Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Supersport bikes


arfi-gorgona
 Κοινοποίηση

Αυτό που σ'αρεσι περισσότερο!!!  

43 members have voted

  1. 1. Αυτό που σ'αρεσι περισσότερο!!!

    • Kawasaki ZX6R 2008
    • Yamaha YZF-R6 2008
    • Suzuki GSX-R 600 K8
    • Honda CBR 600 2008


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από επιδόσεις και οδική συμπεριφορά δεν ξέρω πια είναι η καλύτερη αλλα από design πιστεύω ότι είναι μακρά καλύτερο το R6 ειδικά το μπλε :)
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Από επιδόσεις και οδική συμπεριφορά δεν ξέρω πια είναι η καλύτερη αλλα από design πιστεύω ότι είναι μακρά καλύτερο το R6 ειδικά το μπλε :)

simfono mazi sou,kai ego trelenome gia r6 eidika gia to blue

My Yamaha Z[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτιμω το suzuki,γενικα μου αρεσουν περισσοτερο τα suzuki μηχανακια{γι αυτο και εχω ενα FB:lol::lol::lol::lol:}

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia i8ela na mou pite gnomes gia tin katastasi mou,8elo na paro mia 600cc ss,eimai trelamenos me tin r6 alla o pateras mou den mou dini pano apo 10.000 euro kai gia auto to logo malon 8a paro mia gsxr 600 k8,alla apo tin alli einai kati r6 paraeisagogis pou kostizoune 9900 euro alla fobame na paro paraeisagogis giati mou eipane pos den exoune eggusi kai an mou bgali problima to plirono apo ti tsepi mou....ti na kanooooo???
My Yamaha Z[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παραεισαγωγής ΜΗΝ πάρεις!

Εγώ θα σου πρότεινα εφόσον σου αρέσει η R6 να πάρεις μεταχειρισμένη 06 ή 07 μοντέλο και θα σου πάει πιο φθηνά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
filaraki kalhmera. loipon apo oti eida gia 600 ria supersport psaxnese. an theleis to pio grigoro apo ola pare to r6 .alla na ksereis oti kounaei to timoni sta polla kai einai dyskinito mesa sti polu afou i roph erxete apo 10000rpm kai meta.an theleis to pio grigoro se pista pare to daytona 675 alla exw akousei oti apo thema aksiopistias den einai kai oti kalytero. egw apo ola ayta tha perna to cbr giati einai to pio olokliromeno me kalh texnologia panw tou. pio stathero apo ta alla kai exei mia teleia thesh odigisis pou de tha se kourasei oso ta alla. to gsxr kai to zx einai polu kala kai ayta alla prwsopika tha epelega pali cbr. oso gia to hayabusa ,tou 2008 to modelo paei ws 297 km teliki mama,an tou valeis adikofti paei panw apo 300+,kai an touvaleis tis apolytes yoshimura..... ade piasto!!!
Link to comment
Share on other sites

+1:respect::cool:

 

Θα σου έλεγα ducati 848 αλλά με τα κριτήρια που θέτεις παρε κανα ιαπωνικο, είναι φανερό οτι σε νοιάζουν μόνο τα φανάρια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Απο μενα Gsxr Tα χρονομετρα δειχνουν! Δεν παιζει ρολο μονο ποσα αλογα βγαζουν! Για παραδειγμα μια μηχανη 180 αλογων με τα ιδια κιλα λαστιχα και και και ολα ιδια μπορει να ειναι πιο γρηγορη απο μια αλλη που βγαζει 200 αλογα. Πολυ μεγαλο ρολο παιζει η καμπηλυ της ιπποδυναμης που σημαινει οτι μια μηχανη μπορει να τα σπαει και η μηχανη να ανοιγει απο τις 9.000 στροφες μεχρι τις 13.000 με σταθερη ιπποδυναμη 180 αλογων ενω η αλλη να ειναι ψοφια και σε καποια δοση στο αμην να βγαλη τα 200 αλογα. Εκτος αυτου ειναι παιζουν πολλα ρολο για το ποια μηχανη ειναι γρηγοροτερη.Το ποσα αλογα βγαζει στην ροδα και η καμπυλη ιπποδυναμης, η ροπη,το,βαρος κτλ. Απο το 2003 Η συζυκι εχει τους καλυτερους χρονους 0-400 ψαξτε το στο νετ αλλα και σε περιοδικα. Απο΄κει και περα για το αν θελεις να διαλεξεις μια μηχανη δωσε περισσοτερη εμφαση στο ποια σου αρεσει περισσοτερο γιατι στα 400μ οι διαφορες που εχουν η μια απο την αλλη ειναι εκατοστα και δεκατα του δευτερολεπτου! πχ gsxr 600 κ4 δηλαδη 2004 στα 400μ 11.15 ρ6 2004 στα 400μ 11.5 το Gsxr ειναι 120 αλογα η ρ6 123.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι όποιο 600άρι και αν πάρει κάποιος, δεν θα καταλάβει σημαντικές διαφορές. Όλες στρίβουν, επιταχύνουν, φρενάρουν τόσο απόλυτα που δύσκολα ένας μέσος οδηγός θα εκμεταλλευτεί το 100% των δυνατοτήτων της.

 

Αυτό που μετράει τελικά στην επιλογή είναι το ποιά απο όλες σε φτιάχνει πιο πολύ όταν την βλέπεις.

 

Αυτή την στιγμή έχω το GSX-R K6 600 και, δυστυχώς ή ευτυχώς, κανένα καινούριο δεν με τραβάει τόσο πολύ ωστε να με κάνει να την αλλάξω. Δυστυχώς, έχω παρατηρήσει οτι όσο πανε τα supersport και superbike γίνονται όλο και πιο απόλυτα εις βάρος της καλαισθησίας και της πρακτικότητας.

 

Αν ήθελα να αγοράσω κάποια απο τις συγκεκριμένες 4, θα επέλεγα την Honda CBR 600 2008 γιατί είναι η πιο φρέσκια και προσφέρει ABS που, όπως και να το κάνουμε, αποτελεί τρομερή και ριζοσπαστική καινοτομία στον χώρο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι όποιο 600άρι και αν πάρει κάποιος, δεν θα καταλάβει σημαντικές διαφορές. Όλες στρίβουν, επιταχύνουν, φρενάρουν τόσο απόλυτα που δύσκολα ένας μέσος οδηγός θα εκμεταλλευτεί το 100% των δυνατοτήτων της.

 

Αυτό που μετράει τελικά στην επιλογή είναι το ποιά απο όλες σε φτιάχνει πιο πολύ όταν την βλέπεις.

 

Αυτή την στιγμή έχω το GSX-R K6 600 και, δυστυχώς ή ευτυχώς, κανένα καινούριο δεν με τραβάει τόσο πολύ ωστε να με κάνει να την αλλάξω. Δυστυχώς, έχω παρατηρήσει οτι όσο πανε τα supersport και superbike γίνονται όλο και πιο απόλυτα εις βάρος της καλαισθησίας και της πρακτικότητας.

 

Αν ήθελα να αγοράσω κάποια απο τις συγκεκριμένες 4, θα επέλεγα την Honda CBR 600 2008 γιατί είναι η πιο φρέσκια και προσφέρει ABS που, όπως και να το κάνουμε, αποτελεί τρομερή και ριζοσπαστική καινοτομία στον χώρο αυτό.

 

Kala kaneis kai den tin allazeis.Ego thelo na vro san to diko sou montelo tou 2006 na agoraso alla tin thelo gia pista.To pio mazemeno kai to pio stathero mixanaki sta 600 kivika.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα κυκλοφορήσει σε 2 εκδόσεις, με ABS και χωρίς. Η έκδοση χωρίς το ABS θα ζυγίζει 184 κιλά πλήρες καυσίμων και θα κοστίζει όσο το φετινό και η έκδοση με το ABS, θα ζυγίζει 194 κιλά και θα κοστίζει ~500 ευρώ περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Apla endiaferomai na tin agoraso kata to kalokairaki pou tha exo kai dikaioma kai gia diploma.S euxaristo gia tis plirofories.Kai kati teleutaio.Poio einai kalitero 600ari to GSX-R K6 i to CBR 600RR tou 2008 efodiasmeno me ABS.Ennoo se thema stisimatos kai statherotitas.To thelo pio poli gia xrisi stin pista.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το ΑΒS για χρήση σε πίστα δεν.... Αν θες να παίζεις φυσικά κιόλας... Το στήσιμο επίσης δεν έχει να κάνει με το ABS... Τώρα το πιο σταθερό, εξαρτάται... Γιατί μιλάμε για 2 μηχανές με πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις οπότε αυτό που θα το κάνει πιο σταθερό είναι μια σωστή ρύθμιση στα μέτρα σου παρά η φύση της.... Και πολύ σημαντικό είναι να μπορείς να έχεις βάσει των διαστάσεων σου μια σοωστή θέση οδήγησης ώστε να μπορείς να κάνεις σωστές λαβες....

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ακόμα δίπλωμα και θέλεις να πάρεις καινούρια μηχανή για να την βάλεις σε πίστα; :O Θα σου πρότεινα να παρακολουθήσεις κάποιο μάθημα στο CSS. Είναι πάρα πολύ χρήσιμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...