Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή είναι πραγματικά όμορφη και με προσοχή όσο δεν πάει στο design.. μου έχει πέσει το σαγόνι κανονικά και μου τρέχουν τα σάλια!!!:lol::lol: (sorry αν είναι repost το video)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευή είναι πραγματικά όμορφη και με προσοχή όσο δεν πάει στο design.. μου έχει πέσει το σαγόνι κανονικά και μου τρέχουν τα σάλια!!!:lol::lol: (sorry αν είναι repost το video)

Συμφωνώ και επαυξάνω :p . Θα είναι σίγουρα υποψήφιο για αγορά (με τέτοια ομορφιά θα παραβλέψω τη θέση του on/off, την κάρτα μνήμης, την ενσωματωμένη μπαταρία ...). Σε τρία πράγματα δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω παραχωρήσεις:

1. root χωρίς απώλεια εγγύησης (s-off κανείς).

2. usb on the go.

3. διάρκεια μπαταρίας.

Την βλέπω όμως την δουλειά ως προς το root και θα προσπεράσω δυστυχώς για άλλη μια φορά. Κρίμα, γιατί είναι πανέμορφο και τα μπροστινά ηχεία άψογη υλοποίηση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω :p . Θα είναι σίγουρα υποψήφιο για αγορά (με τέτοια ομορφιά θα παραβλέψω τη θέση του on/off, την κάρτα μνήμης, την ενσωματωμένη μπαταρία ...). Σε τρία πράγματα δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω παραχωρήσεις:

1. root χωρίς απώλεια εγγύησης (s-off κανείς).

2. usb on the go.

3. διάρκεια μπαταρίας.

Την βλέπω όμως την δουλειά ως προς το root και θα προσπεράσω δυστυχώς για άλλη μια φορά. Κρίμα, γιατί είναι πανέμορφο και τα μπροστινά ηχεία άψογη υλοποίηση.

Σχετικα με το rooting και την απώλεια εγγύησης μόλις διάβαζα κάτι και από mike1986 (στο μυαλό μου είσαι??). Εδώ λέει λοιπόν ότι unlocking μέσω htcdev δεν οδηγεί σε καμία περίπτωση σε απώλεια εγγύησης, παρά μόνο αν κάποιος καταφέρει να το κάνει brick, κι αυτό όχι στο root αλλά σε πέρασμα κάποιας custom. Ξέρω ότι δεν είναι ο καλύτερος τρόπος rooting αλλά σίγουρα θα πάιξει κάτι αξιόλογο σε αυτόν τον τομέα, ελπίζω δηλαδή...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2172979

 

Κι εδώ πληροφορίες στο blog του σχετικά πάλι με την εγγύηση και unlocking bootloader μιας συσκευής HTC

http://android-revolution-hd.blogspot.gr/2013/03/unlocking-bootloader-or-flashing-custom.html

 

Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι πως θα τα πάει με την μπαταρία του... Και πάλι όπως έγραψα πολλάκις τελευταία, αν τα πήγε καλά το butterfly με 2020mAh γιατί αυτό να μην έχει μια αξιοπρεπή επίδοση ρε γ@μώτο??? Δεν ζητάω πολλά, 5 ωρίτσες on screen time σε wifi και με αυτόματη φωτεινότητα (σε εσωτερικό χώρο lol)!!!

Θα περιμένω και το s4 αλλά είμαι σαν τον Κωνσταντάρα σήμερα (τελικά κάνει κακό να είσαι σπίτι με αναρρωτική!!!), είναι πανέμορφο το άτιμο!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το rooting και την απώλεια εγγύησης μόλις διάβαζα κάτι και από mike1986 (στο μυαλό μου είσαι??). Εδώ λέει λοιπόν ότι unlocking μέσω htcdev δεν οδηγεί σε καμία περίπτωση σε απώλεια εγγύησης, παρά μόνο αν κάποιος καταφέρει να το κάνει brick, κι αυτό όχι στο root αλλά σε πέρασμα κάποιας custom. Ξέρω ότι δεν είναι ο καλύτερος τρόπος rooting αλλά σίγουρα θα πάιξει κάτι αξιόλογο σε αυτόν τον τομέα, ελπίζω δηλαδή...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2172979

 

Κι εδώ πληροφορίες στο blog του σχετικά πάλι με την εγγύηση και unlocking bootloader μιας συσκευής HTC

http://android-revolution-hd.blogspot.gr/2013/03/unlocking-bootloader-or-flashing-custom.html

 

Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι πως θα τα πάει με την μπαταρία του... Και πάλι όπως έγραψα πολλάκις τελευταία, αν τα πήγε καλά το butterfly με 2020mAh γιατί αυτό να μην έχει μια αξιοπρεπή επίδοση ρε γ@μώτο??? Δεν ζητάω πολλά, 5 ωρίτσες on screen time σε wifi και με αυτόματη φωτεινότητα (σε εσωτερικό χώρο lol)!!!

Θα περιμένω και το s4 αλλά είμαι σαν τον Κωνσταντάρα σήμερα (τελικά κάνει κακό να είσαι σπίτι με αναρρωτική!!!), είναι πανέμορφο το άτιμο!!!

Εντελώς τυχαία Ευθύμη διάβαζα σήμερα το πρωί το ίδιο ακριβώς post του mike1986 στο xda προσπαθώντας να ανακαλύψω αν η htc έβαλε μυαλό στο θέμα ξεκλείδωμα bootloader (την ίδια κάψα με εσένα είχα βλέπεις). Και να πω την αλήθεια δεν με έπεισε. Και δεν με έπεισε γιατί δεν υπάρχει σαφής και κατηγορηματική δήλωση της htc για το αν το rooting αίρει ή όχι την εγγύηση, παρά μόνο ερμηνείες των όρων της εγγύησης που περισσότερο αποτελούν ευσεβή πόθο του γράφοντος. Σε κάθε περίπτωση προτιμώ να μην παίρνω την άδεια της htc για να λειτουργήσω το τηλέφωνο που χρυσοπλήρωσα όπως θέλω εγώ.

Όπως και με το one x θα του δώσω κανένα μήνα να βγάλει s-off και αν όχι πάμε γι' άλλα (για κάποιο λόγο η htc δεν θέλει τα λεφτά μου :lol:) .

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς τυχαία Ευθύμη διάβαζα σήμερα το πρωί το ίδιο ακριβώς post του mike1986 στο xda προσπαθώντας να ανακαλύψω αν η htc έβαλε μυαλό στο θέμα ξεκλείδωμα bootloader (την ίδια κάψα με εσένα είχα βλέπεις). Και να πω την αλήθεια δεν με έπεισε. Και δεν με έπεισε γιατί δεν υπάρχει σαφής και κατηγορηματική δήλωση της htc για το αν το rooting αίρει ή όχι την εγγύηση, παρά μόνο ερμηνείες των όρων της εγγύησης που περισσότερο αποτελούν ευσεβή πόθο του γράφοντος. Σε κάθε περίπτωση προτιμώ να μην παίρνω την άδεια της htc για να λειτουργήσω το τηλέφωνο που χρυσοπλήρωσα όπως θέλω εγώ.

Όπως και με το one x θα του δώσω κανένα μήνα να βγάλει s-off και αν όχι πάμε γι' άλλα (για κάποιο λόγο η htc δεν θέλει τα λεφτά μου :lol:) .

Δυστυχώς έχεις δίκιο. Τώρα μιλούσα για το ίδιο θέμα με κάποιον από τους αγαπητούς φίλους που έχω κάνει εδώ στο φόρουμ και είπε σωστά ότι ίσως σε άλλη χώρα να μην είχαμε άρση εγγύησης αλλά Ελλάδα το πιο πιθανό είναι να σου πουν ότι δεν ισχύει. Εγώ κάποια στιγμή θα ήθελα να τους κάνω ένα τηλέφωνο να μου εξηγήσουν τα περί htcdev, αν έχουν κάποια καλή εξήγηση να μου δώσουν.. Δυστυχώς το αφήνει αιολο και αόριστο γράφοντας "not all claims resulting or caused by or from unlocking of the bootloader may be covered under warranty".. Πάντως το μάτι δεν το χορταίνει σήμερα lol!!

 

IMG-1362480605-V.jpg

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!!! Εξαιρετική η εικόνα των μήλων με το HTC!!!! Κάποιοι ίσως πάθαιναν αναφυλακτικό σοκ από την εικόνα του Ευθύμη!!! (Δεν έχω σκοπό να προκαλέσω έριδες, απλά το αναφέρω...)
Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη ετοιμο το ρουτ στο one...xaxaxaxaxaxa

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2172979

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!!! Εξαιρετική η εικόνα των μήλων με το HTC!!!! Κάποιοι ίσως πάθαιναν αναφυλακτικό σοκ από την εικόνα του Ευθύμη!!! (Δεν έχω σκοπό να προκαλέσω έριδες, απλά το αναφέρω...)

Απο κάθε δέντρο διαλέγουμε ότι μας κάθεται καλύτερα :p:p Σιγά μην προκαλέσεις βρε, καταναλωτές είμαστε όχι μέτοχοι (είδες ωραία που ταιριάζουν τα αλουμινια??)!!

Ευθυμη ετοιμο το ρουτ στο one...xaxaxaxaxaxa

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2172979

Αυτά είναι, πρόεδρε πρέπει να παίξει meeting κορυφής από βδομάδα, κανόνισε!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει σε μαγαζί να το δούμε από κοντά?

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα πουθενά στον κόσμο (γι αυτόν τον λόγο και το θέμα έχει και την ονομασία προς κυκλοφορία).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που το ειδα απο κοντα μου κανει ευαλωτο σε γρατζουνιες.ελπιζω να διαψευστω.Το νεο sense δε με τρελανε.Βεβαια ευκολα το κανω να μοιαζει στο one x.Τ ο home button δε βολευει μιας και πια το εχουν δεξια.Το χερι πηγαινε απο μονο του στο κεντρο.Η νεα γραμματοσειρα μ αρεσε μπορω να πω.Καμερα δεν κοιταξα .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το sense απενεργοποιείται άμα θέλουμε?

Μπορείς αν θες να αλλάξεις launcher.. Αν εννοείς την μπροστά σελίδα του sense 5 με τις ειδήσεις και ενημερώσεις δεν ξέρω αν θα είναι κομμάτι της sense και κατά πόσο θα μπορεί να απενεργοποιηθει χωρίς rooting, modding κτλ. Εγώ πάντως το βρίσκω αρκετά βολικό ώστε να διαβάζω απευθείας κάποια νέα που με ενδιαφέρουν κτλ.. Επίσης μου αρέσει που στο dock θα μπορείς να έχεις μια ομάδα εφαρμογών, οπότε έχεις στην πρώτη σελίδα σχεδόν τα πάντα.. Θα καταργήσουμε τα home screens και τα widgets στο τέλος :p

εγω παντως που το ειδα απο κοντα μου κανει ευαλωτο σε γρατζουνιες.ελπιζω να διαψευστω.Το νεο sense δε με τρελανε.Βεβαια ευκολα το κανω να μοιαζει στο one x.Τ ο home button δε βολευει μιας και πια το εχουν δεξια.Το χερι πηγαινε απο μονο του στο κεντρο.Η νεα γραμματοσειρα μ αρεσε μπορω να πω.Καμερα δεν κοιταξα .

Λες να είναι τόσο ευπαθες? Όχι ότι θα είναι εκτός θήκης αλλά τέλος πάντων, καλό είναι να έχει μια αντοχή.. Το πλήκτρο απλά θα το συνηθίσεις φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

Το μαυρο το φοβαμαι περισσοτερο μπορω να πω στο να φαινονται οι γρατζουνιες.η κεντρικη οθονη αλλαζει.αν θες το ξηλωνεις.ειναι σα το flipboard που σημαινει οτι θελει δεδομενα ανοιχτα για ανανεωση αλλιως μενει στα παλια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να παίζει κανένα θέμα, κάτι θα κάνουνε.. Βέβαια ότι είναι μέταλλο έχει τα καλά του... Γιατί μπορείς να του ρίξεις ένα γυάλισμα βρε αδερφέ... Αν το πάρω όμως θα περαστεί nano κατά των γρατζουνιων όπως και το hox

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το sense απενεργοποιείται άμα θέλουμε?

 

μπορεις να αλλαξεις ρομ ή πιο απλα να βαλεις εναν αλλο launcher απο το market

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με το να βαλεις αλλο launcher, δεν απενεργοποιειται το sense ωστε να κανεις και οικονομια στη ραμ.

 

εκτος και αν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο κόλημα αυτό της htc με το sense!To θυμάμαι από τότε που είχα το HD (ωραία χρόνια,πως περνούν!).Και τότε πάλι το είχα βγάλει και είχα την κλασσικη windows οθόνη.Αλλά γιατί βρε παιδί μου το βάζουν? Αρέσει σε κανέναν η μόνο εγώ είμαι ο παράξενος?:lol:
Link to comment
Share on other sites

http://jonchoo.blogspot.pt/2013/03/htc-one-review.html

 

μεγαλη μαχη στην μπαταρια...φαινεται να εχει αριστη!

φαινεται μεχρι να το πιασουμε εμεις στα χερια μας...βεβαιως βεβαιως :D

 

᾽᾽On my second day, the One's camera was given a further work out by capturing a staggering 700 images, under almost the same circumstances as day one, except this time I enabled the Power Saver mode half way through the day. It also lasted nine hours. My Canon S90 itself isn't capable of lasting after 200 shots, so for the One to go much further is impressive. Remember, this is under my usual battery 'torture' test i.e. shooting as many pictures and videos as I possibly can until the battery is killed. Once I got into my regular usage pattern, the HTC One easily last through a whole day, from removing it from my wall charger at 7.30am till I get home at 7pm.

 

My final test consisted of streaming BBC News none-stop via 3G on maximum brightness with the volume set to 30%. The One lasted close to four hours before shutting down. Standby time is even more impressive, with the phone's battery dropping by 5% after seven hours away from the power socket. I have seen phones that lose that much after barely an hour of inactivity (glares at WP8's poor network management). ᾽᾽

 

kai

 

After a couple of days of heavy use, my concern with the modest 2300mAh battery has proven to be unfounded. The HTC One is a battery champ. It isn't a RAZR MAXX, but it is close. Despite the larger and higher resolution display; and quad core processor, the HTC One easily last through a normal work day. During my first full day with the One, the battery lasted nine hours before I had to fish out my portable charger.

 

οσον αφορα την εργονομια

 

᾽᾽he One's hardware isn't without its issues. The backside of the phone is incredibly slippery, and if I were in the market for a One, I would seriously consider picking up a case for it. The location of the power button on smartphones has been a serious major point of contention, and HTC made the same mistake as they do with every phone, by placing the power button on the top. As Samsung, Nokia and Sony has all demonstrated, a side power button is far more useful and ergonomic for one-handed operations; and Apple can get away with a top power button because of the physical home button doubles up as an on button.῎

 

αυτα που ξεραμε δηλαδη για το αλουμινιο και το sleep πανω και οχι στο πλαι.

 

για το σημα δεν ειδα καπου.

φαινεται παμε για μαχη!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εκανα παραγγελιά απο expansys.uk δεν θα εχω κανένα πρόβλημα με την Sim και τα δίκτυα ?

 

κανενα απολυτως.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...