Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας.Όταν γράφουμε sms έχει μετρητή χαρακτήρων;Φαίνεται κάπου ότι μπήκαμε στο π.χ. δεύτερο ή τρίτο μήνυμα;

 

Ναι εννοείται πως φαίνεται...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας.Όταν γράφουμε sms έχει μετρητή χαρακτήρων;Φαίνεται κάπου ότι μπήκαμε στο π.χ. δεύτερο ή τρίτο μήνυμα;

 

Θα το δεις στο κενό ανάμεσα στο πληκτρολόγιο και στο πλαίσιο του κειμένου την ώρα που γράφεις

θα εμφανιστεί 10 χαρακτήρες πριν φτάσεις στο όριο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο σας για τις απαντήσεις σας.Έτσι είναι - τον είδα τον μετρητή και την αλλαγή προς το επόμενο μήνυμα.

Στη lumia black που φοράει το τηλέφωνο δεν έχω βρει πως μπαίνουν σε φακέλους τα βίντεο και όχι χύμα όπως εμφανίζονται

τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Στη lumia black που φοράει το τηλέφωνο δεν έχω βρει πως μπαίνουν σε φακέλους τα βίντεο και όχι χύμα όπως εμφανίζονται

τώρα.

 

είναι σε φάκελο

όλα τα αρχεία που προσθέτουμε μπαίνουν στον φάκελο στην μνήμη

από την εφαρμογή δεν υπάρχει η δυνατότητα να τα εμφανίζει σε φακέλους

Link to comment
Share on other sites

Με την 8.1 θα πάρεις και μια έξτρα εφαρμογή που ονομάζεται αρχεία και είναι file manager από εκει θα μπορείς να κανεις ότι θες στους φακελους του κινητού :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την νέα έκδοση 8.1 πότε θα την πάρει με update;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Ηρθα αντιμέτωπος με τα εξής θέματα:

1. Δεν παίζει υπότιτλους σε βιντεο παρά το ότι υπάρχει το αρχείο .srt στον ίδιο φάκελο με το βίντεο

2. Δεν μπορώ να σβήσω όλες τις επαφές μαζί αλλά μόνο μία-μία

 

Ένα πολύ ωραίο είναι ότι στην μεταφορά δεδομένων κάτω κάτω στις τελίτσες ... μας δίνει επιλογή για εισαγωγή επαφών από sd ή εξαγωγή επαφών σε sd.

Δηλαδή αρκεί να έχεις το αρχείο .vcf πχ από ένα android κινητό ,το βάζεις στην sd και κάνεις εισαγωγή

 

Μάλλον θα έχει πολλά καλά η έκδοση WP8.1.Περιμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη γνωριμία με τα WP8.1 και από μένα , οικονομικά , μέχρι να έρθει η επόμενη φωτογραφική ναυαρχίδα της MS Mob Oy...
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη γνωριμία με τα WP8.1 και από μένα , οικονομικά , μέχρι να έρθει η επόμενη φωτογραφική ναυαρχίδα της MS Mob Oy...

 

Βγήκε το update 8.1 ;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη γνωριμία με τα WP8.1 και από μένα , οικονομικά , μέχρι να έρθει η επόμενη φωτογραφική ναυαρχίδα της MS Mob Oy...

 

Καλώς ήρθες στα λημέρια μας!

 

Βγήκε το update 8.1 ;

 

Από 24 του μήνα θα αρχίσει η διάθεσή της και στους μη "developers"!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι.

 

Σήμερα το πρωί έπεσε το 520 μιας φίλης μου στο δρόμο και της ράγισε το τζάμι αλλά ευτυχώς δεν έπαθε κάτι η οθόνη!

Πήγε, λοιπόν, στον Γερμανό και της ζήτησαν 50 ευρώ :blink:

 

Απ'ότι είδα στο e-bay υπάρχει πληθώρα από ανταλλακτικά digitizers από Κίνα μεριά. Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Αξίζει τον κόπο ή θα έχει πρόβλημα με την αφή επομένως είναι μονόδρομος το εξουσιοδοτημένο service?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

ΥΓ Η διαδικασία είναι απλή (όπως είδα σε κάποια βίντεο) και μπορώ να την κάνω και μόνος.

ΥΓ2 Έχω ξεχωρίσει αυτό http://www.ebay.com/itm/191178998627?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT που ξέρω ότι το πληρώνω κάτι παραπάνω από τα 4 ευρώ που παίζουν στην Κίνα αλλά έρχεται και πολύ πιο γρήγορα! Πως σας φαίνεται??

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω το αποτέλεσμα και χωρίς να θέλω να το παίξω ειδικός, τα 50 € μου ακούγονται αρκετά αν σκεφτεί κανείς ότι αυτή τη στιγμή το κινητό καινούριο κοστίζει λιγότερο από 100 €.

Πάντως ας απαντήσει καλύτερα κάποιος που έχει κάνει τη διαδικασία και ξέρει το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος εχω διαβασει εδω μεσα οτι οσοι χρησιμοποιησαν απο κινα μερια τετοια ανταλλακτικα ειχαν διαφορα προβληματα....για κανε ενα καλο search στο forum μηπως και βρεις κατι

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι.

 

Σήμερα το πρωί έπεσε το 520 μιας φίλης μου στο δρόμο και της ράγισε το τζάμι αλλά ευτυχώς δεν έπαθε κάτι η οθόνη!

Πήγε, λοιπόν, στον Γερμανό και της ζήτησαν 50 ευρώ :blink:

 

Απ'ότι είδα στο e-bay υπάρχει πληθώρα από ανταλλακτικά digitizers από Κίνα μεριά. Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Αξίζει τον κόπο ή θα έχει πρόβλημα με την αφή επομένως είναι μονόδρομος το εξουσιοδοτημένο service?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

ΥΓ Η διαδικασία είναι απλή (όπως είδα σε κάποια βίντεο) και μπορώ να την κάνω και μόνος.

ΥΓ2 Έχω ξεχωρίσει αυτό http://www.ebay.com/itm/191178998627?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT που ξέρω ότι το πληρώνω κάτι παραπάνω από τα 4 ευρώ που παίζουν στην Κίνα αλλά έρχεται και πολύ πιο γρήγορα! Πως σας φαίνεται??

 

μου είχε συμβεί και σε εμένα αλλά με την εσωτερική και "πήγε" στα ίδια λεφτά

άποψη μου

πάρε καινούργιο

100 έχει στο skroutz

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ξέρεις ότι το να διαχωριστεί το digitizer από την οθόνη είναι λίγο ταλαιπωρία και πολύ εύκολα να σπάσει και η οθόνη....και να πας και για οθόνη μαζί...Ο Γερμανός θα σου αλλάξει όλη την οθόνη για αυτό και τα 50ευρω που είναι καλή τιμή άποψη μου
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας!

 

Λοιπόν, διάβασα κι εγώ για τα προβληματικά κινέζικα digitizers αλλά αν είναι να θαμπώσει σε 3-4 μήνες κάτι που κάνει 4 ευρώ, δεν έχω πρόβλημα να το αλλάξω ξανά μιας και το κόστος είναι πολύ μικρό.

Ακόμα σκέφτομαι ποια λύση είναι η πιο ορθή...

 

Το κινητό το είδα χθες από κοντά και τελικά δεν έχει ραγίσει η οθόνη απλά έχει γρατσουνιστεί (λες και το έπιασε η catwoman ένα πράμα :p) και λειτουργεί κανονικότατα!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να το πάω στον Γερμανό ή στη Nokia και να αλλάξουν μόνο το digitizer από τη στιγμή που η οθόνη είναι άθικτη?

Τα 50 ευρώ μου φαίνονται πολλά για τόσο "ελαφριά" ζημιά και να αλλαχθεί και η οθόνη μαζί είναι κρίμα..

 

ΥΓ Για καινούριο και από τη στιγμή που το κινητό κατά τ'άλλα είναι άθικτο δεν συμφέρει..

Link to comment
Share on other sites

αν δουλεύει και δεν σε ενοχλεί η γρατζουνιά άσε το όπως έχει

βάλε του και ένα DISPLAY PROTECTOR και όλα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

αν δουλεύει και δεν σε ενοχλεί η γρατζουνιά άσε το όπως έχει

βάλε του και ένα DISPLAY PROTECTOR και όλα ΟΚ

 

Δουλεύει κανονικότατα απλά οι γρατσουνιές είναι 3-4 σχετικά φαρδιές (1-2mm). Θα δω μήπως με καμιά αλοιφή σβήσουν λίγο και μετά με ένα screen protector ίσως γίνει δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θελω να παρω ενα δευτερο κινητο για να βαλλω την δευτερη sim μου αλλα επισης θελω να το χρησιμοποιω και ως tethering για το tablet καποιες λιγες ωρες. Ειμαι μεταξυ ενος lg l4 ll (οπου η μπαταρια τα σπαει) και του Nokia lumia 520.Θα μου το προτεινατε για αυτη την χρηση? και απο μπαταρια πως παει? γιατι εχω ακουσει καποια ασχημα σχολια απο μερικους. Σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θελω να παρω ενα δευτερο κινητο για να βαλλω την δευτερη sim μου αλλα επισης θελω να το χρησιμοποιω και ως tethering για το tablet καποιες λιγες ωρες. Ειμαι μεταξυ ενος lg l4 ll (οπου η μπαταρια τα σπαει) και του Nokia lumia 520.Θα μου το προτεινατε για αυτη την χρηση? και απο μπαταρια πως παει? γιατι εχω ακουσει καποια ασχημα σχολια απο μερικους. Σας ευχαριστω πολυ

 

συζήτηση επιλογής συσκευής

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια,θελω να παρω ενα δευτερο κινητο για να βαλλω την δευτερη sim μου αλλα επισης θελω να το χρησιμοποιω και ως tethering για το tablet καποιες λιγες ωρες. Ειμαι μεταξυ ενος lg l4 ll (οπου η μπαταρια τα σπαει) και του Nokia lumia 520.Θα μου το προτεινατε για αυτη την χρηση? και απο μπαταρια πως παει? γιατι εχω ακουσει καποια ασχημα σχολια απο μερικους. Σας ευχαριστω πολυ

 

Φιλε παρτο χωρις δευτερη σκεψη,ειναι η μερα με την νυχτα.το 520.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Πως μπορώ να μεταφέρω επαφές από gmail στο 520 χωρίς να χάσω τις έξτρα εγγραφές και σημειώσεις.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει αλλά.

Για παράδειγμα σε κάποιες επαφές έχω βάλει δικό μου τίτλο , για παράδειγμά αντί να λέει κινητό , τηλέφωνο εργασίας έχω βάλει από ποιον πάροχο-εταιρία είναι. Αυτά λοιπόν δεν μου τα φέρνει. Έχω δοκιμάσει να τα κάνω και export και import σε oulook αλλά τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...