απλα γελαω με καποιους οταν ακουω για ποιοτητες κατασκευης... και εικοσι s3 να ειχες, δεν αλλαζει το γεγονος οτι εγω ποτε δεν ειχα lag στο δικο μου... οσων αφορα το lag στον dialer, μηνυματα κ επαφες που αναφερθηκε, ευθυνεται το software ετσι οπως το τροποποιησε η samsung για τις συσκευες της, κ οχι η ιδια η συσκευη... στα nexus4 ας πουμε δεν συμβαινει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

οκ εχεις δικιο και το προφυλακτικο απο πλαστικο ειναι !!!!

αν ηταν απο καλητερο υλικο δεν θα μπορουσαμε να κανουμε δουλεια μας!!!!!!

και θα εχαναν και την δουλεια τους ολοι οι ανθρωποι που δουλευουν εκει...

αλλα αν θελεις πες μου γιατι trolari τα αλλα κινητα ;

γιατι βρεθηκαν ανθρωποι που τους εβαλε να γραφουν κατα τον αλλον εταιριων ;

Link to comment
Share on other sites

τωρα αν θα το κοιτας κι αυτο θ αλαζει σελιδα δεν μου λεει κατι .

ασε οτι εχει ξαμοληση τα σκυλια της και λενε ενα καρο ******** για το one και το z !!!!!!!!!

 

Για πιο λογο να το κανει αυτο η Samsung?

Να φοβηθει την HTC?

4% μεριδια εχει στην αγορα των smartphones.

Link to comment
Share on other sites

οκ εχεις δικιο και το προφυλακτικο απο πλαστικο ειναι !!!!

αν ηταν απο καλητερο υλικο δεν θα μπορουσαμε να κανουμε δουλεια μας!!!!!!

και θα εχαναν και την δουλεια τους ολοι οι ανθρωποι που δουλευουν εκει...

αλλα αν θελεις πες μου γιατι trolari τα αλλα κινητα ;

γιατι βρεθηκαν ανθρωποι που τους εβαλε να γραφουν κατα τον αλλον εταιριων ;

 

Δεν με ενδιαφερει αν εβαλε ανθρωπους να γραφουν κατα των αλλων εταιριων φιλε μου, δεν ειμαι μετοχος στην samsung... εσενα αν σε χαλαει το πλαστικο και η γενικοτερα η πολιτικη της samsung, μην την προτιμας, δεν προσπαθω να σε πεισω να παρεις samsung, μαλλον παρεξηγηθηκε η κατασταση.... θα θελανε πολυ ομως οι αλλες εταιριες να πιασουν τις πωλησεις του s3 και του note2, κι οταν βγει το note3 παλι ολοι θα ασχολουνται με αυτο.. εδω ειμαστε κ θα το δεις... στην CES 2013 μονη της επαιζε μπαλλα παλι η sammy... εκτος αν κανω λαθος... διορθωσε με...

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια. Καθε φορα καποιος εχει αποψη για κατι και καποιος αλλος εχει αλλη αποψη για αυτο το θεμα. Δεν ειναι αναγκαιο να συμφωνουμε ολοι. Καποιοι διαλεγουν γυαλι/αλουμινιο για τους αισθητικους λογους να νιωθουν premium κτλ αλλα πρεπει να προσεχουν πως θα φερονται στις συσκευες και αλλοι δεν τους ενδιαφερουν τα παραπανω και παιρνουν πλαστικα και να γρατσουνιστει η πισω οψη απλα την αλλαζουν και τελειωνει η υποθεση. Εγω ανηκω στους δευτερους. Αλλα δεν σημαινει οτι και οι αλλοι κανουν λαθος. Απλα θελουν κατι διαφορετικο απο μενα και αλλους τοσους που συμφωνουν με μενα.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος με αφηνει αδιαφορο το s4

κριμα γιατι θεωρουν τον κοσμο χαζο!!!!!

δειτε iphone 4, 4s, 5. xperia z. htc one. δειτε με τα δικα σας ματια οχι με τον αλλον!!!!!

ποιοτητα κατασκευης η samsung κατω του μετριου...

τωρα για καποιους που θα πουνε για τα bencmark εχω να τους πω οτι και το s3 εκανε τρελα σκορ αλλα το lag βαραγε κοκκινο και ολοι εψαχναν για rom που κανει το κινητο να δουλευει σωστα !!!!!

 

Φίλε αυτά τα κινητά που αναφέρεις εκτός του htc one όλα τα άλλα μπροστά στο galaxy s4 είναι για πέταμα !

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...