Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts


  1.  
  2. Individually toggle widget padding (long-press on a widget and select Enable/Disable Padding)
     

Αυτο τι ακριβως κανει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το ok Google δουλεύει καλά σε εσάς; σε μένα, πολλές φορές έχει αρκετή καθυστέρηση.

Edit: μιλάω για τον nova έτσι;

 

Edit2: η συμπεριφορά άλλαξε μόλις πέρασα την μπάρα αναζήτησης της Google. Ανοίγει αμέσως μόλις ακουστεί το ok google. Παράξενο δεν είναι;

 

Έτσι δουλεύει το ok google και είναι αυτό της μπάρας, δεν υπάρχει άλλο.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει το ok google και είναι αυτό της μπάρας, δεν υπάρχει άλλο.

 

Χωρίς την μπάρα δουλεύει και πάλι αλλά μερικές φορές έχει καθυστέρηση. Με την μπάρα είναι γρήγορο όπως και στον Google launcher του nexus 5.

Link to comment
Share on other sites

Με το 4.4.3 σταμάτησε ο TSF SHELL να γεμίζει όλη την οθόνη μέχρι κάτω.

Έχει ακουσθεί τίποτα για fix;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με το 4.4.3 σταμάτησε ο TSF SHELL να γεμίζει όλη την οθόνη μέχρι κάτω.

Έχει ακουσθεί τίποτα για fix;

 

Νομίζω είσαι από τους λίγους που έχουν 4.4.3 οπότε στείλε τους ένα mail να μάθουν το bug

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τι ακριβως κανει?

 

Πιάνει το widget την οθόνη από άκρη σε άκρη,δεν έχει κενά

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Με το 4.4.3 σταμάτησε ο TSF SHELL να γεμίζει όλη την οθόνη μέχρι κάτω.

Έχει ακουσθεί τίποτα για fix;

 

Εισαι με 4.4.3 ? Πως σου φαινεται βλεπεις καμια διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Ξανά update ο νοβας, τι γίνεται έχω βαρεθεί

 

Σε χαλάει που ο developer κάνει update την εφαρμογή;; :)

Link to comment
Share on other sites

Ξανά update ο νοβας, τι γίνεται έχω βαρεθεί

Χαχα τι ακούσαμε και αυτό.

Σε χαλάει που ο developer κάνει update την εφαρμογή;; :)

Έλα ρε πλάκα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είσαι από τους λίγους που έχουν 4.4.3 οπότε στείλε τους ένα mail να μάθουν το bug

 

Καλά δεν έπρεπε να έχουν προετοιμαστεί όπως όλες οι σοβαρές εταιρίες για το update;

 

 

Όλες οι άλλες εφαρμογές πώς αναβαθμίστηκαν για να υποστηρίξουν το 4.4.3;

 

 

Εισαι με 4.4.3 ? Πως σου φαινεται βλεπεις καμια διαφορα?

Στο nexus 4 δεν έχει καμία διαφορά για μένα.

Μόνο τα εικονίδια με τα χρωματακια που έβαλαν στον dialler και στα contacts.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει την νέα λειτουργία OK google του nova? Αυτό που θέλω να ξέρω είναι αν υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας καθώς η συσκευή όταν είναι ξεκλείδωτη "ακούει" συνεχώς.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει την νέα λειτουργία OK google του nova? Αυτό που θέλω να ξέρω είναι αν υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας καθώς η συσκευή όταν είναι ξεκλείδωτη "ακούει" συνεχώς.

 

Εμένα δεν μου δουλεύει πάντως. Δεν ξέρω βέβαια εάν υπάρχει κάποια έξτρα ρύθμιση που εγώ δεν είδα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου δουλεύει πάντως. Δεν ξέρω βέβαια εάν υπάρχει κάποια έξτρα ρύθμιση που εγώ δεν είδα.

 

Αναφέρει οτι πρέπει αν μπεις στις ρυθμίσεις της εφαρμογής google search και να ενεργοποιήσεις το "OK Google" hotword detection. Εμένα ήταν ενεργοποιημένο οπότε δουλεύει κανονικά. Επίσης έχω το widget του Google search στη homescreen μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα dodolνα δω πως παει με τις νεες αναβαθμισεις και ειναι απλα τελειος ειδικα στα animation τοσο smooth! Ειμουν με νοβα και πχ οταν ανοιγα ενα app και το εκλεινα καποιες φορες ελαχιστα σαν να κολλουσε καποιες φορες με αυτον καθολου! ΑΛΛΑ εχει 2 μεγαλα μειον!

Δεν εχει transparent on screen buttons (εχω το moto g ) και ο app drawer ειναι πολυ ασχημος γτ πιανουν πολυ χωρο οι κατηγοριες και οι επιλογες και δεν απλωνοντε σωστα τα εικονιδια

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει οτι πρέπει αν μπεις στις ρυθμίσεις της εφαρμογής google search και να ενεργοποιήσεις το "OK Google" hotword detection. Εμένα ήταν ενεργοποιημένο οπότε δουλεύει κανονικά. Επίσης έχω το widget του Google search στη homescreen μου.

 

Το hotword detection είναι και σε μένα ενεργοποιημένο. Έβαλα και widget Google search αλλά και πάλι δεν άλλαξε τίποτα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Stock δεν χρησιμοποιεί κανείς; Εγώ έχω κολλήσει με την ευκολία πρόσβασης στο Google Now και τώρα δεν θέλω να αλλάξω με τίποτα Launcher αν και είμαι φαν τους..
Link to comment
Share on other sites

Stock δεν χρησιμοποιεί κανείς; Εγώ έχω κολλήσει με την ευκολία πρόσβασης στο Google Now και τώρα δεν θέλω να αλλάξω με τίποτα Launcher αν και είμαι φαν τους..

 

Κι εγώ ακριβώς έτσι. Απογοητεύτηκα όταν διάβασα πως ο nova launcher δεν θα ενσωματώσει το google now στην τέρμα αριστερή οθόνη γιατί είναι ανέφικτο.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως όλο και κάποιος θα χρησιμοποιεί Zooper Widget στον Nova για να μου απαντήσει.

 

Δεν θα έπρεπε κάνοντας παρατεταμένο κλικ πάνω στο widget, να βγαίνει επιλογή για Enable/Disable Padding και να το κάνει stretch σε όλη την οθόνη; Έχει μόνο τις 2 κλασικές επιλογές για Remove και Resize!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . υπάρχει ένα πρόβλημα με Nova Launcher

είμαι κάτοχος συσκευής LG . το πρόβλημα μου είναι πως δεν δουλεύει το KnockOff . το διπλό πάτημα κάπου στην οθόνη για να σβήνει η οθόνη . στο ξεκλείδωμα δεν υπάρχει θέμα δουλεύει κανονικά . μπήκα στις ρύθμισης του Nova στο διπλό πάτημα αλλά δεν μπορώ να βάλω κάπως το knock . ξέρει τίποτα κανείς ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . υπάρχει ένα πρόβλημα με Nova Launcher

είμαι κάτοχος συσκευής LG . το πρόβλημα μου είναι πως δεν δουλεύει το KnockOff . το διπλό πάτημα κάπου στην οθόνη για να σβήνει η οθόνη . στο ξεκλείδωμα δεν υπάρχει θέμα δουλεύει κανονικά . μπήκα στις ρύθμισης του Nova στο διπλό πάτημα αλλά δεν μπορώ να βάλω κάπως το knock . ξέρει τίποτα κανείς ?

 

Μήπως το KnoffOff έχει να κάνει με τον launcher που χρησιμοποιεί η LG και τώρα που τον άλλαξες λογικό είναι να μη λειτουργεί;

Αν ο λόγος είναι αυτός, μπορείς να κάνεις ότι έκανα εγώ (και πιστεύω και αρκετοί άλλοι) :

Περνάς την εφαρμογή Screen Off and Lock από το Market, και μπαίνεις στις ρυθμίσεις του Nova εκεί που λέει Gestures and Buttons, και ρυθμίζεις στο Double Tap να τρέχει η εφαρμογή.

 

Έτσι όποτε θα κάνεις double tap κάπου σε κενό χώρο στην homescreen σου, αυτή θα κλειδώνει. ;-)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το KnoffOff έχει να κάνει με τον launcher που χρησιμοποιεί η LG και τώρα που τον άλλαξες λογικό είναι να μη λειτουργεί;

Αν ο λόγος είναι αυτός, μπορείς να κάνεις ότι έκανα εγώ (και πιστεύω και αρκετοί άλλοι) :

Περνάς την εφαρμογή Screen Off and Lock από το Market, και μπαίνεις στις ρυθμίσεις του Nova εκεί που λέει Gestures and Buttons, και ρυθμίζεις στο Double Tap να τρέχει η εφαρμογή.

 

Έτσι όποτε θα κάνεις double tap κάπου σε κενό χώρο στην homescreen σου, αυτή θα κλειδώνει. ;-)

 

Το ίδιο κάνω με slide. ..

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως όλο και κάποιος θα χρησιμοποιεί Zooper Widget στον Nova για να μου απαντήσει.

 

Δεν θα έπρεπε κάνοντας παρατεταμένο κλικ πάνω στο widget, να βγαίνει επιλογή για Enable/Disable Padding και να το κάνει stretch σε όλη την οθόνη; Έχει μόνο τις 2 κλασικές επιλογές για Remove και Resize!!

 

Δε δουλεύει σε όλα.. Όντως.. Στο Zooper πχ δε δουλεύει.

 

Επίσης στον nova πλέον μπορείτε να βαλετε τα εικονίδια σε όποια θέση θέλετε στο desktop χωρίς να επηρεάζει το μέγεθος του grid που έχετε.. :D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το KnoffOff έχει να κάνει με τον launcher που χρησιμοποιεί η LG και τώρα που τον άλλαξες λογικό είναι να μη λειτουργεί;

Αν ο λόγος είναι αυτός, μπορείς να κάνεις ότι έκανα εγώ (και πιστεύω και αρκετοί άλλοι) :

Περνάς την εφαρμογή Screen Off and Lock από το Market, και μπαίνεις στις ρυθμίσεις του Nova εκεί που λέει Gestures and Buttons, και ρυθμίζεις στο Double Tap να τρέχει η εφαρμογή.

 

Έτσι όποτε θα κάνεις double tap κάπου σε κενό χώρο στην homescreen σου, αυτή θα κλειδώνει. ;-)

 

είναι αυτό που λες μάλλον . με άλλο launcher δεν λειτουργεί σωστά .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...