Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μειώνει την ποιότητα της κλήσης, εκτός αν έχεις HD ενεργό.

 

Η διαφορά είναι στην ταχύτητα των δεδομένων. Το GPRS / EDGE είναι πολύ πιο αργό από 3G κλπ. Πολλές φορές το 2G δεν επαρκεί καν για browsing ή για χρήση εφαρμογών που απαιτούν data.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λεβεντες απορια, πηγαινω ρυθμισεις-αποθηκευση και προσβαση-στοιχεια χωρου αποθηκευσης συσκευης και βλεπω οτι ειναι 5 giga σε χρηση απο τα 16 , γιατι ετσι?αφου μεσα εκει μου βγαζει συστημα 1,68 GB ,εφαρμογες 564 MB και αρχεια χρηστη 9 MB,τα αλλα που τα καταναλωνει? το ιδιο ισχυει και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιαστηκε ενα προβλημα στο ΒΒ World ...Παω στο my world να δω τις εφαρμογες μου και να δω τι ενημερωσεις εχω και δειχνει συνεχως να φορτωνει και δεν βγαζει κατι ...Εκανα και restart και παλι τιποτα .Ξερει κανεις πως να το λυσω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει κανένας εγκαταστήσει την 10.3?

και αν ναι από αυτονομία μπαταρίας είδε διαφορά?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιαστηκε ενα προβλημα στο ΒΒ World ...Παω στο my world να δω τις εφαρμογες μου και να δω τι ενημερωσεις εχω και δειχνει συνεχως να φορτωνει και δεν βγαζει κατι ...Εκανα και restart και παλι τιποτα .Ξερει κανεις πως να το λυσω ?
Κανε swipe down ρυθμισεις Γενικα και πατα ανανεωση του BBworld. Σβηνει το ιστορικο, αλλα ξεκολλαει.

 

Καλημέρα.

Έχει κανένας εγκαταστήσει την 10.3?

και αν ναι από αυτονομία μπαταρίας είδε διαφορά?

Ευχαριστώ

Καλυτερη αναμονη. Ιδια αυτονομια χρησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κανε swipe down ρυθμισεις Γενικα και πατα ανανεωση του BBworld. Σβηνει το ιστορικο, αλλα ξεκολλαει.

 

Καλυτερη αναμονη. Ιδια αυτονομια χρησης.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κανε swipe down ρυθμισεις Γενικα και πατα ανανεωση του BBworld. Σβηνει το ιστορικο, αλλα ξεκολλαει.

 

Ευχαριστω δεν ειχα δει ποτε αυτο το μενου ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος με 10.3 εγκατέστησε τα ΝΟΚΙΑ - HERE MAPS? Σε εμένα με 10.2 δεν ανοίγει, βγάζει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει τη συσκευή. Κάποιοι με μπέρυ τα έχουν εγκαταστήσει.

http://www.androidpolice.com/2014/10/02/nokias-here-maps-for-android-beta-apk-leaked-works-fine-on-non-samsung-hardware/

http://www.apkmirror.com/apk/nokia/here-beta/here-beta-1-0-beta-3-apk/

http://forums.crackberry.com/blackberry-10-os-f269/nokia-app-store-here-maps-bb10-957727/

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες απορια, πηγαινω ρυθμισεις-αποθηκευση και προσβαση-στοιχεια χωρου αποθηκευσης συσκευης και βλεπω οτι ειναι 5 giga σε χρηση απο τα 16 , γιατι ετσι?αφου μεσα εκει μου βγαζει συστημα 1,68 GB ,εφαρμογες 564 MB και αρχεια χρηστη 9 MB,τα αλλα που τα καταναλωνει? το ιδιο ισχυει και σε σας?

 

Σύστημα 1.92

Εφαρμογές 3.45

Αρχεία χρήστη 3.60

Ελεύθερος 4.22

Σε χρήση συνολικά 11.7

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος με 10.3 εγκατέστησε τα ΝΟΚΙΑ - HERE MAPS? Σε εμένα με 10.2 δεν ανοίγει, βγάζει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει τη συσκευή. Κάποιοι με μπέρυ τα έχουν εγκαταστήσει.

http://www.androidpolice.com/2014/10/02/nokias-here-maps-for-android-beta-apk-leaked-works-fine-on-non-samsung-hardware/

http://www.apkmirror.com/apk/nokia/here-beta/here-beta-1-0-beta-3-apk/

http://forums.crackberry.com/blackberry-10-os-f269/nokia-app-store-here-maps-bb10-957727/

Δεν δουλεύει. Και εγώ τα κάνω εγκατάσταση αλλά οι here δεν παίζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σύστημα 1.92

Εφαρμογές 3.45

Αρχεία χρήστη 3.60

Ελεύθερος 4.22

Σε χρήση συνολικά 11.7

 

σε σενα 3GB ,αραγε που πηγαν?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αφού σας ρώτησα προ εβδομάδος, πήρα την απόφαση και πήρα ένα Ζ10. Νταξει, τι lagdroid και μπαρούφες.. Ανοίγω το κινητό, πάω στις κλήσεις καθόλου lag!

 

Μπαίνω στους χάρτες, το GPS ακριβές, με βγάζει σπίτι!

 

Μπαίνω σε μενού, ρυθμίσεις, browser και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ LAG!!

 

Επιτέλους GOOGLE, μάθε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αφού σας ρώτησα προ εβδομάδος, πήρα την απόφαση και πήρα ένα Ζ10. Νταξει, τι lagdroid και μπαρούφες.. Ανοίγω το κινητό, πάω στις κλήσεις καθόλου lag!

 

Μπαίνω στους χάρτες, το GPS ακριβές, με βγάζει σπίτι!

 

Μπαίνω σε μενού, ρυθμίσεις, browser και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ LAG!!

 

Επιτέλους GOOGLE, μάθε τίποτα!

 

Μακαρι να το χαρεις και να σε βολεψει με τον καλυτερο τροπο ...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αφού σας ρώτησα προ εβδομάδος, πήρα την απόφαση και πήρα ένα Ζ10. Νταξει, τι lagdroid και μπαρούφες.. Ανοίγω το κινητό, πάω στις κλήσεις καθόλου lag!

 

Μπαίνω στους χάρτες, το GPS ακριβές, με βγάζει σπίτι!

 

Μπαίνω σε μενού, ρυθμίσεις, browser και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ LAG!!

 

Επιτέλους GOOGLE, μάθε τίποτα!

 

Όντως, η πρώτη επαφή με το λειτουργικό είναι σχεδόν σοκαριστική εμπειρία.

Σε κάνει να αναρωτιέσαι τι κάνουν εκεί στη google τόσα χρόνια.

Δεδομένου πώς πλην της ραμ το h/w δεν είναι κάτι το τρομερό το optimization είναι σε άλλο επίπεδο.

Βέβαια ο αντίλογος είναι πως δεν έχει την παραμετροποίηση του android, αλλά ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

Μακάρι να δοκιμάσουν και άλλοι το λειτουργικό. Πραγματικά αξίζει.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν ήξερα πριν το πάρω είναι η εύκολη σύνδεση με HDMI. Το μόνο που δεν δοκίμασα ακόμα είναι η λειτουργία με τα δεδομένα γιατί έχω κάνει μόνο τα βασικά και λόγω ασθενείας δεν βγήκα από το σπίτι..

 

Αυτά τα περί optimization τα ακούω βερεσέ. Και να σκεφτείτε ότι για να γλυτώσω το lag σκεφτόμουνα να σκάσω 500-600€ για iphone..

 

Σχεδόν στεναχωριέμαι όταν σκέφτομαι πόσα μπαζοτηλέφωνα κυκλοφούν στα 230€ και το Ζ10/4G είναι 232€ στα skroutzομάγαζα..

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λειτουργία με τα δεδομένα ;

3g ίντερνετ ;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ναι... 3G/4G. Απλά λόγω ασθενείας δεν βγήκα από το σπίτι να τα δοκιμάσω και εδώ δεν έχει καλό σήμα..

 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κάποιος να παίξει το XBMC στο blackberry. Είτε σαν ΑΡΚ από Android είτε με άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το 3g 4g καλύτερο κινητό δε θα βρείτε, γενικά από σήμα και από ποιότητα κλήσεων δε θα το δείτε πουθενά αλλού
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το 3g 4g καλύτερο κινητό δε θα βρείτε, γενικά από σήμα και από ποιότητα κλήσεων δε θα το δείτε πουθενά αλλού

 

Απο άποψη ποιότητας κλήσεων νομίζω οτι η δήλωση "δεν θα το δεις πουθενά άλλου" ειναι λίγο απόλυτη γιατί εγώ για παράδειγμα το είδα σε ένα samsung omnia w που είχε καλύτερη ποιότητα.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Ναι... 3G/4G. Απλά λόγω ασθενείας δεν βγήκα από το σπίτι να τα δοκιμάσω και εδώ δεν έχει καλό σήμα..

 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κάποιος να παίξει το XBMC στο blackberry. Είτε σαν ΑΡΚ από Android είτε με άλλο τρόπο.

Το xmbc κάνει κανονικά εγκατάσταση. Δεν κολλάει στη πλοήγηση αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να εγκαταστήσει add on και αν παίζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν ήξερα πριν το πάρω είναι η εύκολη σύνδεση με HDMI. Το μόνο που δεν δοκίμασα ακόμα είναι η λειτουργία με τα δεδομένα γιατί έχω κάνει μόνο τα βασικά και λόγω ασθενείας δεν βγήκα από το σπίτι..

 

Αυτά τα περί optimization τα ακούω βερεσέ. Και να σκεφτείτε ότι για να γλυτώσω το lag σκεφτόμουνα να σκάσω 500-600€ για iphone..

 

Σχεδόν στεναχωριέμαι όταν σκέφτομαι πόσα μπαζοτηλέφωνα κυκλοφούν στα 230€ και το Ζ10/4G είναι 232€ στα skroutzομάγαζα..

 

Φίλε γι αυτό ειχε μαλλιασει η γλώσσα να λεμε οτι ειναι το best value for money. Και φαντάζομαι το εχεις λιγες μέρες και δεν θα ανακαλυψες ολα τα πλεονεκτηματα της συσκευής.

Καλως ήρθες!

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες ειμαι καινούριο μέλος παρακολουθω το φόρουμ σας και χρειαζομαι βοήθεια. Θέλω να αγοράσω το blackberry z10 έχω φοιτητικό what's. Up. Θα έχω πρόβλημα με το ίντερνετ. Η με κάποιες λειτουργειες της συσκευής και κάτι ακόμη 4g η 3g
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...