Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα η8ελα βοηθεια γτ μου γυρισε το μενυ αλφαβητικα και δε μου αρεσει. πως το αλλαζω? στην αρχη ητανε το ενα κατω απο το αλλο τωρα μου βγαζει καθε γραμμα και απο κατω την εφαρμογη που αντιστοιχει στο γραμμα και αυτο ειναι κουραστικο. εψαξα τις ρυθμισεις αλλα τζιφος

 

Δεν αλλάζει αυτο.

Σου φαίνεται κουραστικό τώρα που έχεις λίγες εφαρμογές. Αν είχες καμιά 150 εφαρμογές θα σου φαινόταν κουραστικός ο άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν αλλάζει αυτο.

Σου φαίνεται κουραστικό τώρα που έχεις λίγες εφαρμογές. Αν είχες καμιά 150 εφαρμογές θα σου φαινόταν κουραστικός ο άλλος τρόπος.

 

αυτο εγινε με αναβαθμιση???? γτ οταν το πρωτοπηρα δεν ητανε ετσι το menu

Link to comment
Share on other sites

αυτο εγινε με αναβαθμιση???? γτ οταν το πρωτοπηρα δεν ητανε ετσι το menu

 

Μετά από έναν συγκεκριμένο αριθμό εφαρμογών βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από έναν συγκεκριμένο αριθμό εφαρμογών βγαίνει.

 

ευχαριστω πολυ ησουνα πολυ σαφης. ξερεις αν εχει βγει καμια καινουργια αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια flash player για το κινητο μας υπαρχει?

 

Όχι! Τείνει να καταργηθεί από όλο και περισσότερα λειτουργικά όπότε δεν υπάρχει και περίπτωση να έρθει κάποια στιγμή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εκανα το μεγαλο βημα κ πριν 3-4 ημερες περασα στο ''κοσμο'' των smartphone..μπορω να πω οτι οι πρωτες εντυπωσεις μου απο το 520 ειναι αριστες κ ηδη το εχω συνηθισει..μια ερωτηση για τους χαρτες..ολοι εχετε τον here drive beta η' τον here drive+ κ αν ναι ποια η διαφορα τους?εμενα εχει τον beta,o οποιος φυσικα μου εχει δουλεψει αψογα ως τωρα κ με φωνητικη καθοθηγηση...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες! Παιδια για ελευθερωση χωρου με καταργηση apo τον other file πως κανουμε? με τα αππ που βρηκα δν δουλεψε αν και ειχαν και τα 3 καλες αξιολογησεις
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εκανα το μεγαλο βημα κ πριν 3-4 ημερες περασα στο ''κοσμο'' των smartphone..μπορω να πω οτι οι πρωτες εντυπωσεις μου απο το 520 ειναι αριστες κ ηδη το εχω συνηθισει..μια ερωτηση για τους χαρτες..ολοι εχετε τον here drive beta η' τον here drive+ κ αν ναι ποια η διαφορα τους?εμενα εχει τον beta,o οποιος φυσικα μου εχει δουλεψει αψογα ως τωρα κ με φωνητικη καθοθηγηση...

 

Κι εμένα το beta είχε στην αρχή (που δούλευε άψογα) και από μόνο του κάποια στιγμή έκανε αναβάθμιση στο κανονικό.Καμία διαφορά βέβαια δεν κατάλαβα.Οπότε μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως βγαίνουν απο το menu τα γράμματα της αλφαβήτου που βγάζει πριν απο κάθε εικονίδιο? (π.χ. α ΑΡΙΘΜΟΜΗΧΑΝΗ ΑΦΥΠΝΗΣΕΙς β ΒΟΗΘΕΙΑ ε ΕΠΑΦΕΣ κλπ)

Να σημειώσω πως αυτο έγινε απο οταν έβαλα 5-6 εφαρμογές παραπάνω απο τις ήδη υπάρχουσες.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως βγαίνουν απο το menu τα γράμματα της αλφαβήτου που βγάζει πριν απο κάθε εικονίδιο? (π.χ. α ΑΡΙΘΜΟΜΗΧΑΝΗ ΑΦΥΠΝΗΣΕΙς β ΒΟΗΘΕΙΑ ε ΕΠΑΦΕΣ κλπ)

Να σημειώσω πως αυτο έγινε απο οταν έβαλα 5-6 εφαρμογές παραπάνω απο τις ήδη υπάρχουσες.

 

δεν βγαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 30

Αν εμφανιστούν τα γράμματα, μετά δεν φευηουν ακόμη κι αν μειώσεις παλι τις εφαρμογες...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 30

Αν εμφανιστούν τα γράμματα, μετά δεν φευηουν ακόμη κι αν μειώσεις παλι τις εφαρμογες...

 

30 πάντως δεν είναι γιατί εγώ έχω 39 και δεν έχουν εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

30 πάντως δεν είναι γιατί εγώ έχω 39 και δεν έχουν εμφανιστεί.

 

τοτε 40......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα το lumia520 δεν μου διαβαζει microsd . δευτερον πως μπορω να διαγραπσο εφαρμογες που της κατεβασα; plz !!

 

πάτησε παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή που θέλεις να αφερέσεις και επέλεξε διαγραφή

με τον ίδιο τρόπο μπορείς να της βάλεις σαν συντόμευση στην αρχική οθόνη

διαμόρφοσε την κάρτα σε NTFS στο PC

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή facebbok γιατί είναι πολύ μάπα μπαίνω από τον IE γιατί όταν θέλω να το κλείσω δεν κλίνει και μου κάνει συνέχεια ανανέωση?? πρέπει να δοκιμάσω 5-6 φορές για να κλείσει.. κανένα άλλο browser δεν μπορούμε να βάλουμε?? το μάρκετ για WP είναι πολύ φτωχό μπροστά σε android τελικά δεν λέει τίποτα

και κάτι ακόμα το κινητό το έχω 2 βδομάδες και είδη έχει φάει ένα κόλλημα για να ξεκολλήσει αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή facebbok γιατί είναι πολύ μάπα μπαίνω από τον IE γιατί όταν θέλω να το κλείσω δεν κλίνει και μου κάνει συνέχεια ανανέωση?? πρέπει να δοκιμάσω 5-6 φορές για να κλείσει.. κανένα άλλο browser δεν μπορούμε να βάλουμε?? το μάρκετ για WP είναι πολύ φτωχό μπροστά σε android τελικά δεν λέει τίποτα

και κάτι ακόμα το κινητό το έχω 2 βδομάδες και είδη έχει φάει ένα κόλλημα για να ξεκολλήσει αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία

 

Αυτός σου λέει κάτι σαν εναλλακτική; (Αν και όλοι βασίζονται στον ΙΕ)

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/next-browser/07549a84-9421-4614-88e6-0d8590cedd5c

“Photography is all about secrets. The secrets we all have and will never tell.”
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή facebbok γιατί είναι πολύ μάπα μπαίνω από τον IE γιατί όταν θέλω να το κλείσω δεν κλίνει και μου κάνει συνέχεια ανανέωση?? πρέπει να δοκιμάσω 5-6 φορές για να κλείσει.. κανένα άλλο browser δεν μπορούμε να βάλουμε?? το μάρκετ για WP είναι πολύ φτωχό μπροστά σε android τελικά δεν λέει τίποτα

και κάτι ακόμα το κινητό το έχω 2 βδομάδες και είδη έχει φάει ένα κόλλημα για να ξεκολλήσει αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία

 

Τι εννοείς κάνει ανανέωση συνέχεια; Πατάς συνέχεια το πίσω και δεν σε βγάζει καθόλου στην αρχική οθόνη; Όσες σελίδες ανοίξεις τόσες φορές θα χρειαστεί να πατήσεις το πίσω για να κλείσει ή εναλλακτικά πατάς περισσότερα (είναι οι τρείς τελείες κάτω δεξιά)->καρτέλες και από το X κλείνεις όσες καρτέλες έχεις ανοίξει και αν πατήσεις μια φορά το πίσω σου κλείνει τον IE.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κάνει ανανέωση συνέχεια; Πατάς συνέχεια το πίσω και δεν σε βγάζει καθόλου στην αρχική οθόνη; Όσες σελίδες ανοίξεις τόσες φορές θα χρειαστεί να πατήσεις το πίσω για να κλείσει ή εναλλακτικά πατάς περισσότερα (είναι οι τρείς τελείες κάτω δεξιά)->καρτέλες και από το X κλείνεις όσες καρτέλες έχεις ανοίξει και αν πατήσεις μια φορά το πίσω σου κλείνει τον IE.

 

εννοώ ότι κάνω αποσύνδεση από το fb και είμαι στην καρτέλα που κάνεις login εκεί πατώ το βελάκι για να κλείσει ο IE αλλά αντί να κλείσει φορτώνει η μπάρα και με βγάζει πάλι στην ίδια καρτέλα δηλ είναι σαν να κάνει ανανεώσει

Link to comment
Share on other sites

Πάτα "..." πήγαινε στις καρτέλες σβήσε αυτή του FB και έτοιμος...

Κανονικά αν πατήσεις 2 φορες το πίσω πρέπει να σε βγάζει...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή facebbok γιατί είναι πολύ μάπα μπαίνω από τον IE γιατί όταν θέλω να το κλείσω δεν κλίνει και μου κάνει συνέχεια ανανέωση?? πρέπει να δοκιμάσω 5-6 φορές για να κλείσει.. κανένα άλλο browser δεν μπορούμε να βάλουμε?? το μάρκετ για WP είναι πολύ φτωχό μπροστά σε android τελικά δεν λέει τίποτα

και κάτι ακόμα το κινητό το έχω 2 βδομάδες και είδη έχει φάει ένα κόλλημα για να ξεκολλήσει αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία

 

Ποιος δεν κλείνει? Ο ΙΕ? Πάτησε μενού (3 τελίτσες)->καρτέλες και τις κλείνεις όλες. Μετά πατάς το βελάκι πίσω και καθάρισες. Εκτός κι αν λες κάτι αλλο και δεν κατάλαβα.

ΥΓ. Δοκίμασε και το jdb Facebook

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εννοώ ότι κάνω αποσύνδεση από το fb και είμαι στην καρτέλα που κάνεις login εκεί πατώ το βελάκι για να κλείσει ο IE αλλά αντί να κλείσει φορτώνει η μπάρα και με βγάζει πάλι στην ίδια καρτέλα δηλ είναι σαν να κάνει ανανεώσει

 

Βασικά δεν κάνει ανανέωση! Πατώντας το πίσω ο ΙΕ προσπαθεί να σε πάει στην προηγούμενη σελίδα που ήσουν. Αφού όμως έχεις κάνει αποσύνδεση πώς να σε πάει σε σελίδα που ήσουν συνδεμένος; Τα στοιχεία σου τα "κατέστρεψε" μόλις έκανες αποσύνδεση με αποτέλεσμα να μην μπορεί να τα ανακαλέσει για να σε πάει στην προηγούμενη σελίδα, οπότε σου λέει κάνε ξανά είσοδο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...