Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι περιμέναμε Black ... πάμε για τέλος του μήνα:knife::dash:.......!!!!!:knife::knife::knife:

 

http://blog.handtec.co.uk/stock-update-htc-one-32gb-silver-and-black/

 

Πολύ ευχάριστο νέο. Σέβονται τον πελάτη, διορθώνουν τα όποια ψεγάδια παρατηρήθηκαν τη στιγμή που κάποιοι άλλοι στέλνoυν συσκευές με χτυπήματα και ξεφλουδίσματα out of the box...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειλικρινα απορώ και γελαω με ολες τις κουβεντες που γινονται για τις φωτο των κινητών. Η αληθεια ειναι οτι εχουν προχωρησει πολυ σε σχεση με παλια, αλλα δεν παυουν να βγαζουν ΟΛΑ (πλην ισως του Nokia PureView) φωτογραφιες ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ και κυριολεκτώ, δλδ φωτο που τις βγαζεις για χαρη γουστου, πλακας κ παρεας κ μετα τις ξεχνας. Οποιος θελει να εχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ πανω στη φωτογραφια και ν' ασχοληθει δημιουργικα μ' αυτην δεν τραβαει μ' αυτα τα ΑΣΤΕΙΑ μηχανακια αλλα ΜΟΝΟΝ με DSLR.

Αν ειχα χρηματα τωρα θα επαιρνα το One ακομα και αν δεν ειχε πανω του κανεναν εξοπλισμο φωτογραφιας.

ΕΛΕΟΣ δλδ ρε παιδια....

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα απορώ και γελαω με ολες τις κουβεντες που γινονται για τις φωτο των κινητών. Η αληθεια ειναι οτι εχουν προχωρησει πολυ σε σχεση με παλια, αλλα δεν παυουν να βγαζουν ΟΛΑ (πλην ισως του Nokia PureView) φωτογραφιες ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ και κυριολεκτώ, δλδ φωτο που τις βγαζεις για χαρη γουστου, πλακας κ παρεας κ μετα τις ξεχνας. Οποιος θελει να εχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ πανω στη φωτογραφια και ν' ασχοληθει δημιουργικα μ' αυτην δεν τραβαει μ' αυτα τα ΑΣΤΕΙΑ μηχανακια αλλα ΜΟΝΟΝ με DSLR.

Αν ειχα χρηματα τωρα θα επαιρνα το One ακομα και αν δεν ειχε πανω του κανεναν εξοπλισμο φωτογραφιας.

ΕΛΕΟΣ δλδ ρε παιδια....

 

+1000

και να προσθέσω πως οι κάμερες στα κινητά δύσκολο έως απίθανο να φτάσουν ποτέ σε ποιότητα οχι μόνο dslr αλλά και μιας καλής compact (τυπου RX100).

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέτε και οθ δύο άλλα Μην ξεχνάτε ότι όταν είστε έξω η στην δουλειά δεν νομίζω να κουβαλάμε και την φωτογραφική μηχανή μαζί ρε παιδιά για να βγάλουμε μία φωτογραφία η να τραβήξουμε ένα βίντεο που γουστάρουμε την κάθε στιγμή...

Ε όπως και να το κάνουμε Υπάρχουν διαφορές από κάθε υλοποίηση στα κινητά για την κάθε εταιρεία...

Όχι όμως ότι δεν θα ήθελα το καλύτερο για την συσκευή μου Όταν οι ίδιες Πι εταιρείες κατά την παρουσίαση του εκάστοτε κινητού ένα από τα πράγματα που διαφημίζουν είναι η κάμερα του κινητού...

Συν το γεγονός ότι δίνεις και ένα σκασμό λεφτά ζητάς όσον τον δυνατόν καλύτερο η ίδιο αποτέλεσμα από τον ανταγωνισμό...

Φιλικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε GALAXY NOTE (8MP) VS HTC ONE (ULTRAPIXEL) σε 3 διαφορετικά είδη φωτός.

 

ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ AUTO! ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΞΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΡΑΒΑΕΙ, ΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΩ! ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ.

 

GALAXY NOTE

View image: G1

 

HTC ONE

View image: HTC 1

 

GALAXY NOTE (2)

View image: G2

 

HTC ONE (2)

View image: HTC 2

 

GALAXY NOTE (3)

View image: G3

 

HTC ONE (3)

View image: HTC 3

 

 

και μερικες απο το τηλεφωνο...

 

View image: 20000102 020952

View image: 20000102 020959

View image: 20000102 021012

View image: 20000102 021022

View image: 20000102 021037

 

 

Προσωπικά η καμερα με υπερκαλύπτει και ουτε πρόκειται να ασχοληθώ αλλο, ας μεινει ετσι και στα επόμενα 10 μοντελα.... αυτο που θελω να τραβηξω το τραβάει!

Η ΟΘΟΝΗ + BOOMSOUND + UNIBODY = αντε γεια!

 

Επισης στο θεμα ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ εχω να πω οτι παταει κατω το GALAXY NOTE που εχω. Στο Galaxy note θα ειχα βαλει δευτερη ΜΠΑΤΑΡΙΑ τωρα....

 

Είναι ακαριαίο στις αποκρίσεις του, το blinkfeed μου αρεσει γιατι λειτουργεί σωστά.

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

@Sebastian13 Στις σκοτεινές λήψεις θα χρησιμοποιείς night mode είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τους άλλους. Επίσης θα προτιμάς sharpness -1 και παίξε λίγο και με HDR κάνει δουλειά. Καλορίζικο φίλε να το χαίρεσαι!
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα απορώ και γελαω με ολες τις κουβεντες που γινονται για τις φωτο των κινητών. Η αληθεια ειναι οτι εχουν προχωρησει πολυ σε σχεση με παλια, αλλα δεν παυουν να βγαζουν ΟΛΑ (πλην ισως του Nokia PureView) φωτογραφιες ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ και κυριολεκτώ, δλδ φωτο που τις βγαζεις για χαρη γουστου, πλακας κ παρεας κ μετα τις ξεχνας. Οποιος θελει να εχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ πανω στη φωτογραφια και ν' ασχοληθει δημιουργικα μ' αυτην δεν τραβαει μ' αυτα τα ΑΣΤΕΙΑ μηχανακια αλλα ΜΟΝΟΝ με DSLR.

Αν ειχα χρηματα τωρα θα επαιρνα το One ακομα και αν δεν ειχε πανω του κανεναν εξοπλισμο φωτογραφιας.

ΕΛΕΟΣ δλδ ρε παιδια....

 

Διαφωνώ πλήρως.

Αυτά συνήθως τα λέγαμε όταν είχαμε WM συσκευές που έβγαζαν άθλιες φωτογραφίες και μας την έλεγαν οι κάτοχοι Nokia που με τα μισά χρήματα είχαν πολύ καλύτερες φώτο.

 

Πλέον οι φωτογραφικές μηχανές χρησιμοποιούνται μόνο όταν έχουνε να φωτογραφίσουμε κάποιο συγκεκριμένο γεγονός.

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις το κάνουμε με το κινητό και τελικά αυτές είναι οι φώτο που μένουν.

 

Τα έχουμε ξαναπεί αυτά. Όταν αγοράζεις smartphone των 700 € απαιτείς να είναι τουλάχιστον πολύ κοντά στον ανταγωνισμό.

 

Με την ίδια λογική τι να τα κάνουνε τα στερεοφωνικά ηχεία; αν θες να ακούσεις μουσική κουβαλάς ένα mini compact.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνατε οταν θα ερθει η ωρα για την επομενη συσκευη αυτο που θα μας μεινει ουστικα ειναι οι φωτογραφιες και τα βιντεο τα υπολοιπα ειναι για τα σκουπιδια.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ πλήρως.

Αυτά συνήθως τα λέγαμε όταν είχαμε WM συσκευές που έβγαζαν άθλιες φωτογραφίες και μας την έλεγαν οι κάτοχοι Nokia που με τα μισά χρήματα είχαν πολύ καλύτερες φώτο.

 

Πλέον οι φωτογραφικές μηχανές χρησιμοποιούνται μόνο όταν έχουνε να φωτογραφίσουμε κάποιο συγκεκριμένο γεγονός.

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις το κάνουμε με το κινητό και τελικά αυτές είναι οι φώτο που μένουν.

 

Τα έχουμε ξαναπεί αυτά. Όταν αγοράζεις smartphone των 700 € απαιτείς να είναι τουλάχιστον πολύ κοντά στον ανταγωνισμό.

 

Με την ίδια λογική τι να τα κάνουνε τα στερεοφωνικά ηχεία; αν θες να ακούσεις μουσική κουβαλάς ένα mini compact.

 

Αφου διαφωνεις γιατι δεν εχεις to Pureview ?

Link to comment
Share on other sites

Αφου διαφωνεις γιατι δεν εχεις to Pureview ?

 

Εχει το νοτελι αδερφέ που είναι εκπληκτικό και στις φωτογραφίες...

Πίστεψέ με!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχει το νοτελι αδερφέ που είναι εκπληκτικό και στις φωτογραφίες...

Πίστεψέ με!!!

 

Ναι αλλα το Pureview ειναι πολυ καλυτερο και στο τελος οι φωτογραφιες ειναι που μενουν...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το Pureview ειναι πολυ καλυτερο και στο τελος οι φωτογραφιες ειναι που μενουν...

 

Αν το θέλεις και για επαγγελματική χρηση ας πούμε;Εκεί το n2 δεν έχει ανταγωνισμό.

 

@sebastian ποιο note πατάει στη μπαταρία;το note 1?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλεις και για επαγγελματική χρηση ας πούμε;Εκεί το n2 δεν έχει ανταγωνισμό.

 

@sebastian ποιο note πατάει στη μπαταρία;το note 1?

 

Το Galaxy Note I :) ειδικα με jelly bean εγινε μεγάλη ρουφήχτρα :lol: !

 

Απο anandtech εχουμε αυτες

 

HTC ONE

View image: HTC One image 1

 

IPHONE 5

View image: i Phone 5 image 1

 

HTC ONE

View image: HTC One image 2

 

IPHONE 5

View image: i Phone 5 image 2

 

HTC ONE

View image: HTC One image 3

 

IPHONE 5

View image: i Phone 5 image 3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε GALAXY NOTE (8MP) VS HTC ONE (ULTRAPIXEL) σε 3 διαφορετικά είδη φωτός.

 

ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ AUTO! ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΞΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΡΑΒΑΕΙ, ΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΩ! ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ.

 

GALAXY NOTE

View image: G1

 

HTC ONE

View image: HTC 1

 

GALAXY NOTE (2)

View image: G2

 

HTC ONE (2)

View image: HTC 2

 

GALAXY NOTE (3)

View image: G3

 

HTC ONE (3)

View image: HTC 3

 

 

και μερικες απο το τηλεφωνο...

 

View image: 20000102 020952

View image: 20000102 020959

View image: 20000102 021012

View image: 20000102 021022

View image: 20000102 021037

 

 

Προσωπικά η καμερα με υπερκαλύπτει και ουτε πρόκειται να ασχοληθώ αλλο, ας μεινει ετσι και στα επόμενα 10 μοντελα.... αυτο που θελω να τραβηξω το τραβάει!

Η ΟΘΟΝΗ + BOOMSOUND + UNIBODY = αντε γεια!

 

Επισης στο θεμα ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ εχω να πω οτι παταει κατω το GALAXY NOTE που εχω. Στο Galaxy note θα ειχα βαλει δευτερη ΜΠΑΤΑΡΙΑ τωρα....

 

Είναι ακαριαίο στις αποκρίσεις του, το blinkfeed μου αρεσει γιατι λειτουργεί σωστά.

 

Είναι πολύ χαρούμενος με τα σχόλια σου. Η φωτογραφική είναι για τα λίγα (που στην ουσία είναι τα πολλά) και το έχουν ήδη τραβήξει πολύ το θέμα. Για όποιον δεν επαρκεί, δόξα το θεό υπάρχουν επιλογές. Η συσκευή στα χέρια σου, από τα σχόλια σου, φαίνεται να είναι αυτό που βγάζω σαν συμπέρασμα τόσον καιρό από τα βίντεο και τα review. Άμεση απόκριση, αρκετά καλή φωτογραφική για ανθρώπους που βγαίνουν, διασκεδάζουν, ταξιδεύουν και θέλουν ωραίες και απλές φωτογραφίες. Θα καλύψει το 99% των αγοραστών, αφού οι 90% δεν ψάχνονται τόσο και οι άλλοι 9% απλά δεν ψάχνουν ΤΗΝ ποιότητα από το κινητό. Άλλωστε από ότι δείχνουν τα πράγματα φαίνεται να είναι και η κορυφαία all around κάμερα, αφού η ζωή δεν είναι μόνο τοπία την ημέρα, αλλά και νυχτερινές λήψεις, λήψεις σε εσωτερικούς χώρους, βιντεολήψεις σε κίνηση κτλ κτλ. Μπορεί να χάνει σε ένα (χωρίς να είναι απελπιστικό) αλλά κερδίζει σχεδόν σε όλα τ' άλλα.

Ακόμη σε βλέπω ενθουσιασμένο από την κατασκευή, τα ηχεία και την οθόνη. Αυτό μου αρέσει γιατί η συσκευή δίνει την εντύπωση, τόσο σε αυτό που δείχνει και ακούγεται, όσο και σε αυτό που είναι, ότι πρόκειται για μια συσκευή που δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη για όλους αλλά σίγουρα είναι γι αυτούς που θέλουν μια συσκευή με αυτό που στα αυτοκίνητα λέμε "ποιότητα κύλισης". Μια συσκευή που δεν πάσχει από το σύνδρομο του need for speed ή του φαναριού, αλλά δίνει ουσιαστικά πλεονεκτήματα. Ένα iphone με Android. Μια συσκευή γρήγορη και όμορφη με την ελευθερία του android.

Αφού λοιπόν έκανα τον μακροσκελή μου πρόλογο θα ήθελα να σου ζητήσω και μια χάρη. Θα ήθελα να δοκιμάσεις δύο εφαρμογές. Η μία λέγεται nolock και δίνει (θεωρητικά) τη δυνατότητα να "ξυπνάς" την οθόνη με τα κουμπιά της έντασης. Επίσης θα ήθελα να δοκιμάσεις και το Light flow για να δούμε αν τουλάχιστον υπάρχει η δυνατότητα να μένει το led ειδοποιήσεων συνεχώς αναμμένο. Ευχαριστω εκ των προτερων.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

....το noLock μαλλον δεν λειτουργει αλλα το αλλο ναι, αναβοσβήνει το leadaki.

Αν έχεις την καλοσύνη δες και από το light Flow σε τι χρώματα ανάβει το led.. Απλά άλλαξε από την χρωματική παλέτα χρώμα και κάνε τεστ κλείνοντας την οθόνη.. Βασικά, φαίνεται καθόλου ή είναι τραγικά μικρό όπως το one s??

Link to comment
Share on other sites

....το noLock μαλλον δεν λειτουργει αλλα το αλλο ναι, αναβοσβήνει το leadaki.

 

Επειδή ο χρόνος που ανάβει το led είναι ελάχιστος και η θέση του από τις χειρότερες θα ήθελα να δοκιμάσεις αν γίνεται να μένει συνέχεια αναμμένο μέσω της εφαρμογής. Ακόμα θα ήθελα να μου πεις αν το led είναι ευκρινές στο ασημί πλαίσιο ή χάνεται λόγω φωτεινών χρωμάτων. Για μένα είναι ένας από τους λόγους που σκέφτομαι το μαύρο έναντι του ασημί.

Ακόμη θα ήθελα να μου πεις πόσο επίφοβο είναι το γυαλί στο πλάι σε περίπτωση πτώσης αφού η έλλειψη bezel με κάνει να τρομάζω στην ιδέα ακόμα και μιας απλής πτώσης.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τι σας έπιασε με το Leadaki, εγώ άχρηστο το θεωρώ! θα το δοκιμασω να σας πω για τα χρωματα...

 

...απο πλαγια που το κοίταγα δεν φαινεται. Πρεπει να το κοιτας απο μπροστα!

Link to comment
Share on other sites

Τι σας έπιασε με το Leadaki, εγώ άχρηστο το θεωρώ! θα το δοκιμασω να σας πω για τα χρωματα...

 

...απο πλαγια που το κοίταγα δεν φαινεται. Πρεπει να το κοιτας απο μπροστα!

 

Το led είναι η επαφή μας με τη συσκευή όταν αυτή είναι κλειστή και δεν έχουμε συνεχώς το νου μας σε αυτήν. Είναι η συνεχής ειδοποίηση όταν είναι στο αθόρυβο ή σε χώρους με πολύ φασαρία για το αν κάτι συνέβη και δεν το ακούσαμε. Μια ματιά φτάνει για να καταλάβουμε αν κάτι έγινε χωρίς να χρειάζεται να το πιάσουμε στα χέρια μας. Φυσικά υπάρχει και το noled αλλά δεν δουλεύει πάντα σωστά και καίει μπαταρίες.

Θα με υποχρέωνες αν μπορούσες να δοκιμάσεις αν τουλάχιστον μπορεί να είναι χρηστικό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η κάμερα σε χαμηλό φωτισμό κάνει αυτό που υπόσχεται.

Είναι το στοιχείο της.

Από τα πρώτα δείγματα που είδα έγραψα ότι δεν θα αντιμετοπίσετε πρόβλημα τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις.

Και για να μην παραξηγηθω αν επρόκειτο να αγοράσω συσκευή τώρα θα ήταν η Νο1 επιλογή μου.

Λογο δουλειάς όμως προτιμώ fablet.

 

Από εκεί και πέρα να διευκρινίσουμε οτι οι φωτογραφίες του Sebastian αφορούν σύγκριση με το Note 1.

Γιατί το Note2 έχει μια επιλογή στο μενού του που δίνει φοβερά αποτελέσματα σε χαμηλό φωτισμό. Επίσης διαθέτει καλύτερη κάμερα από το 1.

Η δε μπαταρία του δίνει ακριβώς διπλάσιο χρόνο οθόνης από το Note1.

Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέριες. Δεν είναι vs, απλά δίνω μία απάντηση.

 

Το One ειναι μια χαρά, ίσως αποδειχθεί η καλύτερη συσκευή αν όλα πάνε καλά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι σας έπιασε με το Leadaki, εγώ άχρηστο το θεωρώ! θα το δοκιμασω να σας πω για τα χρωματα...

 

...απο πλαγια που το κοίταγα δεν φαινεται. Πρεπει να το κοιτας απο μπροστα!

 

Το led είναι η επαφή μας με τη συσκευή όταν αυτή είναι κλειστή και δεν έχουμε συνεχώς το νου μας σε αυτήν. Είναι η συνεχής ειδοποίηση όταν είναι στο αθόρυβο ή σε χώρους με πολύ φασαρία για το αν κάτι συνέβη και δεν το ακούσαμε. Μια ματιά φτάνει για να καταλάβουμε αν κάτι έγινε χωρίς να χρειάζεται να το πιάσουμε στα χέρια μας. Φυσικά υπάρχει και το noled αλλά δεν δουλεύει πάντα σωστά και καίει μπαταρίες.

Θα με υποχρέωνες αν μπορούσες να δοκιμάσεις αν τουλάχιστον μπορεί να είναι χρηστικό.

Και για μένα και συμφωνώ με bouss απόλυτα, είναι απαραίτητο, είτε στην δουλειά είτε στο σπίτι.. Δεν χρειάζεται να ανοίξω την οθόνη να δω το οτιδήποτε αφού από το χρώμα ξέρω αν έχω κλήση, μήνυμα, mail, viber message, κτλ. Αλλά από αυτά που λες και από ότι έχω δει στο YouTube μάλλον το έχουν κάνει διακοσμητικό πάρα πρακτικό :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,αντίκαταβολη δεν εχει πλεον το expansys?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλεις και για επαγγελματική χρηση ας πούμε;Εκεί το n2 δεν έχει ανταγωνισμό.

 

Άρα φιλε μου υπαρχουν και αλλα κριτιρια εκτος της ποιοτητας των φωτογραφιων αρα ουσιαστικα δεν διαφωνειτα με αυτα που ειπε ο red_dawn οποτε τελικα ολοι συμφωνουμε απλα γραφουμε κατι για να δειχνουμε οτι υπαρχουμε...:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...