Jump to content

Πως κόβεται το κάπνισμα; Μέθοδοι κ.λ.π.


sculper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα είδα στην τηλεόραση μια διαφήμιση για τσίχλες & αυτοκόλλητα νικοτίνης αλλά δεν πρόλαβα να συγκρατήσω τη μάρκα. Μήπως γνωρίζει κανένας;

Πήγαινε σε ένα οποιοδήποτε φαρμακείο και ζήτα αυτοί ξέρουν.

 

Το έκοψα μαχαίρι πρίν 2 χρόνια όπως ο zoo και ο miaow αφού γύρισα απο τις διακοπές,άνοιξα το τελευταίο πακέτο που είχα (μιας και έπερνα πάντα έξτρα) και είπα αυτό είναι το τελευταίο και έτσι έγινε,θέλει μεγάλη θέληση αλλά και αποφασιστικότητα αν απλά πείς οτι το κόβεις το πιθανότερο έιναι να το αρχίσεις μετά απο λίγο ξανά.

Το τι με έκανε την δεδομένη στιγμή να το κόψω είναι μεγάλη ιστορία :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά είναι το Nicorette. Ενδιαφέρομαι να το κάνω δώρο :)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ???? ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ... ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ???:(
the lights,the colour,the sound,the music,the people,the croud...:music:
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ???? ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ... ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ???:(

 

Όντως είναι δύσκολο, αν κανείς ξέρει κανέκα κολπάκι ας μας το πεί

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά είναι δύσκολο?

Εγώ προσωπικά δεν καπνίζω αλλά ξέρω άτομα που κάπνιζαν και το έκοψαν μαχαίρι.Οκ δεν είναι και ότι πιο εύκολο αλλά μην ακούω κιόλας πως είναι τόσο δύσκολο.Λίγη θέληση και όλα οκ.Αρκεί σαν χαρακτήρες να είσαστε δυνατοί και να αποφύγετε να το ξαναδοκιμάσετε.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

και ακομα καλυτερα τροπους να μην το αρχισει καποιος!!

ευτυχως δεν καπνιζω αν και βλεπω πολλους συνομιληκους μου να καπνιζουν..ευτυχως αθλουμαι, αγαπαω την αθληση ,το σωμα μου , την υγεια μου και γενικως προσεχω, ειναι σημαντικος ρολος!δεν βρισκω το λογο επισης να το δοκιμασω..οσους εχω ρωτησει γιατι το αρχισαν?η απαντηση ηταν

-απλα το δοκιμασα..η 1η φορα εφερε τη 2η φορα και μετα εγινε συνηθεια!

μονο κακο κανει,και στην υγεια και στην τσεπη..

 

παντως μπορω να το παραληρήσω οπως οταν καποιος εχει παραπανω κιλα απο το κανονικο..

φτανει να το παρεις αποφαση ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ απλα δεν με βολευει καθολου να βαζω τονουσ!!!! :happy:

Mην βάζεις, δεν πειράζει...:)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και τελικό ς ε?

Θα συνηθήσεις don't worry.

Όσο για το τσιγάρο,ξέχασα να ανα΄φερω πριν ότι και ο πατέρας μου συνήθηζε να καπνίζει 2-3 πακέτα τσιγάρα την ημέρα.Και αυτό μέχρι πέρισυ που από μία εξέταση η καρδιολόγος του είπε ότι απορούσε πώς έστεκε ακόμα.Μπήκε χειρουργείο και από τότε ούτε να το δει.Είναι θέλιμα θέλησης μόνο.Δεν νομίζω να χρειάζαται να περάσει κάποιος τέτοιο σοκ για να καταλάβει ότι ΠΡΕΠΕΙ να το κόψει.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ???? ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ... ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ???:(

 

Να το παρεις αποφαση!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεχρι να παθεις κατι σοβαρο για να καταλαβεις τι κακο εκανες στον εαυτο σου...

Πιστεψε με, μερικους ανθρωπους δεν τους σταματαει ουτε αυτο...

 

Οπως ειπε και ο Lefterian, το μονο που χρειαζεται ειναι να το παρεις αποφαση. Και καλυτερα να το κοψεις μαχαιρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ πιστεύω ότι είναι δύσκολο. Αρκεί να το πάρεις απόφαση και να πιστέψεις πως όντως δεν το χρειάζεσαι άλλο. Αν πας όμως να το κόψεις με τη λογική "μου αρέσει, το θέλω αλλά δεν πρέπει να το κάνω γιατι μου έχουν πει πως κάνει κακό" δεν θα καταφέρεις τίποτα. Είναι καθαρά ψυχολογικό. Όλα αυτα περι εξάρτησης από τη νικοτίνη είναι βλακείες. Εγώ για παράδειγμα δεν μπορώ να το κόψω γιατί απλά είναι κάτι που με ευχαριστεί και το έχω συνηθήσει, ενώ ξέρω ότι είναι επιβλαβές...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι αν το βγάλεις απ'το μυαλό σου, το κόβεις. Δεν ξέρω αν είναι έυκολο γιατί δεν καπνίζω, εγώ πάντως αν κάπνιζα θα το έκοβα γιατί είμαι πεισματάρης.

 

Μιά ερώτηση προς τους καπνιστές:

Γιατί καπνίζετε?

Δεν θέλω απαντήσεις τύπου "με παρέσυραν φίλοι, έκανα την βλακεία να το αρχίσω, για μαγκιά, για να δείχνω ωραίος, για να έχω κάτι να κάνω, για να μην παχύνω, δεν ξέρω".

Δεν είναι λόγοι αυτοί, δικαιολογείες είναι. Για να το κάνετε κάποιον λόγο θα έχετε. Πείτε τον λοιπόν

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι αν το βγάλεις απ'το μυαλό σου, το κόβεις. Δεν ξέρω αν είναι έυκολο γιατί δεν καπνίζω, εγώ πάντως αν κάπνιζα θα το έκοβα γιατί είμαι πεισματάρης.

 

Μιά ερώτηση προς τους καπνιστές:

Γιατί καπνίζετε?

Δεν θέλω απαντήσεις τύπου "με παρέσυραν φίλοι, έκανα την βλακεία να το αρχίσω, για μαγκιά, για να δείχνω ωραίος, για να έχω κάτι να κάνω, για να μην παχύνω, δεν ξέρω".

Δεν είναι λόγοι αυτοί, δικαιολογείες είναι. Για να το κάνετε κάποιον λόγο θα έχετε. Πείτε τον λοιπόν

 

Γιατί ποιά άλλη απάντηση θα περίμενες να σου δώσει κάποιος? Εγώ μπορώ να σου πω πως όντως δεν ξέρω γιατί το άρχισα, είπα να δοκιμάσω, μου άρεσε και το υιοθέτησα.

Link to comment
Share on other sites

PcMan σαν 2 χρονων καπνιστης θα σου πω οτι το ξεκινησα καθαρα απο περιεργια.

Πλεον μου αρεσει...Ειναι σαν να απολαμβανω καποιο γλυκο ή το αγαπημενο μου φαι.

Ωστοσο, υπαρχουν διαστηματα, απο 1 εως 2 βδομαδες, που ειχα αναγκαστει να το κοψω γιατι δεν το σηκωνε το περιβαλλον κ η περισταση, ωστοσο το μυαλο μου ηταν συνεχεια εκει.

 

Το θεμα δεν ειναι τοσο να μην καπνισεις, αλλα να βοηθησεις το μυαλο σου να ξεκολλησει...κ αυτο πιστεψε με θελει θεληση κ υπομονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει λόγος το κόβεις εύκολα.

Το είχα κόψει πολύ εύκολα όταν έπρεπε να το κόψω για λόγους υγείας.

Για 3 χρόνια δεν μου έλειψε ιδιαίτερα. Και μετά το άρχισα πάλι. Για πλάκα.:mad:

Τώρα το βλέπω πάλι πολύ δύσκολο να το κόψω.:(

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ???? ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ... ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ???:(

 

Αν θες να το κοψεις το κοβεις με την μια μαχαιρι....αλλιως το συνεχιζεις σαν να μην τρεχει τιποτα.Το τσιγαρο ειναι κακο και επιβλαβες για την υγεια οπως ολα τα ωραια και απολαυστηκα(ναι το τσιγαρο ειναι απολαυση...) πραγματα στη ζωη βλεπε αλατι, ζαχαρη κ.ο.κ.!!!! ;) :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παλια καπνιζα 2πακετα την ημερα...εχω τωρα 4χρονια κανω καπνο και εχω καταληψει να κανω 3τσιγαρα την ημερα.το εχω ελατωσει αρκετα σε σχεση με παλια.αλλα να το κοψω μαχαιρι δεν μπορω θελω με το καφε να κανω standar η το βραδυ εστω και ενα-δυο.:Oκαποιες φιλες μου πηραν κατι αυτοκολλητα νικοτινης αλλα το θεωρω ανουσιο αμα το εχεις στο μυαλο σου δεν το κοβεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να το κοψεις το κοβεις με την μια μαχαιρι....αλλιως το συνεχιζεις σαν να μην τρεχει τιποτα.Το τσιγαρο ειναι κακο και επιβλαβες για την υγεια οπως ολα τα ωραια και απολαυστηκα(ναι το τσιγαρο ειναι απολαυση...) πραγματα στη ζωη βλεπε αλατι, ζαχαρη κ.ο.κ.!!!! ;) :)

 

Ξέχασες την σοκολάτα!!!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

paidia kalws h kakws(k aytoi pou kapnizoun idiaitera me katalabainoun) mia fora kapnisths gia panta kapnisths......an to ksekinhseis mia fora meta gia opoiodhpote logo k na to stamathseis se kapoia fash pali 8a ksanakapniseis...k meta apo 10 xronia na einai panta sou menei h idea k h 8elhsh na kapniseis....k an emeis kanoume 10 fores kako ston eayto mas k eseis san pa8htikoi kapnistes den pate k poly pisw....opote giati na paideyomai ne to kopsw k na synexisw na kapnizw pa8htika?gia mena eiai apolaysh den 8ymamai giati to arxisa kapnizw 6 xronia konta k den exw skopo na to kopsw....

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Απο το τσιγαρο δεν πεθανε κανεις!!!Μονο απο αλλα πανε.....Δεν εχω ακουσει ποτε ανθρωπος να εχει πεθανει κατα την διαρκεια που καπνιζε!!!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Απο το τσιγαρο δεν πεθανε κανεις!!!Μονο απο αλλα πανε.....Δεν εχω ακουσει ποτε ανθρωπος να εχει πεθανει κατα την διαρκεια που καπνιζε!!!!!

Παγώσαμε...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...