Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΔΥΟ LUMIA 520 ΤΟ ΕΝΑ ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΣΠΑΣΕ Η ΟΘΟΝΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ??? ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ Η ΣΥΣΚΕΥΗ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

αυτό με τα κεφαλαια διορθωσε το λίγο. σου απάντησα στο πρώτο ποστ. με δοκιμή μόνο. τίποτα δεν είναι σιγουρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους...

πρώτο windows phone,το απέκτησα σήμερα σε μαύρο :)

μια ερώτηση έχω μόνο παιδιά...πως μπορώ να ορίσω κάποιο τραγούδι από την κάρτα sd ως ήχο κλήσης και αντίστοιχα στο ξυπνητήρι?

sorry για την noob ερώτηση,αλλά στο android γίνονται αλλιώς τα πράγματα :p

 

κατά τ'άλλα όλα μια χαρά...αααα και κάτι ακόμη,στο fb app πως μπορώ να απενεργοποιήσω το chat?δεν υπάρχει επιλογή στο messaging...κατέβασα από το store την εφαρμογή,κάπου θα είναι και δεν το βλέπω :lol:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

πρώτο windows phone,το απέκτησα σήμερα σε μαύρο :)

μια ερώτηση έχω μόνο παιδιά...πως μπορώ να ορίσω κάποιο τραγούδι από την κάρτα sd ως ήχο κλήσης και αντίστοιχα στο ξυπνητήρι?

sorry για την noob ερώτηση,αλλά στο android γίνονται αλλιώς τα πράγματα :p

 

κατά τ'άλλα όλα μια χαρά...αααα και κάτι ακόμη,στο fb app πως μπορώ να απενεργοποιήσω το chat?δεν υπάρχει επιλογή στο messaging...κατέβασα από το store την εφαρμογή,κάπου θα είναι και δεν το βλέπω :lol:

 

για ήχο κλήσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ringtone maker της Nokia/Microsoft mobile http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/ringtone-maker/5a99cbd9-e82a-4892-8264-17a64f9142e5

 

ή μέσω του Desktop client http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop

 

το messenger στο facebook μπορείς να το απενεργοποιήσεις πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις----->ειδοποιήσεις και κάνοντας uncheck το κουτάκι του messenger

Link to comment
Share on other sites

για ήχο κλήσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ringtone maker της Nokia/Microsoft mobile http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/ringtone-maker/5a99cbd9-e82a-4892-8264-17a64f9142e5

 

ή μέσω του Desktop client http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop

 

το messenger στο facebook μπορείς να το απενεργοποιήσεις πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις----->ειδοποιήσεις και κάνοντας uncheck το κουτάκι του messenger

 

σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :)

το έβαλα να φορτίζει τώρα,μόλις το πιάσω πάλι στα χέρια μου θα το φτιάξω!

 

να'μαι πάλι...

λοιπόν δεν την βρίσκω αυτή τη ρύθμιση για να κλείσω το chat στο fb...σημειωτέον πως δεν χρησιμοποιώ messenger!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :)

το έβαλα να φορτίζει τώρα,μόλις το πιάσω πάλι στα χέρια μου θα το φτιάξω!

 

να'μαι πάλι...

λοιπόν δεν την βρίσκω αυτή τη ρύθμιση για να κλείσω το chat στο fb...σημειωτέον πως δεν χρησιμοποιώ messenger!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

δες αυτό το βίντεο από το 0¨33 έως το 0΄50

Link to comment
Share on other sites

δες αυτό το βίντεο από το 0¨33 έως το 0΄50

 

δεν το περίμενα ότι θα ήμουν τόσο στραβή και πάλι σε ευχαριστώ :):up:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πως μπορώ να αλλάξω την εξής επιλογή? Όπως ήμαστε στην αρχική οθόνη και σύρουμε απο δεξιά προς αριστερά και μπαίνουμε στης εφαρμογές, μου εχει αλλάξει κάποια ρύθμιση και μου εμφανίζει πανω απο καθε εφαρμογη και το αντίστοιχο γράμμα της αλφαβήτα. Πιστεύω να εγινα κατανοητός,δεν μπορώ πιο εύκολα να το διατυπώσω..:O

Αυτό μου το πρωτοεμφάνισε όταν πέρασα ενα καινούργιο app,και μόλις το διέγραψα ξαναγίνανε ολα κανονικά. Τωρα ομως έκανα κάποιο χειρισμό και μου το έχει ξαναεμφανίσει. Πως αλλάζει το ρημάδι?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως δεν γίνεται αυτό που ζητάς. τα γράμματα και κατ'επέκταση η αλφαβητική αναζήτηση εφαρμογών γίνεται αυτόματα μόλις ξεπεράσεις κάποιον αριθμό εφαρμογών. και εμένα στην αρχή δεν μου άρεσε, αλλά τελικά είναι πολύ χρήσιμο...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα συγκεκριμένο αριθμό εφαρμογών το εμφανίζει... Οπότε η εφαρμογή που λες ήταν απλά αυτή που ξεπέρασε το όριο (δεν θυμάμαι αριθμό)... Δεν γίνεται ανα αλλάξει...

 

Να σου πω την αλήθεια ούτε εμένα μου άρεσε στην αρχή... Ότνα όμως μετά ΄΄αρχισα να βάζω όλο και περισσότερες εφαρμογές μου ήταν χρήσιμο καθώς τώρα για scrollάρω μέχρι κάτω θέλω κανα τέταρτο :lol:

 

Επίσης τα απαιραίτητα "πέταξε τα" σαν tiles στην αρχική σου οθόνη ώστε να τα διαχειρίζεσαι από εκεί...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την γρήγορη απάντηση! Το είχα ψηλιαστεί οτι κάτι περίεργο θα συνέβαινε, αφού είχα ψάξει ολο το κινητό και άκρη δεν είχα βγάλει...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε μέρα το κάνω update check αλλά τίποτα ακόμη.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχει βγει ακόμα για το 520... Τσεκάρετε στο σάιτ τς Νόκια για δείτε... Θα βάλω λινκ μόλις ανοίξω λαπτοπ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε μέρα το κάνω update check αλλά τίποτα ακόμη.....

 

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

 

άσχετα που έχει κατέβει στα 78 ευρω δεν ξέρω αν αξίζει τελικά να το πάρω....flash όχι,notification led όχι,glance screen όχι. μακάρι να ήξερα πως θα είναι μετά την αναβάθμιση με το win8,1

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

 

πάρε android

 

 

 

Έτσι ακριβως πάρε lagdroid με αυτα τα λεφτά,και δες τι πάει να πει lag και καθάρισμα cache και να πρέπει να το κάνεις ροοτ κ.τ.λ

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

άσχετα που έχει κατέβει στα 78 ευρω δεν ξέρω αν αξίζει τελικά να το πάρω....flash όχι,notification led όχι,glance screen όχι. μακάρι να ήξερα πως θα είναι μετά την αναβάθμιση με το win8,1

 

Δηλαδή με 78 ευρώ τι καλύτερο παίρνεις; Πες μου κι εμένα, γιατι έχω αναγκη απο ένα καλό γέλιο σήμερα!:lol:

Το κινητό μπορεί να μην έχει αυτά που αναφέρεις, αλλά αν πιάσεις ένα αντροιντ κάτω απο 100 ευρώ και σε πεθάνει στο lag, το οτι το 520 δεν έχει notification led θα σου φαίνεται ασήμαντο μειονέκτημα. Εγω το αγόρασα στα 130 ευρώ και θα το πρότεινα ακόμη και σε εκείνα τα λεφτά. Τα 78 ευρώ είναι τζαμπέ ολέ!

 

Με 8.1 preview που έχω πάνω το κινητό πετάει. Περιμένω από μέρα σε μέρα την επίσημη.

Link to comment
Share on other sites

άσχετα που έχει κατέβει στα 78 ευρω δεν ξέρω αν αξίζει τελικά να το πάρω....flash όχι,notification led όχι,glance screen όχι. μακάρι να ήξερα πως θα είναι μετά την αναβάθμιση με το win8,1

 

Ένα δίκιο το έχουν οι φίλοι που σου τη λένε.

Η τιμή είναι χώμα.

Με τα ίδια λεφτά ή θα πας σε απάλευτο Android και αν...

ή σε feature phone.

 

Εκτός και αν η λογική θα πρέπει να είναι πως τα ακριβά κινητά πρέπει να μη διαφέρουν από τα σημαντικά φτηνότερα κινητά. Και τότε πάλι θα είχαμε να λέγαμε, που σε κάποιο βαθμό ήδη το λέμε για την επίδοση του λειτουργικού σε ομαλότητα ως προς τα specs.

Ωσάν στην τελική η λογική αυτή να ταιριάζει μόνο στα Lumia και πουθενά αλλού...

 

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και όταν ζητά περισσότερα, δίνει και περισσότερα.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

άσχετα που έχει κατέβει στα 78 ευρω δεν ξέρω αν αξίζει τελικά να το πάρω....flash όχι,notification led όχι,glance screen όχι. μακάρι να ήξερα πως θα είναι μετά την αναβάθμιση με το win8,1

 

το flash το θέλεις για βραδυνές φώτο εκτός και αν είσαι φωτογράφος οπότε άκυρο γιατί τα 5 ΜΡ είναι φτωχά για επαγγελματίες

για το notification led άχρηστο γιατί εκτός το ότι το έχουμε δίπλα μας το τηλ. οπότε θα ακούσουμε τον ήχο πατάμε και το κουμπί κλειδώματος και εκεί φανερώνονται όλα

όσο για το glance screen αντί για φώτο κλειδώματος βάλε μία μαύρη και βουαλά το έχεις

τα 8.1 αν και δοκιμαστικά είναι γμτ

το 520 της γυναίκας το παίρνουν και τα μικρά για να παίζουν ( 2 7χρονά έχουμε) και δεν καταλαβαίνει τίποτα εκτός από μπαταρία και λογικό

δώσε τηλ. με Android σε αυτά τα λεφτά και θα βάλουν τα κλάματα από κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

@sony76

Και για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου,

δεν κακίζω κανέναν και καμία λογική να αγοράζουμε σε καλές τιμές.

Όλοι οι καταναλωτές αυτό θέλουμε.

Κι εγώ θεωρώ τρελό να δίνονται σήμερα για κινητά τα παράλογα ποσά που ζητάνε κάτι ναυαρχίδες.

Όχι από τσιγκουνιές ή από αφραγκία, αλλά λογικό δεν το θεωρώ να έχει ξεφύγει τόσο πολύ η αγορά των smartphones. Τα δίνω σε κάτι άλλο ρε αδερφέ.

 

Όμως τα 78€ είναι ένα ποσό που πάντα το έδινες για feature phone ή για smartphone. Και με αυτά που δίνεις, παίρνεις κάτι καλύτερο κι από αυτό που φανταζόσουν.

 

Προσωπικά αντιλαμβάνομαι τις ελλείψεις που επισημαίνεις. Μακάρι κάποια στιγμή σε αυτή την τάξη τιμών να υπάρχουν μοντέλα που θα καλύπτουν τις ανάγκες μας.

 

Προς το παρόν ο ανταγωνισμός δεν προσφέρει ολοκληρωμένες επιλογές.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

δες skroutz

δεν κατηγορούμε κανέναν και κανένα λειτουργικό

αλλά είναι εξωφρενικό να τα θέλουμε όλα και να τα θέλουμε τσάμπα

το 520 είναι φτηνό για να μπορεί ο καθένας να δει το λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ, το ίδιο λέμε πάνω κάτω .

Απλά αν κάποτε ερχόταν η ώρα που θα ψωνίζαμε ακόμα φτηνότερα οποιοδήποτε smartphone,

δε θα έλεγα όχι.

(Ειδικά τη στιγμή που η Nokia επέλεξε στα τελευταία μοντέλα να κάνει περικοπές λχ φυσικά πλήκτρα, hands free, κλπ.)

Αλλά προς το παρόν η συγκεκριμένη τιμή είναι όντως χώμα, και ειδικά για τα δεδομένα του ανταγωνισμού.

 

ΥΓ: Μιλάω εγώ που αγόρασα Lumia 820 στα 130€, το οποίο θεωρώ εξίσου ή και καλύτερο vfm από τα 78€του 520.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Το 520 ειναι καλυτερο ακομα και απο το "καλυτερο" 630, και κοστιζει ενα 50ρικο κατω. Το 520 δεν εχει αντιπαλο σε κινητα μεχρι και 150 ευρω. Μιλαω σοβαρα εχω και τα 2, συστηνω με κλειστα ματια το 520
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...