Jump to content

Lay out


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exw na protinw oti kalo tha itan stin kentriki selida na megalwsei ligo to deksia frame "klebontas" merika pixels apo to kentriko giati fainete polu mikro kai einai dysanagnwsto.

 

Mia protasi kanw ,apo ekei kai pera....

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπολογισμένο για ανάλυση 800 x 600... αν κλέψει και άλλο δεν θα χωράει ο τίτλος του εκάστοτε θέματος... το δοκίμασα :P
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fou einai se php giati den kaneis enan elegxo kai an h analysh tou episkepth einai megalyterh apo 800x600 na megalwnei to deksi bar!

 

Apo thn arxh sta va8ia 8a mou peis vevaia alla apotelei mia lysh!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gdeme

 

paw paso,alla anyway poios douleyei se 800 X 600 ? :blink:

 

 

Θα σου φανεί απίστευτο, αλλά πολλοί χρήστες (μεταξύ των οποίων και εγώ :p ) είμαστε σε 800 x 600......

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον TN97

 

Θα σου φανεί απίστευτο, αλλά πολλοί χρήστες (μεταξύ των οποίων και εγώ :p ) είμαστε σε 800 x 600......

 

Κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλα για τον Eye δε με εκπλισει, αλλωστε χρησιμοποιει ακομα Win 95 ή κατι παρομοιo :p :p :p, alla οι υπολοιποι γιατi ρε παιδια??? Τι βρισκετε σε αυτα τα τεραστια εικονιδια και γραμματα που σας υποχρεωωνουν σε συνεχες Scroll????

 

EDIT: Ας συνεχισουμε τα περι αναλυσης οθονης στο σχετικο Poll :)

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=1145

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα... βρε σεις... είμαστε στο 2003... οι κάρτες γραφικών, οι οθόνες και τα ίδια τα windows έχουν βελτιωθεί απίστευτα...

 

Ακόμα σε 800x600 είστε???

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το 80% των επισκεπτών έχουν 800x600... :wacko:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Mythozz

 

Αχαχαχα... βρε σεις... είμαστε στο 2003... οι κάρτες γραφικών, οι οθόνες και τα ίδια τα windows έχουν βελτιωθεί απίστευτα...

 

Ακόμα σε 800x600 είστε???

 

 

Ε, αν έχεις 15άρα οθόνη...... :alien: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον TN97

 

Ε, αν έχεις 15άρα οθόνη...... :alien: :cool:

 

μα η 15άρα σηκώνει άνετα 1024...

 

to 80% exei 15ara otonh???

το 80% έχει 800x600. Πιστεύω ότι το ποσοστό με 15άρα οθόνη είναι μεγαλύτερο.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες απο τις 17αρεσ εχουν πεσει δραματικα τη τελευται 3ετια, επισης εχω πολυυυυυ καιρο να δω διαφημηση για PC με 15αρα, αρα λογικα δε μπορει να εχει 15αρα το 80%, ή κανω λαθος καπου?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

μα η 15άρα σηκώνει άνετα 1024...

 

 

το 80% έχει 800x600. Πιστεύω ότι το ποσοστό με 15άρα οθόνη είναι μεγαλύτερο.

 

 

Η Philips 105s, ζορίζεται Νικόλα..... άσε που είναι κουραστικό για τα μάτια. :)

Link to comment
Share on other sites

1024 σε 15άρα οθόνη είναι θάνατος για τα μάτια. Οποιοδήποτε refresh rate κάτω από 100 hz είναι καταστροφή...
Link to comment
Share on other sites

Οσο και αν σας φαίνεται απίστευτο , το 70% των επισκεπτών στα διάφορα commercial websites που έχω φτιάξει είναι με 800Χ600 :confused: :wacko:

 

Αυτό συμβαίνει διότι οι περισσότερες επιχειρήσεις ακόμα παίρνουν 15άρες οθόνες στα work pc's (μην σας πω ότι έχω δει και πολλές 14άρες σε διάφορες εταιρείες). Επίσης έχουν "μείνει" και πολλές 15άρες σε απλούς χρήστες που πήραν έναν Η/Υ πριν 2 χρόνια και πιστέψτε με δεν έχουν καμμία ανάγκη να το αναβαθμίσουν ή και να αλλάξουν οθόνη. :alien: :blink:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

sygnwmmi re paidia,alla kai egw otan pira pc to 98 eixa 15ara othoni alla amesws doulepsa se 1024X768 kai oxi 800X600

 

kai sto forito me 14,1 douleyw me 1024X768.

 

 

to 800X600 einai gia "tyflous"

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vampyre

 

Οσο και αν σας φαίνεται απίστευτο , το 70% των επισκεπτών στα διάφορα commercial websites που έχω φτιάξει είναι με 800Χ600 :confused: :wacko:

 

Αυτό συμβαίνει διότι οι περισσότερες επιχειρήσεις ακόμα παίρνουν 15άρες οθόνες στα work pc's (μην σας πω ότι έχω δει και πολλές 14άρες σε διάφορες εταιρείες). Επίσης έχουν "μείνει" και πολλές 15άρες σε απλούς χρήστες που πήραν έναν Η/Υ πριν 2 χρόνια και πιστέψτε με δεν έχουν καμμία ανάγκη να το αναβαθμίσουν ή και να αλλάξουν οθόνη. :alien: :blink:

 

 

ΝΑι το εχω διαβασει και εγω αυτο καπου, αλλα τουλαχιστον χαιρομαι που οι επισκεπτες του myphone εχουν διαφορετικες προτιμησεις οπως δειχνει το poll! :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gdeme

 

sygnwmmi re paidia,alla kai egw otan pira pc to 98 eixa 15ara othoni alla amesws doulepsa se 1024X768 kai oxi 800X600

 

kai sto forito me 14,1 douleyw me 1024X768.

 

 

to 800X600 einai gia "tyflous"

 

Πόσο refresh rate σηκώνει η 15άρα σου στα 1024x768; Εμένα πάντως δε σηκώνει πάνω απο 85 Hz, κι αυτά με το ζόρι. Και στο refresh rate αυτό εμένα τα μάτια μου πονάνε (είμαι πολλές ώρες πάνω από τον υπολογιστή).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eLeKtriK EyE

 

Πόσο refresh rate σηκώνει η 15άρα σου στα 1024x768; Εμένα πάντως δε σηκώνει πάνω απο 85 Hz, κι αυτά με το ζόρι. Και στο refresh rate αυτό εμένα τα μάτια μου πονάνε (είμαι πολλές ώρες πάνω από τον υπολογιστή).

 

 

Και στην Philips 105s, έτσι είναι. Όταν την είχα βάλει στα 1024x768, ζοριζόταν πολύ, όπως και τα μάτια μου.....

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί χρήστες πάντως θεωρούν πως η 1024χ768 δεν τους ικανοποιεί λόγω του ότι τα βλέπουν όλα πιο μικρά. Μου έχουν τύχει αρκετές περιπτώσεις τέτοιες να επιμένουν σε 800χ600. Μια κοπέλα μάλιστα ήταν κατηγορηματική.Ήθελε 640Χ480...
Link to comment
Share on other sites

800*600 se 14 othoni edo kai 7 xronakia

 

akomi den vlepo to logo allagis tis... :confused:

 

to 1024*768 ta deixnei toso mikra pou prepei na exo megethintiko fako

 

 

btw mipos kserete poso paei mia metria othoni 19 intson??? :worry:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gmo

 

Μια κοπέλα μάλιστα ήταν κατηγορηματική.Ήθελε 640Χ480...

 

 

Τωρα να γινω κακος? Μπαα ασε αλλη μερα... :p

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν βάλεις επί της εκατό? Ας πούμε 15-20% για αριστερά, 50-60% κέντρο και 20-30% για δεξιά! :o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...