Jump to content

[LG Optimus L7 (P700)] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


pkatsaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολη την l7 παρεα! Ηθελα να σας χαιρετισω ολους διοτι "φευγω" και παω σε αλλο "στρατοπεδο" (αλλο κινητο)! Να σας ευχαριστησω ολους που με βοηθησατε και σας βοηθησα!

Μα ποιο πολυ τον φιλο πανο που απο αυτον εμαθα πολλα... και ολα αυτα τα εφοδια τα περνω μαζι μου για τα υπολοιπα Modding που θα ερθουν!:)

 

Υ.Γ: Καλα να περνατε και να ειστε ολοι καλα!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εννοεις για recovery πατας volume+ και volume- το power και το κεντρικο πληκτρο! ταυτοχρνα και μολις δονηθη τα αφηνεις!

 

εννοω αυτο.

6) Ανοίγεις το φάκελο που ξεζίπαρες και ανοίγεις το KDZ_FWD_UPD.exe

 

7) Κλείνεις το κινητό και το βάζεις σε Emergency Mode (Volume Up+Power ταυτόχρονα πατημένα μέχρι να κάνει μια δόνηση)

 

8) Συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή

 

για να βαλω τη ρουταρισμενη εκδοση. το κανω κ δε πιανει..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μας πούλησες έτσι; :D :p

Αστειεύομαι! Καλορίζικο το καινούριο εργαλείο! Καλά πειράγματα και μακρυά απο service!

Link to comment
Share on other sites

εννοω αυτο.

6) Ανοίγεις το φάκελο που ξεζίπαρες και ανοίγεις το KDZ_FWD_UPD.exe

 

7) Κλείνεις το κινητό και το βάζεις σε Emergency Mode (Volume Up+Power ταυτόχρονα πατημένα μέχρι να κάνει μια δόνηση)

 

8) Συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή

 

για να βαλω τη ρουταρισμενη εκδοση. το κανω κ δε πιανει..

 

Με κρατημενο μονο το πληκτρο volume+ και ταυτοχρονα θα το συνδεσεις με τον υπολογιστη! Μδτα θα σου βαλει μια κιτρινη οθνη με μπλε γραματα που θα λεει emergency!:)

Link to comment
Share on other sites

τα κανω ολα σωστα οπως τα λεει ο οδηγος κ δε κανει τιποτα το εργαλειο... βγαζει error μολις βαζω τη ρουταρισμενη rom..
Link to comment
Share on other sites

τα κανω ολα σωστα οπως τα λεει ο οδηγος κ δε κανει τιποτα το εργαλειο... βγαζει error μολις βαζω τη ρουταρισμενη rom..

 

Αν εισαι σε windows 8 αλαξε θυρα. Επισης τσεκαρε τα Drivers σου, βγαλε την μπαταρια και συνδεσε το με το pc ενω κρατας το + ηχο. Θα εμφανιστει κιτρινη οθονη και μετα κανε την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

v20E rom για την Αγγλία, λετε να βγει και για εμας?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

τελικα φιλε μου ουτε ετσι γινεται.οποτε τα παραταω κ αν γεμισει η μνημη με τη καρτα αδεια θα φαει σουταρισμα...:)
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την V20E που ειναι για την Αγγλία. Έχει ελληνικά κανονικά αλλα βεβαια δεν ειναι rooted ακομα, θα δω τι αλλαγες εχει, αν έχει και θα επανέλθω...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την V20E που ειναι για την Αγγλία. Έχει ελληνικά κανονικά αλλα βεβαια δεν ειναι rooted ακομα, θα δω τι αλλαγες εχει, αν έχει και θα επανέλθω...

 

Μπορεις να το ρουταρεις με αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μάλλον έκανα πατάτα καθώς εγκατέστησα την CM10, μετά το νέο Kernel V2.1.1 και μετά το Adreno200-AU_LINUX_ANDROID_JB_VANILLA. Τώρα, πατάω το κινητό να ανοίξει, δείχνει το logo της LG και μετά μια μαύρη οθόνη και τίποτα! Τι κάνω τώρα; Πρέπει να ανοίξει το κινητό οπωσδήποτε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μάλλον έκανα πατάτα καθώς εγκατέστησα την CM10, μετά το νέο Kernel V2.1.1 και μετά το Adreno200-AU_LINUX_ANDROID_JB_VANILLA. Τώρα, πατάω το κινητό να ανοίξει, δείχνει το logo της LG και μετά μια μαύρη οθόνη και τίποτα! Τι κάνω τώρα; Πρέπει να ανοίξει το κινητό οπωσδήποτε!

 

Ξαναφλάσαρε την CM10 κάνε wipe cache/dalvik cache, μετά φλάσαρε τον kernel, ξανά wipe, μετά τους drivers και ξανά wipe.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες, εχω καταφερει να κανω ολα αυτα που εχετε ποσταρει για την κινηταρα μας (p700) και εχω να πω οτι δουλευει αψογα με την cyanogemod 10. Εχω ομως ενα προβληματακι.... δεν μπορω να μεταφερω apps στην καρτα μνημης, δηλαδη δεν υπαρχει option για move to sd. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες, εχω καταφερει να κανω ολα αυτα που εχετε ποσταρει για την κινηταρα μας (p700) και εχω να πω οτι δουλευει αψογα με την cyanogemod 10. Εχω ομως ενα προβληματακι.... δεν μπορω να μεταφερω apps στην καρτα μνημης, δηλαδη δεν υπαρχει option για move to sd. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω? Ευχαριστω.

Δεν υπάρχει δυνατότητα να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Μπορείς να δοκιμάσεις το remount sd το οποίο κάνει mount την κάρτα μνήμης στη εσωτερική μνήμη, Δες κάποιες σελίδες πίσω έχει αναλυτικές οδηγίες.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες, εχω καταφερει να κανω ολα αυτα που εχετε ποσταρει για την κινηταρα μας (p700) και εχω να πω οτι δουλευει αψογα με την cyanogemod 10. Εχω ομως ενα προβληματακι.... δεν μπορω να μεταφερω apps στην καρτα μνημης, δηλαδη δεν υπαρχει option για move to sd. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω? Ευχαριστω.

 

Κανε οτι λεω στο ποστ 88 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4712007#post4712007

και θα λυθει το προβλημα σου.

Edited by Crazygrouzin
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να ρωτησω απο cyanogen πως παμε σε official rom??

 

Συνδεεις το κινητο με το PC χωρις την μπαταρια και με το volume + πατημενο, Μπενει σε emergency και φλασαρεις το kdz ετσι,

Απλα κανε ενα Back up πρωτα και μετα wipe data/factory reset και wipe cache.

Link to comment
Share on other sites

νεα ρομ 4.2.2 [L7][ROM][4.2.2][JDQ39E][bETA 1] Unofficial CyanogenMod 10.1 ειμαστε κοντα και στην λυση του bluetooth που τωρα δεν δουλευει...:)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 10 είχα ένα σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία ... βασικά με την φόρτιση ... μόλις έσβηνα το τηλ. και το έβαζα στην φόρτιση αναβόσβηναν τα 2 μπροστινά πλήκτρα του καθώς και η οθόνη και ακόμα κι αν αφαιρούσα τον φορτιστή από πάνω δεν άναβε με τίποτα, αναβόσβηνε ότι πατούσα και για να ανάψει έπρεπε να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω ... έτσι δεν κατάφερα ποτέ να την κάνω να μου δουλέψει σωστά παρότι μου αρέσει πάρα πολύ εν σχέσει με την custom.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 10 είχα ένα σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία ... βασικά με την φόρτιση ... μόλις έσβηνα το τηλ. και το έβαζα στην φόρτιση αναβόσβηναν τα 2 μπροστινά πλήκτρα του καθώς και η οθόνη και ακόμα κι αν αφαιρούσα τον φορτιστή από πάνω δεν άναβε με τίποτα, αναβόσβηνε ότι πατούσα και για να ανάψει έπρεπε να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω ... έτσι δεν κατάφερα ποτέ να την κάνω να μου δουλέψει σωστά παρότι μου αρέσει πάρα πολύ εν σχέσει με την custom.

Ναι σε μερικους συμβενει αυτο, και σε μενα επισης, αλλα εγω το φορτιζω ανοιχτο. Αν θες να φορτισει γρηγορα απλα το βαζεις σε airplane mode, ειναι σαν να ειναι κλειστο

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μερικους συμβενει αυτο, και σε μενα επισης, αλλα εγω το φορτιζω ανοιχτο. Αν θες να φορτισει γρηγορα απλα το βαζεις σε airplane mode, ειναι σαν να ειναι κλειστο

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ... ομολογουμένως αυτό δεν το είχα σκεφτεί ... θα την δοκιμάσω να την τρέξω για κάποιο διάστειμμα και βλέπουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το L7 και επειδή είναι το πρώτο μου smartphone δεν πολύ καταλαβαίνω κάποια πράγματα. Για να το κάνω root το κινητό απλά ακολουθώ τη διαδικασία που έχει στη πρώτη σελίδα ανεξαρτήτως τη έκδοση είναι το λογισμικό που έχει το κινητό; Ποια είναι η ποιο stable έκδοση CM 10 για το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τπτ να μπω emergency mode έχει κανείς καμιά ιδέα; Έχω τη τελευταία αναβάθμιση του κινητού.

 

Ότι και να κάνω με το volume + πατημένο απλά ανοίγει το κινητό. Έβγαλα και τη μπαταρία και πάλι τα ίδια. Κρατάω το volume + πατημένο και μετά το συνδέω στη usb και μου βγαίνει το logo της LG και ανοιγει το κινητό. ...

Edited by grobath
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. .. ελπίζω να είστε καλά.... Ακούστε...έχω ένα πρόβλημα όταν κάνει σύνδεση το κιν με μια συσκευή μέσο Bluetooth (είτε είναι αυτοκίνητο είτε bluetooth που βάζουν στο αυτί) αυτή χάνει την σύνδεση σε 2-3 λεπτά και μου ξαναζηταει να συνδεθεί συνέχεια. Αν και έχω κάνει σύζευξη. Είναι σπαστικό γιατί εκεί που μιλάω χάνω την μπάλα. Γιατί;Υπαρχη λύση; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Optimus L7 (P700)] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...