Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπαρχει δηλαδη καποιο εξαρτημα που μπορω να αγορασω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει μια υποδοχή για sim. Ταυτόχρονα δυο κάρτες (δηλαδή dual sim) δεν μπορείς να βάλεις.

Κατι σαν κι αυτο μπορει να δουλεψει/?http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28_59&products_id=506

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σε ολους..να ρωτησω κατι..η μπαταρια μου τελειωνει στην 1.5 μερα..ειναι φυσιολογικο αυτο..?

 

Ανάλογα με την χρήση. Θα μπορούσε να σου τελειώνει και σε 1 μέρα αν μιλάς ή σερφάρεις πολύ. Γενικά 1,5 με 2 δύο μέρες είναι το συνηθισμένο για καποιον μέσο χρήστη που μιλάει και καμια ωρίτσα στο τηλέφωνο και σερφάρει άλλο τόσο καθημερινά. Όσο ανεβαίνεις σε χρήση, κατεβαίνεις σε αυτονομία, αλλά και το αντίθετο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ τοτε..να ρωτησω και κατι αλλο..οταν αδειαζει τελειως και θελω να το φορτισω..πως ειναι καλυτερα.??κλειστο η ανοιχτο.?

 

Δεν φορτίζει κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φορτίζει κλειστό, δηλαδή εννοώ, όταν το βάζεις στην πρίζα, ανοίγει μόνο του και φόρτιζει ενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή χρονιά να έχουμε.

το έχει ένας φίλος μου και δεν ξέρει που βρίσκεται.

θα ήθελα να σας ρωτήσω που μπορώ να βρώ την διάρκεια των κλήσεων και μετά τον μηδενισμό τους, στο τέλος του μήνα.

τουλάχιστον στα πιο παλιά nokia που έχω, nokia n85g και nokia n8, ξέρω που το βρίσκω.

σας ευχαριστώ πολύ.

 

κάποια απάντηση στο ερώτημα μου;;;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τέθηκε το θέμα της μπαταρίας να ρωτήσω κι εγώ κάτι που το ρώτησα στο θέμα των WP8 αλλά δεν πήρα απάντηση :

 

Έχω το 520 και όταν το έβαζα σε λειτουργία πτήσης το βράδυ έπεφτε αρκετά η μπαταρία του (περίπου 2% ανα ώρα).

Νόμιζα ότι είναι η λειτουργία τοποθεσίας που είχα ανοιχτή, την έκλεισα αλλά δεν είδα διαφορά.

Μετά νόμιζα ότι είναι οι εφαρμογές που χρησιμοποιούσα για connection tiles (connectivity tiles pro και το quick settings).

Έβγαλα τα tiles από την οθόνη έναρξης, το έβαλα σε λειτουργία πτήσης από τις ρυθμίσεις αλλά συνέβει πάλι το ίδιο.

WiFi και bluetooth είναι κλειστά και οι εργασίες στο παρασκήνιο είναι μόνο το viber, το here drive, ο καιρός και ένα παιχνίδι που από τη στιγμή που είναι κλειστά το wifi και η τοποθεσία δε νομίζω ότι μπορεί κάποιο να δουλέψει.

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω.

 

Edit : Έβαλα προχθές το Insider για να δοκιμάσω κι αυτό και είχα τα ίδια ακριβώς αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Το insider βγαλτο όπως είναι και όποια άλλη εφαμογή παρακολουθεί την μπαταρία... Από 'κει και πέρα χωρίς φλασάρισμα και τέτοια δεν μπορώ να βοηθήσω...

Εγώ σε 13 ώρες έχασα ένα 19%, άρα κάτι λιγότερο από 1,5%/ώρα. Όταν είχα πρωτοβάλει την black πήγαινε καλύτερα. Μάλλον έχει ακόμα θέμα με την διαχείριση πόρων το λειτουργικό ή φταίει κάποια εφαρμογή που έβαλα πρόσφατα...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Το insider δεν το χρησιμοποιώ για να βλέπω την μπαταρία. Ούτε live tile με μπαταρία έχω βάλει.

Το χρησιμοποιώ μόνο για Wifi, airplane mode, bluetooth, location.

Τώρα αν εννοείς ότι έτσι κι αλλιώς αυτό ελέγχει τη μπαταρία και την καταναλώνει δεν ξέρω.

Αλλά αν είδες επειδή το έχω βάλει σε λειτουργία πτήσης και από τις ρυθμίσεις σβήνοντας τα live tiles άρα μάλλον δεν πρέπει να φταίνε αυτά τα προγράμματα. Κάτι άλλο πρέπει να τρώει την μπαταρία και δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το insider βγαλτο. Μην έχεις εφαρμογή που να μπορεί να παρακολουθεί την μπαταρία, άσχετα αν το έχεις ενεργοποιημένο ή όχι.
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

κάποια απάντηση στο ερώτημα μου;;;

 

φιλε και εγω την ιδια απορια εχω και μαλλον δεν απανταει κανεις επειδη δεν γινεται.. τραγικο αυτο που δεν μπορεις να δεις ποση ωρα μιλησες σε καθε κληση ξεχωριστα ή συνολικα που λες εσυ...

Link to comment
Share on other sites

Το insider βγαλτο. Μην έχεις εφαρμογή που να μπορεί να παρακολουθεί την μπαταρία, άσχετα αν το έχεις ενεργοποιημένο ή όχι.

 

Για ποιό λόγο αυτο φίλε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Από χθες έχω πρόβλημα στη λειτουργία του power button... δεν μπορώ να κλειδώσω ή να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο, να το κλείσω ή να το ανοίξω...

 

Το ξεκλειδώνω μέσω της κάμερας και περιμένω να κλειδώσει μόνο του... Με μια ματιά που έριξα διαπίστωσα πως δεν είναι απόλυτα πρωτοφανές για το 520, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί και εδώ κάπου...

 

Το θέμα είναι και πριν το δώσω αντιπροσωπεία, τι μπορώ να σβήσω χωρίς να χάσω τουλάχιστον τις ενημερώσεις λογισμικού και χαρτών κλπ χωρίς όμως να δώσω όλα τα προσωπικά μου δεδομένα (mail, μηνύματα κλπ) στο χέρι;

 

Έχω κάνει backup στο cloud (αλήθεια βέβαια δεν το βλέπω κάπου στο skydrive, δεν ξέρω αν είναι εμφανές) και αναρωτιέμαι αν με κάποιο τρόπο μπορώ να απενεργοποιήσω προσωρινά το λογαριασμό μου από τη συσκευή, επαναενεργοποιώντας το όταν το πάρω πίσω...

 

καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμένα μια ενημέρωση. Μακάρι να ειναι η black, επειδή συμφωνα με αυτό: http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/ τα Ιταλικά δεν την παίρνουν ακόμη. Αλλά τι άλλη αναβάθμιση μπορεί να είναι;

 

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...