Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Δεν βλέπω κάποια αλλαγή.

Η 3.0.1 δεν είναι η τελευταία;

 

Και σε μένα δεν ήρθε κάποιο update ακόμα, την 3.0.1 έχω κι εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα ότι κάτι τέτοιο θα έπαιζε..

 

δεν είναι τίποτα από την εφαρμογή διάλεξε στις αναβαθμίσεις να σου δείχνει και τις μπετα και την κατεβάζεις.

καλο είναι να προσθέτει ο νονά διάφορα και αποτι φαίνεται έχει πάρει φόρα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούριος στο Android, μπορεί να μου κάποιος αν αξίζει να βάλω το nova και τί οφέλη θα έχω;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούριος στο Android, μπορεί να μου κάποιος αν αξίζει να βάλω το nova και τί οφέλη θα έχω;

 

Google it... https://www.youtube.com/watch?v=33Bma-KkStg

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τίποτα από την εφαρμογή διάλεξε στις αναβαθμίσεις να σου δείχνει και τις μπετα και την κατεβάζεις.

καλο είναι να προσθέτει ο νονά διάφορα και αποτι φαίνεται έχει πάρει φόρα....

Πως ενεργοποιώ την beta?

Link to comment
Share on other sites

Πως γυρνάν στην κανονική έκδοση του nova?? Μου κάνουν συνεχείς redraw οι αρχικές οθόνες.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούριος στο Android, μπορεί να μου κάποιος αν αξίζει να βάλω το nova και τί οφέλη θα έχω;

 

Προσωπικά χάρις στον Nova, το Android έγινε πιο εύκολο, όμορφο και κυρίως πιο λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

Πως γυρνάν στην κανονική έκδοση του nova?? Μου κάνουν συνεχείς redraw οι αρχικές οθόνες.

Κανε απεγγατασταση την beta και μετά πάλι εγκατάσταση από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Κανε απεγγατασταση την beta και μετά πάλι εγκατάσταση από το playstore.

 

Αν κρατήσω αντίγραφο για να μην τον ξανά στήνω θα είναι λογικά η beta???

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσω αντίγραφο για να μην τον ξανά στήνω θα είναι λογικά η beta???

 

όχι αντίγραφα κρατάει μόνο τις ρυθμίσεις κρατάνε δεν θα έχεις θέμα λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να παραμετροποιησω τις επιλογες που εμφανιζονται στο quick settings panel, μεσα απο τον Nova launcher?

 

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα

 

Μετα απο μια επανεκκινηση της συσκευης μου (Coolpad F1 , AOSP custom ROM 4.2.2, NOVA Launcher), ολες οι επιλογες απο το quick settings panel εξαφανιστηκαν, με εξαιρεση το wireless display και το ξυπνητιρι....

 

Ψαχνοντας στον γοογλη βρηκα αυτο, μονο που δεν υπαρχει η επιλογη Interface μεσα στα settings

Επισης δεν υπαρχει επιλογη edit μεσα στο quick settings panel οπως φενεται στην φωτογραφια εδω

 

Γνωριζει καποιος πως μπορω να επαναφερω στο πανελ τις επιλογες που προυπηρχαν?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να παραμετροποιησω τις επιλογες που εμφανιζονται στο quick settings panel, μεσα απο τον Nova launcher?

 

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα

 

Μετα απο μια επανεκκινηση της συσκευης μου (Coolpad F1 , AOSP custom ROM 4.2.2, NOVA Launcher), ολες οι επιλογες απο το quick settings panel εξαφανιστηκαν, με εξαιρεση το wireless display και το ξυπνητιρι....

 

Ψαχνοντας στον γοογλη βρηκα αυτο, μονο που δεν υπαρχει η επιλογη Interface μεσα στα settings

Επισης δεν υπαρχει επιλογη edit μεσα στο quick settings panel οπως φενεται στην φωτογραφια εδω

 

Γνωριζει καποιος πως μπορω να επαναφερω στο πανελ τις επιλογες που προυπηρχαν?

 

για τα quicksettings xρειαζεσαι gravitybox->xposed->root.

:google:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

για τα quicksettings xρειαζεσαι gravitybox->xposed->root.

:google:

 

Ρουταρισμενος ειμαι

Gravity box υπαρχει εγκατεστιμενο

 

Το παραξενο ειναι το εξης

Οταν περασα την AOSP rom στα quicksettings υπηρχαν καποιες επιλογες επιπλεον (οπως 2g/3g, screenshot κτλ)

Το masterswitch μεσα στο gravity ηταν στο on, αλλα οι επιλογες μεσα στο μενου quicksettings ηταν ολες ξετικαρισμενες

Μετα απο μια επανεκκινηση σημερα το πρωι, εξαφανιστηκαν

Στο τηλεφωνο της κοπελας μου, με τα ιδια ακριβως που αναφερονται παραπανω, οι επιλογες εμφανιζονται κανονικα

 

εκλεισα το masterswitch μεσα απο το gravity και μου εμφανισε τα default εικονιδια του Jellybean

 

Απο περιεργεια λοιπον προσπαθω να καταλαβω πως εγινε αυτο και πως γινεται στο αλλο τηλεφωνο ενω ειναι ολα ξετικαρισμενα και το masterswitch on (οπως ηταν και στη δικη μου συσκευη), να εμφανιζονται τα παντα κανονικα και σε μενα οχι :O

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμενος ειμαι

Gravity box υπαρχει εγκατεστιμενο

 

Το παραξενο ειναι το εξης

Οταν περασα την AOSP rom στα quicksettings υπηρχαν καποιες επιλογες επιπλεον (οπως 2g/3g, screenshot κτλ)

Το masterswitch μεσα στο gravity ηταν στο on, αλλα οι επιλογες μεσα στο μενου quicksettings ηταν ολες ξετικαρισμενες

Μετα απο μια επανεκκινηση σημερα το πρωι, εξαφανιστηκαν

Στο τηλεφωνο της κοπελας μου, με τα ιδια ακριβως που αναφερονται παραπανω, οι επιλογες εμφανιζονται κανονικα

 

εκλεισα το masterswitch μεσα απο το gravity και μου εμφανισε τα default εικονιδια του Jellybean

 

Απο περιεργεια λοιπον προσπαθω να καταλαβω πως εγινε αυτο και πως γινεται στο αλλο τηλεφωνο ενω ειναι ολα ξετικαρισμενα και το masterswitch on (οπως ηταν και στη δικη μου συσκευη), να εμφανιζονται τα παντα κανονικα και σε μενα οχι :O

 

μηπως η ρομ σου επηρεαζει τα quicksettings? Επισης το gravitybox δεν λειτουργει με ορισμενες ρομ ;)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.

Εβαλα μετα απο παρα πολυ καιρο σε συσκευη μου τον nova.

Aυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης:

Ακομα δεν εχουν βαλει δυνατοτητα να κανεις rearrange τις εφαρμογες στο ''συρταρι εφαρμογων''?:blink:

Θυμαμαι ειναι κατι που το ζητουσαν εντονα ολοι πριν 1,5 χρονο που χρησιμοποιουσα nova και μου κανει εντυπωση που δεν εχουν δωσει ακομα τη δυνατοτητα αυτη! Μηπως δεν βλεπω κατι εγω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχει απ' ότι θυμάμαι. Ούτε η επιλογή να σου δείχνει πρώτα τις recently installed εφαρμογές μπήκε ποτέ. Ο nova είναι λιγάκι τραγικός πια αφού ουσιαστικά είναι ίδιος εδώ και πόσα χρόνια, μόνο νέα transition effects και τα τοιούτα βάζουν.

 

Έχοντας τον Aviate από την ημέρα που βγήκε από beta πάντως δε μπορώ πλέον να γυρίσω σε παραδοσιακούς launchers. Αν και του λείπουν τα options που θα τον έκαναν τέλειο είναι ήδη πολύ μπροστά.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχει απ' ότι θυμάμαι. Ούτε η επιλογή να σου δείχνει πρώτα τις recently installed εφαρμογές μπήκε ποτέ. Ο nova είναι λιγάκι τραγικός πια αφού ουσιαστικά είναι ίδιος εδώ και πόσα χρόνια, μόνο νέα transition effects και τα τοιούτα βάζουν.

 

Έχοντας τον Aviate από την ημέρα που βγήκε από beta πάντως δε μπορώ πλέον να γυρίσω σε παραδοσιακούς launchers. Αν και του λείπουν τα options που θα τον έκαναν τέλειο είναι ήδη πολύ μπροστά.

 

Kαταλαβα, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι αναβαθμίσεις εμένα δεν μου λένε κάτι..

Ας μην τις κάνεις δεν είναι δυνατόν να λέμε όχι σε αναβαθμίσεις δεν είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχει απ' ότι θυμάμαι. Ούτε η επιλογή να σου δείχνει πρώτα τις recently installed εφαρμογές μπήκε ποτέ. Ο nova είναι λιγάκι τραγικός πια αφού ουσιαστικά είναι ίδιος εδώ και πόσα χρόνια, μόνο νέα transition effects και τα τοιούτα βάζουν.

 

Έχοντας τον Aviate από την ημέρα που βγήκε από beta πάντως δε μπορώ πλέον να γυρίσω σε παραδοσιακούς launchers. Αν και του λείπουν τα options που θα τον έκαναν τέλειο είναι ήδη πολύ μπροστά.

 

αν ηταν πληρως συμβατος με την ελλαδα θα ηταν απο τους καλυτερους αλλα μονο το checkin δουλευει και στην ουσια για εμας ειναι μισος..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο update του nova πως σας φάνηκε; Τα νέα εφέ κίνησης εφαρμογών σας δουλεύουν ομαλά; Τα δοκίμασα όλα και στα μάτια μου μου φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά! Το έβαλα για την ώρα στη προεπιλογή συστήματος.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχει απ' ότι θυμάμαι. Ούτε η επιλογή να σου δείχνει πρώτα τις recently installed εφαρμογές μπήκε ποτέ. Ο nova είναι λιγάκι τραγικός πια αφού ουσιαστικά είναι ίδιος εδώ και πόσα χρόνια, μόνο νέα transition effects και τα τοιούτα βάζουν.

 

Έχοντας τον Aviate από την ημέρα που βγήκε από beta πάντως δε μπορώ πλέον να γυρίσω σε παραδοσιακούς launchers. Αν και του λείπουν τα options που θα τον έκαναν τέλειο είναι ήδη πολύ μπροστά.

 

Οτι ναναι.

 

Εχει συγκεκριμενη φιλοσοφια και την ακολουθει πιστα και ομορφα.

Εσυ τι ηθελες δηλαδη απο Nova να γινει..... buzz και aviate?

 

Οχι, ειναι ο πιο smooth launcher out there, ειναι πληρως customizable χωρις την αναγκη themes κλπ

 

Αν θες κατι αλλο..... βαζεις αλλον launcher, o Νοva ειναι ο κορυφαιος στο ειδος του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...