Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τελικά απογοήτευση!!! Δεν θα πάρει αναβάθμιση σε 10. Τουλάχιστον άμα δεν μπορούν να μην ταζουν, τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας,

Τις τελευταίες δυο μέρες αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα.

Δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις+ενέργειες στην αρχικη οθονη ( και κλειδώματος ) αλλα ουτε και ακούγεται ήχος οτι ήρθε καποιο μήνυμα σε messenger facebook skype κτλ.

ΟΙ κινήσεις που εκανα ηταν :

1 να βγαλω και να ξανα εγκαταστησω τις εφαρμογες απο την αρχη

2 ανοιξε κλεισε κινητο - μπαταρια μπες βγες - συγχρονισμος ωρας κτλ

3 ανοιξε κλεισε ιντερνετ και ξανα συνδεση

4 επαναφορα τηλεφωνου !

 

το προβλημα παραμενει ! Δεν ερχεται ακομα καμια ειδοποιηση οτι εχω καποιο μύνημα στο κινητο καθε φορα που μου στελνουν κατι σε (messenger facebook skype ) . Καμια ιδέα ? η απλα χαλασε ?!!!!!

I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Τις τελευταίες δυο μέρες αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα.

Δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις+ενέργειες στην αρχικη οθονη ( και κλειδώματος ) αλλα ουτε και ακούγεται ήχος οτι ήρθε καποιο μήνυμα σε messenger facebook skype κτλ.

ΟΙ κινήσεις που εκανα ηταν :

1 να βγαλω και να ξανα εγκαταστησω τις εφαρμογες απο την αρχη

2 ανοιξε κλεισε κινητο - μπαταρια μπες βγες - συγχρονισμος ωρας κτλ

3 ανοιξε κλεισε ιντερνετ και ξανα συνδεση

4 επαναφορα τηλεφωνου !

 

το προβλημα παραμενει ! Δεν ερχεται ακομα καμια ειδοποιηση οτι εχω καποιο μύνημα στο κινητο καθε φορα που μου στελνουν κατι σε (messenger facebook skype ) . Καμια ιδέα ? η απλα χαλασε ?!!!!!

 

Καλησπέρα.

Δεν νομίζω να χάλασε. Μετά την επαναφορά τηλεφώνου, επανέφερες κάποιο back up ή έστησες τη συσκευή από την αρχή;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Λέτε να γίνετε και σε άλλα Lumia αυτό;

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520_boots_android_71_nougat_thanks_to_xda_dev-blog-22169.php

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να γίνετε και σε άλλα Lumia αυτό;

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520_boots_android_71_nougat_thanks_to_xda_dev-blog-22169.php

 

Με προλαβες..αυτό ήθελα να γράψω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες..αυτό ήθελα να γράψω τώρα.

Ε ναι... Δεν μπορεί να γίνετε αυτό μόνο στο 520!

Αν μπορεί να γίνει στο 520 θα πρέπει κανονικά να γίνετε σε όλα! Τι το ιδιαίτερο εχει το 520; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Hello!Εχω ενα θεματακι με το messenger αυτες τις μερες..σταματησε να στελνει μηνυματα γιατι λεει απο τις 29 του μηνος δε θα μπορω να στελνω πια και να κανω ενημερωση σε windows 8.1 ή 10 και να το ξανα εγκαταστησω.Το εκανα λοιπον,αλλα ακομα προκοπη δεν εχω δει!Μηπως μπορει καποιος που ξερει η που συνεβη το ιδιο και σε αυτον να μου δωσει τα φωτα του? :lol: :p
Link to comment
Share on other sites

Hello!Εχω ενα θεματακι με το messenger αυτες τις μερες..σταματησε να στελνει μηνυματα γιατι λεει απο τις 29 του μηνος δε θα μπορω να στελνω πια και να κανω ενημερωση σε windows 8.1 ή 10 και να το ξανα εγκαταστησω.Το εκανα λοιπον,αλλα ακομα προκοπη δεν εχω δει!Μηπως μπορει καποιος που ξερει η που συνεβη το ιδιο και σε αυτον να μου δωσει τα φωτα του? :lol: :p

 

Καλησπερα Μελινα, δυστυχως δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα..απλα σταματησε μια και καλη το messenger για ΟΛΑ τα wp 8.1. Επισης η συσκευη σου δεν μπορει να παρει τα wm 10, αρα το ξεχνας μια και καλη για την συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι σκέφτομαι να πάρω ένα 520 απο εξωτερικό δώρο στη μάνα μου ...

Αξίζει η αγορά τού η θα έχω προβλήματα λόγο πιθανού θανάτου το windows phone???Με νοιάζει το Viber ας πούμε όχι to messeger και ίσως ούτε το facebook

Και μερικά ελαφριά παιχνίδια και κυρίως η μπαταρία....στην τιμή των 40-50€ πιστεύω ότι είναι η καλύτερη αγορά από ένα κινέζικο σε εκείνα τα χρήματα..

Αλλιώς καταλήγω σε Gretel a7 κι ο Θεός βοηθός...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι σκέφτομαι να πάρω ένα 520 απο εξωτερικό δώρο στη μάνα μου ...

Αξίζει η αγορά τού η θα έχω προβλήματα λόγο πιθανού θανάτου το windows phone???Με νοιάζει το Viber ας πούμε όχι to messeger και ίσως ούτε το facebook

Και μερικά ελαφριά παιχνίδια και κυρίως η μπαταρία....στην τιμή των 40-50€ πιστεύω ότι είναι η καλύτερη αγορά από ένα κινέζικο σε εκείνα τα χρήματα..

Αλλιώς καταλήγω σε Gretel a7 κι ο Θεός βοηθός...

 

Καλημέρα,

 

μιας και ήταν το πρώτο μου κινητό σε wp ήμουνα αρκετά ικανοποιημένος εν έτη 2014-2015. Μετά λόγω του ότι έβγαλαν ανανεωμένες συσκευές με καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά το αντικατέστησα με Lumia νεότερης γενιάς. Γενικά να ξέρεις ότι δεν θα κολλάει πουθενά (υπάρχουν άτομα τα οποία ακόμη χρησιμοποιούν win8.1 συσκευές), η μπαταρία είναι 1560 Mah (1-2 μέρες διάρκεια το πολύ με μέτρια χρήση), τώρα όσον αφορά τις εφαρμογές το messenger, viber σε 8.1 denim update που είναι η τελευταία υποστηριζόμενη έκδοση για το 520 δεν θα λειτουργούν. Γιατί δεν κοιτάς ένα 640 ή 650, (χωρίς να ξέρω τι ποσό διαθέτεις) όπου το πρώτο υποστηρίζει τα win10 και το δεύτερο έρχεται με προεγκατεστημένα τα 10ρια. Το πρόβλημα είναι με το 520 ότι δεν μπορεί να πάρει τα 10άριο λόγω της μνήμης ραμ (512 mb) οπότε θα έχει θέμα με τις εφαρμογές που προαναφέρεις μιας και στα 8.1 έχει σταματήσει η υποστήριξη τους.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Μια πρόσφατη είδηση για το 520 από gsmarena:

https://www.gsmarena.com/flashback_nokia_lumia_520-news-39490.php

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...