Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραιος φιλε ευχαριστω, σε αυτην πως κανουμε back up τους κωδικους? επισης icloud.com δε μπορω να μπω απο τον browser, εχουμε λυση?
Για το icloud δεν εχω λυση.

Για το backup. Κανε swipe down-> ρυθμισεις. Τερμα κατω εχει επιλογη για εξαγωγη και εισαγωγη αρχειου κωδικων. Πατα εξαγωγη. Θα σου ζητησει τον κωδικο που εχεις στην εφαρμογη και μετα που θα σωσεις το αρχειο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το icloud δεν εχω λυση.

Για το backup. Κανε swipe down-> ρυθμισεις. Τερμα κατω εχει επιλογη για εξαγωγη και εισαγωγη αρχειου κωδικων. Πατα εξαγωγη. Θα σου ζητησει τον κωδικο που εχεις στην εφαρμογη και μετα που θα σωσεις το αρχειο.

 

εισαι ωραιος, ευχαριστω πολυ φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να συγχρονίσω τις επαφές του τηλεφώνου μου με το outlook. Έχω ενεργοποίησει το συγχρονισμό από τις ρυθμίσεις αλλά δεν βλέπω αλλαγή στο outlook. Τι κάνω λαθος;
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το θέμα της BlackBerry τι έγινε ; σταμάτησε την παραγωγή του Ζ10 ;

 

Δεν εχει ανακοινωσει επισημα κατι αλλα φημες λενε οτι αυτο το μηνα θα σταματησει τη παραγωγη

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να συγχρονίσω τις επαφές του τηλεφώνου μου με το outlook. Έχω ενεργοποίησει το συγχρονισμό από τις ρυθμίσεις αλλά δεν βλέπω αλλαγή στο outlook. Τι κάνω λαθος;

 

Εχεις περασει το λογαριασμο που εχεις στο outlook στο κινητο? Τι λογαριασμος ειναι? Υποστηριζει active sync? Αν υποστηριζει τοτε θα επρεπε να συγχρονισει

Αν απλως θελεις να συγχρονισεις τις επαφες που εχεις στο κινητο στο outlook του pc σου χωρις να εμπλεκεται email account πρεπει να το κανεις με το blackberry link, το desktop προγραμμα της Blackberry

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει active sync?

 

Ίσως αυτό είναι το πρόβλημα. Πως θα το καταλάβω;

 

Edit: το βρήκα μάλλον. Κατάργησα τον λογαριασμό και τον ξαναεστησα με active sync. Τα συγχρονίζει αμέσως η περιμένω;

Edited by Takis_dm
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο, μέσα στις ρυθμίσεις ενός λογαριασμού email έχει μια επιλογη διάστημα συγχρονισμού κ είναι στα 30 λεπτά, τι θέλει να πει ο ποιητής ; ότι αλλαγή θα γίνετε στο κινητό θα φαίνεται στο pc μετά από 30 λεπτά ή κάτι άλλο ;
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ΟΝ το synchronization των Contacts στα Settings του λογαριασμου που περασες στα φερνει σε λιγα λεπτα

 

Το γνωρίζω αυτό. Εγώ ρωτάω αν συγχρονιζονται ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ στο mail.

 

@dimtz, σημαίνει πως κάθε μισή ώρα, ψάχνει αν υπάρχουν νέα mails.

Edited by Takis_dm
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Σ ενα stl100-1 εκανα upgrade στην 10.2 και πλέον δεν μπαινει στον wi-fi της δουλειας ενω στο σπίτι δεν εχει προβλημα

Με την 10.1 δεν υπηρχε κανενα θεμα και στα δυο router

Kαμμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει τρόπος να βλέπω τις τιμές στο BlackBerry World σε € αντί σε $;

 

Settings

Language and input

Region να το βάλεις Greek

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ ενα stl100-1 εκανα upgrade στην 10.2 και πλέον δεν μπαινει στον wi-fi της δουλειας ενω στο σπίτι δεν εχει προβλημα

Με την 10.1 δεν υπηρχε κανενα θεμα και στα δυο router

Kαμμια ιδέα?

 

Για κάνε edit το συγκεκριμένο WiFi και παίξε με το band type.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το γνωρίζω αυτό. Εγώ ρωτάω αν συγχρονιζονται ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ στο mail.

 

@dimtz, σημαίνει πως κάθε μισή ώρα, ψάχνει αν υπάρχουν νέα mails.

 

Τώρα που το λες σκέφτομαι οτι ποτε δε το έχω καταφέρει αυτό. Μονο το αντίστροφο. Οσες φορες χρειάστηκε να το πετύχω παντα εκανα export με διαφόρους τρόπους τα contacts απo το κινητο τα εκανα import στο account που ήθελα και μετα αφού σεταρα το account στο κινητό είχα full sync both ways

Δε μιλάω φυσικά για επαγγελματικά exchange mail. Σε αυτά παιζει οπως και να το κανεις

Ίσως όμως κάτι μου διαφεύγει

Link to comment
Share on other sites

@dimtz, σημαίνει πως κάθε μισή ώρα, ψάχνει αν υπάρχουν νέα mails.

 

Δε νομιζω Taki , το λεω αυτο διοτι τα email ερχονται κανονικα την ωρα που τα στελνουν, κατι αλλο θα παιζει

Link to comment
Share on other sites

Το είπα αυτό γιατί όταν δεν είναι επιλεγμένο το push, τότε μόνο μπορείς να επιλέξεις διάστημα συγχρονισμού. Προσωπικά εγώ πάντα push χρησιμοποιω.

 

Ίσως και να κάνω λάθος όμως...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις και λες φιλε μπας και βγαλουμε καμια ακρη, τι παρατηρησα, οταν σβηνω ενα email απο το κινητο αργει να συγχρονισει με το pc, γι αυτο λεω μηπως ειναι αυτο η κατι αλλο?

 

[QUOTΕ]

 

[/color]

 

Για κάνε edit το συγκεκριμένο WiFi και παίξε με το band type.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπα τίποτα

Edited by thief
{συνεχόμενα μηνύματα}
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Νέος κάτοχος του κινητού σήμερα. μέχρι στιγμής απόλυτα ικανοποιημενος από τη μετάβαση μου από android. Μια ερώτηση θέλω γι'αρχη μέχρι να ξεκινήσω το διάβασμα όλων των σελίδων. Πως μπορώ στο Viber να βλέπω τις επαφές μου στα ελληνικά και όχι με κάτι σύμβολα που μου τις δείχνει τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Νέος κάτοχος του κινητού σήμερα. μέχρι στιγμής απόλυτα ικανοποιημενος από τη μετάβαση μου από android. Μια ερώτηση θέλω γι'αρχη μέχρι να ξεκινήσω το διάβασμα όλων των σελίδων. Πως μπορώ στο Viber να βλέπω τις επαφές μου στα ελληνικά και όχι με κάτι σύμβολα που μου τις δείχνει τωρα?

 

καλοριζικο φιλε, γι αυτο που ρωτας γραψε με λατινικους χαρακτηρες τις επαφες σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια παρακαλω σ'ενα προβλημα. Ενω το τηλεφωνο εχει κανονικα μπαταρια σβηνει κ πρεπει να το συνδεσω με τον φορτιστη για να ξανα αναψει. Γνωριζει καποιος τι φταιει; ειναι η μπαταρια ή θεμα του τηλεφωνου?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλος θα κανω μια επαναφορα και βλεπουμε...ουτε μια μερα δε το εχω κ μ'εχει απογοητευσει αυτο το θεμα. Μου το εχει κανει 3 φορες μεχρι στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε, συμβαίνουν αυτά κ στα καλύτερα σπίτια που λένε, πάντα θα υπάρχει αστοχία υλικού, το θέμα είναι ποιος θα είναι τυχερός
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τα πληθη. εδω και μια εβδομαδα ειμαι κατοχος ενος BlackBerry Z10 και εχω ενα προβλημα. Κανει κλησεις μονο του.Εχει παρει 3-4 φιλους και στους 2 απο αυτους εχει καλεσει 2 φορες. Εχει τυχει σε καποιον αυτο? Εαν συνεχιστει αυτο εχω να φαω το βρισιμο της αρκουδας. Εκτος απο "ξεματιασμα" ξερει κανεις τι προβλημα ειναι αυτο και πως να διορθωθει?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τα πληθη. εδω και μια εβδομαδα ειμαι κατοχος ενος BlackBerry Z10 και εχω ενα προβλημα. Κανει κλησεις μονο του.Εχει παρει 3-4 φιλους και στους 2 απο αυτους εχει καλεσει 2 φορες. Εχει τυχει σε καποιον αυτο? Εαν συνεχιστει αυτο εχω να φαω το βρισιμο της αρκουδας. Εκτος απο "ξεματιασμα" ξερει κανεις τι προβλημα ειναι αυτο και πως να διορθωθει?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Οταν το εχεις ακουμπισμένο καπου ή τα λεγομενα buttcalls ;:lol: Μου συμβαινει συχνα γιατι εχει εκεινη την καταραμενη συντομευση που δεν αλλαζει, με το τηλεφωνακι που σε οδηγει στις προσφατες κλησεις. Συνηθως παταω μια απο τις αγαπημενες συντομευσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...