Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Εγώ πατάω δεξί κουμπί στο wallpaper->ορισμός->Ταπετσαρία οθόνης κλειδώματος.

Τόσο απλά και δεν θέλει restart.:) Ίσως το δικό σου κινητό να τα κάνει πιο πολύπλοκα τα πράγματα.

 

S4 έχω. Όταν λες δεξί κουμπί τι εννοείς?

 

εγω οτι ταπετσαρια βαλω στον νοβα μπαινει και στην lock screen

 

Εμένα δεν μπαίνει και ούτε θέλω να είναι η ίδια σε lock screen και home screen.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μπαίνει και ούτε θέλω να είναι η ίδια σε lock screen και home screen.

 

Μπαίνεις στη συλλογή....ανοίγεις την εικόνα που θες...αριστερό κουμπί να σου εμφανίσει τις επιλογές...διαλέγεις το "ορισμός ως"και μετά θα σου δώσει την επιλογή για να μπει στην lockscreen...

Link to comment
Share on other sites

S4 έχω. Όταν λες δεξί κουμπί τι εννοείς?

 

Μπαίνεις στη συλλογή....ανοίγεις την εικόνα που θες...αριστερό κουμπί να σου εμφανίσει τις επιλογές...διαλέγεις το "ορισμός ως"και μετά θα σου δώσει την επιλογή για να μπει στην lockscreen...

 

Aυτό που λέει ο tolis εννοώ με τη διαφορά ότι το "δεξί κουμπί" που είπα εγώ είναι αριστερά στα Samsung.:)

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω άλλη φωτο για lock screen και άλλη για τις αρχικές οθόνες του nova launcher; android 4.2.1

 

Πας στη συλλογή σου, βρίσκεις τη φωτό που θες και επιλέγεις στο μενού "ορισμός ως" - "ταπετσαρία οθόνης κλειδώματος".

Όχι και τόσο πρακτικό, το ξέρω..;)

Link to comment
Share on other sites

Πας στη συλλογή σου, βρίσκεις τη φωτό που θες και επιλέγεις στο μενού "ορισμός ως" - "ταπετσαρία οθόνης κλειδώματος".

Όχι και τόσο πρακτικό, το ξέρω..;)

Αυτά μου βγάζει μετά που πατάω ορισμος ως...

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω άλλη φωτο για lock screen και άλλη για τις αρχικές οθόνες του nova launcher; android 4.2.1

 

Στο Galaxy πρέπει να πας: System > Display > Wallpaper > Lock Screen

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου βγάζει μετά που πατάω ορισμος ως...

 

Παλιά πως έβαζες φόντο στην lockscreen;;;Εμένα όποιον launcher και να έβαζα το έκανα με τον τρόπο που ανέφερε και ο makis206. Τώρα ένας άλλος τρόπος είναι να βάλεις μεσω του παλιού σου, στοκ launcher ότι φόντο θες και να γυρίσεις στον nova.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από όπου και να πάω είτε μέσω του μενού του κινητού είτε μέσω του μενού του Νόβα ότι ταπετσαρία και να βάλω αυτή είναι και για την οθόνη κλειδώματος και για όλο το μενού του κινητού!
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα τωρα σε σ4 μίνι.αν πας απο την gallery και επιλέγοντας μια φώτο, πατώντας το αριστερό κουμπί δεν σου εμφανίζει την επιλογή ''ορισμος ως'';

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα τωρα σε σ4 μίνι.αν πας απο την gallery και επιλέγοντας μια φώτο, πατώντας το αριστερό κουμπί δεν σου εμφανίζει την επιλογή ''ορισμος ως'';
ε ναι και μετα να διαλεξω ως ταπετσαρια που ειναι κοινη στην lock screen και στις οθονες τις αρχικες!

ρε παιδια εσεις μαλλον εχετε πειραγμενες απο τις εταιριες εκδοσεις android. αυτες οι επιλογες που λετε ειναι της samsung κλπ οχι του vanilla android,

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ψάξε λίγο πως να βάλεις το gravitybox http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070 και θα σωθείς.Κάνει και αυτό που θες και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ψάξε λίγο πως να βάλεις το gravitybox http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070 και θα σωθείς.Κάνει και αυτό που θες και όχι μόνο
δεν υπαρχει περιπτωση να μπλεξω με recoveries κλπ!και που υπαρχει το framaroot για one click root και πολυ μου ειναι!
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση να μπλεξω με recoveries κλπ!και που υπαρχει το framaroot για one click root και πολυ μου ειναι!

 

Γιατι; Δεν θες να μαθεις;

Τη γνωση μια φορα την αποκτας και μετα μενει.

 

Δεν ειναι δυσκολο να εγκαταστησεις recovery, και θα μπορεις να εχεις backup του τηλεφωνου σου.

Και φυσικα το να βαλεις xposed + recovery απλα απογειωνει τις δυνατοτητες του τηλεφωνου σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλουλης, αλλα θελει πολυ δουλεια ακομα…. στο Νοτελι τρωει 180mb ram….

 

τον ειχα για κανα 2 φεγγαρια και τον εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να στείλει κάποιος κωδικό για το aviate?

Τώρα δουλεύω τον mihome της miui, ωραία χρωματα, αλλά παρουσιάζει ποτε - πότε κολλήματα και λέω να δοκιμασω και το aviate.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

Υπάρχει κανένας launcher στο google play που να υποστηρίζει διαφανές background πίσω από τα on screen πλήκτρα; Δεν θέλω να τα κρύβω και να τα εμφανίζω.Θέλω να είναι εκεί μόνιμα αλλά χωρίς background από πίσω.

 

To νέο μου κινητό δεν έχει hard keys , ο μαμίσιος launcher έχει διάφανο background πίσω από τα on screen πλήκτρα αλλά οι nova, apex, go που δοκίμασα μετατρέπουν το background σε γκρι χωρίς διαφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μήνες έβαλα ξανά τον action launcher pro. Ο dev έχει κάνει τρομερή δουλειά. Τρέχει στο Ν4 καλύτερα από όλους. Πριν ήμουν με nova και στοκ.
Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω τον Nova . αλλά κολλάω λίγο στο θέμα αν έχεις το nova θα τρέχει και από πίσω ο launcher του κινητού?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω τον Nova . αλλά κολλάω λίγο στο θέμα αν έχεις το nova θα τρέχει και από πίσω ο launcher του κινητού?

 

Σε nexus δεν τρέχει ο στοκ launcher του κινητού αν έχεις nova.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...