Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω νομιζα θελει το προγραμμα αυτο το sysap,αυτο ερχεται καποια ωρα η τυχαια;θελω να πω πρεπει εκεινη την ωρα να εχω το wifi ανοικτο;η ερχεται ανα διαστηματα;κια για εναν παραπανω φιλο που ελεγε για τη μπαταρια εμενα μου κραταει 3 μερες μιλαω 1 ωρα το πολυ τη μερα αν εχει σημασια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το μονο που εμεινε ειναι τα τηλεφωνα να μπορω να τα βαζω στη σιμ

Αυτο δεν γινεται...οι επαφες συγχρονιζονται με το outlook σου και μενουν εκει,οποτε και να τις χασεις μολις βαλεις τον λογαριασμο αυτο στο κινητο σου θα βρεις παλι ολες τις επαφες που ειχες εκει περασμενες!

Edited by t0lias

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος ετσι ωστε να μην συγχρονιζονται οι επαφες στο μειλ στο live.com? την επιλογη την εχω βαλει να μην το κανει αλλα συνεχιζει
Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοω οτι οι επαφες μου τα τηλεφωνα δλδ ,ενω εχω επιλεξει να συγχρονιζονται μονο τα μειλ απο τις ρυθμισεις ( στο κινητο )του hotmail και οχι ημερολογιο και επαφες, αυτες εμφανιζονατι και στα 2 μερη . Και στο live.com και στο τηλεφωνο. Αν σβησω τις επαφες απο το live.com σβηνονται και απο τη συσκευη.Κατι δεν εχω καταλαβει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι. Μετά την τελευταία αναβάθμιση την λεγόμενη και black το κινητό σ ε ρ ν ε τ α ι. Λες και έχει ιό. Έχω δύο ερωτήσεις λοιπόν. Μπορώ να τρέξω κάποιο antivirus αρχικά;

Έπειτα από αυτό σκέφτομαι το soft reset, μέσα από το κινητό δηλαδή επαναφορά. Θα χάσω επαφές από αυτό; Θέλω να καταργηθεί η τελευταία αναβάθμιση πάση θυσία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το antivirus δεν το χρειάζεσαι, θα βαρύνει ακόμα περισσότερο τη συσκευή σου.

 

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν επαναφέρει προηγούμενη rom. Συνιστώ όμως να την κάνεις για να καθαρίσει η συσκευή σου από τα "σκουπίδια" και θα δουλεύει καλύτερα. Θα χάσεις όμως τα πάντα. Φρόντισε να έχεις τις επαφές σου στον microsoft ή google account σου για να τις επαναφέρεις μετά την επαναφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου εξηγήσεις την διαδικασία για την αποθήκευση των επαφών όπως ανέφερες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις την διαδικασία για την αποθήκευση των επαφών όπως ανέφερες; Επίσης μήπως με το hard reset επανέλθει στην εργοστασιακή μορφή;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες καμία απάντηση από κανένας? Έκανα εγγραφή στη Microsoft αλλά μετά το χάος.. Τι πρέπει να κάνω για να αποθηκεύσω τις επαφές?
Link to comment
Share on other sites

Οι επαφες σου αποθηκευονται αυτοματα στο hotmail που βαζεις στην αρχη,οταν ανοιγεις το κινητο σου για να το στησεις μετα σιγα σιγα

 

αν μπεις μαλιστα στο hotmail αυτο και πας στην καρτελα Επαφες θα τις δεις ολες εκει

Edited by t0lias

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει τίποτα από αυτό που αναφέρεις. Τώρα γράφτηκα στο Microsoft account κατέβασα και το Zune αλλά δεν βγάζω άκρη τι να κάνω παρακάτω και που είναι οι επαφές μου
Link to comment
Share on other sites

το 520 δεν εχεις??? γιατι το κατεβασες το zune???

 

για να καταλαβω...τι ακριβως θες να κανεις...να μεταφερεις επαφες απο το προηγουμενο κινητο σου η κατι αλλο???

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να κάνω hard reset στο nokia lumia 520 που έχω διάβασα εδώ πως επειδή οι επαφές αποθηκεύονται στην συσκευή θα χαθούν κάνοντας reset. Θέλω λοιπόν να τις αποθηκεύσω κάπου για να μην χαθούν και να τις επαναφέρω μετά στην συσκευή μου
Link to comment
Share on other sites

Με hard reset χανονται,απλα για να ξερεις το λεω και οχι με soft reset!

 

Εγω να σου πω την αληθεια με το που εφτιαξα τον λογαριασμο hotmail για να τον βαλω στο κινητο,περασα τις επαφες απο το παλιο μου κινητο και μετα περαστηκαν ολες και στο email...δεν θυμαμαι να εκανα κατι εγω,το εκανε αυτοματα τον συγχρονισμο αυτο

 

αν ξερει καποιος αλλος περισσοτερα ας απαντησει

 

και απο διαφορα παιδια εδω μεσα εχουν πει πως μετα το hard reset με το που βαλεις ΤΟΝ ΙΔΙΟ λογαριασμο hotmail στο κινητο αυτοματα θα μπουν κ ολες οι επαφες σου

Edited by t0lias

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με απλή επαναφορά μέσα από το μενού ρυθμίσεις - πληροφορίες - επαναφορά του τηλεφώνου σας χάνονται ή δεν χάνονται οι ρυθμίσεις..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με απλή επαναφορά μέσα από το μενού ρυθμίσεις - πληροφορίες - επαναφορά του τηλεφώνου σας χάνονται ή δεν χάνονται οι ρυθμίσεις..

Mε αυτο τον τροπο χανονται ολα!

 

για ποιο λογο θες να κανεις επαναφορα?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά στο τελευταίο πόστ έγραψα λάθος. Με την επαναφορά από το μενού της συσκευής χάνονται οι επαφές; αυτό ήθελα να πω όχι οι ρυθμίσεις οι επαφές. Θέλω να επαναφέρω το λειτουργικό του τηλέφωνου στο εργοστασιακό γιατι εδώ και 2 εβδομάδες που έκανα αναβάθμιση στην black version τι κινητό κάθε μέρα χειροτερεύει. Σκέψου πως πατώ το πλήκτρο να ξεκλειδώσει και ανοίγει η οθόνη μετά από 5δευτερόλεπτα μετρημένα.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος για να ξαναβαλεις την amber θα πρεπει να flashαρεις το κινητο σου...

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα πίσω τη συσκευή μου μετά από προβληματάκι στα πλήκτρα... εντός εγγύησης... οκ....

 

Έκανα επαναφορά του τηλεφώνου για να φορτώσω το αντίγραφο ασφαλείας... Ξαναμπήκαν οι εφαρμογές... οκ...

 

Το θέμα είναι πως δεν έχω double tap όπως είχα πριν... Το τηλέφωνο δε βρίσκει ενημερώσεις... έχει την έκδοση 8.0.10517.150

Στις Ρυθμίσεις δεν υπάρχει η επιλογή "Αφή"...

Τι παίζει ή τι κάνω λάθος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Πήρα σήμερα πίσω τη συσκευή μου μετά από προβληματάκι στα πλήκτρα... εντός εγγύησης... οκ....

 

Έκανα επαναφορά του τηλεφώνου για να φορτώσω το αντίγραφο ασφαλείας... Ξαναμπήκαν οι εφαρμογές... οκ...

 

Το θέμα είναι πως δεν έχω double tap όπως είχα πριν... Το τηλέφωνο δε βρίσκει ενημερώσεις... έχει την έκδοση 8.0.10517.150

Στις Ρυθμίσεις δεν υπάρχει η επιλογή "Αφή"...

Τι παίζει ή τι κάνω λάθος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

παραθέτω τι χρειαζόταν τελικά γιατί μπορεί να φανεί χρήσιμο και σε κάποιον άλλο φίλο...

Έπρεπε να κάνω χειροκίνητα ενημέρωση της Εφαρμογής "Πρόσθετα και πληροφορίες" γιατί δεν το είχε κάνει αυτόματα... έτσι μπήκε και η "αφή" και ο "έλεγχος μνήμης" και το φίλτρο κλήσεων που δεν είχαν μπει... το ίδιο έκανα για την οθόνη και τον ήχο...

Για να διαπιστώσω τι έλειπε, έβαλα πρώτα το Nokia Care και από τα FAQ μπήκα και κατέβασα όλα τα πρόσθετα που δεν είχαν μπει...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

έχει μπει κανείς στη διαδικασία να αλλάξει digitizer σε lumia 520??? λίγο που κοίταξα στο ebay βρήκα τεράστιες διαφορές στις τιμές.... και τελικά αξίζει να μπεις στον κόπο???
Link to comment
Share on other sites

έχει μπει κανείς στη διαδικασία να αλλάξει digitizer σε lumia 520??? λίγο που κοίταξα στο ebay βρήκα τεράστιες διαφορές στις τιμές.... και τελικά αξίζει να μπεις στον κόπο???

 

εννοεις το touch screen.??

Link to comment
Share on other sites

εννοεις το touch screen.??

 

ναι, χθες ρώτησα και σε εξουσιοδοτημένο Nokia Care και μου ζήτησαν 60€!!!! αν είναι δυνατόν...

Link to comment
Share on other sites

ναι, χθες ρώτησα και σε εξουσιοδοτημένο Nokia Care και μου ζήτησαν 60€!!!! αν είναι δυνατόν...

 

εγω το πηγα σε ιδιωτη με ανταλλακτικα και μου ειπε 40..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αλλάξη οθόνη μόνος μου σε ένα παλαιότερο κινητό και παρόλο που μου βγήκε πάμφθηνο (3,5 € η οθόνη), στο τέλος δούλευε κανονικά η οθόνη αλλά είχε μεγάλη διαφορά στην απόκριση από την κανονική-γνήσια οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αλλάξη οθόνη μόνος μου σε ένα παλαιότερο κινητό και παρόλο που μου βγήκε πάμφθηνο (3,5 € η οθόνη), στο τέλος δούλευε κανονικά η οθόνη αλλά είχε μεγάλη διαφορά στην απόκριση από την κανονική-γνήσια οθόνη.

 

κ εγω το σκεφτηκα να το κανω..αλλα το κινητο ουτε μηνα δεν εκλεισε και ειπα να μην το ρισκαρω..για αυτο και το πηγα σε τεχνικο..αλλα και αυτο το πραγμα με τις τρελες τιμες που βγαζει η nokia ειναι κουλο..σε συμφερει να παρεις ενα καινουριο..τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...