Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

ξέρετε αν υπάρχουν θέματα για τον nova ?

 

Θέματα με την έννοια του go launcher που αλλάζουν τα πάντα όχι. Υπάρχουν πολλά θέματα για εικονίδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θέματα με την έννοια του go launcher που αλλάζουν τα πάντα όχι. Υπάρχουν πολλά θέματα για εικονίδια.

 

Ναι κατι τέτοιο εννοούσα.

Για εικονίδια που βρίσκουμε ? έχει στο Playstore ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τέτοιο εννοούσα.

Για εικονίδια που βρίσκουμε ? έχει στο Playstore ?

 

Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271521

Συγκεκριμένα στην τελευταία σελίδα το ποστ του Μιχάλη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Nova και Apex είναι για android 4 και πάνω, για εμάς πχ με Neo V 2.3.4 τί υπάρχει πέρα του εργοστασιακού Launcher?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Nova και Apex είναι για android 4 και πάνω, για εμάς πχ με Neo V 2.3.4 τί υπάρχει πέρα του εργοστασιακού Launcher?

 

Ο holo launcher.Πάρα πολύ καλός

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τους πέντε κωδικούς διαθέσιμους για όποιον θέλει...

 

 

 

Υπαρχει κωδικός ? απο που τους βρίσκετε;

 

Παιδιά έχω το note 3 μου αρέσουν τα 3d κτλπ αλλά και σε κατι μινιμαλιστική δε θα έλεγα όχι. Θέλω οποίος μπορει να μου προτείνει 2 launchers ένα με κολλά και εφέ και έναν έτσι μινιμαλ αλλά να έχουν χαμηλή κατανάλωση σε ράμ και μπαταρία ....ειμαι νέος στο android οπότε οποίος μπορει ας πει την γνώμη του. Αυτή τη στιγμή έχω φορτώσει καμία 10 launchers και παίζω αλλά θέλω να καταλήξω σε 2 . Ευχαριστω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα τον Adw και είναι πολύ καλός !!το μόνο πρόβλημα είναι ότι όταν πατάω το κουμπί για να μπω στις εφαρμογές αργεί αρκετά .Επίσης έχω βάλει να τον κρατάει στην μνήμη για να είναι πιο γρήγορος ,καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιστηκε ο apex μετα απο καιρο :O

Πολυ καλος και ανανεωμενος! Τον δοκιμαζω τωρα! Για να δουμε χτυπαει στα ισια τον nova :-)

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! χτες εβαλα το launcher8 στον Zopo μου και έπαθα πλακα! αν και παντα προτιμω του Android, αυτος ειναι τοσο καλος, γρηγορος και ομαλος που θα αγορασω και την full version! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lx.launcher8&hl=el εβαλα και αυτο το theme :lol::lol::lol::lol: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anall.wp8.theme.t20130627164721&hl=el ποσοι ψαρωσαν οτι εχω κινητο με windows mobile 8! :p:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα για πρώτη φορά launcher. Apex.

Κατέβασα κι ένα ωραίο θέμα το glass. Θεωρητικά έχει πολλά εικονίδια να διαλέξω για κάθε εφαρμογή. Δεν τα βρίσκω όμως. Όπως δεν βρισκω κ οποιοδήποτε φάκελο εγκατάστασης του θέματος ή του launcher...

Καμία ιδέα?

Επίσης αλλού διαβάζω ότι αυξάνουν την κατανάλωση μπαταρίας/μνήμης αλλού πως όχι, τι ισχύει τελικά?

 

Hint : στον apex μπορείς να φτιάξεις φακέλους συντόμευσεων στην αρχική οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε την κατανάλωση μόνο.:)

 

κατι ξερεις εσυ! ναι μου φαινεται πως αυξηθηκε!!!? γιατι ετσι? το εβαλα σημερα στο tablet μου και επαθα πλακα! πολυ καλη αποκριση! αλλα δεν γυρναει landskape σκεφτομαι να αγορασω τον PRO, απλά η καταναλωση με χαλαει! τουλαχιστον στο κινητο μου ρουφαει την μπαταρια! κανεις αλλος να εχει δοκιμασει?

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον buzz launcher μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω διαφορετική ταπετσαρία σε κάθε οθόνη; θα κρατούσα τον buzz αλλά δεν μπορώ να βάλω το ένα widget πάνω στο άλλο.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον buzz launcher μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω διαφορετική ταπετσαρία σε κάθε οθόνη; θα κρατούσα τον buzz αλλά δεν μπορώ να βάλω το ένα widget πάνω στο άλλο.....

 

Με αυτό MultiPicture Live Wallpaper

Link to comment
Share on other sites

κατι ξερεις εσυ! ναι μου φαινεται πως αυξηθηκε!!!? γιατι ετσι? το εβαλα σημερα στο tablet μου και επαθα πλακα! πολυ καλη αποκριση! αλλα δεν γυρναει landskape σκεφτομαι να αγορασω τον PRO, απλά η καταναλωση με χαλαει! τουλαχιστον στο κινητο μου ρουφαει την μπαταρια! κανεις αλλος να εχει δοκιμασει?

 

Δεν σου φάνηκε.Αυξήθηκε η κατανάλωση.Δεν το είχα παρατηρήσει μόνο εγώ όταν το είχα δοκιμάσει αλλά νομίζω όλοι όσοι τον έχουν δοκιμάσει.:)

 

Σε ευχαριστώ....

 

Το multipicture θα το παρατήσεις γιατί δεν συνεργάζεται τόσο smooth με τους launchers. Έχω να σου προτείνω κάτι άλλο :

1) Βάλε τον Nova που επιτρέπει το ένα widget πάνω στο άλλο.

2) Κατέβασε το zooper widget , κάνε το σε μέγεθος όσο η οθόνη και φόρτωσε του απλά μια bitmap ( ένα wallpaper δλδ )

3) Δημιούργησε τόσα zooper backgrounds όσες οι homescreens σου.

4) Βάλε τα zooper backgrounds πίσω από τα υπόλοιπα widgets.

 

 

Με αυτόν τον τρόπο δεν θα χαλάσει καθόλου το smoothness στο scrolling, θα έχεις πολλαπλά backgrounds και θα χρησιμοποιείς και τον καλύτερο launcher της αγοράς.

 

Τip : Αν το κινητό σου είναι ανάλυσης 720Χ1280 και δεν χρησιμοποιείς dock τότε τόση πρέπει να είναι και η ανάλυση των wallpapers που θα βάλεις ως backgrounds.Αν χρησιμοποιείς dock τότε αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι 720Χ1080 ή τέλος πάντων ίσο με τη διαφορά : ύψος οθόνης μείον ύψος dock.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου φάνηκε.Αυξήθηκε η κατανάλωση.Δεν το είχα παρατηρήσει μόνο εγώ όταν το είχα δοκιμάσει αλλά νομίζω όλοι όσοι τον έχουν δοκιμάσει.:)

 

 

 

Το multipicture θα το παρατήσεις γιατί δεν συνεργάζεται τόσο smooth με τους launchers. Έχω να σου προτείνω κάτι άλλο :

1) Βάλε τον Nova που επιτρέπει το ένα widget πάνω στο άλλο.

2) Κατέβασε το zooper widget , κάνε το σε μέγεθος όσο η οθόνη και φόρτωσε του απλά μια bitmap ( ένα wallpaper δλδ )

3) Δημιούργησε τόσα zooper backgrounds όσες οι homescreens σου.

4) Βάλε τα zooper backgrounds πίσω από τα υπόλοιπα widgets.

 

 

Με αυτόν τον τρόπο δεν θα χαλάσει καθόλου το smoothness στο scrolling, θα έχεις πολλαπλά backgrounds και θα χρησιμοποιείς και τον καλύτερο launcher της αγοράς.

 

Τip : Αν το κινητό σου είναι ανάλυσης 720Χ1280 και δεν χρησιμοποιείς dock τότε τόση πρέπει να είναι και η ανάλυση των wallpapers που θα βάλεις ως backgrounds.Αν χρησιμοποιείς dock τότε αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι 720Χ1080 ή τέλος πάντων ίσο με τη διαφορά : ύψος οθόνης μείον ύψος dock.

 

Kαι το Zooper μετα θα θελει 100ΜΒ μνημης απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Έβαλα apex και προσπαθώ να τον μάθω.

Κατέβασα ένα θέμα με εικονίδια (κατά πρώτον ακόμα και στη μνήμη του κινητού που τα έβαλα κάνει με το

ρολόι ένα λεπτό κάθε φορά να τα ανοίξει πριν δεν τα άνοιγε και καθόλου).

Εικονίδια δεν μπορω να αλλαξω μέσα στις εφαρμογές ή στο συρτάρι όπως το λέει αν δεν κάνω κάτι λάθος? Αν πατήσω μια εφαρμογή παρατεταμένα βγάζει εικονιδιο στο desktop και μόνο αυτό μπορώ να αλλάξω. Είναι και χαζο να έχει η εφαρμογή άλλο εικονίδιο μέσα κ άλλο έξω..

Επίσης wallpaper στο συρτάρι πάλι αλλάζει? Νομίζω το έχω δει κάπου...

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και λιγο καιρο GO Ex (free version) πιστευετε οτι αξιζει η αναβαθμιση σε prime? To μονο που εγω βλεπω οτι ισως μου ηταν χρησιμο ειναι η side bar
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...