Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

παιδια νεος launcher ανακαλυφθηκε https://play.google.com/store/apps/details?id=pk.com.android.launcher και πραγματικα ειναι πολυ smooth και γρηγορος :)

 

Όνομα και πράγμα που λέμε; :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

xaxa! τον τσεκαρες? μου φανηκε υπερβολικα καλος για τοσο ψαγμενο :lol:

 

Τον κατέβασα αλλά τον διεγραψα τώρα. Φαίνεται smooth όντως αλλα θέλει πολύ δουλειά και υποστήριξη ακόμα για να φθάσει nova apex. ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Τον κατέβασα αλλά τον διεγραψα τώρα. Φαίνεται smooth όντως αλλα θέλει πολύ δουλειά και υποστήριξη ακόμα για να φθάσει nova apex. ;)

 

καλα εννοειται αυτο δεν το συζυταμε καν!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό έπαιζα με τον tw της sammy και δεν άλλαζα καθώς πίστευα ότι κάποιος άλλος launcher δεν είχε κάτι να μου προσφέρει μέχρι που έβαλα τον Apex.

Τον έχω εδώ και 1 μηνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τώρα σκέφτομαι να τον αγοράσω αλλά βλέπω ότι υπάρχει ακόμα ένας εξίσου καλός ο Nova που δεν έχω δουλέψει καθόλου.

Ποιόν από τους 2 να αγοράσω;

Έχω καταλάβει ότι είναι παρόμοιοι και εξίσου καλοί και οι δύο.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό έπαιζα με τον tw της sammy και δεν άλλαζα καθώς πίστευα ότι κάποιος άλλος launcher δεν είχε κάτι να μου προσφέρει μέχρι που έβαλα τον Apex.

Τον έχω εδώ και 1 μηνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τώρα σκέφτομαι να τον αγοράσω αλλά βλέπω ότι υπάρχει ακόμα ένας εξίσου καλός ο Nova που δεν έχω δουλέψει καθόλου.

Ποιόν από τους 2 να αγοράσω;

Έχω καταλάβει ότι είναι παρόμοιοι και εξίσου καλοί και οι δύο.

 

Αυτόν που σου κάθεται καλύτερα! Δοκιμάζεις και βλέπεις, θα μου ήταν πολύ εύκολο να σου πω τον nova αφού τον έχουν αγοράσει τόσοι ενώ λίγοι (έως και ουδείς.!) το μετάνιωσαν, με αυτή τη λογική όμως θα αδικούσα τον apex που μπορεί στην τελική να σου ταιριάζει καλύτερα. Δοκιμή λοιπόν και η απόφαση καθαρά δική σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό έπαιζα με τον tw της sammy και δεν άλλαζα καθώς πίστευα ότι κάποιος άλλος launcher δεν είχε κάτι να μου προσφέρει μέχρι που έβαλα τον Apex.

Τον έχω εδώ και 1 μηνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τώρα σκέφτομαι να τον αγοράσω αλλά βλέπω ότι υπάρχει ακόμα ένας εξίσου καλός ο Nova που δεν έχω δουλέψει καθόλου.

Ποιόν από τους 2 να αγοράσω;

Έχω καταλάβει ότι είναι παρόμοιοι και εξίσου καλοί και οι δύο.

θα ελεγα να κατεβασεις στο τηλεφωνο σου τη free εκδοση του nova για δοκιμη και μετα να αγορασεις οποιον απο τους δυο θες ή και τους δυο.

 

Εχω αγορασει και τους δυο αλλα παραμενω με apex.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Eίναι θέμα προτίμησης. Και οι δύο είναι top. Εγώ χρησιμοποιώ τον nova. Να ξέρεις ότι ο nova στην free έκδοση έχει κάποια σημαντικά χαρακτηριστικά του απενεργοποιημένα. Το λέω για να μην βγάλεις εσφαλμένη άποψη από την έλλειψή τους.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Nova για μένα, δεν μου αρέσει ο τρόπος που στοιχίζει τα widgets ο apex. Δεν ξέρω αν λύθηκε το πρόβλημα σε κάποιο update από τον καιρό που έχω να τον χρησιμοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον Nova να τον δοκιμάσω λίγες μέρες να δω πως πάει μέχρι τώρα και μου φαίνεται πιο γρήγορος από τον Apex αλλά με λιγότερες επιλογές παραμετροποίησης όπως η μη υποστήριξη πλήρη θεμάτων μόνο icon pack μπορείς να αλλάξεις ενώ στον Apex κατέβαζα θέματα με icon pack,fonts κ.α

To καλό είναι οτι έχει να ορίσεις την ταχύτητας μετάβασης από οθόνη σε οθόνη πράγμα που ο apex δεν έχει όπως και θέμα χρώματος που και αυτό λείπει στον apex.

Στα + του apex είναι οτι μπορείς να αλλάξεις τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά στο συρτάρι εφαρμογών στο nova δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Δεν ξέρω αν οι paid εκδόσεις του καθενός προσθέτουν αυτές τις ελλείψεις που ανέφερα...

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Nova Launcher Beta:

 

Changelog

2.2.2beta2 Aug 27, 2013

 

Fix icon pack FC

 

2.2.2beta1 Aug 27, 2013

 

Fix invisible drawer during overscroll

Fix some animations not finishing

Fix FCs and cleanup

Link to comment
Share on other sites

Στα + του apex είναι οτι μπορείς να αλλάξεις τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά στο συρτάρι εφαρμογών στο nova δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Αυτος ειναι ο λογος που κρατησα τον apex αντι του nova, δεν ξερω αν αλλαξε με καποιο update στο nova.

Στις τρεις τελιτσες εχω βαλει το google play και με παει με ενα ταπ. ξερω-ξερω κολληματα :lol:

 

Και τους δυο τους εχω στην pro εκδοση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μία ιδιότητα που μου φαίνεται πως λείπει από τον Nova είναι να μπορείς να ορίσεις διαφορετικά wallpapers σε κάθε homescreen. Προτιμώ βέβαια το rolling wallpaper, αλλά θα ήταν ωραία να είχαμε την δυνατότητα, χωρίς να χρειαστεί να κατεβάζουμε ξεχωριστή εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος launcher το κάνει αυτό χωρίς εξτρά εφαρμογή?

 

Δεν ξέρω, για αυτό ρωτάω, δεν υπάρχει κανένας;

Στα προϊστορικά χρόνια, ο SPB για symbian το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος launcher το κάνει αυτό χωρίς εξτρά εφαρμογή?

 

Νομίζω κάποια παιδιά είχαν πει ότι το κάνει ο Buzz αλλά δεν τον έχω χρησιμοποιήσει οπότε το λέω με επιφύλαξη.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το Nova prime. Αξίζει με τα χίλια. Αυτό με βολεύει παρα πολύ

 

Με γεια. :p

Πολύ ωραία τα συμμάζεψες όλα. Μπορείς να το κάνεις και με καρτέλες αν θες. Εκεί που λέει "εφαρμογές", να συνέχιζε δίπλα "games","internet" κλπ.

 

Καμία σχέση. Δυστυχώς στο desktop δεν μπορείς να κάνεις organise φακέλους όπως τους κάνεις στο drawer. Είναι το μόνο παράπονο μου από τον Nova.

 

Ναι όντως το είδα και αυτό. Αλλα ειναι δύσκολη η εναλλαγή αν έχεις πολλές καρτέλες. Γι αυτό και έφτιαξα φακέλους :)

 

Όντως.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στο club αγόρασα τον Nova :D

Μια ερώτηση ο Nova δεν έχει να αλλάξεις το εφέ μετάβασης από τον launcher στο app drawer και το αντίθετο;

Εχει default το fly in/out αλλά δεν βλέπω να μπορείς να το αλλάξεις ....

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Μία ιδιότητα που μου φαίνεται πως λείπει από τον Nova είναι να μπορείς να ορίσεις διαφορετικά wallpapers σε κάθε homescreen. Προτιμώ βέβαια το rolling wallpaper, αλλά θα ήταν ωραία να είχαμε την δυνατότητα, χωρίς να χρειαστεί να κατεβάζουμε ξεχωριστή εφαρμογή.

 

Ο Buzz το κάνει αυτό και όχι μόνο σε αφήνει να βάζεις ξεχωριστό wallpaper σε κάθε homescreen αλλά σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις και το grid size σε κάθε homescreen ξεχωριστά.:)

Link to comment
Share on other sites

Και ο ss το κάνει αλλά δεν μου αρέσει ο τρόπος που το κάνει.. Αργεί λίγο.. Βέβαια δεν την έχω πολύ - ψάξει τη συγκεκριμένη επιλογή..
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

και ο lightning το κανει αν θυμαμαι καλα.

στα ++ του,ειναι οτι μπορεις να επιλεξεις να μην εχεις εικονιδια,αλλα μονο το ονομα της εφαρμογης στις homescreen.επισης καταναλωνει και πολυ λιγη ραμ.(12-13mb σε μενα με μια homescreen)

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στο club αγόρασα τον Nova :D

Μια ερώτηση ο Nova δεν έχει να αλλάξεις το εφέ μετάβασης από τον launcher στο app drawer και το αντίθετο;

Εχει default το fly in/out αλλά δεν βλέπω να μπορείς να το αλλάξεις ....

 

δυστυχως εχει μονο αυτο το fly in/out default!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα :/

Επίσης κάτι ακόμα που πρόσεξα,τα gestures λειτουργούν μόνο στον launcher (αρχική οθόνη) και όχι στο συρτάρι εφαρμογών σε αντίθεση με τον Apex που δουλεύουν και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αγορασει τον Next και τον Nova ,αλλα εχω κολλησει με τον πρωτο
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Guys απ'όταν έβαλα τον Nova Prime καθώς και σ'όλα τα μετέπειτα updates του, 2-3 φορές την ημέρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Το μέγεθος των φακέλων γίνεται τεράστιο και τα εικονίδια πολύ μικρά.

Έχει κανείς ιδέα τί μπορεί να φταίει και πως διορθώνεται; Είναι πολύ εκνευριστικό να μπαίνω συνέχεια στις ρυθμίσεις των φακέλων και να τους ξαναφτιάχνω.

 

Έτσι γίνονται...

http://i40.tinypic.com/whbc40.png

 

Κι έτσι είναι το κανονικό..

http://i40.tinypic.com/vhxeyr.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...