Jump to content

Απεριοριστο Cosmote η καρτοσυμβολαιο?


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:)Παιδια καλησπερα και καλως σας βρισκω!!Διαβασα προσεχτικα εδω αρκετα θεματα σχετικα με συνδεσεις,καρτοκινητα κλπ χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι ειμαι σε πραγματικο διλημμα!Εχω Wind F2G εδω και 2 μηνες,ενω ολα τα χρονια(οσο θυμαμαι δηλαδη)ειχα What's up!Επειδη στην Wind δεν εμεινα καθολου ικανοποιημενος απο τις εξυπηρετησεις,αλλα και το σημα,αποφασισα να επιστερψω ξανα Cosmote αλλα οχι What's up..!Βρηκα λοιπον 2 online προσφορες στην Cosmote σε καρτοσυμβολαιο αλλα και απεριοριστο που απο 25ευρω παει στα 18,75 και στα 2!Στο μεν καρτοσυμβολαιο,επειδη περισσοτερο μιλαω με χρηστες What's up,εχουν την δυνατοτητα να με καλουν κανονικα για 12 μηνες,χωρις επιπλεον χρεωση!Στο δε απεριοριστο ομως δινουν περισσοτερα πραγματα και η ελαχιστη χρεωση κλησης ειναι τα 60'' ομως θα καλω μονο εγω στους χρηστες What's up αλλα και δεν θα στελνουν μηνυματα!Εδω να τονισω οτι ειμαι 19 χρονων και εχω καρτα ανεργιας,αρα δικαιουμαι εκπτωση οπως μου ειπαν 15% και ετσι παω στα 15,93(πειτε μου παιδια,με φπα ειναι?πως το υπολογιζω?)Ευχαριστω για τον χρονο σας και ειμαι σιγουρος οτι θα με ξεκολλησετε,γιατι εχω μπλοκαρει τελειως και δεν ξερω τι με συμφερει!!Ευχαριστω! :) Edited by George6633
ελλειψη
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα δίκαρτο και βάλε WU και μια κάρτα συμβολαίου για να τηλεφωνείς και είσαι ΟΚ. Άλλως ότι και να πάρεις θα είσαι οικονομικά στα ίδια με ελαφρό προβάδισμα στο καρτοσυμβόλαιο αν έχεις πολλές επαφές WU που σε καλούν. Edited by aegeanblue
Link to comment
Share on other sites

Ναι,σχεδον ολοι ειναι what's up οσοι με καλουνε,οποτε θα με συμφερε περισσοτερο τελικα!Τωρα αν κανω το καρτοσυμβολαιο δεν νομιζω να αξιζει να παρω δικαρτο κινητο και να βαλω και Wu..!Βεβαια δεν ξερω τι επιλογες εχω προς σταθερα με το καρτοσυμβολαιο,που δεν διαβασα καπου να λεει..!Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε καρτοσυμβόλαιο δε χρειάζεσαι το δίκαρτο. Για κλήσεις προς σταθερά έχεις 30 λεπτά ενώ με το συμβόλαιο θα έχεις 50 λεπτά. Επίσης με το καρτοσυμβόλαιο δε θα έχεις SMS αλλά 7 ευρώ για να αναλώσεις σε πακέτο μηνυμάτων ή όπως αλλιώς θέλεις. Εδώ που τα λέμε εγώ δε γράφω ποτέ μήνυμα. Τηλεφωνώ πάντα, είναι φτηνότερα.
Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδη τα 30 λεπτα που ειναι προς αλλα δικτυα πιανονται και σταθερα?Εχει και μια προσφορα τωρα που ισχυει ακομη..με καθε νεο καρτοσυμβολαιο σου δινει 1000' δωρο τα οποια ισχυουν μεχρι το τελος(18 μηνες)που σημαινει 55' το μηνα αν δεν κανω λαθος + 30΄το βασικο 85' συνολο προς αλλους!Απο κει και περα σου δινει τα 7 ευρω που βαζεις 1500 sms για κοτε,50 για αλλα δικτυα και 250 Mb!Απλα αν το κανω συμβολαιο,ολοι θα πρεπει να μου κανουν αναπαντητη,γιατι ακομα και οι δικοι μου το χουν γυρισει σε what's up!Aρα αν το κανω καρτοσυμβολαιο,θα με παιρνουν κιολας!Μαλλον ετσι θα το κανω...ειναι και τα 1000' που βοηθανε..!Αυτη η τιμη ειναι τελικη που λεει η πρεπει να υπολογισω επιπλεον φπα?Ουτε καν ξερω ποσο ειναι ο φπα κλπ!
Link to comment
Share on other sites

Τελική με ΦΠΑ αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να αγοράζεις πακέτα έξτρα όπως λες. Στα κανονικά συμβόλαια γίνεται, δες αν γίνεται στα καρτοσυμβόλαια. Κατά τα λοιπά όπως τα λες σε συμφέρει το καρτοσυμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει αυτο το πακετο με μηνυματα 1500 κοτε,50 αλλους και 250 Mb το οποιο κοστιζει 7 ευρω,οσα δηλαδη τα χρηματα απο το υπολοιπο και γινεται...δυστυχως πλεον το What's up δεν συμφερει!Πηγα στη Wind,ενιωσα ξεκρεμαστος στα προβληματα..να φανταστεις εκαναν 2,50 μηνες να μου πουνε γιατι δεν εχω σημα στην περιοχη μου.Τωρα πανε να καταργησουν και το απεριοριστο 20 αλλα και το καρτοσυμβολαιο 20,εξου και το 25 ειναι φθηνοτερο με online αιτηση..!Τελος παντων..!Το μονο που φοβαμαι ειναι τιποτα υπερογκοι λογαριασμοι που εχουν τυχει σε παιδια και αντε τρεξε μετα...! Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο'μένα. Θα ήθελα να προσθέσω - αν και δεν είναι τόσο της παρούσης - ότι η δυνατότητα να σε καλούν τα what's up με το καρτοσυμβόλαιο, θα παρέχεται για τη διάρκεια του συμβολαίου σου και - όπως είναι γνωστό τη δεδομένη στιγμή χωρίς να αποκλείεται, αλλά και χωρίς να επιβεβαιώνεται - ενδεχόμενη διατήρηση. Όπως και να'χει, αν σε καλύπτει το καρτοσυμβόλαιο προς το παρόν, το αποκτάς και βλέπεις πως θα πάει στο μέλλον. Ίσως να έχουν αλλάξει πολλά σε 18 μήνες που θα λήξει το συμβόλαιό σου, ίσως και οι what's up φίλοι σου να έχουν περάσει σε σύνδεση συμβολαίου ή ποιος ξέρει τι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο φιλε,πολλά είναι πιθανά μέσα σε 1,5 χρόνο!Ποιο πολύ το καρτοσυμβολαιο γι'αυτό το σκέφτηκα επειδή θα με καλουνε και οι what's up!Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι είναι η πρώτη φορά με συμβόλαια,πληρωμές κλπ και έχω λίγο άγχος σχετικά με τις υποχρεώσεις μου κάθε μήνα!Εντάξει όμως δεν τρέχει τίποτα,συμφέρει το πρόγραμμα αυτό της κοτε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω νέα!Πηγα σε ένα κατάστημα Cosmote αλλα κ σ ένα Γερμανο και με απογοήτευσαν...!Μ είπαν οτι αν το κάνω καρτοσυμβολαιο μέσω ίντερνετ μετά δεν θα έχω καμια βοήθεια σε οτιδήποτε προκύψει και πάντα πρέπει να επικοινωνω με τα κεντρικα!Μου προτεινανε το καρτοσυμβολαιο 20 με βάση τα χρήματα που διαθέτω κ επειδη χρειάζομαι μηνύματα,μου είπαν να βάζω κ μια ακόμη κάρτα και να βάζω μηνύματα για ένα μήνα...τι να πω!Από την πλευρά της η Cosmote που επικοινώνησα στο Facebook,μου είπαν οτι ούτως η άλλως σε κάθε πρόβλημα μπορώ να καλώ στον 5ψηφιο(11838 νομίζω) και θα με βοηθάνε...!Τι να κάνω παιδια??και ποιο μπορεί να είναι αυτό το πρόβλημα που αν δεν με βοηθήσουν οι υπάλληλοι,δεν θα βγάλω άκρη(ετσι μου είπαν)μέσω τηλεφώνου??Ίσως λάθος χρεώσεις?Help παιδια κ σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα της Cosmote είναι υποχρεωμένα να σε βοηθήσουν σε περίπτωση λανθασμένων χρεώσεων κτλ, αλλά αν κάνεις αίτηση φορητότητας μέσω διαδικτύου, θα'σαι μόνος σου με την έννοια ότι αν συμβεί κάτι (π.χ δεν λαμβάνεις την κάρτα SIM), μόνο η τηλεφωνική εξυπηρέτηση θα μπορέσει να σε βοηθήσει και όχι κάποιο κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Α κ επίσης μου είπαν στο κατάστημα οτι δεν θα έχω περιορισμό κ οτι αν θελω ανά πάσα στιγμή το διακόπτω χωρίς να πληρώσω τίποτα πέρα από το πάγιο!Ξέρετε αν αυτό ισχύει κ online?
Link to comment
Share on other sites

DonJuan δεν θα κανω αίτηση φορητότητας...έχω έναν αριθμό What's up και θελω να το κάνω καρτοσυμβολαιο,άρα δεν θελω κάρτα sim λογικα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει, είτε επιλέξεις τη μείωση παγίου αντί επιδότησης, είτε λάβεις κανονική επιδότηση, θα πρέπει να πληρώσεις ένα έξτρα ποσό μαζί με τον τελευταίο λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Άρα βλακείες μου έλεγε...!Θα ήθελα την γνώμη σου φιλε..τι θα έκανες στη θέση μου?Εντάξει δεν είναι μόνο τα 10 λεπτά παραπάνω προς όλους,είναι και τα 7€ για τα sms κλπ κ είναι πιο φθηνό μέσω ίντερνετ..εσύ τι θα έκανες?
Link to comment
Share on other sites

Άρα βλακείες μου έλεγε...!Θα ήθελα την γνώμη σου φιλε..τι θα έκανες στη θέση μου?Εντάξει δεν είναι μόνο τα 10 λεπτά παραπάνω προς όλους,είναι και τα 7€ για τα sms κλπ κ είναι πιο φθηνό μέσω ίντερνετ..εσύ τι θα έκανες?

 

Από τη στιγμή που το Καρτοσυμβόλαιο σε συμφέρει, κάν'το και καλύτερα μέσω διαδικτύου καθώς δεν είναι σίγουρο αν θα βρεις αντίστοιχη προσφορά σε κατάστημα Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι το σκέφτομαι κ γω,απλά με φοβισμαν λέγοντάς μου οτι θα είμαι μόνος μου...μάλλον προχωράω κ ας ελπίσουμε όλα να είναι οκ!Σ ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και πες τους πως αν θέλουν να πουλάνε συνδέσεις, καλά θα κάνουν να μάθουν να τις πουλάνε έντιμα και χωρίς να τρομοκρατούν τους συνδρομητές. Άσε που είναι καλύτερα να μιλάς με την εξυπηρέτηση πελατών, σε πολλούς τομείς.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα κ γω να μάθω κάποια πράγματα παραπάνω,και με το που είπα οτι θελω να το κάνω online για ποιο φθηνα,με κοίταξε με μια απορία κ μου λέει μετά ποιος θα σε εξυπηρετεί?θα είσαι μόνος σου...!Σίγουρα καλύτερα στα Κεντρικα να μιλάω...να σαι καλα φιλε!
Link to comment
Share on other sites

αυτο που σου προτεινω ειναι να το κανεις απο το σιτε.δεν θα εχεις κανενα προβλημα.εγω εκανα την αιτηση πεμπτη το βραδυ και το σαββατο υπεγραψα τα χαρτια.και σημερα ενεργοποιηθηκε η συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Μακάριε!Σε λιγες μέρες θα κάνω την αίτηση!
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Μακάριε!Σε λιγες μέρες θα κάνω την αίτηση!

 

Φιλε οποιο σε βολευει περισοτερο καντο οπως νομιζεις ειτε απο online ειτε απο το καταστημα ειναι το ιδιο και αυτο που σου λενε οτι δεν θα σε εξυπηρετει κανεις δεν θα το χρειαστεις.

 

Απλα Να ξες οτι το μηνιαιο παγιο σου στο 25αρι θα ειναι 18,75 και αν εχεις καρτα ανεργιας ειναι -15% (δηλαδη 2,81 ευρω λιγοτερο= 15,93) + 12% τελη κινητις τηλεφωνιας ( δηλαδη 1.91ευρω) το τελικο σου παγιο που θα πληρωνεις καθε μηνα ειναι 17,85

 

Απλα να ξερεις οτι στο 20αρι σε συμβολαιο (δεν ξερω στο καρτοσυμβολαιο) αν πας απο καταστημα και το κανεις δινουν εκπτωση αντι επιδοτης σε 12μηνο συμβολαιο 2,5 ευρω καθε μηνα και βγαινει 17,5 μιον 15% καρτα ανεργιας βγαινει 14,87 και +12% τελη κινιτης βγαινει μινιαια 16,60 και αν υσχιει ακομα η προσφορα διπλασιων mb και λεπτων προς αλλα δικτυα θα εχεις διπλασια ολα στο 20αρι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε,να και κατι που δεν ήξερα!!Θα το ψάξω λιγο ακόμα,σ ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν και πλέον το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην το κάνω γιατι εκτός του οτι είναι για 1,5 χρόνο το συμβόλαιο,κάποιοι φίλοι κ δικοί μου άνθρωποι κατάλαβαν την κοροϊδία του What's up και άρχισαν να αλλάζουν,οπότε μάλλον σε λιγο καιρό δεν θα με συμφέρει....σας ευχαριστώ πάντως όλους!! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...