Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy Note II


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά 4.1.2 DBT που θα βρω?? Στο samobile μόνο 4.3 βγάζει...

Όλες τις έχει το SamMobile http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-N7100&pcode=DBT#firmware

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να καταθεσω και εγω την αποψη μου για την 4.3 μετα απο χρηση 2 ημερων.διαβασα διαφορα και εν τελει αναρωτηθηκα αν ο φοβος για το χειροτερο μας οδηγει να παρουσιαζουμε το μετριο ως "αρκετα καλο".σε καμια περιπτωση η συνολικη εικονα δεν ειναι καλυτερη απο την 4.1.2.μετα απο 3 μηνες που δουλευω το τηλεφωνο πρωτη μερα με εβγαλε η μπαταρια οριακα μια μερα.ισως πιο γρηγορη πλοηγηση στο μενου,πιο γρηγορο το ιντερνετ αλλα σε καμια περιπτωση δεν αφηνει εντυπωση πιο smooth εκδοσης απο την 4.1.2.πιο αργη ανταποκριση απο την lock screen σε σχεση με πριν.τελικα...οχι ευχαριστημενος,ισως γιατι αλλα περιμενα απο αυτα που διαβασα.αυτα πανω κατω
Link to comment
Share on other sites

Factory Reset έκανες μετά την αναβάθμιση;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν νομίζω να επηρεάζει που δεν έκανες πριν αφού έκανες μετά.

Πάντως μου φαίνεται περίεργο γιατί εγώ θα έλεγα πως σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρότερη της 4.1.2 και σε μερικά σημεία είναι καλύτερη. Είμαι με 4.3 από την πρώτη Leaked.

Φυσικά ο καθένας έχει την προσωπική του άποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν νομίζω να επηρεάζει που δεν έκανες πριν αφού έκανες μετά.

Πάντως μου φαίνεται περίεργο γιατί εγώ θα έλεγα πως σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρότερη της 4.1.2 και σε μερικά σημεία είναι καλύτερη. Είμαι με 4.3 από την πρώτη Leaked.

Φυσικά ο καθένας έχει την προσωπική του άποψη.

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Πήγα κι εγώ να γράψω αυτό το "σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρότερη της 4.1.2" αλλά μετά είδα ότι το είχες γράψει ήδη. Θεωρώ την 4.3 μια πολύ καλή αναβάθμιση με βελτιώσεις σε πολλά σημεία. Στην μπαταρία δεν βλέπω να έχει χειροτερεύσει. Στα ίδια επίπεδα με την 4.1.2. Κατά την άποψή μου, αν κάποιος θεωρεί μέτρια την 4.3 θα πρέπει να θεωρούσε μέτρια και την 4.1.2.

Μόνο αν κάτι δεν έχει κάτσει σωστά, αλλά αφού έγινε και factory reset, μου κάνει εντύπωση.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χαίρομαι που διαβάζω καλά λόγια για την official 4.3 ROM. Σε λίγες μέρες θα το αναβαθμίσω κι εγώ και θα αναφέρω εντυπώσεις. Επειδή το έχω στήσει πολύ καλά και θέλει πολλή δουλειά για να το ξαναστήσω, θα το ρισκάρω και θα βάλω την 4.3 πάνω απ' την 4.1.2 (χωρίς factory reset). Ας ελπίσουμε να μην έχω θέματα. Πάντως μέχρι στιγμής δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα με όσες αναβαθμίσεις έχω κάνει, αν και το άλμα τώρα είναι μεγάλο. Θα δείξει...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χαίρομαι που διαβάζω καλά λόγια για την official 4.3 ROM. Σε λίγες μέρες θα το αναβαθμίσω κι εγώ και θα αναφέρω εντυπώσεις. Επειδή το έχω στήσει πολύ καλά και θέλει πολλή δουλειά για να το ξαναστήσω, θα το ρισκάρω και θα βάλω την 4.3 πάνω απ' την 4.1.2 (χωρίς factory reset). Ας ελπίσουμε να μην έχω θέματα. Πάντως μέχρι στιγμής δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα με όσες αναβαθμίσεις έχω κάνει, αν και το άλμα τώρα είναι μεγάλο. Θα δείξει...

 

Γνώμη μου είναι να κάνεις factory reset και να αφιερώσεις λίγο χρόνο. Δεν μπορείς να ξέρεις τι δεν έκατσε καλά και τι θα βγάλει στο μέλλον. Σε καθαρό note ii κάναμε εγκατάσταση ΟΤΑ και παρατηρήσαμε μερικά προβληματάκια όπως με το snote. Όταν κάναμε επαναφορά είδαμε τις πραγματικές αλλαγές. Την περιμέναμε τόσο καιρό για να μη τη χαρούμε όπως πρέπει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για κάποιους όπως είμαι εγώ, που δεν μας αφήνει να κάνουμε αναβάθμιση τι γίνεται? Αγορασμένο από Γερμανό και περασμένο firmware της cosmote. Εργοστασιακή κατάσταση πλέον εδώ και καιρό με μηδέν στον μετρητή. Δεν υποστηρίζεται λέει στο Kies. Ποια λύση υπάρχει?

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για κάποιους όπως είμαι εγώ, που δεν μας αφήνει να κάνουμε αναβάθμιση τι γίνεται? Αγορασμένο από Γερμανό και περασμένο firmware της cosmote. Εργοστασιακή κατάσταση πλέον εδώ και καιρό με μηδέν στον μετρητή. Δεν υποστηρίζεται λέει στο Kies. Ποια λύση υπάρχει?

Ευχαριστώ.

Πέρασε την με odin ,στην πρώτη σελίδα εχει οδηγίες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών έτσι για αρχή, κατεβάζοντας το firmware που αναφέρεται στην αρχή του νήματος. Το περίεργο είναι πως έχει βρει αναβάθμιση το κινητό ελέγχοντας για αναβαθμίσεις ύστερα από την επαναφορά. 698MB είναι αυτή που κατεβάζω στο κινητό.

Το ερώτημα είναι ποια έκδοση κατεβάζω στο κινητό? Την 4.3?

Το δεύτερο ερώτημα είναι, τι από τα δύο να κάνω τελικά? Odin ή μέσω κινητού?

Edited by xrhstos1974
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για κάποιους όπως είμαι εγώ, που δεν μας αφήνει να κάνουμε αναβάθμιση τι γίνεται? Αγορασμένο από Γερμανό και περασμένο firmware της cosmote. Εργοστασιακή κατάσταση πλέον εδώ και καιρό με μηδέν στον μετρητή. Δεν υποστηρίζεται λέει στο Kies. Ποια λύση υπάρχει?

Ευχαριστώ.

 

Χρήστο η cosmote δεν έχει ακόμα διαθέσιμη την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο η cosmote δεν έχει ακόμα διαθέσιμη την αναβάθμιση.

Firmware Ελληνικο είχα προφανώς όχι της cosmote. Τώρα το έλεγξα. Το θέμα είναι τώρα, τι κατεβάζει στο κινητό.

 

4.3 σαφώς.

Να την κάνω λέτε από εδώ και μετά άλλη μία επαναφορά ή μέσω odin που κατεβάζω στον υπολογιστή το firmware?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να κάνεις factory reset και να αφιερώσεις λίγο χρόνο. Δεν μπορείς να ξέρεις τι δεν έκατσε καλά και τι θα βγάλει στο μέλλον. Σε καθαρό note ii κάναμε εγκατάσταση ΟΤΑ και παρατηρήσαμε μερικά προβληματάκια όπως με το snote. Όταν κάναμε επαναφορά είδαμε τις πραγματικές αλλαγές. Την περιμέναμε τόσο καιρό για να μη τη χαρούμε όπως πρέπει :)

Ίσως έχεις δίκιο. Κι εμένα με τρώει να κάνω ολικό reset, απλά έλεγα μήπως γλίτωνα το στήσιμο... Αλλά δεν πειράζει, ευκαιρία είναι να το φρεσκάρω το εργαλείο. Θα το περάσω από πάνω για μερικές μέρες και μετά θα του κάνω factory reset.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Firmware Ελληνικο είχα προφανώς όχι της cosmote. Τώρα το έλεγξα. Το θέμα είναι τώρα, τι κατεβάζει στο κινητό.

 

4.3 σαφώς.

Να την κάνω λέτε από εδώ και μετά άλλη μία επαναφορά ή μέσω odin που κατεβάζω στον υπολογιστή το firmware?

 

Αφού στην δίνει με ΟΤΑ κανε την ,δεν νομίζω οτι χρειαζεται δεύτερη φορά reset (όχι ότι θα το βλάψει βέβαια).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις δίκιο. Κι εμένα με τρώει να κάνω ολικό reset, απλά έλεγα μήπως γλίτωνα το στήσιμο... Αλλά δεν πειράζει, ευκαιρία είναι να το φρεσκάρω το εργαλείο. Θα το περάσω από πάνω για μερικές μέρες και μετά θα του κάνω factory reset.

 

Δες μετά την αναβάθμιση τον εσωτερικό χώρο σου τον εμφανίζει ως device storage ή κάπως έτσι (δεν έχω το κινητό στα χέρια μου). Αν όχι θα κάνεις γρηγορότερα reset από όσο φαντάζεσαι ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού στην δίνει με ΟΤΑ κανε την ,δεν νομίζω οτι χρειαζεται δεύτερη φορά reset (όχι ότι θα το βλάψει βέβαια).

ΟΤΑ την έκανα τελικά και δεύτερη επαναφορά.

Όλα καλά μέχρι τώρα και νομίζω είναι λίγο πιο γρήγορο σε σχέση με πριν. Ο χρόνος θα δείξει.

Κάθομαι και το στήνω τώρα όπως το είχα.

Το θέμα μπαταρίας θέλω μόνο να δω.

Αν παρατηρήσω κάτι θα ποστάρω ξανά.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δε μου έχει δώσει ακόμα το update στην 4.3 απευθείας από τη συσκευή?

Είμαι με Γαλλική συσκευή official 4.1.2 και Root. Νομίζω έχει βγει η 4.3 για γαλλικά Note2...? ή ακόμα δεν έχει δοθεί?

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δε μου έχει δώσει ακόμα το update στην 4.3 απευθείας από τη συσκευή?

Είμαι με Γαλλική συσκευή official 4.1.2 και Root. Νομίζω έχει βγει η 4.3 για γαλλικά Note2...? ή ακόμα δεν έχει δοθεί?

Εχει βγει ,είσαι root γιαυτό και δεν στο δίνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ενώ στον έλεγχο για ενημερώσεις μου βγάζει ότι κατεβάζει update μέσω ΟΤΑ, το kies μου λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού kies. csc και firmware τα έχω αγγλικά...τι παίζει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς αν μπορεί να αλλάξει το CSC Code στην 4.3 είναι XEF (Γαλλικο) και θέλω να το γυρίσω σε EUR μπορώ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφάσισα να κανω την αναβάθμιση στην 4.3 αλλα κολλάω στο οτι πριν κανενα εξάμηνο το ειχα ρουτ και μετα το εκανα παλι official μηδενισα τον μετρητή και περασα την μαμα γαλλική, θα εχω καποιο προβλημα με την 4.3 θα δείξει τπτ ο μετρητής?μεσώ οτα λεω να την κανω και με μια επαναφορά στο τελος .
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα βάλει κάποιος την 4.3, δεν θα μπορεί να κάνει root χωρίς να χάσει την εγγύηση δια πάντως ή, τέλος πάντων, μέχρι να καταφέρει κάποιος να σπάσει τον Knox counter. Οπότε, όσο καλή και να είναι η αναβάθμιση, εγώ δεν την περνάω.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...