Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Δοκιμαστε και τον Next Launcher.

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αφησω τον Nova για παρτη του. ΤΡΟΜΕΡΟΤΑΤΟΣ ο Next.

 

Εκανα λαθος φυσικα.

 

Τον ACTION LAUNCHER εννοουσα, ποιος next τωρα, αυτοι ειναι launchers για γατακια.

 

12€ για launcher, και με 2€ παιρνεις Action/Nova που ειναι 5 κλασεις πανω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα λαθος φυσικα.

 

Τον ACTION LAUNCHER εννοουσα, ποιος next τωρα, αυτοι ειναι launchers για γατακια.

 

12€ για launcher, και με 2€ παιρνεις Action/Nova που ειναι 5 κλασεις πανω.

 

Και παραπάνω κλάσεις μη σου πω μη-γατάκι.

Link to comment
Share on other sites

δύο μέρες που έχω tfs launcher (απλά καταπληκτικός κάνει τα πάντα δοκιμάστε τον) το κακό είναι ότι δεν μου τον κρατάει σαν προεπιλογή και αν και έχω εγκαταστήσει το extra mod για να κάνει αυτήν την δουλειά πάλι μια στο τόσο με ρωτάει.

Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

δύο μέρες που έχω tfs launcher (απλά καταπληκτικός κάνει τα πάντα δοκιμάστε τον) το κακό είναι ότι δεν μου τον κρατάει σαν προεπιλογή και αν και έχω εγκαταστήσει το extra mod για να κάνει αυτήν την δουλειά πάλι μια στο τόσο με ρωτάει.

Ξέρει κανείς κάτι?

 

πηγαινε ρυθμισεις->εφαρμογες->ολα

στον μαματο launcher κανε μια εκκαθαριση προεπιλογων

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

δύο μέρες που έχω tfs launcher (απλά καταπληκτικός κάνει τα πάντα δοκιμάστε τον) το κακό είναι ότι δεν μου τον κρατάει σαν προεπιλογή και αν και έχω εγκαταστήσει το extra mod για να κάνει αυτήν την δουλειά πάλι μια στο τόσο με ρωτάει.

Ξέρει κανείς κάτι?

 

Κανονικα με το pach δεν θα επρεπε να εχεις τετοιο προβλημα.

Ιως να παιζει καποια ασυμβατότητα με την συσκευη σου που πiθανον να διορθωθεί σε επομενη αναβαθμηση του tsf

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις->εφαρμογες->ολα

στον μαματο launcher κανε μια εκκαθαριση προεπιλογων

Κανονικα με το pach δεν θα επρεπε να εχεις τετοιο προβλημα.

Ιως να παιζει καποια ασυμβατότητα με την συσκευη σου που πiθανον να διορθωθεί σε επομενη αναβαθμηση του tsf

 

Όντος με το πατς και μετά από δύο τρεις επανεκινησεις όλα καλά σας ευχαριστώ.

Πολύ καλός λαουντσερ φοβερός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει πολλούς.

Με κανέναν όμως δεν συγκρίνεται ο Lightning Launcher.

Μιλάμε για τελείως διαφορετική φιλοσοφία, ασύγκριτα παραμετροποιήσιμος και με δυνατότητες που δεν συναντάς πουθενά αλλού.

 

Είναι ιεροσυλία να μην υπάρχει στην δημοσκόπηση.

Η δημοσκόπηση έπρεπε να ανανεώνεται και γιατί έχουμε αναθεωρήσει την ψήφο μας τόσο καιρό μετά και γιατί νέοι launchers μπήκαν στον παιχνίδι.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει πολλούς.

Με κανέναν όμως δεν συγκρίνεται ο Lightning Launcher.

Μιλάμε για τελείως διαφορετική φιλοσοφία, ασύγκριτα παραμετροποιήσιμος και με δυνατότητες που δεν συναντάς πουθενά αλλού.

 

Είναι ιεροσυλία να μην υπάρχει στην δημοσκόπηση.

Η δημοσκόπηση έπρεπε να ανανεώνεται και γιατί έχουμε αναθεωρήσει την ψήφο μας τόσο καιρό μετά και γιατί νέοι launchers μπήκαν στον παιχνίδι.

 

Συμφωνω και εγω τουλαχιστον ανα τριμηνο αν οχι διμηνο θα πρεπε να ανανεωνεται η δημοσκοπηση ας το κοιταξουν παρακαλω οι αρμοδιοι

Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα. Και το έχω δοκιμάσει σε φτηνές και ακριβές συσκευές. Εξαιρετικα χαμηλή μνημη και πολύ smooth

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλά Χριστούγεννα, ψάχνω μια εφαρμογή που να απορρίπτει τις κλήσεις αλλά να το λέει κιόλας, ότι δλδ " ο συνδρομητής που καλέσατε δεν δέχεται κλήσεις με απόκρυψη αριθμού ". Υπάρχει τέτοια εφαρμογή; Κατέβασα την blacklist, αλλά λέει ότι είναι κατειλημμένο. Θέλω κάποιο άτομο που καλεί τους πάντες με μόνιμη απόκρυψη να ασπάζεται όταν με καλεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλά Χριστούγεννα, ψάχνω μια εφαρμογή που να απορρίπτει τις κλήσεις αλλά να το λέει κιόλας, ότι δλδ " ο συνδρομητής που καλέσατε δεν δέχεται κλήσεις με απόκρυψη αριθμού ". Υπάρχει τέτοια εφαρμογή; Κατέβασα την blacklist, αλλά λέει ότι είναι κατειλημμένο. Θέλω κάποιο άτομο που καλεί τους πάντες με μόνιμη απόκρυψη να ασπάζεται όταν με καλεί.

 

Καλά Χριστούγεννα φίλε μού αλλά τί σχέση έχει η ερώτηση σού με launchers ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλά Χριστούγεννα, ψάχνω μια εφαρμογή που να απορρίπτει τις κλήσεις αλλά να το λέει κιόλας, ότι δλδ " ο συνδρομητής που καλέσατε δεν δέχεται κλήσεις με απόκρυψη αριθμού ". Υπάρχει τέτοια εφαρμογή; Κατέβασα την blacklist, αλλά λέει ότι είναι κατειλημμένο. Θέλω κάποιο άτομο που καλεί τους πάντες με μόνιμη απόκρυψη να ασπάζεται όταν με καλεί.

 

Συνεχίζοντας το Offtopic, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις το παρακάτω οδηγό:

http://www.adslgr.com/content/635-%CE%95%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%81%CF%81%CE%B9%CF%88%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BA%CF%81%CF%85%CF%88%CE%B7-%CE%91%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CF%8C%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%87%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82

 

Καλά Χριστούγεννα! :)

Link to comment
Share on other sites

Με custom rom 4.3.1 και gravity box μπορώ να πετύχω transparent status bar με κάποιον launcher? Μπορώ να κάνω κανονικά την οθόνη κλειδώματος αλλά όχι τη bar....

Αν δεν είναι σωστό topic παρακαλώ μετακινήστε το.....

Edit.. Το θέμα λύθηκε μόλις έκανα τον launcher προεπιλογή...

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πλέον ο TSF SHELL 2.0.3 υποστηρίζει διαφανή nav bar, οπότε έγινε πάλι ο.βασικός μου launcher μετά τον nova που είχα μέχρι τώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νόβα και γω και ειδικά με το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ θέμα Glass, είναι ό,τι καλύτερο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πλέον ο TSF SHELL 2.0.3 υποστηρίζει διαφανή nav bar, οπότε έγινε πάλι ο.βασικός μου launcher μετά τον nova που είχα μέχρι τώρα.

 

Η διάφανη nav bar παραμένει διαφανή και όταν είμαι σε κάποια εφαρμογή πχ όταν πλοηγούμε στο δίκτυο με κάποιον explorer;

Link to comment
Share on other sites

Η διάφανη nav bar παραμένει διαφανή και όταν είμαι σε κάποια εφαρμογή πχ όταν πλοηγούμε στο δίκτυο με κάποιον explorer;

Όχι μόνο όταν είσαι στα homescreens είναι διάφανη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Hell-oh : :)

Έχω τον nova launcher. Πως μπορώ να του εισάγω ένα ..θέμα? Οταν ειχα το Γκαλαξυ1 με τον go launcher,εβρισκα στο play store θεματα. Εδω κ 6-7 μηνες με το LG p880 ομως,εχω τον nova κ προσφατα σκεφτηκα πχ πως να τοου βαλω background στο συρταρι εφαρμογων; Δεν εννοω στη κεντρικη οθονη αλλα εκει που ειναι ολες οι εφαρμογες κ οι φακελοι μου! Βαρεθηκα τη μαυριλα!! [αυτή που χω επισυνάψει] :P Οποτε το ψαχνω για να βρω themes αλλα δε βρισκω..Τι παιζει,ξερετε?

ευχαριστω κ καλη πρωτοχρονια!

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Hell-oh : :)

Έχω τον nova launcher. Πως μπορώ να του εισάγω ένα ..θέμα? Οταν ειχα το Γκαλαξυ1 με τον go launcher,εβρισκα στο play store θεματα. Εδω κ 6-7 μηνες με το LG p880 ομως,εχω τον nova κ προσφατα σκεφτηκα πχ πως να τοου βαλω background στο συρταρι εφαρμογων; Δεν εννοω στη κεντρικη οθονη αλλα εκει που ειναι ολες οι εφαρμογες κ οι φακελοι μου! Βαρεθηκα τη μαυριλα!! [αυτή που χω επισυνάψει] :P Οποτε το ψαχνω για να βρω themes αλλα δε βρισκω..Τι παιζει,ξερετε?

ευχαριστω κ καλη πρωτοχρονια!

 

Δεν θυμάμαι αν υποστηρίζει εικόνα στο συρτάρι εφαρμογών, αλλά μπορείς να μειώσεις την διαφάνεια, ώστε να φαίνεται από κάτω το wallpaper και να δείχνει λίγο καλύτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν υποστηρίζει εικόνα στο συρτάρι εφαρμογών, αλλά μπορείς να μειώσεις την διαφάνεια, ώστε να φαίνεται από κάτω το wallpaper και να δείχνει λίγο καλύτερα.

 

Τωρα το κοιταξα. Στον nova οντως δεν εχεις την επιλογη για διαφιρετικη φωτο σε app draw και home screens παρα μονο διαφανεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...