Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου ειναι ετσι τα πραγματα και δεν υπαρχει θεμα συμβατοτητας με τις ρομ γιατι να μην προτιμησει καποιος το 2gb? επισης απο ποιο σαιτ προτεινετε να το αγοραςω και τι να προσεξω;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι δεν τίθεται θέμα rom και στα δύο φοράς οποία ρομ θες στην τελική η διαφορά είναι μόνο στην ram.

Αλλά να ξέρετε πως αν πάρετε από Κίνα με την εγγύηση παίζεις μόνος σου το στέλνεις Ιταλία ή Γερμανία με έξοδα δικά σου και στο στέλνουν πίσω με δικά τους.

Άρα απλά βλέπεις πόση ram θες και αν θες να έχεις εγγύηση από Ελλάδα μέσο wind και στην συνέχεια σε όποιον έχει το service η αν θα το στείλεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν τίθεται θέμα rom και στα δύο φοράς οποία ρομ θες στην τελική η διαφορά είναι μόνο στην ram.

Αλλά να ξέρετε πως αν πάρετε από Κίνα με την εγγύηση παίζεις μόνος σου το στέλνεις Ιταλία ή Γερμανία με έξοδα δικά σου και στο στέλνουν πίσω με δικά τους.

Άρα απλά βλέπεις πόση ram θες και αν θες να έχεις εγγύηση από Ελλάδα μέσο wind και στην συνέχεια σε όποιον έχει το service η αν θα το στείλεις μόνος σου.

Ναι ομως μην ξεχναμε και την 2 ετης εγγυηση αν το παρεις απο Ελλαδα!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όλα τα honor 2 έχουν 2 χρόνια εγγύηση, μόλις το ανοίξεις είναι το πρώτο που βλέπεις μετά το τηλέφωνο, 2 year warranty βιβλιαράκι.
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που το πηρατε απο εξω κανενα καλο σαιτ για να το αγορασω;

 

http://www.geekbuying.com/item/HUAWEI-Honor-2-U9508-2G-RAM-4-5-Inch-Quad-Core-RAM-Smart-Phone-720P-IPS-Retina-Screen-8-0MP-Camera-Android-4-0-OS-with-3G-GPS-314320.html

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που το πηρατε απο εξω κανενα καλο σαιτ για να το αγορασω;

 

http://www.geekbuying.com/item/HUAWEI-Honor-2-U9508-2G-RAM-4-5-Inch-Quad-Core-RAM-Smart-Phone-720P-IPS-Retina-Screen-8-0MP-Camera-Android-4-0-OS-with-3G-GPS-314320.html

 

μετα του περνας αυτην την rom και πεταει

http://lavx.hu/hiui-2-0-by-sorex/

Edited by innova
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο θα κανει να ερθει περιπου; Και με τι πρεπει να βαλω να σταλει;Registered Airmail που είναι και δωρεάν? με αυτό δεν έχω θέμα με τελωνείο ε? Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο θα κανει να ερθει περιπου; Και με τι πρεπει να βαλω να σταλει;Registered Airmail που είναι και δωρεάν? με αυτό δεν έχω θέμα με τελωνείο ε?

 

Ναι free shipping κανει 15-20 μερες προσοχη μη βαλεις Dhl θα πληρωσεις τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω ο ασχετος ... για να το κανω αναβαθμιση στην JB τι πρεπει να κανω;; πρεπει πρωτα να γινει ροοτ; τι αλλη αναβαθμιση θα χρειαστει να κανω;;αν κανω το ροοτ με το Motochopper μετα πρεπει να κανω και κατι αλλο; οπως λεει παρακατω;

 

Το Root λοιπόν στο Android είναι μια διαδικασία που αποτελείται από:

Το ξεκλείδωμα του bootloader της συσκευής

Την εγκατάσταση μιας μεταποιημένης recovery

Την εγκατάσταση της εφαρμογής superuser

 

και κατι ακομα τι ειναι τα gaps;;; τι ειναι το MIUI ;;;;

Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βαλω την Β550, αλλα χανω τους διακοπτες στη notification bar. Εκει βεβαια μου δουλευε η τοποθεσια μεσω wifi/δεδομενων.

 

Περιμενω σωστη δουλεια απο Huawei γιατι δεν μας τα λεει καλα(τετοια θεματα υπηρχαν και στο x5 pro που ειχα και μια ολοσωστη ρομ δεν ειχε βγει).

 

Να ρωτησω και γω ο ασχετος ... για να το κανω αναβαθμιση στην JB τι πρεπει να κανω;; πρεπει πρωτα να γινει ροοτ; τι αλλη αναβαθμιση θα χρειαστει να κανω;;αν κανω το ροοτ με το Motochopper μετα πρεπει να κανω και κατι αλλο; οπως λεει παρακατω;

 

Το Root λοιπόν στο Android είναι μια διαδικασία που αποτελείται από:

Το ξεκλείδωμα του bootloader της συσκευής

Την εγκατάσταση μιας μεταποιημένης recovery

Την εγκατάσταση της εφαρμογής superuser

 

και κατι ακομα τι ειναι τα gaps;;; τι ειναι το MIUI ;;;;

 

Oχι δεν χρειαζεται root για αναβαθμιση. Διαδικασια 5 λεπτων ειναι και ευκολη. Αν και πανεμορφη η νεα εκδοση, εγω δε θα την συνιστουσα ακομα. Αρκετουτσικα bugs και χαμηλη διαρκεια μπαταριας. Καλυτερα περιμενε την stable εκδοση,ελπιζουμε μεσα στο καλοκαιρι.

 

Τα gapps ειναι τα Google Apps(Play Store,Maps,Google+,hangouts κλπ κλπ)

 

Η MIUI ειναι μια custom rom,απο τις δημοφιλεστερες, για μια πληθωρα συσκευων.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βαλω την Β550, αλλα χανω τους διακοπτες στη notification bar. Εκει βεβαια μου δουλευε η τοποθεσια μεσω wifi/δεδομενων.

 

Περιμενω σωστη δουλεια απο Huawei γιατι δεν μας τα λεει καλα(τετοια θεματα υπηρχαν και στο x5 pro που ειχα και μια ολοσωστη ρομ δεν ειχε βγει).

 

 

 

Oχι δεν χρειαζεται root για αναβαθμιση. Διαδικασια 5 λεπτων ειναι και ευκολη. Αν και πανεμορφη η νεα εκδοση, εγω δε θα την συνιστουσα ακομα. Αρκετουτσικα bugs και χαμηλη διαρκεια μπαταριας. Καλυτερα περιμενε την stable εκδοση,ελπιζουμε μεσα στο καλοκαιρι.

 

Τα gapps ειναι τα Google Apps(Play Store,Maps,Google+,hangouts κλπ κλπ)

 

Η MIUI ειναι μια custom rom,απο τις δημοφιλεστερες, για μια πληθωρα συσκευων.

 

Απο που κατεβαζω την beta Jelly Bean;;;

Απο εδω;; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37682982#post37682982

και αν θελω να γυρισω στην προηγουμενη;;; που την βρεισκω;;;

Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες προσωπικά με την B550 δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Την περασες κατευθειαν απο ICS; Εγω υποψιαζομαι οτι χανεται η notification bar(οι συντομευσεις) επειδη πρωτα περασα την Β505 μαζι τα τα vendor_update κλπ.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που το πηρατε απο εξω κανενα καλο σαιτ για να το αγορασω;

 

Μια λεπτομέρεια: αν δεν έχεις αποκτήσει τη συσκευή από Ελλάδα, όταν θα επισκεφτείς το service θα χρειαστεί πολύ περισσότερο χρόνο για να την παραλάβεις, εφόσον τα ανταλλακτικά παραγγέλονται απ' το εξωτερικό. Για αυτή τη μικρή διαφορά στα χρήματα, όπως προκύπτει τουλάχιστον για το Honor 2 (η Wind το έχει στα 299 ευρώ), δε θα στο συνιστούσα. Φιλικά πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Είχα την b629 πριν αλλά όταν είχα ics μόλις είχα πάρει το τηλέφωνο και πήγα στην official b544 (4.1.2) απλά έβαλα τον φάκελο dload στην κάρτα sd και πάτησα update και σε 5 λεπτά ήμουν έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα μου πει καποιος παρακαλω απο που κατεβαζω την JB;;;;;;

 

Το έχω ξαναγράψει, ότι έκανα απλά ακολούθησα αυτές τις οδηγίες (έχει και τα link μέσα)!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα μου πει καποιος παρακαλω απο που κατεβαζω την JB;;;;;;

 

Γράψε στο Google: honor 2 xda και εκεί στην πρώτη σελίδα σου έχει τα links. Σου προτείνω την b550 οι άλλες είναι beta.

Όταν γίνει αναβάθμιση θες να περάσεις και τα Google apps δες το guide, στο τέλος βάζεις και το more locale 2 για τα ελληνικά και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και γίνεται!

 

Δείγμα απο φωτογραφία τέρμα σκοτάδι (εστίαση στο κεντρικό φύλλο)!

fraoulia.jpg

Link

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

@zipperant

@thunderc8

ευχαριστω!

 

@saroy1982

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΦΩΤΟ ΜΑΝ!!!

Να ρωτησω αν θα περασω την jb θα πρεπει να ξανα κανω εγκατασταση των εφαρμογων;;

οι εφαρμογες της μαμας Huawei θα χαθουν;;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω πως μόλις έβαλα την Β550 είχα κανονικά ελληνική γλώσσα όταν πήγα στις ρυθμίσεις για να βγάλω την κινεζική . Οτι να ναι!

 

Στο Facebook πάντως επειδή πολλοί είναι αυτοί που ρωτάνε για την επίσημη σταθερή αναβάθμιση η Huawei απαντά κατά λέξη "it will be soon available in the coming days". Ειδωμεν, μπας και αποκτήσουμε ρομ της προκοπής :-P

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...