Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως το εχεις σκαλισει?? γιατι δεν ξερω τι μπορει να αλλαζει αν το εχεις κανε αναβαθμιση η ρουτ η οτιδηποτε αλλο που κανουν πολλα απο τα παιδια εδω μεσα.. εγω το εχω μανισιο (ακομα τουλαχιστον). αλλα εαν δεν το πειραξες δεν μπορει να μην στα βγαζει οπως σου τα λεω, κατι θα κανεις λαθος

Ναι βρε αφου το εκανα αναβαθμιση στην jb ;) το βρηκα ομως ευχαριστω!

 

Παντως θα ξαναγυρισω στην οριτζιναλ...δεν μπορω να βαλω τα γκαπς ..

Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=39833730

 

Σελιδα 201 #2006 post. Ξερει κανεις τι γινεται με το USB OTG + MHL HDMI?

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειαααααα.... ξαναπεραρασα την ρομ που ειχε το τηλ αλλα το μετανιωσα και παω να ξαναβαλω τη jb και τωρα δεν μου εμφανιζει επιλογη για ανβαθμιση απο την καρτα μονο ον λαιν...τι γινεται;;;

Oυφ βρηκα την λυση την γραφω για οποιον την χρειαστει

Update from SD Card" or by turning on your phone (with "Fast boot" turned off) holding Volume UP and Volume DOWN keys until flashing procedure starts. This is the official method of upgrading the firmware on major Huawei phones, no custom recovery needed.

Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειαααααα.... ξαναπεραρασα την ρομ που ειχε το τηλ αλλα το μετανιωσα και παω να ξαναβαλω τη jb και τωρα δεν μου εμφανιζει επιλογη για ανβαθμιση απο την καρτα μονο ον λαιν...τι γινεται;;;[/

Κάπιο πρόβλημα τότε όταν ξαναπέρασες την αρχική.

Βάλε την jb στην sd κλείσε το τηλέφωνο τελείως με το fastboot απενεργοποιημένο και άνοιξέτο κρατώντας πατημένο το power + Vol up κσι Vol Down και τα τρία δλδ και θα σου κάνει update.

Να θυμάστε πάντα να περνάτε ρομ με το fast boot απενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

ναι ολα καλα αλλα δεν μου περναει τα γκαπς οταν τρεχω το recovery6.0.1.9_AscendHonor2 επιλεγω 1 παταω εντερ βγαζει ενα μενου με 2 επιλογες παταω κοντρολ και σι μετα εν αλλα δεν γινεται τιποτα...ντριβερς εχω βαλει κανονικα ντεβαγκ ειναι οφ φαστ μπουτ οφ...καμια ιδεα;;
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

ναι ολα καλα αλλα δεν μου περναει τα γκαπς οταν τρεχω το recovery6.0.1.9_AscendHonor2 επιλεγω 1 παταω εντερ βγαζει ενα μενου με 2 επιλογες παταω κοντρολ και σι μετα εν αλλα δεν γινεται τιποτα...ντριβερς εχω βαλει κανονικα ντεβαγκ ειναι οφ φαστ μπουτ οφ...καμια ιδεα;;

 

Πατάς N (No δηλαδή) και enter εκεί που σου κολλάει μετά την επιλογή 1 ή 2 και περιμένεις.

Δε θα δείξει τπτ αλλά το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση μόνο του.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Πατάς N (No δηλαδή) και enter εκεί που σου κολλάει μετά την επιλογή 1 ή 2 και περιμένεις.

Δε θα δείξει τπτ αλλά το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση μόνο του.

Ποσο πρεπει να περιμενω;; περιμενα 5 λεπτα και δεν εγινε τιποτα!!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Ποσο πρεπει να περιμενω;; περιμενα 5 λεπτα και δεν εγινε τιποτα!!

 

Όταν σε ρωτήσει yes or no μετά το control +c γύρνα το πληκτρολόγιο στα ελληνικά και πάτα Ο για το ελληνικό όχιι και enter , και σε 30 δευτερόλεπτα θα είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε ρωτήσει yes or no μετά το control +c γύρνα το πληκτρολόγιο στα ελληνικά και πάτα Ο για το ελληνικό όχιι και enter , και σε 30 δευτερόλεπτα θα είσαι έτοιμος.

Μαλιστα...να ρωτησω..ειναι απαραιτητες αυτες οι εφαρμογες;; το πλει στορ το εβαλα μονο του...χρειαζονται και ολα τα αλλα;;;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει πάνω από 20 update γιατί όλο και κάτι δε δούλευε επιτέλους βρήκα λύση περνόντας πρώτα την Β115+West Europe Vendor update και εν συνεχεία είτε τη Β550 είτε την Β630 v2 Sorex http://www.sorexblog.altervista.org/

 

Τώρα δουλεύουν όλα (Google Market, Notification bar, GPS κλπ)

:)

Edited by aloakos
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω η συσκευασία του κινητού έχει ακουστικά μέσα? έγω το παίρνς και από κίνα είναι τα 2gb
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει πάνω από 20 update γιατί όλο και κάτι δε δούλευε επιτέλους βρήκα λύση περνόντας πρώτα την Β115+West Europe Vendor update και εν συνεχεία είτε τη Β550 είτε την Β630 v2 Sorex http://www.sorexblog.altervista.org/

 

Τώρα δουλεύουν όλα (Google Market, Notification bar, GPS κλπ)

:)

 

καλησπέρα φίλε μου,

εγώ έχω την Β505 και όλα καλά, αν εξαιρέσεις την μπαταρία που τελειώνει σε λιγότερο από μέρα. Εσυ μου προτείνεις να αλλάξω σε ότι έκανες κι εσύ ή οι διαφορές είναι μικρές οπότε δεν υπάρχει και λόγος..; επίσης, αν τελικά κάνω ότι κι εσυ, την Β115+West Europe Vendor update που την βρίσκω;

σ'ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω η συσκευασία του κινητού έχει ακουστικά μέσα? έγω το παίρνς και από κίνα είναι τα 2gb

 

Κανονικα πρεπει να εχει!

Μπορει καποιος να μου πει γιατι ενω πρεπει να εχει 1 γιγα μνημη εχει 700 mb ;;;; που ειναι τα αλλα 300;;;;

Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Zipperant, έχει ακουστικά φυσικά.

 

Strong νομίζω εκεί αποθηκευεται η rom που χρησιμοποιει το κινητό, το λειτουργικό δηλ.

Και στα 2gb rom "λείπουν" επίσης 300mb

http://img.tapatalk.com/d/13/06/17/2egunyvy.jpg

Edited by saroy1982

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα πρεπει να εχει!

Μπορει καποιος να μου πει γιατι ενω πρεπει να εχει 1 γιγα μνημη εχει 700 mb ;;;; που ειναι τα αλλα 300;;;;

 

Γιατί σε κάτι unboxing που είδα δεν είχε ακουστικά

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε κάτι unboxing που είδα δεν είχε ακουστικά

 

Έχει κανονικά ακουστικά.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου,

εγώ έχω την Β505 και όλα καλά, αν εξαιρέσεις την μπαταρία που τελειώνει σε λιγότερο από μέρα. Εσυ μου προτείνεις να αλλάξω σε ότι έκανες κι εσύ ή οι διαφορές είναι μικρές οπότε δεν υπάρχει και λόγος..; επίσης, αν τελικά κάνω ότι κι εσυ, την Β115+West Europe Vendor update που την βρίσκω;

σ'ευχαριστώ

 

 

Εγώ το πήρα από WIND και είχε την Β115.

Την Β115 την βρήκα στη σελ. 17 του παρόντος (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356326&page=17) από τον χρήστη haki τον οποίο και ευχαριστώ.

Για να μπεί η Β115 χρειάζεται Original Recovery (English).

H B630 θέλει Chinese Recovery.

Μετά την εγκατάσταση της B630 καλό είναι να γίνει και ένα Factory Reset μετά το πρώτο Boot. Εννοήται πως αν έχεις κάνει Backup me με το υπάρχων app της HUAWEI μπορεί να γίνει ανάκτηση (Restore).

 

Επίσης βρήκα ότι στην Β630 κολλούσε η ΑΠΟΣΤΟΛΗ SMS κάποιες φορές (πράγμα που μπορεί να είναι και θέμα του Jelly Bean από ότι διαβάζω). Το πρόβλημα λύθηκε κάνοντας DISABLE από το APP MANAGER του προεγκατεστημένου προγράμματος MESSAGING (HwMessage.apk) και εγκαθιστόντας το HANDCENT SMS. Εννοήται πως έλεγξα το SMS Center number (το οποίο στο JB το βλέπεις μόνο με χρήση του *#*#4636#*#*, Phone Info) χωρίς αποτέλεσμα.

 

Επιπλέον εγκατέστησα τα βοηθητικά apps της HUAWEI : HwCloudPlus.apk, HwHiSync.apk, HwPhoneFinder.apk, HwPushService.apk, HwOUC.apk.

Με αυτά δουλεύει o εντοπισμός και η πλήρης διαχείρηση κινητού μέσω internet και του site https://www5.hicloud.com/ (παρόμοιο αλλά καλύτερο από το θρυλικό, πρωτοποριακό και δωρεάν Sense.com της HTC).

 

Τέλος κάποια info για αξεσουάρ.

1. Για screen protector πήρα αυτά :http://www.ebay.ie/itm/300858375922?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649.

Προσοχή ΔΕΝ ταιριάζουν απόλυτα καθώς είναι 1mm μεγαλύτερα σε μήκος και χρειάζονται κόψιμο, παρόλο που έχουν πολύ καλή ποιότητα (μου έγινε refund οπότε τώρα που είναι δωράν είναι πολύ καλά..... χαχαχα)

2. Μου ήρθε σήμερα η θήκη της Nillkin (http://www.ebay.ie/itm/200844419600?var=500120878533&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ) η οποία κουμπώνει άριστα και έχει πολύ καλή ποιότητα και υφή. Την αγόρασα στις 04/06/13 και έφτασε σήμερα 17/6/13 στη Θεσσαλονίκη.

Η παρεχόμενη με τη θήκη ζελατίνα ταιριάζει τέλεια.

 

Καλή επιτυχία.

Edited by aloakos
Link to comment
Share on other sites

Η alpha Β505 παντως εκτος των γνωστων bug που εχω ηδη αναφερει, εχει και τραγικο memory management. Μετα απο 1-2 μερες χωρις restart εχω φτασει να εχω 5 ολοκληρα MB διαθεσιμα ram :p

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

@

aloakos

Ευχαριστουμε φιλε μου!

Εχουμε καποιο νεο για το ποτε θα βγει η οφισιαλ jb ;;;;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

@

aloakos

Ευχαριστουμε φιλε μου!

Εχουμε καποιο νεο για το ποτε θα βγει η οφισιαλ jb ;;;;

 

Για την official ευρωπαϊκή εννοείς γιατί η official JB έχει βγει εδώ και καιρό και είναι η κινεζική αυτή έχω εδώ και ένα μήνα.

Για την ευρωπαϊκή λέει η Huawei στο Facebook ότι θα βγει soon τώρα πόσο soon δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Για την official ευρωπαϊκή εννοείς γιατί η official JB έχει βγει εδώ και καιρό και είναι η κινεζική αυτή έχω εδώ και ένα μήνα.

Για την ευρωπαϊκή λέει η Huawei στο Facebook ότι θα βγει soon τώρα πόσο soon δεν ξέρω.

 

Για την ευρωπαϊκή Huawei λεω μαν!!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ στην ίδια επαφή να αποθηκεύσω 2 αριθμούς;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το εκ λόγω smartphone και μέχρι στιγμής είναι ευχαριστημένος. Σχετικά με την επικείμενη αναβάθμιση σε Jellybean με EUI 1.5 παραθέτω το σχετικό link από Google+ https://plus.google.com/102261319910674008860/posts/UxtjmVRT3q2 όπου μπορείτε να ζητήσετε να σας στείλουν τα σχετικά links.

 

Προσοχή! πρόκειται για alpha έκδοση του λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ στην ίδια επαφή να αποθηκεύσω 2 αριθμούς;

 

ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙς ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΠΟΥ ΘΕς ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙς ΝΟΥΜΕΡΟ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙς ΤΟ ΜΟΛΥΒΑΚΙ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙς ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΝΕΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΡΧΩΝ ΑΡΙΘΜΟ!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙς ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΠΟΥ ΘΕς ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙς ΝΟΥΜΕΡΟ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙς ΤΟ ΜΟΛΥΒΑΚΙ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙς ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΝΕΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΡΧΩΝ ΑΡΙΘΜΟ!

 

Δεν μου βγάζει προσθήκη νέου κάτω από τον υπάρχον αριθμό.. :worry:

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...