Jump to content

Φωτογραφίες & βίντεο από Nokia Lumia συσκευές


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νokia 1020 auto...Γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος??

 

http://i60.tinypic.com/156qog2.jpg

 

O ηλιος απο πισω σου θα ηταν πολυ καλυτερη η ληψη...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγω τωρα τελευταια δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την καμερα.Δεν μπορω να το προσδιορισω ακριβως με λογια....αλλα κατι δεν μ'αρεσει.
Link to comment
Share on other sites

O ηλιος απο πισω σου θα ηταν πολυ καλυτερη η ληψη...

 

Σίγουρα απλά δεν βόλευε η πόζα των τεράτων!:lol:

 

Δεν ξέρω,έχω προβληματιστεί,κοιτάζω γενικότερα τις φωτο που έχω βγάλει στο pc μου και δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο,πολλές έχουν μουντά χρώματα,λίγες είναι αυτές που ξεχωρίζουν...Σε πολλές περιπτώσεις αν δεν ξέρεις ότι είναι με το 1020 μπορεί να υποθέσεις ότι είναι με ένα άλλο οποιοδήποτε κινητό...Πιθανότατα κάνω κάτι λάθος εγώ αλλά πιστεύω ότι και το 1020 βγάζει τον καλύτερο εαυτό του σε συγκεκριμένες συνθήκες.

 

Εκτός και εαν φίλε paok συνηθίσαμε...:)

 

Από την άλλη σε άλλο topic βλέπω υπέροχες φωτο με Ν8 (δεν αναφέρομαι καθόλου στο 808 μιας και είναι ακόμα στη κορυφή) και λέω δεν μπορεί, σίγουρα δεν ξέρω να το δουλεύω όπως του αρμόζει.

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα απλά δεν βόλευε η πόζα των τεράτων!:lol:

 

Δεν ξέρω,έχω προβληματιστεί,κοιτάζω γενικότερα τις φωτο που έχω βγάλει στο pc μου και δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο,πολλές έχουν μουντά χρώματα,λίγες είναι αυτές που ξεχωρίζουν...Σε πολλές περιπτώσεις αν δεν ξέρεις ότι είναι με το 1020 μπορεί να υποθέσεις ότι είναι με ένα άλλο οποιοδήποτε κινητό...Πιθανότατα κάνω κάτι λάθος εγώ αλλά πιστεύω ότι και το 1020 βγάζει τον καλύτερο εαυτό του σε συγκεκριμένες συνθήκες.

 

Εκτός και εαν φίλε paok συνηθίσαμε...:)

 

Από την άλλη σε άλλο topic βλέπω υπέροχες φωτο με Ν8 (δεν αναφέρομαι καθόλου στο 808 μιας και είναι ακόμα στη κορυφή) και λέω δεν μπορεί, σίγουρα δεν ξέρω να το δουλεύω όπως του αρμόζει.

 

H 8.1 φταιει...μολις ερθει η επισημη 8.1 και μαζι η Nokia Cyan...η καμερα θα απογειωθει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει την 8.1,ειμαι ακομα με την 8.0 και περιμενω την επισημη..Αναμενουμε τη cyan,παντως μου φαινεται οτι οι πρωτες φωτο που τραβηξα πριν τη black ηταν καλυτερες...Μπορει να ειναι και ιδεα μου..
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει την 8.1,ειμαι ακομα με την 8.0 και περιμενω την επισημη..Αναμενουμε τη cyan,παντως μου φαινεται οτι οι πρωτες φωτο που τραβηξα πριν τη black ηταν καλυτερες...Μπορει να ειναι και ιδεα μου..

 

Με Amber εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

H 8.1 φταιει...μολις ερθει η επισημη 8.1 και μαζι η Nokia Cyan...η καμερα θα απογειωθει.

 

Εχεις δει πουθενα δειγματα,Κωστή??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απορία... αφού έχει ειπωθεί πολλάκις ότι η preview δεν εχει καμιά διαφορά από την "επίσημη" και απλά όσοι την περάσαμε έχουμε να περιμένουμε μόνο τις ενημερώσεις της Νοκια και δεν παίζει καμία άλλη διαφορά, τώρα ξαφνικά μιλάμε για επίσημη 8.1 θέτοντας ουσιαστικά ύπαρξη διαφοράς και βελτίωσης σε σχέση με την preview? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Απορία... αφού έχει ειπωθεί πολλάκις ότι η preview δεν εχει καμιά διαφορά από την "επίσημη" και απλά όσοι την περάσαμε έχουμε να περιμένουμε μόνο τις ενημερώσεις της Νοκια και δεν παίζει καμία άλλη διαφορά, τώρα ξαφνικά μιλάμε για επίσημη 8.1 θέτοντας ουσιαστικά ύπαρξη διαφοράς και βελτίωσης σε σχέση με την preview? :worry:

 

Με την τελική έκδοση θα πάρουμε και τους αναβαθμισμένους drivers για να υποστηριχτεί σωστά, από την εκάστοτε συσκευή, η αναβάθμιση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, ευχαριστώ. Άρα ουσιαστικά και πρακτικά λέγαμε (ή μας ταϊζανε και κατά συνέπεια κι εμείς με την σειρά μας) ανακρίβειες εξ αρχής ότι η preview δεν έχει καμία απολύτως διαφορά... στην οποία επαναλαμβανόμενη επιβεβαίωση, βασίστηκαν οι περισσότεροι για να κάνουν το βήμα να περάσουν την preview χωρίς να περιμένουν. ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ μωρέ :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει πουθενα δειγματα,Κωστή??

 

οχι...αλλα καπου διαβασα οτι η Cyan εχει εντυπωσιακους αλγοριθμους στην καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Με Amber εννοεις?

 

Δεν θυμαμαι,γιατι αγορασα το 1020 τη στιγμη της μεταβασης στη black...Ζητημα ειναι αν το δουλεψα 1-2 μερες με την προ-black εκδοση η οποια δεν ξερω ποια ηταν...

 

Μη δινετε σημασια στα γραφομενα μου ειναι ξεκαθαρα προσωπικες εντυπωσεις που δεν εχουν να κανουν με τις αποδεδειγμενα καλες φωτογραφικες δυνατοτητες του 1020..Πιθανοτατα πρεπει να βελτιωθω εγω ο ιδιος παρα το ιδιο το 1020..

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

H καμερα "χαλασε" απο τοτε που εγινε το τελευταιο update σε Nokia camera and Nokia camera Beta.Εκει κατι παιχτηκε.
Link to comment
Share on other sites

H καμερα "χαλασε" απο τοτε που εγινε το τελευταιο update σε Nokia camera and Nokia camera Beta.Εκει κατι παιχτηκε.

 

Θα συμφωνίσω απόλυτα... Προφανώς αυτό ήταν κάποιο "τεστάκι" αλλά ένας μήνας έμεινε καθώς όπως είπες (εσύ νομίζω :D ) αλλά και διάβασα σε διάφορα αρθράκια με Nokia Cyan θα είναι και πάλι σε υψηλά επίπεδα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

επεσε η καμερα πολυ...δεν τραβαει

14304661521_d56172e75e_c.jpg

 

Ειρωνικά το λες ? Γιατι φαινεται πεντακάθαρη η φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνικά το λες ? Γιατι φαινεται πεντακάθαρη η φωτογραφία

 

οχι κυριολεκτικα....περιμενω την Cyan υπομονετικα

Link to comment
Share on other sites

οχι κυριολεκτικα....περιμενω την Cyan υπομονετικα

 

Μακαρι να ειναι τρελή η διαφορά! Θα κοντράρουμε DSLR στα ίσα ( φυσικα και δε μιλάω για DSLR χιλιάδων ευρώ :P )

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι τρελή η διαφορά! Θα κοντράρουμε DSLR στα ίσα ( φυσικα και δε μιλάω για DSLR χιλιάδων ευρώ :P )

 

http://nokiatheone.com/2014/04/08/lumia-cyan-to-bring-imaging-improvements-to-lumia-icon-1520-1020/

Link to comment
Share on other sites

Για το 925 τιποτα ???

 

Ε τι να κανουν εκει ρε φιλε ? Αν παρατηρησες τις ναυαρχίδες ( σε κάμερα ) βελτιώνουν κι άλλο... το 925 ειναι ενα απλο ( ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΘΕΜΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ, στα κυβικα του παντα μιλαμε ) τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...