Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Ανακοίνωση από τους developers του tsf. Στις 8/8 η 3.0 beta 1.

 

Ευτυχώς πέφτει Παρασκευή και θα έχουμε όλο το σκ για πειράματα και τεστ.

 

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. Με ενδιαφέρει πολύ το update του TSF αλλά δεν ξέρω που να πρωτοκοιτάξω για να βρω πληροφορίες.

Εγώ παλαιότερα τους είχα στείλει mail και τους έλεγα για την λειτουργία της εκκαθάρισης της μνήμης, ότι είναι πολύ σπαστική. Σου κλείνει tapatalk, browsers, τα πάντα. Δηλαδή θέλω να γράψω κάτι εδώ στο φόρουμ με το tapatalk, πάω να ψάξω μια πληροφορία στο web, και μετά δεν μπορώ να γυρίσω πίσω γιατί μου το έχει κλείσει...

Και μου απάντησαν ότι θα κοιτάξουν αν μπορέσουν σε κάποια αναβάθμιση να μπορούμε να επιλέξουμε ποια προγράμματα θα εξαιρούνται της εκκαθάρισης.

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή έχεις; Μήπως έχεις λίγη RAM; Εγώ με custom Rom σε nexus 4 που έχει 2 gb δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα.

 

Γιατί έχεις τικάρει την επιλογή να σου κλείνει τα προγράμματα (auto clean up) ;

 

Note 3 έχω. Με αφήνει με 1.5GB ελεύθερο και μου κλείνει όλες τις ενεργές εφαρμογές λες και έχω λίγη μνήμη...

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις λίγη μνήμη γιατί έχεις τικάρει τέτοια επιλογή;

 

Γιατί όταν δεν ήμουν ρουτ, ήταν ο μοναδικός αξιόπιστος task killer. Όλοι οι άλλοι δεν έκαναν τίποτα. Τώρα πια είμαι με Greenify.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται κατέβασα Google launcher αλλά δεν μπορώ να τον ξεκινησω σε amoi a920 μου βγάζει μήνυμα να αποεπιλεξω τους αλλού launchers και να επιλέξω αρχική οθόνη δεν καταλαβαίνω τι να κάνω μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Στον Nova Launcher πώς γινεται η τοποθετηση των εικονιδιων στην διαταξη και σειρα που θελω?Οποτε παταω το εικονιδιο μιας εφαρμογης βγαινει κατευθειαν στην αρχικη οθονη...
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται κατέβασα Google launcher αλλά δεν μπορώ να τον ξεκινησω σε amoi a920 μου βγάζει μήνυμα να αποεπιλεξω τους αλλού launchers και να επιλέξω αρχική οθόνη δεν καταλαβαίνω τι να κάνω μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Μηπως λειτουργει μονο στις google/nexus συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν δεν ήμουν ρουτ, ήταν ο μοναδικός αξιόπιστος task killer. Όλοι οι άλλοι δεν έκαναν τίποτα. Τώρα πια είμαι με Greenify.

 

δεν χρειαζεσαι task killer ουτε greenify........γιατι σου μπουκωσε ποτε η ραμ ?

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι είναι για όλες

Από 4.1 και πάνω για όλες, όπως λες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα από τις εφαρμογές να κάνω εκκίνηση του launcher αλλά μου εμφάνιζει να επιλέξω ανάμεσα στοον launcher του τηλεφώνου και στο nova πουθενά για Google ξέρει κανείς να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα από τις εφαρμογές να κάνω εκκίνηση του launcher αλλά μου εμφάνιζει να επιλέξω ανάμεσα στοον launcher του τηλεφώνου και στο nova πουθενά για Google ξέρει κανείς να με βοηθήσει;

 

μηπως πρεπει να το τρεξεις απο την εφαρμογη?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεσαι task killer ουτε greenify........γιατι σου μπουκωσε ποτε η ραμ ?

 

Δεν είναι θέμα μπουκώματος της Ram. Δεν το κάνω για τη Ram. Το κάνω για την μπαταρία. Δε θέλω να τρέχουν από πίσω εφαρμογές που δε χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Με το τρόπο αυτό μειώνεις τη διάρκεια της μπαταρίας. Το android δεν είναι windows. Δεν τρέχουν οι εφαρμογές, απλα παραμένουν στη μνήμη για πιο γρήγορο φόρτωμα όταν τις χρειαστείς. Αν τις βγάλεις από τη μνήμη φορτώνουν εκ νέου σε κάθε έναρξη μειώνοντας τη διάρκεια μπαταρίας.

Και αν χρειαστεί, το android θα ελευθερώσει μνήμη μόνο του. Ελεύθερη μνήμη είναι άχρηστη μνήμη για το android.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Με το τρόπο αυτό μειώνεις τη διάρκεια της μπαταρίας. Το android δεν είναι windows. Δεν τρέχουν οι εφαρμογές, απλα παραμένουν στη μνήμη για πιο γρήγορο φόρτωμα όταν τις χρειαστείς. Αν τις βγάλεις από τη μνήμη φορτώνουν εκ νέου σε κάθε έναρξη μειώνοντας τη διάρκεια μπαταρίας.

Και αν χρειαστεί, το android θα ελευθερώσει μνήμη μόνο του. Ελεύθερη μνήμη είναι άχρηστη μνήμη για το android.

ναι αλλά κάποιες εφαρμογές τρέχουν services που σου ξεσκιζουν την μπαταρία, αν δεν τα χρειάζεσαι εκεί κάνει δουλειά το greenify της κάνει stop και μετά hibernate έτσι παραμένουν στην μνήμη σαν cached apps και όχι σα services που ξεσκιζουν την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Με το τρόπο αυτό μειώνεις τη διάρκεια της μπαταρίας. Το android δεν είναι windows. Δεν τρέχουν οι εφαρμογές, απλα παραμένουν στη μνήμη για πιο γρήγορο φόρτωμα όταν τις χρειαστείς. Αν τις βγάλεις από τη μνήμη φορτώνουν εκ νέου σε κάθε έναρξη μειώνοντας τη διάρκεια μπαταρίας.

Και αν χρειαστεί, το android θα ελευθερώσει μνήμη μόνο του. Ελεύθερη μνήμη είναι άχρηστη μνήμη για το android.

 

 

Αυτο που περιγράφεις ειναι το ιδανικό ,αλλα στην πράξη δεν ειναι έτσι .

Σε μια συσκευή που τρέχουν πολλές εφαρμογές ειναι σύνηθες να λαγκαρι μια εφαρμογή και το android να σφυρίζει αδιάφορα .

Οι task killers κάνουν περισσότερο κακό βέβαια γιατι βάζουν το σύστημα σε ένα συνεχές ανοιγοκλεισιμο των εφαρμογών .

Το greenify όμως λειτουργεί διαφορετικά . Και φαίνεται να έχει αποτέλεσμα ...

Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει να το τρεξεις απο την εφαρμογη?

 

Και από την εφαρμογή έχω δοκιμάσει και μου βγάζει αυτά που έχω προαναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν βαρέθηκα τον Nova πήγα σε Apex και Next.
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι κάνα 2 χρόνια με τον νοβα πριμε...

Τι προτείνετε για αλλαγή..

Next .Είναι ποιό απαιτητικός σε πόρους αλλά αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι κάνα 2 χρόνια με τον νοβα πριμε...

Τι προτείνετε για αλλαγή..

Ο apex μοιάζει πάρα πολύ με τον Nova. Αν είναι δοκίμασε action launcher και aviate.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβγαλε νεο update o dodol! Καταπληκτικος! Επιτελους εβαλε transparent buttons εγω που ειμαι με μοτο g δηλαδη ειναι επιτελους αψογος!

 

Αφηνω νοβα στην ακρη να δω πως θα παει αυτος!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...