Jump to content

Samsung Galaxy Xcover 2 (S7710)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει να το πάρω το κινητό

Έχω το HTC wildfire s και το έχει επιδότηση η Vodafone;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο θεμα λογισμικου και μπαταριας. Βεβαια ο καθενας ζηταει αλλα απο ενα κινητο αλλα αν το θες για νορμαλ χρηση δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Δεν το εχω φορτωσει με εφαρμογες,παιχνιδια κλπ και προς το παρο δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, το να γίνει ροοτ είναι εύκολο;;

Γιατί απ ότι έχω δει και από το! HTC wildfire s γίνεται άλλο κινητό!! Τουλάχιστον να μπορώ να μεταφέρω της εφαρμογές στην κάρτα και να μπορώ βάλω το link2sd και το greenyfi :rolleyes:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω rootαρει...παει καλα και με το "μαμα" λογισμικο. Το μονο ενοχλητικο ειναι οι πολλες αχρηστες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω rootαρει...παει καλα και με το "μαμα" λογισμικο. Το μονο ενοχλητικο ειναι οι πολλες αχρηστες εφαρμογες.

 

Το ίδιο πρόβλημα και στο HTC, μετά το ροοτ άδειασε και έγινε πιο ελαφρύ και με πιο πολύ μνήμη.

Περιμένω από μέρα σε μέρα να πάω να το χτυπήσω :thumbup:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε: φοράει προστατευτικές μεμβράνες από τη μαμά στην οθόνη του; Αν ναι, επηρεάζουν το πόσο καλά υπακούει στα δάκτυλα η οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο προοριζεται για "σκληρη" χρηση και εχει "αντιχαρακτικη" οθονη. Εγω λογο δουλειας εχω βαλει εξτρα μεμβρανη και υπακουει μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια,ενδιαφερομαι για το x cover 2 αλλα με μια περιηγηση στο νετ ειδα οτι η μνημη του ειναι μικρη,δεν θελω να το ρουταρω θελω να ειναι μαμισιο λογισμικο.Απο εφαρμογες ποσες χωραει μεγαλες?Υπαρχει δλδ θεμα με την χωρητικοτητα του γα ενα μεσο χρηστη οπως εγω?

 

Να συμπληρωσω οτι με επιδοτηση πηρα το core και σκεφτομαι να το ανταλλαξω συν 100 ευρω με το x cover 2 καινουργιο τι λετε?Απο παιχνιδια οτι εχει το μαρκετ,on line δεν συνηθιζω να παιζω,απο εφαρμογες αντε να εγκαταστησω καμια 15αρια.Αξιζει η ανταλλαγη που σκεφτομαι να κανω?Θα το εχω σιγουρα για 2 χρονια και ειμαι και λιγο ατζαμης εχω τρυπες στα χερια που λεει κι ο λαος.

Παιδες αυριο βραδυ πρεπει να εχω παρει αποφαση για το αν θα κανω την ανταλλαγη,βοηθατε η μνημη ειναι καλη για ενα μεσο χρηστ

η?

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by mantilas
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

1GB Ram δεν νομιζω να ειναι μικρη για τον μεσο χρηστη. Αν νομιζεις οτι δεν θα σε καλυψει διαλεξε καποιο αλλο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση,μπορεις να γνεις λιγο πιο συγκεκριμενος?Ποσες περιπου εφαρμογες χωραει?Καμια δεκαρια η λιγοτερες?Κολλαει οταν το γεμιζεις με εφαρμογες,ρωταω γιατι για το core διαβασα οτι εινα σουπερ σε αυτο το θεμα,μην κανω την ανταλλαγη και την πατησω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω. Ρωτα σε καποιο αλλο θεμα περι μνημης αν θα σου ειναι αρκετη. Παρε ενα S4 να μην σε νοιαζει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν γνωριζω. Ρωτα σε καποιο αλλο θεμα περι μνημης αν θα σου ειναι αρκετη. Παρε ενα S4 να μην σε νοιαζει τιποτα

 

καλημερα μηπως ξερει κανενας καμια εφαρμογη αντι του κεντρικου κομπιου [To μενου ] και αυτο που σε παει πισω τιποτα αλλο για ναμην τα παταω συνεχεια ευχαριστω

Edited by jimmarine
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα μηπως ξερει κανενας καμια εφαρμογη αντι του κεντρικου κομπιου [To μενου ] και αυτο που σε παει πισω τιποτα αλλο για ναμην τα παταω συνεχεια ευχαριστω

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ samsung galaxy xcover 2 s7710 ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΠΟΥ ΕΧΕΙ WINDOWS XP ΜΕ WI-FI TETHERING ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όσοι το έχετε: φοράει προστατευτικές μεμβράνες από τη μαμά στην οθόνη του; Αν ναι, επηρεάζουν το πόσο καλά υπακούει στα δάκτυλα η οθόνη;

Με την προστασία που φέρει από την αρχή, υπακούει τόσο καλά που μέχρι και με γάντια όταν φοράω η οθόνη "ακούει". (Tα γάντια είναι fleece)

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ samsung galaxy xcover 2 s7710 ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΠΟΥ ΕΧΕΙ WINDOWS XP ΜΕ WI-FI TETHERING ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ναι. Το Tethering μετατρέπει το κινητό σου σε ασύρματο modem-router. Από εκεί και πέρα το θέμα είναι αν θες να χρεώνεσαι με ασύρματο ίντερνετ που σου δίνει το συμβόλαιο ή γενικά η σύνδεσή σου. Αν θες να κάνεις κάτι τέτοιο ίσως να πρέπει να πάρεις μια κάρτα sim μόνο για ίντερνετ (broadband mobile internet). Αν πάρεις μια τέτοια sim γιατί να βάζεις το τηλέφωνο σου για αυτή την δουλειά και όχι το usb stick που συνήθως σου προσφέρεται;

Edited by S4R4NT1S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω καμία σχέση με το "άθλημα" πως μπορώ να κάνω root το Xcover 2 που έχω. Κάπου είδα ότι πρέπει πρώτα να κάνω ένα unroot back-up, για να έχω την αυθεντική rom σε περίπτωση που θέλω κάποια στιγμή να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση. Το τηλέφωνο το πήρα χωρίς συμβόλαιο και έτσι είναι ανοιχτό σε οποιαδήποτε εταιρία και αν θέλω να πάω. Απλά δεν μου φτάνει η μνήμη του και θέλω να μπορώ να περνάω εφαρμογές στην sd-card. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια οπως λεει και ο φιλος πιο πανω θελω να κανω root και εγω το δικο μου xcover 2 ,υπαρχει κανενας οδηγος step by step ?Εχω 4.1.2 android.

Ευχαριστω

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να κανω root το κινητο μου με οδηγιες που βρηκα στο xda

 

 

 

 

 

 

άξιζε το αποτέλεσμα;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι με μια καρτα μνημης 16gb εσβησα αχρηστα προγραμματα της samsung που δεν τα χρησιμοποιουσα και πλεον μπωρο να μεταφερω οτι εφαρμογες θελω στην ext sd card
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Rooting S7710

 

Εγώ ακολούθησα τα βήματα στο παρακάτω σύνδεσμο και όλα οκ

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40232503&postcount=45

 

καλησπερα εκανα και εγω root αλλα τωρα θελω να το κανω οπως ηταν τι πρεπει να κανω? ευχαριστω!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σε όλους. Εχω το samsung galaxy x cover 2 και ακολουθησα τις οδηγιες για το root αλλα ακομα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την sd card. Επισης προσπαθω να περασω το titanium και αντιμετωπιζω πρόβλημα. Υπαρχει καποιος που να μπορεί να με βοηθήσει μεσω team viewer ή καπως αλλιώς? Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Rooting S7710

 

Εγώ ακολούθησα τα βήματα στο παρακάτω σύνδεσμο και όλα οκ

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40232503&postcount=45

 

Καλησπερα σε όλους. Εχω το samsung galaxy x cover 2 και ακολουθησα τις οδηγιες για το root αλλα ακομα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την sd card. Επισης προσπαθω να περασω το titanium και αντιμετωπιζω πρόβλημα. Υπαρχει καποιος που να μπορεί να με βοηθήσει μεσω team viewer ή καπως αλλιώς? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις έβαλα την jelly blast στο xcover και το κινητό πετάει!!Την προτείνω ανεπιφύλακτα!! Καμία ιδέα για εφαρμογή που κάνει move apps to sd??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις έβαλα την jelly blast στο xcover και το κινητό πετάει!!Την προτείνω ανεπιφύλακτα!! Καμία ιδέα για εφαρμογή που κάνει move apps to sd??

 

Αυτη πρεπει να ειναι root για να την βαλεις ,αν ναι που την βρηκες?

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

έχει πάρει κανείς απο επίσημο αντιπρόσωπο το συγκεκριμένο τηλέφωνο?

εννοω voda, wind, cosmote ή Γερμανο??? γιατι πουθενα δεν το βρίσκω

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

έχει πάρει κανείς απο επίσημο αντιπρόσωπο το συγκεκριμένο τηλέφωνο?

εννοω voda, wind, cosmote ή Γερμανο??? γιατι πουθενα δεν το βρίσκω

 

Η vodafone το έχει σε απομίμηση στη βιτρίνα της και στον πρόσφατο κατάλογο που έβγαλε, αλλά το έχει πολύ ακριβό, γύρω στα 250-260 ευρώ. Δοκίμασε το eshop.gr το γκρι το έχει 189.90 και το κόκκινο για κάποιο λόγο το έχει 199.9 ευρω. :O :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Xcover 2 (S7710)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...