Jump to content

Έχουν πεθάνει οι υπέρυθρες;


 Κοινοποίηση

Τι πιστεύετε?  

310 members have voted

  1. 1. Τι πιστεύετε?

    • Nαι, από την στιγμή που βγήκε το Bluetooth
      86
    • Ναι από την στιγμή που όλο και περισσότερα μοντέλα έχουν Bluetooth
      48
    • Ναι, από την στιγμή που το αποφάσισαν εκ μέρους μας οι εταιρείες.
      25
    • Γιατί να πεθάνουν; Μας χαλάει να έχουμε ΚΑΙ υπέρυθρες;
      80
    • Όχι από την στιγμή που δεν έχουν (ούτε και θα εχουν) όλα τα μοντέλα Bluetooth
      26
    • Όχι, από την στιγμή που τα mid-level κινητά έχουν μόνο υπέρυθρες.
      21
    • Όχι από την στιγμή που οι περισσότερες συσκευές (όχι μόνο κινητά) έχουν στάνταρ IrDA
      19
    • Δεν ξέρω/δεν απαντώ.
      5


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Και εγω με το N95 καθε μερα χρησιμοποιω υπερυθρες με προγραμμα IR Remote Control ολο αναβω Tηλεοραση με αυτο :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κακά τα ψέματα είτε μας αρέσει είτε όχι οι υπέρυθρες πεθάνει!! Ο βασικός λόγος είναι ότι είναι παλία τεχνολογία και δεν είναι απαρέτητη σε ένα κινητό από τη στιγμή που όλα τα κινητά έχουν πλέον Bluetooth και WiFi!! Δεν θα με χαλούσε βέβαια αν είχαν και υπέρυθρες ετσι για ώρα ανάγκης!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κακά τα ψέματα είτε μας αρέσει είτε όχι οι υπέρυθρες πεθάνει!! Ο βασικός λόγος είναι ότι είναι παλία τεχνολογία και δεν είναι απαρέτητη σε ένα κινητό από τη στιγμή που όλα τα κινητά έχουν πλέον Bluetooth και WiFi!! Δεν θα με χαλούσε βέβαια αν είχαν και υπέρυθρες ετσι για ώρα ανάγκης!!

 

Συμφωνω απολυτα δεν θα με χαλαγε καθολου αλλα δεν ειναι και ενα βασικο κριτιριο για την αγορα κινητου σε αντιθεση με τα blue tooth

That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οδευουν προς εξαφανιση μερια , αλλα τι μας χαλαει να εχουμε και αυτες στα κινητα μας?Ασχετο που που αποτελουν διακοσμητικο στοιχειο:lol::lol::p
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βασικά οι υπέρυθρες για μεταφορά αρχείων εχουν πεθάνει πλέον....καμία συσκευή δεν βγαίνει με υπέρυθρες πλέον....

Κατά την γνώμη μου το καλυτερο που μπορούσαν να κάνουν με τις υπέρυθρες οι ετερίες κινητών είναι να δυναμώσουν λίγο ακόμα την ισχύ τους και να τις χρησιμοποιούμε κυρίως σαν τηλεκοντρόλ...(με το κατάλληλο λογισμικό φυσικά)

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εμένα δε με χαλάει να' χει το κινητό μου και υπέρυθρες και bluetooth, αλλά θεωρώ ποιο σημαντική την ύπαρξη bluetooth (λόγω hf).
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην λέμε τα ίδια και τα ίδια από την στιγμή που βγήκε το Bluetooth οι υπερυθρες είναι καλές μόνο για να αλλάζεις κανάλια στην τιλεόραση από smartphones. Πάρτε κάνα ρολογάκι Casio για να κάνετε τις πλάκες σας και λύθηκε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...