Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά

Αποφάσισα να αγοράσω αυτό το κηνιτό για τα χριστούγεννα.:D Έχει ραδιώφονο γιατί είναι πολύ σημαντικό για εμένα?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά

Αποφάσισα να αγοράσω αυτό το κηνιτό για τα χριστούγεννα.:D Έχει ραδιώφονο γιατί είναι πολύ σημαντικό για εμένα?

 

εκτός απο το 620, όλα τα lumia έχουν. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος ιδιοκτήτης.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά

Αποφάσισα να αγοράσω αυτό το κηνιτό για τα χριστούγεννα.:D Έχει ραδιώφονο γιατί είναι πολύ σημαντικό για εμένα?

 

Ναι εχει κανονικοτατα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά και χρονια πολλα καλες γιορτες να εχουμε. θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε εχω 2 προβληματα και δεν ξερω τι γινετε. 1ον) πως μπορω να αλλαξω ηχο στα μυνηματα? θελω να βαλω ενα δικο μου ηχο και δεν μπορω μονο σαν ηχο κλησης καταφερα και αλλαξα. και 2ον) πως μπορω να δοω τους φακελους που εχω στην καρτα μνημης κατεβασα διαφορα προγραμματα αλλα μονο τους φακελους που εχω φωτογραφίες μου βγαζει, στα τραγουδια δεν μου βγαζει τους φακελους που είχα αλλα ολα μαζι. Μηπως μπορει να με βοηθήσει καποιος γιατι τωρα πηρα το κινητο και προσπαθω να βγαλω ακρη. Ευχαριστω πολυ.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά και χρονια πολλα καλες γιορτες να εχουμε. θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε εχω 2 προβληματα και δεν ξερω τι γινετε. 1ον) πως μπορω να αλλαξω ηχο στα μυνηματα? θελω να βαλω ενα δικο μου ηχο και δεν μπορω μονο σαν ηχο κλησης καταφερα και αλλαξα. και 2ον) πως μπορω να δοω τους φακελους που εχω στην καρτα μνημης κατεβασα διαφορα προγραμματα αλλα μονο τους φακελους που εχω φωτογραφίες μου βγαζει, στα τραγουδια δεν μου βγαζει τους φακελους που είχα αλλα ολα μαζι. Μηπως μπορει να με βοηθήσει καποιος γιατι τωρα πηρα το κινητο και προσπαθω να βγαλω ακρη. Ευχαριστω πολυ.:)

 

1) Θα μπορείς να το κάνεις μόλις περάσεις την GDR3 (μέσω πλάγιας οδού) ή μόλις δώσουν επίσημα την GDR3 σε λίγες βδομάδες.

 

2) Δεν έχει file manager για να βλέπεις όλα τα αρχεία. Κανένα windows phone δεν έχει. Ίσως στην επόμενη μεγάλη αναβάθμιση το δώσουν, ίσως δεν το δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση αλλα δεν εχω ιδεα τι ειναι το GDR3 και που μπορω να το βρω? πρωτη φορα περνω Windows Phone και γενικα SmartPhone και δεν ξερω τι γινετε..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση αλλα δεν εχω ιδεα τι ειναι το GDR3 και που μπορω να το βρω? πρωτη φορα περνω Windows Phone και γενικα SmartPhone και δεν ξερω τι γινετε..

 

Είναι ένα update που θα σου προσφέρει κάποιες βελτιώσεις/προσθηκες. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Αρχες του έτους θα το έχεις στη συσκευή σου με πολύ απλό τρόπο. Απλα να παρακολουθείς εδώ τις εξελίξεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδάκια χρόνια πολλά και πάνω απ όλα υγεία... έχω άλλες 2 απορίες 1)με κάποιον τρόπο κάτι πάτησα χωρίς να το καταλάβω και ξαφνικά όλα μεγεθύνθηκαν πολύ απ ενεργοποίησα το κιν το άνοιξα και οκ... ξέρετε πως γίνετε αυτό?? 2)πως αλλάζω ονομασία στα BT και πως το κάνω ανιχνεύσιμο
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να επαναφερω το αντιγραφο ασφαλειας στο 520 ; πηρα κενουργιο γιατι το παλιο μου το ειχαν δοσι με βλαβι στην καρτα μνημης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδάκια χρόνια πολλά και πάνω απ όλα υγεία... έχω άλλες 2 απορίες 1)με κάποιον τρόπο κάτι πάτησα χωρίς να το καταλάβω και ξαφνικά όλα μεγεθύνθηκαν πολύ απ ενεργοποίησα το κιν το άνοιξα και οκ... ξέρετε πως γίνετε αυτό?? 2)πως αλλάζω ονομασία στα BT και πως το κάνω ανιχνεύσιμο

 

1)Ρυθμισεις-->ευκολια προσβασης

2)Απο τον υπολογιστη αλλαζει το ονομα.. Κανε εγκατασταση το προγραμμα που θα σου ζητησει οταν το συνδεσεις και θα το βρεις.. Ανιχνευσιμο γινεται αυτοματα οταν το ενεργοποιεις και παραμενεις την οθονη του BT(αν δεν κανω λαθος στο τελευταιο)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να επαναφερω το αντιγραφο ασφαλειας στο 520 ; πηρα κενουργιο γιατι το παλιο μου το ειχαν δοσι με βλαβι στην καρτα μνημης

 

Άνοιξε τα δεδομένα και βάλε τον λογαριασμό σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο στον πεθερο γιατι σε αυτα τα λεφτα 130 -150 ευρω δεν βρισκω κατι καλο σε android.

 

απλα εχουμε τρια θεματα βασικα ενα θελει να εχει gps που διαβασα οτι διαθετει η συσκευη,

δευτερον να μπορει να το κανει router το κινητο για να μπαινει απο laptop στο παραθαλασιο και εψαξα να βρω εφαρμογη στο μαρκετ της Microsoft αντιστοιχη με android(wifi router enabler) και δεν βρηκα κατι, ξερετε αν υπαρχει?

 

και τριτον σαν κινητο φανταζομαι ειναι πολυ καλυτερο στις χρησεις μηνυματα τηλεφωνα κτλ γιατι τις γυναικας το samsung κανει να ανοιξει ο Dialer κανα λεπτο.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο στον πεθερο γιατι σε αυτα τα λεφτα 130 -150 ευρω δεν βρισκω κατι καλο σε android.

 

απλα εχουμε τρια θεματα βασικα ενα θελει να εχει gps που διαβασα οτι διαθετει η συσκευη,

δευτερον να μπορει να το κανει router το κινητο για να μπαινει απο laptop στο παραθαλασιο και εψαξα να βρω εφαρμογη στο μαρκετ της Microsoft αντιστοιχη με android(wifi router enabler) και δεν βρηκα κατι, ξερετε αν υπαρχει?

 

και τριτον σαν κινητο φανταζομαι ειναι πολυ καλυτερο στις χρησεις μηνυματα τηλεφωνα κτλ γιατι τις γυναικας το samsung κανει να ανοιξει ο Dialer κανα λεπτο.

 

  1. GPS έχει με δωρεάν χάρτες και navigation τις υπηρεσίες αυτές τις ονομάζουν Here.
  2. Δεν χρειάζεσαι ξεχωριστή εφαρμογή για να το κάνεις router πας ρυθμίσεις-->κοινή χρήση internet.
  3. Δεν πρόκειται να συναντήσεις κάποιο lag στο κινητό είναι άμεσο και λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο στον πεθερο γιατι σε αυτα τα λεφτα 130 -150 ευρω δεν βρισκω κατι καλο σε android.

 

απλα εχουμε τρια θεματα βασικα ενα θελει να εχει gps που διαβασα οτι διαθετει η συσκευη,

δευτερον να μπορει να το κανει router το κινητο για να μπαινει απο laptop στο παραθαλασιο και εψαξα να βρω εφαρμογη στο μαρκετ της Microsoft αντιστοιχη με android(wifi router enabler) και δεν βρηκα κατι, ξερετε αν υπαρχει?

 

και τριτον σαν κινητο φανταζομαι ειναι πολυ καλυτερο στις χρησεις μηνυματα τηλεφωνα κτλ γιατι τις γυναικας το samsung κανει να ανοιξει ο Dialer κανα λεπτο.

 

Σε κινητά μέχρι 150 ευρώ δεν υπάρχει σύγκριση. Η φράση "lag στον dialer" απλά δεν υπάρχει. Βασικά η λέξη lag δεν υπάρχει.

Για όλα όσα θέλεις να κάνει, σου απάντησε ο αποπάνω. Ολα γίνονται.

Άντε, μεγειά, πες στον πεθερό!:)

Link to comment
Share on other sites

  1. GPS έχει με δωρεάν χάρτες και navigation τις υπηρεσίες αυτές τις ονομάζουν Here.
  2. Δεν χρειάζεσαι ξεχωριστή εφαρμογή για να το κάνεις router πας ρυθμίσεις-->κοινή χρήση internet.
  3. Δεν πρόκειται να συναντήσεις κάποιο lag στο κινητό είναι άμεσο και λειτουργικό.

 

1.το ειχα διαβασει και διαβασα και καλα σχολια.

2.ωραια αφου το κανει και χωρις εφαρμογη τοσο το καλυτερο θα εχει και ιντερνετ και στο laptop.

3.καλο να ειναι σταθερο γιατι προοριζεται για τον πεθερο με συνεπειες...:D

 

ευχαριστω πολυ tanasious

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum,ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για την γυναίκα μου,αλλά επειδή την πάτησα με το τελευταίο που της είχα πάρει(ένα LG L3,το οποίο παρόλες τις προσπάθειες με custom roms εξακολουθεί να έχει αρκετά lag),με ενδιαφέρει να μην "κολλάει" που λένε,από ότι διάβασα εδώ γενικώς πάει καλά,η γυναίκα μου βασικά πέραν του τηλεφώνου θέλει web browsing,facebook,και αναπαραγωγή ήχου/βίντεο.Προχωρώ απροβλημάτιστα; η έχετε να μου προτείνεται κάτι σε android σε αυτά τα χρήματα; (140 ευρώ)
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις παρακολουθήσει αυτό το νήμα και γενικώς τα νήματα για τα windows phone, θα έπρεπε να γνωρίζεις ήδη ότι όλα αυτά που ζητάς τα κάνει και μάλιστα χωρίς lag.

 

Για κινητό android προτείνω το nexus 4, γύρω στα 300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ξαναασχοληθεί με τα windows phone,αυτό θα είναι το πρώτο,ευχαριστώ για την απαντησή σου
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

εγω πως μπορω να λυσω το προβλημα μου εκανα το αντιγραφω ασφαλιας αλλαξα σησκευη παλη 520 και οταν συνδεθικα στο λογαριασμο μονο τα τηλεφονα μου εμφανιστηκαν η εφαρμογες οχι
Link to comment
Share on other sites

εγω πως μπορω να λυσω το προβλημα μου εκανα το αντιγραφω ασφαλιας αλλαξα σησκευη παλη 520 και οταν συνδεθικα στο λογαριασμο μονο τα τηλεφονα μου εμφανιστηκαν η εφαρμογες οχι

 

Με το που έβαλες τον λογαριασμό και με ανοιχτά δεδομένα, μπήκες στο store και δεν σου έβγαλε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το που έβαλες τον λογαριασμό και με ανοιχτά δεδομένα, μπήκες στο store και δεν σου έβγαλε?

υπαρχει περιπτωση να μην ηταν ανοιχτα τα δεδομενα , τα ανοιξα μπηκα στο store και παλη δεν μου εβγαλε τιποτα . δεν εχω πολλα πραγματα τα τραγουδια τα εχω και στο pc αυτα για τα οπια στεναχωριεμαι ειναι η εφαρμογες που αγορασα και πρεπη να ξανα αγορασω :(

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν ισχυει κατι τετοιο,μπες απο τον υπολογιστη σου στο http://www.windowsphone.com ,βαλε τα στοιχεια του λογαριασμου σου microsoft κι οταν μπεις θα δεις πολλα,ενα απ αυτα θα ναι και το ιστορικο των αγορων σου. Φρονττισε το κινητο σου να ειναι συνδεδεμενο σε δικτυο wifi και με ενεργοποιημενες τις υπηρεσιες τοποθεσιας. Εισαι ετοιμος να πατησεις την επιλογη επανεγκατασταση διπλα απο καθε εφαρμογη που χεις στο ιστορικο σου,θα σταλει και θα εγκατασταθει αυτοματα στο κινητο σου. Ελπιζω να βοηθησα και να μην σε μπερδεψα περισσοτερο. Edited by leonidious
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...