Jump to content

ΙΕΚ - Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης


fatsas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

posa pairnoun ta frontistiria dil to xrono;exo akousei gia 3000 eyro.alitheuei;

 

 

αναλόγως υπολόγισε τόσο ... το σημαντικό όμως είναι να κάτσει ο ενδιαφερόμενος να διαβάσει.. το φροντιστήριο βοηθάει αλλά πρεπει να προσπαθήσει και ο υποψήφιος.

 

αποψή μου πάρε τον δύσκολο δρόμο και και δώσε και του χρόνου....γιατί μετά θα το μετανιώσεις και θα είναι νωρίς ή σπατάλισε τα λεφτά για πανεπιστήμιο στο εξωτερικό...

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Το να πάς σε οποιοδήποτε ιεκ δεν λέει τίποτα. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα με εκείνο το χαρτί εκτός και αν πάρεις την πιστοποίηση. Δεν μετράει τι βαθμούς βγάζεις σε κάθε εξάμηνο, αρκεί να περνάς τα μαθήματα και στο τέλος αν περάσεις την πιστοποίηση θα έχει ανοίξει μιά πόρτα για έργασία.

 

ΥΓ. Τει και αει είναι ανώτερα απο το ιεκ που σημαίνει ότι αν πας για δουλειά εσύ με την πιστοποίηση απ'το ιεκ και σε γνώσεις είσαι πυρινικός φυσικός και πάει και ένας άλλος που έχει τελειώσει τεί ή αεί και δεν ξέρει τον χριστό του, φυσικά εκείνον θα πάρουν και όχι εσένα...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

 

me to ptyxeio toy iek den ginesai daskalos.

einai vevaiosi epagelmatikis katartisis.

min trote ayta poy sas lene. einai anagnorismena apo to dimosio , alla einai mikro san ptyxeio. exo paei iek kai gnorizo guys.

kai mia synvouli apo emena :

min pate se dimosia iek an den thelete meta na klete ta xronia sas.

Link to comment
Share on other sites

Αποφοιτώντας απο τα Ι.Ε.Κ. δεν παίρνεις κάποιου είδους πτυχίου ή δίπλωμα και αυτά που λενε στις διαφημήσεις τους για '''αναγνωρισμένο από το κράτος'' δεν έχουν σχεση οι σχολές με αυτό αφου για να παρεις το δίπλωμα μεταδευτεροβαθμιας εκπαίδευσης πρέπει να δώσεις εξετάσεις στον οργανισμό που ανήκουν τα Ι.Ε.Κ. δηλάδη τον Ο.Ε.Ε.Κ.

και εγώ το ιεκ δελτα είχα τελειώσει πριν μερικα χρόνια ,να ξερεις παντως πως τα πράγματα έχουν γίνει πολύ χειρότερα από το παρελθον ,υπάρχει ανοργανοσία (σε ολα οχι μονο στη δελτα) και γίνονται στην πραξη πολυ λιγοτερα απο αυτα που σου δείχνουν στις εκθέσεις τους.

Με το χαρτί του ΙΕΚ θα είσαι υπάλληλος του 500 ευρου ,ειδικά εαν περιμένεις να σου βρούνε οι ίδιες οι σχολές, εργασια.για να μην σε απογοητεύσω όμας περισσότερο θα σου πω πως μετα την αποφοιτηση σου ,εαν δεν υπαρξει προσωπικη ενασχοληση και απο εσενα στο αντικειμενο που τελειωσες και δεν το ψαξεις πολυ μόνος σου δεν θα εχεις και πολλα περιθώρια για κάτι καλό στο μέλλον.

Υ.Γ. επαναλαμβάνω ότι τα παραπανω ισχύουν για όλα τα ιεκ και πολύ περισσότερο τα εργαστήρια ελευθέρω σπουδών που ούτε καν ανήκουν στο υπουργεό παιδείας αλλά στο υπουργειο εμπορείου !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελείωσα κρατικό ΙΕΚ και έκανα ένα χρόνο μόνο γιατί ήμουν από ΤΕΕ. Ταυτόχρονα έδωσα και πανελλαδικές και πέρασα σε ΤΕΙ. Στο ΙΕΚ δεν μας έμαθαν τίποτα :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...λοιπον εχω ενα προβλημα,πρεπει να επιλεξω σχολη ιεκ και δεν ξερω ποια απο αυτες τις 2

1)ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ & ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ INTRANET - INTERNET

2)ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

 

στας λινκς σας δινω το προγραμμα με τι μαθηματα εχει η καθε σχολη.Ποια σχολη ειναι καλυτερη απο αυτες τις 2?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...λοιπον εχω ενα προβλημα,πρεπει να επιλεξω σχολη ιεκ και δεν ξερω ποια απο αυτες τις 2

1)ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ & ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ INTRANET - INTERNET

2)ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

 

στας λινκς σας δινω το προγραμμα με τι μαθηματα εχει η καθε σχολη.Ποια σχολη ειναι καλυτερη απο αυτες τις 2?

Εγω είμαι τεχνικός εφαρμογών πληροφορικής, δικτύων και αυτοματισμού γραφείων αλλά θα ήθελα να πάω στην πρώτη επιλογή σου.

 

Όπου και να πάς πάντως, δεν θα μάθεις και πολλά. Το μόνο που θα μάθεις καλά είναι η πασιέτζα ή το counter stike :lol: :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι τεχνικός εφαρμογών πληροφορικής, δικτύων και αυτοματισμού γραφείων αλλά θα ήθελα να πάω στην πρώτη επιλογή σου.

 

Όπου και να πάς πάντως, δεν θα μάθεις και πολλά. Το μόνο που θα μάθεις καλά είναι η πασιέτζα ή το counter stike :lol: :p

αρα θα βγω επαγγελματιας απο εκει :lol:

 

και εγω το πρωτο λεω γιατι το 2ο απο οτι βλεπω δεν εχει πολλα στον προγραμματισμο,ασε που να κανεις 2 χρονια σχολη και να μαθαινεις μονο μια γλωσσα προγραμματισμου δεν το θεωρω σωστο.Απλα αυτο που δεν ξερω ειναι αν θα με καλυψουν αυτα που θα μαθω (αν μαθω δηλαδη :lol:) στην σχολη για να εργαστω σαν τεχνικος δικτυων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπεριζω καταρχην.σημερα το προι ηρθε σπιτι μου μια φιλη μου και μου ειπε για ενα ιεκ κεμος και ολα τα σχετικα που προσφερει.πιστοποιηση ιταλικων λογιστικη ecdl.εχετε ακουσει η εχει παει κανενας σαυτο το ιεκ για να μου πει την αποψη του??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γνωρίζει κανείς κατι για την εξεταστική του Νοεμβρίου -Ιανουαρίου? Αιτήσεις ποτε γινονται?
Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω καταρχην.σημερα το προι ηρθε σπιτι μου μια φιλη μου και μου ειπε για ενα ιεκ κεμος και ολα τα σχετικα που προσφερει.πιστοποιηση ιταλικων λογιστικη ecdl.εχετε ακουσει η εχει παει κανενας σαυτο το ιεκ για να μου πει την αποψη του??

 

Στη Θεσσαλονίκη φαντάζομαι. Έχει πάει ένας φίλος μου. Είναι πολύ καλό. Τουλάχιστον έτσι λέει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Γεια σας παιδια.ΞΕρετε μηπως ποσο ειναι τα διδακτρα για σπουδες στο κεντρο αθλητικου ρεπορταζ?Επειδη ενδιαφερομαι αν ξερει κανεις ας μου πει
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια.ΞΕρετε μηπως ποσο ειναι τα διδακτρα για σπουδες στο κεντρο αθλητικου ρεπορταζ?Επειδη ενδιαφερομαι αν ξερει κανεις ας μου πει

πηγα προ 2 εβδομαδων φιλε μου και ρωτησα! για φοιτητες και πτυχιουχους τριτοβαθμιας εκπαιδευσης ειναι μονο ενας χρονος και κοστιζει 3800 ευρω!!!μετα εχει πρακτικη και μετα μαλλον δουλεια!τα μαθηματα ξεκινανε οκτωβριο και ειναι καθε μερα 17:00 - 21:00. για αποφοιτους λυκειου ειναι 2 χρονια.

απο τη σελιδα του σταθμου βρηκα μονο αυτο για το ΚΑΡ: http://www.sport-fm.gr/article/96558

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα κάτι κουφό.

Μου είπαν ότι αν πάρεις την πιστοποίηση, έχεις +500 μόρια στις πανελλήνιες στα τεε. Ισχύει?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Άκουσα κάτι κουφό.

Μου είπαν ότι αν πάρεις την πιστοποίηση, έχεις +500 μόρια στις πανελλήνιες στα τεε. Ισχύει?

 

ναι φιλε μου ισχυει οπως και αλλα πολλα καλα αν πας στε επαλ οπως εγω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Μιας και δεν πέρασα πέρσι στις πανελλήνιες θέλω να πάω ΙΕΚ. Ακούω πολλά και δεν ξέρω πιο να διαλέξω. Κορέλκο, Δέλτα, Ακμή, Ξινή, Όμηρος…

Έχει τελειώσει κάνεις σας κάποιο από τα παραπάνω; Μήπως γνωρίζετε κάτι ή έχετε ακούσει; Πιο έχει τις καλύτερες συνεργασίες, πόσο κοστίζει το καθένα, αν υπάρχει επαγγελματική αποκατάσταση μετά; Ενδιαφέρομε για τεχνικός δικτύων. Οτιδήποτε και αν γνωρίζετε θα με βοηθήσει να διαλέξω στο τέλος…

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Μιας και δεν πέρασα πέρσι στις πανελλήνιες θέλω να πάω ΙΕΚ. Ακούω πολλά και δεν ξέρω πιο να διαλέξω. Κορέλκο, Δέλτα, Ακμή, Ξινή, Όμηρος…

Έχει τελειώσει κάνεις σας κάποιο από τα παραπάνω; Μήπως γνωρίζετε κάτι ή έχετε ακούσει; Πιο έχει τις καλύτερες συνεργασίες, πόσο κοστίζει το καθένα, αν υπάρχει επαγγελματική αποκατάσταση μετά; Ενδιαφέρομε για τεχνικός δικτύων. Οτιδήποτε και αν γνωρίζετε θα με βοηθήσει να διαλέξω στο τέλος…

 

φιλε μου εγω εχω τελιωσει την ακμη ειναι απο τα καλυτερα των ιεκ και στο θεμα δικτυων πολυ καλη ανεπιφιλακτα ακμη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tha ithela opoios gnwrizie na me voithisei...thelw na paw se iek gia voithos mikroviologou...alla den xerw se poio iek;;;exete na mou protinete kapoio;;;kai episeis einai kalutera se dimosio i se idiwtiko;;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε βγαίνουν οι βεβαιώσεις?Είμαι απόφοιτος του Ιουνίου και δέν ξέρω πότε θα μας τις δώσουν.Όχι για την πιστοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...