Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Δοκίμασα apex παλιότερα (όχι πρόσφατα), dodol, kk (μου άρεσε, αλλά έχει κάποιες ελλείψεις ο απλός) και κάποιους ακόμη αλλά πάντα για κάποιον λόγο γυρνάω στον nova prime. Θα ξαναδοκιμάσω apex.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμενους οοολους τους launchers, tsf next nova apex smart. Τους δοκιμάζω συχνά αλλά η επιστροφή στον nova είναι δεδομένη κάθε φορά. Ο μόνος ποιο γρήγορος αλλά με διαφορετική φιλοσοφία είναι ο smart αλλά προσωπικά δεν μπορώ να τον συνηθίσω! Τζάμπα τόσα χρήματα. Αν ήταν να αποφασίσω τώρα, θα αγόραζα μόνο τον nova και τέλος. Ο next για εμάς που δεν το έχουμε με τα αγγλικά είναι άχρηστος. Ο tsf καλός αλλά αρκετά περιπλοκος. Για τον apex δεν έχω γνώμη γιατί δεν τον έχω χρησιμοποιησει πάνω από 24ωρο..
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμενους οοολους τους launchers, tsf next nova apex smart. Τους δοκιμάζω συχνά αλλά η επιστροφή στον nova είναι δεδομένη κάθε φορά. Ο μόνος ποιο γρήγορος αλλά με διαφορετική φιλοσοφία είναι ο smart αλλά προσωπικά δεν μπορώ να τον συνηθίσω! Τζάμπα τόσα χρήματα. Αν ήταν να αποφασίσω τώρα, θα αγόραζα μόνο τον nova και τέλος. Ο next για εμάς που δεν το έχουμε με τα αγγλικά είναι άχρηστος. Ο tsf καλός αλλά αρκετά περιπλοκος. Για τον apex δεν έχω γνώμη γιατί δεν τον έχω χρησιμοποιησει πάνω από 24ωρο..

Ακριβώς όλο δοκιμές και στο τέλος Nova..

Link to comment
Share on other sites

Ο Smart Launcher δηλαδη είναι πιο ελαφρύς, πιο γρήγορος και καταναλώνει λιγότερη μπαταρία από τι ο Nova? Φαίνεται ωραίος ο Smart..
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασμενο εδω και πολυ καιρο τον nova prime, χθες αγορασα και τον TSF 3D!! Πιο πολυ γιατι με "χτυπησε" το μικροβιο της αλλαγης...:p Εχω εδω και 14 μηνες το LG G2 με custom rom (τους περισσοτερους απ' αυτους). Δεν ειχα παραπονο απ' τον nova, απλα ειπα να δοκιμασω και κατι αλλο. Τελικα ο TSF ειναι πιο smooth, και εχει πιο "γλυκα" κυλιση. Μπορει ο nova να φαινεται λιγο πιο γρηγορος, αλλα σου δινει μια "ξερη" αισθηση (οπως επιτυχημενα προανεφερε καποιος φιλος). Λογικα με κοβω καποια στιγμη να γυρναω στο nova, αλλα προς το παρων οι εντυπωσεις ειναι θετικες. Εχω μονο υποψιες για επιπλεον καταναλωση μπαταριας (το ανεφερα και χθες) ισως λογο των animation's και widget's........ ειδωμεν!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια υπαρχει καποιο site h forum h topik που να δειχνει για το google play ποιες επι πληρωμη εφαρμογες γινανε δωρεαν; ευχαριστωω

συγγνωμη για το εκτος τοπικ

Edited by mpa3

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Στον Nova επιλέγεις εσύ την ταχύτητα κύλισης. Οπότε και πιο γρήγορη και πιο smooth δεν γίνεται. Ούτε ξερή, ούτε τπτ.

 

Αυτό είναι ένα από τα μεγάλα + που μόνο ο nova διαθέτει..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στον Nova επιλέγεις εσύ την ταχύτητα κύλισης. Οπότε και πιο γρήγορη και πιο smooth δεν γίνεται. Ούτε ξερή, ούτε τπτ.

Λες τοσο καιρο που τον εχω αγορασμενο να μην εχω δοκιμασει ολες τις δυνατοτητες του; Σε γενικες γραμμες θεωρω πιο "ολοκληρωμενο" τον nova, αλλα η κυλιση στον TSF (στα δικα μου ματια) ειναι καλυτερη......

Link to comment
Share on other sites

Λες τοσο καιρο που τον εχω αγορασμενο να μην εχω δοκιμασει ολες τις δυνατοτητες του; Σε γενικες γραμμες θεωρω πιο "ολοκληρωμενο" τον nova, αλλα η κυλιση στον TSF (στα δικα μου ματια) ειναι καλυτερη......

Έτσι ακριβώς.

Στο tsf είναι σαφώς πιο Smooth και η κίνηση στις οθόνες και το άνοιγμα κλείσε των φακέλων και του συρταριού των εφαρμογών.

Μια δοκιμή θα πείσει και το πιο δύσπιστο :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η μεταφορά στον nova prime από τον απλό γιατί εγώ χρησιμοποιώ αυτόν και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τι περισσότερο θα κερδίσω?
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα touchwiz widgets, σε κανένα άλλο launcher δε μπορείς και δε φταίει ο tsf. Εκτός αν έχει αλλάξει αυτό τον τελευταίο καιρό γιατί από όταν βγήκαν τα shells τρίτων κατασκευαστών αυτό ίσχυε.

Σε εμένα πάντως μπαίνουν.κανονικά τα widgets από τον touchwiz.

Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό ωφελείται στο ότι έχω custom rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η μεταφορά στον nova prime από τον απλό γιατί εγώ χρησιμοποιώ αυτόν και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τι περισσότερο θα κερδίσω?

Με τον prime θα έχεις κ μέτρηση μη αναγνωσμένων που είναι βασικό και δεν το έχει στην δωρεάν εκδοση. Όταν δλδ έχεις μια κλήση, ένα μυνημα η ένα mail κ.ο.κ, θα Σου το δείχνει

Πανω Στο αντίστοιχο εικονίδιο αριθμημένο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η μεταφορά στον nova prime από τον απλό γιατί εγώ χρησιμοποιώ αυτόν και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τι περισσότερο θα κερδίσω?

Για μένα αξίζει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "Icon Swipes" μήπως μπορεί κάποιος γνώστης να το εξηγήσει λίγο καλύτερα?

 

Βάζεις ας πούμε το εικονίδιο του τηλεφώνου. Πατάς παρατεταμένα, επεξεργασια, ενέργεια κύλισης και βάζεις σαν συντόμευση την κλήση ενός συγκεκριμένου αριθμού. Όταν κανείς swipe πάνω από το εικονίδιο παίρνει τον αριθμό. Ένα παράδειγμα είναι αυτό. Βάζεις εσύ ότι θέλεις.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Μπορείς να βάλεις συντόμευση, εφαρμογή και ούτο καθεξής.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ειχσ balx icon pack σε νοβα! Το εβγαλα εβαλα του νοβα προεπιλογη και ανασανε ο launcher απιστευτο! Καμια σχεση! Δεν ξερω αμα ειναι τυχαιο η αμα το συγκεκριμενο icon pack που ειχα ειχε θεμα!
Link to comment
Share on other sites

Ειχσ balx icon pack σε νοβα! Το εβγαλα εβαλα του νοβα προεπιλογη και ανασανε ο launcher απιστευτο! Καμια σχεση! Δεν ξερω αμα ειναι τυχαιο η αμα το συγκεκριμενο icon pack που ειχα ειχε θεμα!

Εχει καποιος αλλος δει κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος αλλος δει κατι παρομοιο?

Εγώ δύο φορές που έβαλα icon pack έκανε 4 με 5 δευτερόλεπτα να επιστρέψει η αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δύο φορές που έβαλα icon pack έκανε 4 με 5 δευτερόλεπτα να επιστρέψει η αρχική οθόνη.

 

Αυτό την πρώτη φορά μέχρι να περάσει τα εικονίδια έτσι? Γιατί μετά αφότου τα πέρασε όλα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δύο φορές που έβαλα icon pack έκανε 4 με 5 δευτερόλεπτα να επιστρέψει η αρχική οθόνη.

Εγω για να ειμαι ειλικρινης εβαλα αλά δεν βλεπω κατι!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα και τι συσκευή έχετε παιδιά και κυρίως πόσο καλογραμμένη είναι η εφαρμογή που περνάτε

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...