Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της ομάδας.Είμαι νέος στο forum αν και παρακολουθώ πολύ καιρό τις όποιες δημοσιεύσεις.Αγόρασα πριν 1 εβδομάδα το samsung και σήμερα κατάφερα να μου πέσει από τα χέρια...η οθόνη θρύψαλα!!!Έχει κάποιος να μου προτείνει service που να αντικαθιστά την οθόνη;;;Ευχαριστώ

 

Γιατί δεν αγοράζεις μία απο το ebay και να την βάλεις μόνος σου;; Δεν νομίζω να είναι πολύ δύσκολο και θα σου έρθει σίγουρα πιό φθηνά!!

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έγινε με επιτυχία η αναβάθμιση σε 4.2.2!

Πρώτη εντύπωση, καλή.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε με επιτυχία η αναβάθμιση σε 4.2.2!

Πρώτη εντύπωση, καλή.

 

Την έκανες μόνος σου χειροκίνητα ή σου ήρθε κανονικά μέσω kies κλπ;;;;; Αν σου ήρθε κανονικά απο που είναι η συσκευή σου;; (απο ποιά χώρα εννοώ;) διότι άλλα καταστήματα τη φέρνουν απο Ρουμανία άλλα απο Ουγγαρία κλπ!!!!

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την έκανες μόνος σου χειροκίνητα ή σου ήρθε κανονικά μέσω kies κλπ;;;;; Αν σου ήρθε κανονικά απο που είναι η συσκευή σου;; (απο ποιά χώρα εννοώ;) διότι άλλα καταστήματα τη φέρνουν απο Ρουμανία άλλα απο Ουγγαρία κλπ!!!!

 

Την έκανα χειροκίνητα. Ακολούθησα μία από τις παραπάνω παραπομπές της 689 δημοσίευσης του chrisly.

Το δικό μου πρέπει να είναι Πορτογαλίας. Πέρασα έκδοση Ινδίας νομίζω....

 

Όλα ολοκληρώθηκαν χωρίς πρόβλημα.

 

Μία νομίζω ότι είναι η σημαντικότερη προσθήκη, ένα widget που έχω τοποθετήσει στην πρώτη οθόνη και μπορείς να επιλέξεις την ενεργή sim χωρίς να χρειάζεται να "κατεβάσεις" το menu ρυθμίσεων.

 

Επίσης για όσους χρησιμοποιούν το widget των αγαπημένων επαφών (εγώ χρησιμοποιώ αυτό με τις εννέα επαφές) πριν από την κλήση μπορείς να επιλέξεις sim.

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακατω video μπορειτε να δειτε μερικες διαφορες της 4.2.2 σε σχεση με την 4.1.2. Εδω να προσθεσω και μια σημαντικη επιπλεον δυνατοτητα που δεν αναφερετε στο video αλλα εμενα μου ειναι πολυ χρησιμη, η δυνατοτητα επιλογης τυπου δικτυου (only gsm or only 3g or automate).

Link to comment
Share on other sites

όντως το τηλέφωνο γινετε καλυτερο μετα την αναβαθμιση σε 4.2.2. Αξιζει τον κόπο και με τις οδηγιες που που υπαρχουν στα link που παρεθεσε ο φιλος μας η διαδικασια γινετε πανευκολα.

Καλησπέρα, είμαι κ εγώ κάτοχος galaxy grand και το μόνο μου παράπονο ειναι οτι δεν μπορώ να περάσω τις εφαρμογές στη κάρτα sd, απ ότι διάβασα στα Link γίνετε σχετικά εύκολα η αναβάθμιση αλλά το πρόβλημα μου είναι οτι ο υπολογιστής μου δε διαβάζει το κινητό ενώ όλες οι θύρες usb δουλεύουν κανονικά, δοκίμασα σε όλες, δοκίμασα και με άλλο καλώδιο και τίποτα.. μπορεί κάποιος να βοηθήσει?? ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κ εγώ κάτοχος galaxy grand και το μόνο μου παράπονο ειναι οτι δεν μπορώ να περάσω τις εφαρμογές στη κάρτα sd, απ ότι διάβασα στα Link γίνετε σχετικά εύκολα η αναβάθμιση αλλά το πρόβλημα μου είναι οτι ο υπολογιστής μου δε διαβάζει το κινητό ενώ όλες οι θύρες usb δουλεύουν κανονικά, δοκίμασα σε όλες, δοκίμασα και με άλλο καλώδιο και τίποτα.. μπορεί κάποιος να βοηθήσει?? ευχαριστώ!

 

Κανε μια απεγκατάσταση το KIES

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κ εγώ κάτοχος galaxy grand και το μόνο μου παράπονο ειναι οτι δεν μπορώ να περάσω τις εφαρμογές στη κάρτα sd, απ ότι διάβασα στα Link γίνετε σχετικά εύκολα η αναβάθμιση αλλά το πρόβλημα μου είναι οτι ο υπολογιστής μου δε διαβάζει το κινητό ενώ όλες οι θύρες usb δουλεύουν κανονικά, δοκίμασα σε όλες, δοκίμασα και με άλλο καλώδιο και τίποτα.. μπορεί κάποιος να βοηθήσει?? ευχαριστώ!

 

Φίλε Voskos !!

Δοκίμασε κάθε φόρα που το συνδέεις, να είναι ξεκλείδωτο και όχι σε κατάσταση αναμονής !!

Ελπίζω, να είναι αυτό το πρόβλημά σου ;)

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Voskos !!

Δοκίμασε κάθε φόρα που το συνδέεις, να είναι ξεκλείδωτο και όχι σε κατάσταση αναμονής !!

Ελπίζω, να είναι αυτό το πρόβλημά σου ;)

Καλημέρα κ ευχαριστώ για την απάντηση, δεν είναι όμως αυτό το πρόβλημα,,,

Τα Windows διέκοψαν αυτήν τη συσκευή επειδή ανέφερε προβλήματα. (Κωδικός 43) αυτό μου βγάζει!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δείχνει κάποια "βλάβη" στα USB...

 

Εχεις κανει ολα τα update? Win 7?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ ευχαριστώ για την απάντηση, δεν είναι όμως αυτό το πρόβλημα,,,

Τα Windows διέκοψαν αυτήν τη συσκευή επειδή ανέφερε προβλήματα. (Κωδικός 43) αυτό μου βγάζει!

 

βγαλε το kies και ξανα εγκατέστησε και μην το κανεις uptate

εμενα έτσι δούλεψε

ελπίζω να ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα 4.2.2 και από μένα..

Το καλό είναι ότι δεν έχασα τίποτα!!

Ολα καλά και πολύ εύκολα..

Αρχίζω το ψάξιμο για διαφορές..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ 4.2

υπάρχει περίπτωση να το γυρίσουμε στην 4.1 αν για κάποιο λόγο θέλουμε ?

 

Βεβαιως. Με το odin οτι θες κανεις.:D

Link to comment
Share on other sites

φιλοι γεια σας κι απο μενα

το τηλ παραλαμβανω αυριο απο birdfone

η αναβαθμιση επιτρεπει την χρηση flash?

επειδη ταξιδευωπολυ εξωτερικο,το χρησημοποιω για να βλεπω ειδησεις σε σαιτ που τα πιο πολλα εχουν flash

το 4.2.2 σου επιτρεπει να κατεβασεις flash?αλλιως θα μεινω με την προηγουμενη εκδοση,δεν νομιζω οτι εχει μεγαλες διαφορες ετσι κι αλλιως,,

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα,ολα καλα ,το μονο θεμα στο κεντρικο μπουτον,ακουω ενα ελαφρυ κλακ otαν το πιεζω ελφρως προς τα δεξια

αντιθετα οταν το πιεζω ελαφρα προς τα αριστερα δεν κανει κανενα κλακ,,,,,,ειναι ελλατωματικο?η ετσι κανει στο μοντελο αυτο?

εννοω σε αλλα σαμσουνγ που εχω ,δεν κανει καποιο θορυβο στο πατημα,,,

εχει καποιος παρατηρησει το ιδιο προβλημα?ειναι ενδειξη οτι μελοντικα θα βγει οφ?ετσι υποψιαζομαι,,επισκευαζετε αυτο ευκολα,φευγω για εξωτερικο την τριτη ,κ δεν εχω χρονο για doa,παροτι εχει το τηλεφωνο εγγυηση τετοια,,,,εχει καπιος εμπειρια αντιστοιχη?

ευχαριστω

 

 

τα προβληματα συνεχιζονται κι αυτη την φορα ειναι κατι βασικο για μενα

τα ακουστικα δεν παταν σωστα,το βυσμα μπιανει στραβα,με αποτελεσμα να μην εχει θεση ισοροπιας κι ετσι ουτε το ραδιοφωνο ουτε οι συνομιλιες δουλευουν σωστα,μια παταει κ μια οχι,,,,,,,ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ γιε μενα δηλ ειναι οφ,..

εχει καποιος συναντησει τα ιδια προβλημα.να εχει προβλημα,οχι το βυσμα αλλα η υποδοχη??τα εβαλα σε αλλο σαμσουνγκ κ δουκευουν τελεια,,μηπως εχει κατασκευαστικο θεμα το μοντελλο αυτο?θα καλεσω την birdphone αυριο να δω τι θα μου πουν

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα,ολα καλα ,το μονο θεμα στο κεντρικο μπουτον,ακουω ενα ελαφρυ κλακ otαν το πιεζω ελφρως προς τα δεξια

αντιθετα οταν το πιεζω ελαφρα προς τα αριστερα δεν κανει κανενα κλακ,,,,,,ειναι ελλατωματικο?η ετσι κανει στο μοντελο αυτο?

εννοω σε αλλα σαμσουνγ που εχω ,δεν κανει καποιο θορυβο στο πατημα,,,

εχει καποιος παρατηρησει το ιδιο προβλημα?ειναι ενδειξη οτι μελοντικα θα βγει οφ?ετσι υποψιαζομαι,,επισκευαζετε αυτο ευκολα,φευγω για εξωτερικο την τριτη ,κ δεν εχω χρονο για doa,παροτι εχει το τηλεφωνο εγγυηση τετοια,,,,εχει καπιος εμπειρια αντιστοιχη?

ευχαριστω

 

Φίλε giokosta,

 

το είχα παρατηρήσει κι εγώ στην αρχή !!

Πλέον, με τη χρήση, δεν το κάνει...

Ελπίζω και το δικό σου να στρώσει άμεσα ;)

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε giokosta,

 

το είχα παρατηρήσει κι εγώ στην αρχή !!

Πλέον, με τη χρήση, δεν το κάνει...

Ελπίζω και το δικό σου να στρώσει άμεσα ;)

θενκς

με τα ακουστικα?τι γινετε?σου κουμπωνουν?η πρεπει να μενουν ελαφρα απεξω για να δουλεουν???

αν ειναι δυνατον,,αλλα ρωταω...

κριμα,γιατι κατα τ αλλα ολα οκ,,αλλα τα ακουστικα για μενα ειναι βασικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που παρατηρώ τις τελευταίες μέρες είναι ότι η απόδοση της μπαταρίας πέφτει και δεν είναι όπως ήταν στην αρχή! Ενω τις πρώτες μέρες μου κρατούσες σε αναμονή τουλάχιστον 4 μέρες τώρα έχει πέσει στις 2 μέρες το πολύ αναμονή!! Και στην αρχή να φανταστείτε το είχα ξετινάξει κιόλας όπως κάθε καινούργιο κινητό! Εσείς τι λέτε σχετικά με την μπαταρία;;;;

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που παρατηρώ τις τελευταίες μέρες είναι ότι η απόδοση της μπαταρίας πέφτει και δεν είναι όπως ήταν στην αρχή! Ενω τις πρώτες μέρες μου κρατούσες σε αναμονή τουλάχιστον 4 μέρες τώρα έχει πέσει στις 2 μέρες το πολύ αναμονή!! Και στην αρχή να φανταστείτε το είχα ξετινάξει κιόλας όπως κάθε καινούργιο κινητό! Εσείς τι λέτε σχετικά με την μπαταρία;;;;

μαλλον ειναι φολα,,,,κι εγω ενθουσιαστηκα απ τα σχολια κι εδω κ σε ξενα φορυμ,αλλα εμενα σαν πρωτη μερα( μετα απο 12 ωρη πρωτη νυκτερινη φοστιση),δεν εβγαλε σημερα ουτε μεχρι το βραδυ..................................

στις 20.00 εκλεισε

χρηση,κατω απο μετρια

φωτηνοτητα 70%,

μονο κατεβεασμα 7-8 εφαρμογων ,κανα 30-40 λεπτα τηλεφωνα,ανοικτο στο wi-fi βεβαια,αλλα καθολου οτιδηποτε αλλο,ουτε γκειμς ουτε παραπανω απο 20 λεπτα ιντερνετ μπραουσινγκ...

απογοητευτηκα πληρως,,,

το τηλ γενικα καλο ειναι και γρηγορο,αλλα βλεπω ν ακυκλοφορω με το ντουος το παλιο στην τσεπη επισης,,,

ελπιζω με την δευτερη φορτιση να βελτιωθει,δεν εχω απαιτησεις,αλλα να βγαζει τουλαχιστον την μερα,με μετρια χρηση

υγ.το θεμα με ακουστικα διορθωθηκε,,,,

 

Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εμένα που το έχω 2 μέρες τώρα το κινητό είναι σκυλί!! Η μπαταρία του με αρκετή χρήση και ιντερνέτ και πήγαινε έλα μέχρι να τα φτιάξω όλα και ακόμα είναι στο 72% στην δεύτερη ημέρα!!!! Βέβαια του έχω την λειτουργία εξοικονόμησης αλλά δεν έχει σημασία είναι τέλειο από μπαταρία!!! Πάρα πολύ καλή κάμερα επίσης!!!

απο την αρχη?η μετα απο ποσες φορτισεις φιλε?

εμενα με το δικο του μπατερυ σαβερ,ον,72% ειχε πεσει μολις στο 3ωρο,χωρις ν ακανω κ τιποτε ιδαιτερο,,,

λεω να κατεβασω καποια σειβερς απο απλικασιον

ξερει καποιος αν το s-voice,το χρησιμοποιω αρκετα,τρωει μπαταρια?εννοω πολυ?

επισης να "φαω" καποια apps που δεν χρησιμοποιω κι ειναι προεγλατεστημενα/.?η θα μου βγαλει καποιο θεμα μετα?

θενκς

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειναι φολα,,,,κι εγω ενθουσιαστηκα απ τα σχολια κι εδω κ σε ξενα φορυμ,αλλα εμενα σαν πρωτη μερα( μετα απο 12 ωρη πρωτη νυκτερινη φοστιση),δεν εβγαλε σημερα ουτε μεχρι το βραδυ..................................

στις 20.00 εκλεισε

χρηση,κατω απο μετρια

φωτηνοτητα 70%,

μονο κατεβεασμα 7-8 εφαρμογων ,κανα 30-40 λεπτα τηλεφωνα,ανοικτο στο wi-fi βεβαια,αλλα καθολου οτιδηποτε αλλο,ουτε γκειμς ουτε παραπανω απο 20 λεπτα ιντερνετ μπραουσινγκ...

απογοητευτηκα πληρως,,,

το τηλ γενικα καλο ειναι και γρηγορο,αλλα βλεπω ν ακυκλοφορω με το ντουος το παλιο στην τσεπη επισης,,,

ελπιζω με την δευτερη φορτιση να βελτιωθει,δεν εχω απαιτησεις,αλλα να βγαζει τουλαχιστον την μερα,με μετρια χρηση

υγ.το θεμα με ακουστικα διορθωθηκε,,,,

 

 

απο την αρχη?η μετα απο ποσες φορτισεις φιλε?

εμενα με το δικο του μπατερυ σαβερ,ον,72% ειχε πεσει μολις στο 3ωρο,χωρις ν ακανω κ τιποτε ιδαιτερο,,,

λεω να κατεβασω καποια σειβερς απο απλικασιον

ξερει καποιος αν το s-voice,το χρησιμοποιω αρκετα,τρωει μπαταρια?εννοω πολυ?

επισης να "φαω" καποια apps που δεν χρησιμοποιω κι ειναι προεγλατεστημενα/.?η θα μου βγαλει καποιο θεμα μετα?

θενκς

battery x2 ,adv task killer

και καταφερα να βγαζω την μερα,βασικα βοηθαει το απ battery γιατι κοβει το wi-fi στις νεκρες περιοδους

εχεις ομως το μειον οτι χανεις .οταν ειναι το τηλ σε αρανεια,τις κλησεις στο hangout,πολυ χρησιμο για εμενα

αλλα αφου βγαζουμε το 16-18ωρο τσατρα πατρα,παλι καλα

υγ

το τηλ μου αρεσει πολυ,ειμαι ευχαριστημενος :),μην δημιουργειται η εντυπωση οτι μετανιωσα :)

Link to comment
Share on other sites

θενκς

με τα ακουστικα?τι γινετε?σου κουμπωνουν?η πρεπει να μενουν ελαφρα απεξω για να δουλεουν???

αν ειναι δυνατον,,αλλα ρωταω...

κριμα,γιατι κατα τ αλλα ολα οκ,,αλλα τα ακουστικα για μενα ειναι βασικα

 

Όχι.

Μια χαρά τα ακουστικά !!

 

μαλλον ειναι φολα,,,,κι εγω ενθουσιαστηκα απ τα σχολια κι εδω κ σε ξενα φορυμ,αλλα εμενα σαν πρωτη μερα( μετα απο 12 ωρη πρωτη νυκτερινη φοστιση),δεν εβγαλε σημερα ουτε μεχρι το βραδυ..................................

στις 20.00 εκλεισε

χρηση,κατω απο μετρια

φωτηνοτητα 70%,

μονο κατεβεασμα 7-8 εφαρμογων ,κανα 30-40 λεπτα τηλεφωνα,ανοικτο στο wi-fi βεβαια,αλλα καθολου οτιδηποτε αλλο,ουτε γκειμς ουτε παραπανω απο 20 λεπτα ιντερνετ μπραουσινγκ...

απογοητευτηκα πληρως,,,

το τηλ γενικα καλο ειναι και γρηγορο,αλλα βλεπω ν ακυκλοφορω με το ντουος το παλιο στην τσεπη επισης,,,

ελπιζω με την δευτερη φορτιση να βελτιωθει,δεν εχω απαιτησεις,αλλα να βγαζει τουλαχιστον την μερα,με μετρια χρηση

υγ.το θεμα με ακουστικα διορθωθηκε,,,,

απο την αρχη?η μετα απο ποσες φορτισεις φιλε?

εμενα με το δικο του μπατερυ σαβερ,ον,72% ειχε πεσει μολις στο 3ωρο,χωρις ν ακανω κ τιποτε ιδαιτερο,,,

λεω να κατεβασω καποια σειβερς απο απλικασιον

ξερει καποιος αν το s-voice,το χρησιμοποιω αρκετα,τρωει μπαταρια?εννοω πολυ?

επισης να "φαω" καποια apps που δεν χρησιμοποιω κι ειναι προεγλατεστημενα/.?η θα μου βγαλει καποιο θεμα μετα?

θενκς

 

Ο χαρακτηρισμός "φόλα", δεν νομίζω ότι ταιριάζει σε ένα κινητό σαν το i9082...

Το να μην σε ικανοποιεί, το δέχομαι.

Επίσης, πολλές οι μεταβλητές και οι παράγοντες για να διαφοροποιήσουν τα γούστα του καθενός.

Γενικά στο εμπόριο, πόσο μάλλον των ηλεκτρονικών, πρέπει να έχεις και λίγη τύχη !!

 

Αντικρούω λοιπόν την αρνητική σου άποψη, με μία θετική !

Το κινητό το έχω περίπου ένα μήνα.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη συσκευή...

Ούτε τα περιφερειακά της...

Ούτε το λογισμικό της...

 

Πάντα σε σχέση με τα δικά μου κριτήρια ;)

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...