Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy Note II


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Google Chrome δεν μου κατεβαινε με τιποτα. Το δοκιμασα τωρα σε mozilla και ξεκινεσαι αλλα με φοβερους ρυθμους χελωνας. Ειναι φυσιολογικο? Δηλαδη 4mb σε 15λεπτα με 24αρα συνδεση...
nonia 3310, nokia 6510, sharp v902sh, sony ericsson w900i, nokia N8 grey, nokia c2-01, Samsung Galaxy Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μου ξεκίνησε και στον Chrome. Ναι, γενικά κατεβαίνει λίγο αργά οπότε υπομονή...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ενημερώθηκαν όλα τα links παλαιότερων επίσημων εκδόσεων λογισμικού στο δεύτερο post.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tα γερμανικα Note 2 στην 4.3 ειναι ?

Ναι.Και μενα γερμανικο αλλα περασα γαλλικη 4.4.2 με τη διαδικασια που περιγραφεται στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Και μενα γερμανικο αλλα περασα γαλλικη 4.4.2 με τη διαδικασια που περιγραφεται στο φορουμ.

 

Δεν έγραψε ο knox?

Από ποια έκδοση πέρασες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Δεν ξέρω αν είμαι σε σωστό topic (αν όχι που μπορώ να γράψω), ήθελα να ρωτήσω κάτι,

έκανα backup τη συσκευή μου (note2) με το kies3 και όταν έκανα restore ενώ μου πέρασε όλες τις εφαρμογές που είχα καμία από αυτές όμως δεν εχει κρατήσει τα αρχεία που είχα αποθηκευμένα. Είναι δλδ σαν να τις κατέβασα πρώτη φορά!! Ξέρει κανείς να μου απαντήσει γιατι έγινε αυτό??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Δεν ξέρω αν είμαι σε σωστό topic (αν όχι που μπορώ να γράψω), ήθελα να ρωτήσω κάτι,

έκανα backup τη συσκευή μου (note2) με το kies3 και όταν έκανα restore ενώ μου πέρασε όλες τις εφαρμογές που είχα καμία από αυτές όμως δεν εχει κρατήσει τα αρχεία που είχα αποθηκευμένα. Είναι δλδ σαν να τις κατέβασα πρώτη φορά!! Ξέρει κανείς να μου απαντήσει γιατι έγινε αυτό??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν και δεν γνωρίζω πως λειτουργεί το kies φαντάζομαι πως δεν έχει πρόσβαση στα δεδομένα της κάθε εφαρμογής σου γι'αυτό και σου μετέφερε απλά τις εφαρμογές.

Υπάρχουν 3 τρόποι για να κάνεις τη δουλειά σου.

* Backup και συγχρονισμό μέσω των ρυθμίσεων της Google και επαναφορά μετά από τη ρύθμιση στο ίδιο σημείο.

* Titanium Backup * Προαπαιτούμενο Root

* Helium - App Sync and Backup (απαιτεί χρήση υπολογιστή)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν γνωρίζω πως λειτουργεί το kies φαντάζομαι πως δεν έχει πρόσβαση στα δεδομένα της κάθε εφαρμογής σου γι'αυτό και σου μετέφερε απλά τις εφαρμογές.

Υπάρχουν 3 τρόποι για να κάνεις τη δουλειά σου.

* Backup και συγχρονισμό μέσω των ρυθμίσεων της Google και επαναφορά μετά από τη ρύθμιση στο ίδιο σημείο.

* Titanium Backup * Προαπαιτούμενο Root

* Helium - App Sync and Backup (απαιτεί χρήση υπολογιστή)

 

Μάλιστα, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Υπάρχει τρόπος να μπορέσω τώρα να βρω τα χαμένα δεδομένα?

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Υπάρχει τρόπος να μπορέσω τώρα να βρω τα χαμένα δεδομένα?

 

Τώρα μάλλον δύσκολα εκτός και αν είχες ανοιχτό το συγχρονισμό στις ρυθμίσεις της google. Επέλεξε το επαναφορά και άσε το για λίγη ώρα μήπως και..

Άλλο τρόπο δυστυχώς δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το N7100XXUEMJ9 ειναι γαλλικο ? αν ναι δεν εχει περαστει η 4.4 ? το ρωταω διοτι το βαζω ενημερωση λογισμικου μεσω wifi κ δεν μου βγαζει τιποτα λεει οτι ειναι περασμενες οι πιο προσφατες ενημερωσεις και ειναι στην 4.3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το N7100XXUEMJ9 ειναι γαλλικο ? αν ναι δεν εχει περαστει η 4.4 ? το ρωταω διοτι το βαζω ενημερωση λογισμικου μεσω wifi κ δεν μου βγαζει τιποτα λεει οτι ειναι περασμενες οι πιο προσφατες ενημερωσεις και ειναι στην 4.3

 

Ελληνικό είναι. Οπότε περιμένεις για το επίσημο update ή αν είσαι ανυπόμονος flashάρεις τη Γαλλική.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Alo!

 

Υπάρχει κάποιο άλλο λινκ για να κατεβάσω τις ROM πέρα από το terafile.co?

Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για το: N7100XXUEMK9_N7100OXXEMK4_EUR.zip

 

Ευχαριστώ,

$M.C$
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα!το δικό μου είναι γαλλικό ξέρει κανείς γιατί δεν περνάει την 4.4??δεν θα έπρεπε να την έχω πάρει??
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω το γαλλικό και είχα πάρει update 4.4.2 κάπου Μάρτιος(τότε το δούλευα με σιμ vodafone).
GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα. Επειδή και το δικό μου note2 ειναι κολλημένο εδώ και καιρό στην 4.3 και επειδή είχα διαφορά θεματάκια με μικρο κολλήματα είπα να ακολουθήσω την διαδικασία που υπαρχει εδώ μέσα για να αναβαθμισω σε 4.4.2.... Δυστυχώς κατα την διαδικασία για κάποιο λόγο δεν ήταν σταθερη η usb σύνδεση και κόλλησε η διαδικασία. Κατάφερα να επαναφέρω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις το τηλέφωνο με έκδοση 4.3 αλλα όταν προσπαθώ να ξανά κάνω την αναβάθμιση του firmware το τηλέφωνο αντί να βγάλει το android εικονίδιο :p

 

, μου βγάζει ενα πεσμένο android χαλασμένο με κάποιες άλλες επιλογές.... Και δεν μπορώ να προχωρήσω σε αλλαγή του firmware!

 

Σας παρακαλώ τι να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα

 

Επειδή και το δικό μου note2 ειναι κολλημένο εδώ και καιρό στην 4.3 και επειδή είχα διαφορά θεματάκια με μικρο κολλήματα είπα να ακολουθήσω την διαδικασία που υπαρχει εδώ μέσα για να αναβαθμισω σε 4.4.2.... Δυστυχώς κατα την διαδικασία για κάποιο λόγο δεν ήταν σταθερη η usb σύνδεση και κόλλησε η διαδικασία. Κατάφερα να επαναφέρω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις το τηλέφωνο με έκδοση 4.3 αλλα όταν προσπαθώ να ξανά κάνω την αναβάθμιση του firmware το τηλέφωνο αντί να βγάλει το android εικονίδιο

 

, μου βγάζει ενα πεσμένο android χαλασμένο με κάποιες άλλες επιλογές.... Και δεν μπορώ να προχωρήσω σε αλλαγή του firmware!

 

Σας παρακαλώ τι να κάνω;;;

 

Φίλε μου νομίζω οτί θες να μπεις σε download mode οπότε πρέπει να κρατάς πατημένο το volume down , το home και το power button.. Έχω την εντύπωση ότι πατάς το volume up..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα, θέλω να αναβαθμίσω ένα νοτε 2 σε kit kat, ποια ειναι η πιο σταθερη μεχρι τώρα;

Το τηλέφωνο είναι ελληνικό με 4.3 ακόμη.:(

Απο ότι βλέπω στο samsung-updates η πιο πρόσφατη είναι η N7100ZSUFNJ2 για Taiwan με build date 13/10/14.

Τι λέτε, να την βάλω;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το ρουμάνικο firmware της συνημμένης φώτο. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν παίζω να πάρει Kit Kat ή όχι? Στην περίπτωση που δεν πρόκειται να αναβαθμιστεί είτε ΟΤΑ είτε με KIES τι εναλλακτικές έχω? Μπορείτε να μου πείτε πια ROM να βάλω? Ευχαριστώ
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Απο εδω http://sammobile.com/ και μετα με το odin παιρνας οποια εκδοση θες.Πρωτα διαβασε εαν δεν γνωριζεις ,πως δουλευει το odin. :)
GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...