Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα πριν λίγο από πλαίσιο..:D

 

Αφού έπαιξα λίγο το έβαλα για φόρτιση. Datasense είχε κανονικά.

Πρώτη απορία, γνωρίζετε τι σημαίνει ένα γράμμα "Η" που φαίνεται πάνω αριστερά της οθόνης ακριβώς μετά την ένδειξη του σήματος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα πριν λίγο από πλαίσιο..:D

 

Αφού έπαιξα λίγο το έβαλα για φόρτιση. Datasense είχε κανονικά.

Πρώτη απορία, γνωρίζετε τι σημαίνει ένα γράμμα "Η" που φαίνεται πάνω αριστερά της οθόνης ακριβώς μετά την ένδειξη του σήματος?

 

HSDPA

Τα lumia σου σου δείχνουν την ταχύτητα του δικτύου σου ανά πάσα στιγμή και όχι μόνο όταν τρέχεις το data plan σου.

 

Μεγειά και καλοδούλευτο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα με ανεχτείτε ελπίζω μέχρι να το μάθω λίγο γιατί δεν έχω ασχοληθεί ξανά με smartphone.:D

 

Για προστασία οθόνης προς το παρόν αυτή είναι καλή?

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/zelatines/Puro-Screen-Protector-Nokia-Lumia-520-SD520NK.htm

 

λίγο ακριβή μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα με ανεχτείτε ελπίζω μέχρι να το μάθω λίγο γιατί δεν έχω ασχοληθεί ξανά με smartphone.:D

 

Για προστασία οθόνης προς το παρόν αυτή είναι καλή?

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/zelatines/Puro-Screen-Protector-Nokia-Lumia-520-SD520NK.htm

 

λίγο ακριβή μου φαίνεται

 

 

Φίλε μου τι να σου πω, εμενα αυτές οι τιμές μου κάνουν για ανέκδοτο.:p

 

Εγώ πήρα από ebay 5 τεμάχια με 1,5 ευρώ.

Διάλεξε κάποιον απο εδώ και παράγγειλε: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_okw=&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=15&_dmd=1&_ipg=50&_nkw=nokia+lumia+520+screen+protector&rt=nc&LH_BIN=1

 

Ακου 9.9 ευρώ το ένα!:lol::lol::lol:

Κλαίω!:p

Link to comment
Share on other sites

χαχα...σωστός. Θα παραγγείλω κάποιες που φαίνονται από Γερμανία γτ βλέπω οι υπόλοιπες να κάνουν κανένα μήνα να έρθουν

 

Σχετικά γρήγορα φόρτισε. Ισχύει και εδώ να το αφήνουμε κάποιες ώρες παραπάνω?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αναγνωριζει την sd τι μπορω να κανω;

 

Εηχαριστω

 

Τι φορμάτ της έχεις κάνει; FAT; FAT 32; Κάτι άλλο;

 

Αν δεν την έχεις κάνει φορμάτ και έχεις αρχεία μέσα και ειδικά αν έχεις αρχεία που προέρχονται απο αντροιντ (αν είχες δηλαδή την κάρτα πριν σε αντροιντ τηλέφωνο) μάλλον φταίει αυτό.

 

Αντέγραψε τις φώτο και τα τραγούδια που θέλεις σε έναν φάκελο, κάνε φορματ στην κάρτα και ξαναβάλε τα μέσα. Αρκεί να είναι μόνο τέτοιου τύπου αρχεία και όχι αρχεία από σύστημα αντροιντ.

Link to comment
Share on other sites

screen capture: power button+πλήκτρο μενου

3g: ρυθμίσεις->κινητή τηλεφωνια->σύνδεση δεδομένων. Ακομα πιο εύκολα, βάζεις ένα live tile στην αρχική

Εφαρμογή wind νομίζω μόνο για f2g. Όχι συμβόλαιο.

 

Ok ευχαριστώ για τα άνωθεν!

 

Την εφαρμογή πάντως δε τη βρήκα για τη wind... :confused:

 

Edit: Σε κατάσταση αναμονής "κλείνει" το wifi :confused:

Παρατηρω οτι δεν ειναι συνδεδεμένο παρά μονο αν ενεργοποιήσω την οθονη...

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι σχετικα ευτυχης κατοχος ενος lumia 520 εδω και 4 μερες, το πηρα απο σκρουτζομαγαζο και συγκεκριμενα το κουτι εγραφε 'cv it' απο το 'country varriant italy'. Μια χαρα ως εδω αφου λογικα ειναι unbranded εκδοση της επισημης αντιπροσωπειας της ιταλιας και με lumia amber gdr2 out of the box. Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι μια στο τοσο οταν παταω το lock button για να κλειδωσει και να κλεισει η οθονη, μαυριζει πρωτα για 1 δευτερολεπτο και μετα σβηνει η οθονη, ειναι νορμαλ αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Edit: Σε κατάσταση αναμονής "κλείνει" το wifi :confused:

Παρατηρω οτι δεν ειναι συνδεδεμένο παρά μονο αν ενεργοποιήσω την οθονη...

 

Ρυθμίσεις/WiFi/Τελευταία επιλογή...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι σχετικα ευτυχης κατοχος ενος lumia 520 εδω και 4 μερες, το πηρα απο σκρουτζομαγαζο και συγκεκριμενα το κουτι εγραφε 'cv it' απο το 'country varriant italy'. Μια χαρα ως εδω αφου λογικα ειναι unbranded εκδοση της επισημης αντιπροσωπειας της ιταλιας και με lumia amber gdr2 out of the box. Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι μια στο τοσο οταν παταω το lock button για να κλειδωσει και να κλεισει η οθονη, μαυριζει πρωτα για 1 δευτερολεπτο και μετα σβηνει η οθονη, ειναι νορμαλ αυτο?

 

 

Εμένα σβήνει απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σβήνει απευθείας.

 

και μενα 'συνηθως', καμια φορα ομως οταν παταω το κουμπι να το κλειδωσω μαυριζει η οθονη, συνεχιζει ο φωτισμος για κανα 2 δευτερολεπτα και μετα παλι καλα που σβηνει... ελπιζω με την επερχομενη ενημερωση lumia black να μην το εχω αυτο το πταισματακι. Παντως δεν πιστευω να ειναι τοσο σοβαρο για να το παω να το κοιταξουν...

 

συγκεκριμενα να και ενα λινκ με αυτο που αναφερω:

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-520/235047-delay-before-screen-turns-off.html

Edited by leonidious
προσθεση πληροφοριας
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ για τα άνωθεν!

 

Την εφαρμογή πάντως δε τη βρήκα για τη wind... :confused:

 

Edit: Σε κατάσταση αναμονής "κλείνει" το wifi :confused:

Παρατηρω οτι δεν ειναι συνδεδεμένο παρά μονο αν ενεργοποιήσω την οθονη...

 

wind services. Δεν την έχω δοκιμάσει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι σχετικα ευτυχης κατοχος ενος lumia 520 εδω και 4 μερες, το πηρα απο σκρουτζομαγαζο και συγκεκριμενα το κουτι εγραφε 'cv it' απο το 'country varriant italy'. Μια χαρα ως εδω αφου λογικα ειναι unbranded εκδοση της επισημης αντιπροσωπειας της ιταλιας και με lumia amber gdr2 out of the box. Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι μια στο τοσο οταν παταω το lock button για να κλειδωσει και να κλεισει η οθονη, μαυριζει πρωτα για 1 δευτερολεπτο και μετα σβηνει η οθονη, ειναι νορμαλ αυτο?

 

και στο δικό μου γίνεται αυτό αλλά δεν έχω δώσει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

wind services. Δεν την έχω δοκιμάσει

 

Ναι την έβαλα αλλα δυστυχώς δε κανει on line ενημέρωση αλλα σε παραπέμπει σε αποστολή SMS... :mad:

 

Επίσης διαβασα για το φίλτρο κλήσεων+sms που δεν το εχω στο μενου παρόλο που η συσκευή έχει την Amber... Κάποια πρόταση;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έβαλα αλλα δυστυχώς δε κανει on line ενημέρωση αλλα σε παραπέμπει σε αποστολή SMS... :mad:

 

Επίσης διαβασα για το φίλτρο κλήσεων+sms που δεν το εχω στο μενου παρόλο που η συσκευή έχει την Amber... Κάποια πρόταση;

 

Κατέβασε το sysapp pusher και τρέξε το μια φορά. Θα σου βγάλει τις ενημερώσεις που πρέπει να γίνουν. Λογικά θα βρίσκεται μέσα σε αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το sysapp pusher και τρέξε το μια φορά. Θα σου βγάλει τις ενημερώσεις που πρέπει να γίνουν. Λογικά θα βρίσκεται μέσα σε αυτές.

 

Το κατέβασα...

Το έτρεξα...

Τη βρηκε...

Αλλα μου γράφει, "Αυτή η εφαρμογή δεν ειναι διαθέσιμη για τη συσκευή σας..."

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Από προχθές έχω πάρει το συγκεκριμένο για την σύζυγο, να περάσει από Symbian σε κάτι πιο σύγχρονο.....

 

Για τα 122€ που κοστίζει, αρκετά καλό...... για τα δικά μου γούστα που έχω Android 4.1.....ασχολίαστο :)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα...

Το έτρεξα...

Τη βρηκε...

Αλλα μου γράφει, "Αυτή η εφαρμογή δεν ειναι διαθέσιμη για τη συσκευή σας..."

 

Έχω την εντύπωση ότι πάτησες σε μια άλλη εφαρμογή που λέει φίλτρο sms. Αν δεν σου την βγάζει οι πιθανότητες είναι να την έχεις ήδη και να μην την είδες.

 

Πήγαινε:

ρυθμίσεις->σύστημα-> και κατέβα τέρμα κάτω.Είναι κάτω άπο τα πρόσθετα και πληροφορίες.

 

Αν δεν την βρεις κι εκεί μπες μέσα στον λογαριασμό σου των WP στο PC. Εκεί μπορείς να δεις όλες τις εφαρμογές σου, ακόμη και αυτές που για κάποιον λόγο δεν φαίνονται εγκατεστημένες. Κάνεις από εκεί χειροκίνητα την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα, το βρίσκω φτηνά από την επιδότηση της κοσμοτε και λέω να έρθω στην παρέα σας, γιατί το android δεν με εντυπωσίασε. Θα ψάξω να το δω και από κοντά αλλά έχω μερικές απορίες :

 

1. Tα 512 RAM τα θεωρείτε λίγα για νορμάλ φόρτωμα (FB, whatsapp, κλπ) ;

2. Η κάμερα του είναι αξιοπρεπής στο φως του ήλιου ;

3. Γενικά σαν λειτουργικό θα με ξενίσει μετά το android ? Απο κρασαρίσματα πως πάει ;

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα, το βρίσκω φτηνά από την επιδότηση της κοσμοτε και λέω να έρθω στην παρέα σας, γιατί το android δεν με εντυπωσίασε. Θα ψάξω να το δω και από κοντά αλλά έχω μερικές απορίες :

 

1. Tα 512 RAM τα θεωρείτε λίγα για νορμάλ φόρτωμα (FB, whatsapp, κλπ) ;

2. Η κάμερα του είναι αξιοπρεπής στο φως του ήλιου ;

3. Γενικά σαν λειτουργικό θα με ξενίσει μετά το android ? Απο κρασαρίσματα πως πάει ;

 

1. Για τέτοιες λειτουργίες φτάνει και περισσεύει.

2. Μία μέτρια κάμερα 5mp. Μην περιμένεις να εντυπωσιαστείς. Έχει όμως κάποιες εφαρμογές στην κάμερα, πολύ cool.

3. Κρασαρίσματα; Τι είναι αυτό;:rolleyes:

 

Αν θα σε ξενίσει δεν γνωρίζω. Αν κάνεις μια νορμάλ χρήση smartphone είναι απροβλημάτιστο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...